Istina je u alkoholu/ DA ili NE...

Slažem se sa svime, znam da to tako inače ide malo toplo malo hladno-tako uvijek upali al kod njega sam drugačije jer sam čula da on inače nije baš sa curama, a i da ako jest da je onda tada pijan jer je sramežljiv.Sve u svemu puno ti hvala, puno si mi pomogla.Tako ću i napraviti ali se istodobno i mirim sa time da od nas dvoje ne može biti ništa..lijep pozdrav
 
U piću većini ljudi popuste kočnice tj. govore o onome što kao trijezni kriju. Ispoljavaju ljubav, mržnju ili neke druge emocije prema drugima, odaju neke lične ili tuđe tajne i sl.
Međutim nesvjesno kod njih ostaje nesvjesno, zablude, predrasude i sl. i dalje su nepromjenljive tako da nebih rekao da je u vinu istina izuzev površno.
Postoji i druga strana, razni ljudi različito reaguju na alkohol. Neki izmišljaju, fantaziraju i mnogo štošta i koješta.
Sve u svemu neke suštinske istine tu nema ič.
A jeli lijepo malo popit, jes. Ovo ti je živa istina. ;)
Ovo je najpotpuniji odgovor što se naslova tiče.

Psycho poznaje samo početni stadij djelovanja alkohola na psihu čovjeka u kojem se može reći da je teško inhibirati intimne tajene koje bi inače to ostale u nealkoholisanom stanju.

Neva, moonja, Alyosa su ukazali da alkohol ima čitav spektar djelovanja na psihu čovjeka i naznačili njegove posledice na psihološkom i sociološkom planu. Oni su razdvojili "alkoholičare" od alkoholičara. "Alkoholičarima" se kontakt s alkoholom završava na svadbama i proslavama i tu se možda može govoriti o pozitivnom dejstvu alkoholisanosti na čovjeka. Njihova alkoholisanost je kontrolisana i nikad ne prelazi dozvoljenu granicu. U ostalim životnim prilikama oni nikad ne konzumiraju alkohol, izuzev u ljekovite svrhe (čašica najutro ili uz jelo). Ostali konzumenti alkohola su alkoholičari, što u manjoj što u većoj mjeri. To su zavisnici koji piju radi pića. Njima, zavisno od stepena alkoholičara, alkoholisanje donosi probleme, kako na ličnom, tako i na širem društvenom planu. Ti problemi su tim veći što se više istrajava u napijanju i završavaju, bez izuzetka, katastofalnim posledicama, ukoliko se na vrijeme ne prekine.

Jedna posebna grupa alkoholičara su boemi. Oni piju iz zadovoljstva i njima je piće životni stil!? Iako nastoje da imaju mjeru i da se kontrolišu u tome, ipak i njima piće donosi negativne posledice. Katkad i katastrofalne.

Alkoholisanje je poročna radnja čovjeka. Svaki porok, bez izuzetka, ukoliko se u njemu istrajava, ima identičan način ispoljavanja i djelovanja na konzumenta, kako lično tako i na bližu i dalju okolinu. Najprije se javljaju problemi koji čovjeku donose štetu u blažem obliku. Vremenom se štete sve više i više povećavaju i samom poročniku i njegovoj okolini. Kad nastane stepen zavisnosti, što je takoođe neminovnost, štete postaju nesagledive. Ukoliko se ovdje ne stane na put poroku , posledice su kobne. Napominjem da je ovako bez izuzetka za svaki porok. Jedina je razlika što je kod nekih poročnosti ovaj proces sporiji, dok je kod drugih znatno ili veoma brži.

Slijedi moj lični stav.

Sve što čovjek radi, bilo misaono (duhovno) bilo fizički (materijalno) ostavlja rekurzivne posledice. Ukoliko je čovjekovo djelovanje loše (zlo) onda će mu se loše i događati. I obrnuto. Poroci su sinonimi zla. Svaki događaj (i svaka misao) čovjeku je jedno upozorenje. Upozorenje da li je na dobrom putu ili na lošem. Naravno, ako se čpvjeku događaju loše stvari, to znači da je na lošem putu i da taj put treba napustiti. (I obrnuto). I površnom analizom veoma je lako uočiti šta je greška, odnosno porok tj. loše, pa to izbjegavati, a isto tako i šta je dobro, što bi trebalo, normalno, praktikovati.
 
