Istina je u alkoholu/ DA ili NE...

U piću većini ljudi popuste kočnice tj. govore o onome što kao trijezni kriju. Ispoljavaju ljubav, mržnju ili neke druge emocije prema drugima, odaju neke lične ili tuđe tajne i sl.
Međutim nesvjesno kod njih ostaje nesvjesno, zablude, predrasude i sl. i dalje su nepromjenljive tako da nebih rekao da je u vinu istina izuzev površno.
Postoji i druga strana, razni ljudi različito reaguju na alkohol. Neki izmišljaju, fantaziraju i mnogo štošta i koješta.
Sve u svemu neke suštinske istine tu nema ič.
A jeli lijepo malo popit, jes. Ovo ti je živa istina. ;)
 
U piću većini ljudi popuste kočnice tj. govore o onome što kao trijezni kriju. Ispoljavaju ljubav, mržnju ili neke druge emocije prema drugima, odaju neke lične ili tuđe tajne i sl.
Međutim nesvjesno kod njih ostaje nesvjesno, zablude, predrasude i sl. i dalje su nepromjenljive tako da nebih rekao da je u vinu istina izuzev površno.

Slazem se velikim delom, jedino bih za ovo nesvesno dodala da to ipak jeste takodje nasa istina, samo je nismo svesni, tj. ona je u nasoj podsvesti i vrlo lako moze da ispliva kada popuste kocnice...
 
alkohol kao inhibicija inhibicije:p

ili kolektivnog ludila oslobađanja inhibicija na velikim slavljima naroda tipa guča, beer fest, svadbe....kad se podrazumeva pijanstvo jer je tada društveno prihvatljivo biti u alkoholisanom stanju. stres koji ljudima donosi svakodnevica oslobađa se pod dejstvom alkoholola. postoji mislim tema na ženama gde neke od njih kažu da nema opuštanja i dobrog provoda ako se malo ne stimuliše dobro raspoloženje..... mislim da je čak teri pračet rekao da postoji hiljadu stvari u životu koje su bolje od alkohola, ali alkohol nadoknađuje njihovo odsustvo......
 
U piću većini ljudi popuste kočnice tj. govore o onome što kao trijezni kriju. Ispoljavaju ljubav, mržnju ili neke druge emocije prema drugima, odaju neke lične ili tuđe tajne i sl.
Međutim nesvjesno kod njih ostaje nesvjesno, zablude, predrasude i sl. i dalje su nepromjenljive tako da nebih rekao da je u vinu istina izuzev površno.
Postoji i druga strana, razni ljudi različito reaguju na alkohol. Neki izmišljaju, fantaziraju i mnogo štošta i koješta.
Sve u svemu neke suštinske istine tu nema ič.
A jeli lijepo malo popit, jes. Ovo ti je živa istina. ;)

:) Pomalo si kontradiktoran. Ajde da konkretizujem pitanje ...Ako te prijatelj uvredi u alkoholisanom stanju, da li to pripisuješ tome što je pijan i što ne može dobro da razmišlja, te verovatno površno donosi zaključke, ili to pripisuješ njegovom stvarnom mišljenju o tebi koje je tek sad izašlo na videlo, usled oslobađajućeg dejstva alkohola?
 
Ako te prijatelj uvredi u alkoholisanom stanju, da li to pripisuješ tome što je pijan i što ne može dobro da razmišlja, te verovatno površno donosi zaključke, ili to pripisuješ njegovom stvarnom mišljenju o tebi koje je tek sad izašlo na videlo, usled oslobađajućeg dejstva alkohola?

Mislim da moze ali i ne mora da znaci da govori istinu tj. svoje pravo misljenje... Ako te uvredi maltene iz cista mira to bi moglo da znaci da stvarno tako misli... a ako se recimo oseca napadnut tj. izazvan necim tada mislim da moze da kaze sve i svasta jer oseca da traba da se odbrani, i tu radi samo njegova slabost i gubitak samokontrole i ja ga u ovoj situaciji nikako ne bih ozbiljno shvatala...
 
:) Pomalo si kontradiktoran. Ajde da konkretizujem pitanje ...Ako te prijatelj uvredi u alkoholisanom stanju, da li to pripisuješ tome što je pijan i što ne može dobro da razmišlja, te verovatno površno donosi zaključke, ili to pripisuješ njegovom stvarnom mišljenju o tebi koje je tek sad izašlo na videlo, usled oslobađajućeg dejstva alkohola?

