istina je tamo negde...

uh bre
ja citav zivot pokusavam da provalim dokle bre ovo sranje
da otkrijem istinu
da dokucim
a sad
sve je to nekakko precenjeno
i istina
i ljubav
i zivot
i zabole me tabura za vracare
mada su mi rekle da mi prosao desetogodisnji los period
kao da sam se pomirila sa sobom
a moze biti da sam samo ostarila
i da su mi se smanjila ocekivanja
mozda mi je bas to trebalo?:)
 
Судбина, ако постоји, свакако је немогуће је прочитати. Из простог разлога. Када би неко могао да нам прочита судбину, односно ми када бисмо знали шта ћемо радити у будућности, могли бисмо то и да променимо, а ако судбину можемо променити, то свакако није судбина. :)
 
Gledanje u solju, taroti, natalne karte, gledanje u dlan, bob, butku, amajlije, bajalice... verujete ili ne verujete?! Meni prorekli nesto mnogo lose ... pa cisto da znam da li da se brinem ili jok... :lol:
Da li vam je iko ikada proricao sudbinu? Jel vam se desilo da se nesto od recenog nekad obistinilo? I kako to objasnjavate?

Verujem. Ima neceg u tome ili sam ja pogodno tlo.

Pre par godina sam jednu stariju zenu prevodila preko ulice, kazala mi je da iskljucujem bojler obavezno i da pazim kada idem na more. Kada je jedna poznanica poznanice govorila o predikcijama kazala mi je da ce mi se mama razboleti ali da ima leka, da cu raskinuti sa deckom, da ce mi nana preminuti. Sve se desilo.
Pomalo se razumem u natal, stoji mi opasnost od vode, ja se vode uzasno bojim, kasno sam naucila da plivam i nerado ulazim u bilo koju vodu.

Sta se desilo, desio se jak aspekt trigon Sunca i Saturna, tako zivim, duplo veci trud, duplo vece sumnje, duplo veca energija, duplo vece prepreke i bas nikada ne odustajem iako nisam hrabra, naprotiv, ja sam samo nesigurna. Desilo se da sam svetski putnik i taj moj Jupiter u Strelcu koji pravi sjajan aspekt sa Mesecom u kuci inostranstva. Desilo se da zenska osoba sedi u toj mojoj kuci i da stalno idem kod nje. Desilo se da sam upisala fakultet na koji mi je natal ukazao. Desilo se da mi dubinu u svakom odnosu daje konjukcija Marsa i Venere u Ribama u osmoj kuci. Desila se simbolika Sunca u sedmoj kuci. Zasto verujem? Zato sto mi nigde ne pise nesto sto nisam. Ali to je malo visi nivo od dnevnog i mesecnog horoskopa. Kepler je fino kazao da je atsrologija priglupa sestrica nauke. Ali je ipak sestrica.
 
ma htela sam da kazem da verovatno postoje retki pojedinci razliciti od velike vecine nas koji imaju ono nesto....
ali to definitivno nisu Kleopatra, Vidivita Corka i Ljubisa Javlja mi se....

Ima toga i oko nas. Moja prabaka nije mogla da place kad je stigla depesa da joj je sin preminuo na frontu. Pita baba jel moze da bude lazna a deda joj kaze - sve moze da bude lazno ali vojna depesa nikada. Covek se pojavio za godinu dana, bio je u zarobljenistvu.

U noci kada mi je nana preminula ja sam sanjala kako je preminula. Ona je imala drugi slog u jedan ja sam legla oko 12. Umrla je u pola dva narednog dana. Meni djavo nije dao mira i u Madridu, gde sam bila, sam slikala sat. Tacno u pola dva. Nisu mi kazali do kraja nedelje. Kada sam cula shvatila sam da je to bila ta noc. 3 avgusta sanjam kako se drugarica poradja. Sada mi sestra kaze kako je zbilja donela bebu na svet 3. 8. Kada mi se majka razbolela ja nisam suzu pustila, jednostavno sam znala - bice dobro. To je neka duboko porinuta sugestija. Nije da ti mislis na to, prosto ti preleti preko ociju ili kroz san.
 