što reče jedan kolega: boem je produktivni (kreativni) alkos ( : i bilo je još u dogovorima na Muškarcima: trebalo bi pitati njihove porodice koje bi se listom saglasile da su upitanju najobičniji alkoholičari...
al tema je druga.. in vino veritas??
 
Poslednja izmena:
Ovo je najpotpuniji odgovor što se naslova tiče.

Psycho poznaje samo početni stadij djelovanja alkohola na psihu čovjeka u kojem se može reći da je teško inhibirati intimne tajene koje bi inače to ostale u nealkoholisanom stanju.

Neva, moonja, Alyosa su ukazali da alkohol ima čitav spektar djelovanja na psihu čovjeka i naznačili njegove posledice na psihološkom i sociološkom planu. Oni su razdvojili "alkoholičare" od alkoholičara. "Alkoholičarima" se kontakt s alkoholom završava na svadbama i proslavama i tu se možda može govoriti o pozitivnom dejstvu alkoholisanosti na čovjeka. Njihova alkoholisanost je kontrolisana i nikad ne prelazi dozvoljenu granicu. U ostalim životnim prilikama oni nikad ne konzumiraju alkohol, izuzev u ljekovite svrhe (čašica najutro ili uz jelo). Ostali konzumenti alkohola su alkoholičari, što u manjoj što u većoj mjeri. To su zavisnici koji piju radi pića. Njima, zavisno od stepena alkoholičara, alkoholisanje donosi probleme, kako na ličnom, tako i na širem društvenom planu. Ti problemi su tim veći što se više istrajava u napijanju i završavaju, bez izuzetka, katastofalnim posledicama, ukoliko se na vrijeme ne prekine.

Jedna posebna grupa alkoholičara su boemi. Oni piju iz zadovoljstva i njima je piće životni stil!? Iako nastoje da imaju mjeru i da se kontrolišu u tome, ipak i njima piće donosi negativne posledice. Katkad i katastrofalne.

Alkoholisanje je poročna radnja čovjeka. Svaki porok, bez izuzetka, ukoliko se u njemu istrajava, ima identičan način ispoljavanja i djelovanja na konzumenta, kako lično tako i na bližu i dalju okolinu. Najprije se javljaju problemi koji čovjeku donose štetu u blažem obliku. Vremenom se štete sve više i više povećavaju i samom poročniku i njegovoj okolini. Kad nastane stepen zavisnosti, što je takoođe neminovnost, štete postaju nesagledive. Ukoliko se ovdje ne stane na put poroku , posledice su kobne. Napominjem da je ovako bez izuzetka za svaki porok. Jedina je razlika što je kod nekih poročnosti ovaj proces sporiji, dok je kod drugih znatno ili veoma brži.

Slijedi moj lični stav.

Sve što čovjek radi, bilo misaono (duhovno) bilo fizički (materijalno) ostavlja rekurzivne posledice. Ukoliko je čovjekovo djelovanje loše (zlo) onda će mu se loše i događati. I obrnuto. Poroci su sinonimi zla. Svaki događaj (i svaka misao) čovjeku je jedno upozorenje. Upozorenje da li je na dobrom putu ili na lošem. Naravno, ako se čpvjeku događaju loše stvari, to znači da je na lošem putu i da taj put treba napustiti. (I obrnuto). I površnom analizom veoma je lako uočiti šta je greška, odnosno porok tj. loše, pa to izbjegavati, a isto tako i šta je dobro, što bi trebalo, normalno, praktikovati.

Psycho se nigde nije izjasnio :) Još uvek...
 
Poslednja izmena:
OK. Voleo bih sad ako vam nije problem da svi (osim onih koji već jesu) odgovore na ovo konkretnije pitanje: Ako vas prijatelj uvredi u alkoholisanom stanju, da li to pripisujete tome što nije u stanju da pravilno zaključuje ili smatrate da je on za vas to oduvek mislio, samo nije želeo da vam otvoreno saopšti ???
 
Dakle...

Što trezan misli, to pijan govori VS Pijanskoj se reči ne veruje !!! Koja od ove dve ima više veze sa pravom čovekovom prirodom ???Zašto?


P.S Iako možda deluje da ova tema nema nikakve veze sa psihologijom, ona je itekako ima...

Pa ne kaže se džabe da je u vinu istina.
Pijan ili čovek koji je popio koju čašu obično dobije hrabrost da kaže, a ponekad i učini sve za šta inače nema petlju. Zato mislim da se za alkoholičare ne kaže džabe da su kukavice i da u alkoholizam beže od problema, uostalom kao i svi zavisnici.
 