Lijepo sam rekao pa lijepo i pročitaj i reci mi u čemu sam kontradiktoran.
Recimo da smo moj prijatelj i ja u istoj firmi, neko mu je napričao ili je on sam na osnovu nečega zaključio da sam ja direktorov doušnik a to je laž ili je on pogrešno donio sud, i sve mi to u piću kaže.
Njemu su popustile kočnice pod dejstvom alkohola i izrekao je laž a ne istinu ili ako ja jesam direktorov doušnik u tom slučaju je iznio istinu.
To sam naveo i u postu za koji kažeš da je kontradiktoran. Griješiš. Pročitaj opet. :)
Ili mi konkretno ukaži na kontradiktornost možda sam je previdio.
 
Mislim da jeste...ono mu samo daje vecu hrabrost i opustanje, i u njemu tad ima osjecaj da je pronasao samog sebe a u stvari on ga ili je, samo podstice ga da uradi ili kaze ono sto do sada nije mogao ili mogla...a sutra se kaje...sto je jako tuzno!!! Ali mislim da je to kod osoba zatvorenog tipa!
 
Dakle...

Što trezan misli, to pijan govori VS Pijanskoj se reči ne veruje !!! Koja od ove dve ima više veze sa pravom čovekovom prirodom ???Zašto?


P.S Iako možda deluje da ova tema nema nikakve veze sa psihologijom, ona je itekako ima...

Definitivno ce se covek pre poveriti i potpuno otvoriti u pijanom nego u treznom stanju (izmedju ostalog znam i po sopstvenom primeru). Valjda u takvom stanju kod njega popusti sublimacija, a i manje znacaja daje onome sto govori. Zbog toga se cesto kasnije kaje zbog onoga sto je pricao...
 
aha, a što se onda kaju..zbog iskrenosti??
zanimljiva je promena ponašanja, kad se flegmatik preobrati u kolerika. namćor i onaj za koga mislite da je mizantrop, počne da se pozdravlja i ljubi sa svima koje sretne i peva.....ili dobrica koji ode kući po naoružanje.... ( :
e, da i % alkohola i inhibicije..znate već da je to opravdanje za stanje neuračunljivosti ili bitno smanjene uračunljivosti...šta sa onima koji se pretvaraju da su pijani, kako znate, ili samo koriste priliku da kažu ono što misle..pa se, navodno, kasnije kaju, jer stanje pijanstva je i opravdanje...
 
Poslednja izmena:
aha, a što se onda kaju..zbog iskrenosti??
zanimljiva je promena ponašanja, kad se flegmatik preobrati u kolerika. namćor i onaj za koga mislite da je mizantrop, počne da se pozdravlja i ljubi sa svima koje sretne i peva.....ili dobrica koji ode kući po naoružanje.... ( :
e, da i % alkohola i inhibicije..znate već da je to opravdanje za stanje neuračunljivosti ili bitno smanjene uračunljivosti...šta sa onima koji se pretvaraju da su pijani, kako znate, ili samo koriste priliku da kažu ono što misle..pa se, navodno, kasnije kaju, jer stanje pijanstva je i opravdanje...

Mislim da se kaju zbog prevelike otvorenosti, zbog toga sto su rekli nesto sto su planirali da zadrze za sebe, a ta informacija i ne mora objektivno biti znacajna...
Jest' zanimljivo to u vezi sa promenom temperamenta, cak se i od veoma "hladnih" ljudi moze izvuci poneka topla rec. Takodje znam par ljudi (a verujem da ih ima mnogo) koji kada postaju izuzetno svadljivi i koji se vrlo brzo naljute (u najvecem broju slucajeva zbog sitnica), dok se u treznom stanju totalno drugacije ponasaju, iskreno, da se tako ponasam u pijanom stanju izbegavao bih alkohol...
 
aha, a što se onda kaju..zbog iskrenosti??
zanimljiva je promena ponašanja, kad se flegmatik preobrati u kolerika. namćor i onaj za koga mislite da je mizantrop, počne da se pozdravlja i ljubi sa svima koje sretne i peva.....ili dobrica koji ode kući po naoružanje.... ( :
e, da i % alkohola i inhibicije..znate već da je to opravdanje za stanje neuračunljivosti ili bitno smanjene uračunljivosti...šta sa onima koji se pretvaraju da su pijani, kako znate, ili samo koriste priliku da kažu ono što misle..pa se, navodno, kasnije kaju, jer stanje pijanstva je i opravdanje...

Ne! Stojim iza toga da se covijek nikada ne treba kajati zbog stvari koje je nekad i zbog "necega" , bilo da je alkohol, ili situacija u pitanju, bitno je da i tada zadrzi svoje misljenje i da stoji iza njega, a ne da se kaje kasnije zato sto je sutuacija drugacija ili to sto je trijezan...ne volim ljude koji u afektu bilo zbog ovog ili onog urade nesto a kasnije se povlace!
Stani uvijek iza onog sto si rekao, jer ipak tada si bio to ti a ne neko drugi...
 
Ne! Stojim iza toga da se covijek nikada ne treba kajati zbog stvari koje je nekad i zbog "necega" , bilo da je alkohol, ili situacija u pitanju, bitno je da i tada zadrzi svoje misljenje i da stoji iza njega, a ne da se kaje kasnije zato sto je sutuacija drugacija ili to sto je trijezan...ne volim ljude koji u afektu bilo zbog ovog ili onog urade nesto a kasnije se povlace!
Stani uvijek iza onog sto si rekao, jer ipak tada si bio to ti a ne neko drugi...

Pa onda niko nikada ne bi priznao nikakvu gresku, niti menjao svoje misljenje, a ljudi smo, svi gresimo. A naravno da niko ne bi trebalo da koristi alkoholisanost ili afekat kao opravdanje za svoje postupke, jednostavno priznati gresku bez bilo kakvih opravdanja i to je to, i truditi se naravno da se ista ne ponovi...
 
Uzivati u alkoholu je jedno, a alkoholisati se da bi se oslobodili stresa moze da bude prihvatljivo ukoliko nije cesto...Dakle, da sebi covek oduska, napije se u/na nekoj veseloj prilici...i to je ok. Ali, menjati druge oblike olaksanja, resavanje problema i bezati od stvarnosti u alkoholizam je naravno, ne prihvatljivo....
Nisam sigurna da li se uvek moze verovati pijanom coveku...neko se otvara, a neko preteruje i pocinju lovacke price...jos ako poznajete osobu koja je pijana, onda on ispada veoma smesan i zalostan u ocima onih koji ga slusaju...
Zalosno je to sto sam poznavala ljude koji su alkoholom upropastili svu onu istinu koju su imali i poceli da zive u lazi...Sami, bolesni i na kraju mrtvi...
 
Pa onda niko nikada ne bi priznao nikakvu gresku, niti menjao svoje misljenje, a ljudi smo, svi gresimo. A naravno da niko ne bi trebalo da koristi alkoholisanost ili afekat kao opravdanje za svoje postupke, jednostavno priznati gresku bez bilo kakvih opravdanja i to je to, i truditi se naravno da se ista ne ponovi...

Sto se tice nekih gresaka, naravno da svi gresimo onda kad ne znamo sta pricamo ili nismo upuceni u neku temu pa onako ofrlje laprdamo da tako kazem, ali svjesno gresiti...slabo, mada i takvih ima...ali meni se to ne svidja, mozda imam pogresan stav ali covjek sam i grijesim, barem sto se toga tice... ;)
 
Mislim da jeste...ono mu samo daje vecu hrabrost i opustanje, i u njemu tad ima osjecaj da je pronasao samog sebe a u stvari on ga ili je, samo podstice ga da uradi ili kaze ono sto do sada nije mogao ili mogla...a sutra se kaje...sto je jako tuzno!!! Ali mislim da je to kod osoba zatvorenog tipa![/QUO

bok! Jel bi mi mogla reći koje riječi, ili nešto što bi mi pomoglo
Već se jako dugo mučim sa jednim dečkom koji mi se previše sviđa, jako bi htjela biti u vezi sa njime ali ne znam što da napravim. Sviđa mi se odmalena, i sad kad je bio u pijanom stanju smo se zbarili dva sata se pogledavali u kafiću..I sutradan se dogovorili da se nađemo ali njega nije bilo, a ja glupača čekala čekala. No jednostavno si nisam mogla pomoći i išla sam dalje.Našla sam ga blizu kafića i počela pričati sa njim, ali on je bio skroz drugačija osoba, hladan, samo je brzo odgovarao na pitanja na moje pitanje zašto nije došao je rekao da nije imao vremena, pitala sam ga za broj no on nije imao mob kod sebe.I ja hajde dobro shvatila ne sviđam mu se i gotovo. I sad nakon nekog vremena čujem da je u pijanom stanju pitao za mene, da je pričao da je namjeravao mi poslati poruku.kako da popričam sa njime..HELP
 