Kad se moj matori oždroka ima običaj da kaže da bi mnogo toga u životu postigao da sam ga samo malo više podržavala. A kad je trezan na sva usta me hvali da ništa u životu ne bi postigao (a postigao je poprilično kad je karijera u pitanju), da nisam uvek bila uz i za njega :hahaha::hahaha::hahaha:
 
OK. Voleo bih sad ako vam nije problem da svi (osim onih koji već jesu) odgovore na ovo konkretnije pitanje: Ako vas prijatelj uvredi u alkoholisanom stanju, da li to pripisujete tome što nije u stanju da pravilno zaključuje ili smatrate da je on za vas to oduvek mislio, samo nije želeo da vam otvoreno saopšti ???

Zavisi sta mi prenosi...

Moze biti da ga neka moja radnja u datom momentu iznervirala i da je tad zbog stanja do kojeg ga je alkohol doveo burnije reaguje, a da ta sama moja radnja nije vrijedna takve njegove reakcije...

Isto tako moze da bude da mi je nesto htjeo reci vec duze vrijeme, pa mi se otvori na konto istoga, jer je u pitanju neka ozbiljnija stvar, za koju nije imao hrabrosti da mi se trijezan povjeri...zavisi...

Ali svakako da bi usvojila i jednu i drugu reakciju, mada bi sutradan bilo trazeno detaljnije objasnjenje...:D
 
OK. Voleo bih sad ako vam nije problem da svi (osim onih koji već jesu) odgovore na ovo konkretnije pitanje: Ako vas prijatelj uvredi u alkoholisanom stanju, da li to pripisujete tome što nije u stanju da pravilno zaključuje ili smatrate da je on za vas to oduvek mislio, samo nije želeo da vam otvoreno saopšti ???
Alkoholisanje je poročna radnja. Svaka poročna radnje ima slično ispoljavanje negativnih (nema pozitivnih!) efekata. Negativni efeci se povećavaju i širi se njihova lepeza istrajavanjem u poroku. Negativno dejstvo se ispoljava u vidu zdravstvenih problema (bolesti) i društvenih, odnosno socioloških.

U konkretnom slučaju radi se o sociološkom problemu i sa ovog aspekta nebitno je da li osoba bila iskrena ili lažljiva i da li je bila u stanju da pravilno rasuđuje. Bitno je da je nastao problem, u ovom slučaju uvreda.

Jedino što bi moglo biti pozitivno u negativnostima koje donose poroci je da se izvede zaključak kako poroci ne donose dobro nego zlo i da ih ne treba upražnjavati. Znači, negativne posledice upražnjavanja poroka su svojvrsna upozorenja da se prekine (što prije) sa njima!
 
Poslednja izmena:
Zavisi od stepena pijanstva i samoobmane. Pijanstvo samo potencira i intenzivira vec postojece osobine coveka. Sustinski neiskrena osoba, skolna lazima nece doziveti neko prosvetljenje kroz alkohol i naprasno se promeniti, vec ce alkohol korisiti kao izgovor za dalje obmanjivanje sebe i bliskih ili manje bliskih osoba. Iskrena osoba istancanih emocija u nekom stepenu pijanstva moze doziveti i nervni slom jer je njen unutrasnji svet pod uticajem alkohola jos vise u totalnom kontrastu i sukobu sa realnoscu.
 
Poslednja izmena:
Dakle...

Što trezan misli, to pijan govori VS Pijanskoj se reči ne veruje !!! Koja od ove dve ima više veze sa pravom čovekovom prirodom ???Zašto?


P.S Iako možda deluje da ova tema nema nikakve veze sa psihologijom, ona je itekako ima...

Prva faza alkoholizma,labave kocnice onoga sto bi inace rekao ucinio.Trijezan misli pijan govori...Sledece su faze sve slozenije...Ta opaka bolest stecena uzimanjem alkohola kad dostigne zavisnost toliko degradira, cak i velike karaktere, da se onda toj osobi bas ne moze nista vjerovati...
Sa pravom covjekovom prirodom nemaju veze ni jedna ni druga navedena ...Naravno ako covjeka posmatramo sa njegove dostojanstvene strane...Njegovih postupaka....
Covjek se rodi bez ovih osobina...Velika sreca za njega bi bila da ne iskusava sebe ovim porokom...
 

Back
Top