Mislim da jeste...ono mu samo daje vecu hrabrost i opustanje, i u njemu tad ima osjecaj da je pronasao samog sebe a u stvari on ga ili je, samo podstice ga da uradi ili kaze ono sto do sada nije mogao ili mogla...a sutra se kaje...sto je jako tuzno!!! Ali mislim da je to kod osoba zatvorenog tipa![/QUO

bok! Jel bi mi mogla reći koje riječi, ili nešto što bi mi pomoglo
Već se jako dugo mučim sa jednim dečkom koji mi se previše sviđa, jako bi htjela biti u vezi sa njime ali ne znam što da napravim. Sviđa mi se odmalena, i sad kad je bio u pijanom stanju smo se zbarili dva sata se pogledavali u kafiću..I sutradan se dogovorili da se nađemo ali njega nije bilo, a ja glupača čekala čekala. No jednostavno si nisam mogla pomoći i išla sam dalje.Našla sam ga blizu kafića i počela pričati sa njim, ali on je bio skroz drugačija osoba, hladan, samo je brzo odgovarao na pitanja na moje pitanje zašto nije došao je rekao da nije imao vremena, pitala sam ga za broj no on nije imao mob kod sebe.I ja hajde dobro shvatila ne sviđam mu se i gotovo. I sad nakon nekog vremena čujem da je u pijanom stanju pitao za mene, da je pričao da je namjeravao mi poslati poruku.kako da popričam sa njime..HELP[/

Ovako, zavisi sve da li si mu ti tih svih godina davala do znanja i pokazivala da ti je stalo do njega, jer i to ima uticaja, jer ljubav je "igra macke i misa"...i ako jesi, i on je to primjetio i znao je da kod tebe ima "prolaz" to bas i nije plus kod muskaraca kao ni kod nas zena, kreni sama od sebe, da bi ti toliko momak upadao u oci koji je toliko zainteresovan za tebe, i to ti jasno daje do znanja svojim postupcima i radnjama, mislim da ne, nego da bi te prije privukao momak, koji je distanciran, tajanstven i siguran u sebe...jer lako je biti procitana knjiga, i vjeruj da nikome nije zanimljivo kad se zna i pocetak i kraj, jer ta knjiga sama to odaje unaprijed...razumijes me???

Nemoj se osjecati bezvrijednom, ili manje ljepsom, ili da gubis samopouzdanje, gledaj na to da on tu gubi, jer ne prihvata tu ljubav koju si mu ti mogla pruziti...

Nemoj da te tjesi to sto te se sjetio u pijanome stanju, jer tada covjek je vise emotivan i spreman na sve, ne kazem da si ti manje vrijedna nekome u trijeznome stanju,to ne, nego nemoj si dozvoliti da ti igras onako kako on svira, jer to je najlakse a na kraju mozes samo jos vise pasti u njegovim ocima, jer vjeruj, malo ko danas cjeni dobrotu i iskrenost...
Pokusaj malo da okrenes igru, igraj se sa njim ne trazi nista od njega, nekad se napravi luda i nemoj ga ni pozdraviti, pa neka se on pita, sta i kako a nemoj ti da vuces sve konce, tesko je to...okreni mu ledja i sam ce ti prici...;)

A sto se tice tog zvanja ili slanja poruka kad je pijan ,jednostavno mu odgovori ili reci, da ako ima muda i ako je toliko musko neka ti to kaze trijezan i zavrsi sa tim, vjeruj bolje ces se osjecati,jer si samim tim sebe digla ne dozvolivsi da si tu kad on hoce, nego si rekla kad ti hoce, i smatram da ti ne treba osoba kojoj je alkohol potreban da bi moglo da uziva sa tobom...mislim da mnooogo vise vrijedis, vjeruj mi! ...voli sebe...;)
 

Back
Top