Судбина, ако постоји, свакако је немогуће је прочитати. Из простог разлога. Када би неко могао да нам прочита судбину, односно ми када бисмо знали шта ћемо радити у будућности, могли бисмо то и да променимо, а ако судбину можемо променити, то свакако није судбина. :)

valjad muslimani, narocito kod nas, imaju taj "trip" sa sudbinom? to za nase sam procitala kod cvijica tako sam zapamtila
ok mislim razmisljaju valjda al kao neka nit
 
Verujem. Ima neceg u tome ili sam ja pogodno tlo.

Pre par godina sam jednu stariju zenu prevodila preko ulice, kazala mi je da iskljucujem bojler obavezno i da pazim kada idem na more. Kada je jedna poznanica poznanice govorila o predikcijama kazala mi je da ce mi se mama razboleti ali da ima leka, da cu raskinuti sa deckom, da ce mi nana preminuti. Sve se desilo.
Pomalo se razumem u natal, stoji mi opasnost od vode, ja se vode uzasno bojim, kasno sam naucila da plivam i nerado ulazim u bilo koju vodu.

e a plasim se fena malo i upaljaca : ))
i ne volim kad ukljucujem laptop pa sevne varnica kad se usteka u struju
: )))))
 
Ne znam šta da ti kažem.

Imala sam iskustva. E sad ovo će biti babske priče i ostalo. Ali što se tiče šoljice, jedna moja komšika ponekad mi pogleda, i dosta mi stvari pogodi, ali to su sitne stvari, mada ponekada i krupne.

Nekoliko puta sam išla kod žene koja gleda u šolju (daš joj novca koliko ti hoćeš, imaš). I kada sam prvi put otišla žena mi je ispirčala moj život, opisala moju kuću, nekadašnju...a onda mi je pogodila i neke buduće stvari u životu. Ja nisam mogla da verujem kada mi se dešavalo. Taj prvi put gotovo 70% stvari mi je pogodila. Ja nisam mogla da verujem jer me žena ne zna.

Postoji ona stara, da ciganke znaju. Mojoj majci je kao detetu jedna pogodila dosta stvari.

Ne želim da ubeđujem neverne Tome, ko ne veruje, ne veruje i ko nije doživeo ne vredi priče. Deluje detinjasto i blesavo, ali eto ima nešto u tome...Sudbina, šta li je...
 
ovo ko planinarenje/ekskurzija, vece, sedi se nesto napolju i svira gitara i pricaju ovakve price : ))

:lol:
e a freja, to ti ima veze sa neptunom nesto, rekose mi sinoc :mrgreen:... to sam jos zapamtila iz onog narodnog velikog kalendara... "da se cuva vode" :deda: a ja bas vodu obozavam... neptun, pluton i jos neka su spore planete, i njihovi efekti se odnose na duze vremenske periode, decenije i to, na vece prostore i veliki broj ljudi... znam da je meni kad su mi tumacili videli neku prirodnu katastrofu... i stvarno bi onaj zemljotres pre par godina... sto znaci da se to nekako i isto ponavlja mnogim ljudima u natalu
 
Poslednja izmena:
Врачање је добар начин да се узме новац од људи који су у очају
од људи који су све покушали у животу, па се хватају ко дављеник за сламку

мада...мислим да има људи који могу да предвиде будућност, али ти су ретки и не наплаћујусвоја предсказања
и мислим да тим људима није лако..(шта мислиш, увек могу да предвиде саобраћајне несреће, ратове и сл), ал се навикну на то временом
 
Sranja ce se uvek desavati ali ako ti neko sugerise sranje a ti si sklon sugestiji veca je verovatnoca da sama napravis sranje koje se inace tad ne bi desilo.

ne ide to tako, nego ti kazu:
smedja osoba, visa od tebe, kreativna i bavi se umetnoscu, kratke kose i ne bas mrsava koja ima veze sa nekretninama ili gradjevinom (vidim oko ne neko kamenje, sto oznacava strukture... mozda arhitekta ili pr neke firme) koja igra golf, a koju ces upoznati krajem avgusta / septembra, na nekom javnom mestu, trgu ili necemu slicnom, ce u decembru da uradi to i to
tu ne zavisi nista od tebe a rokovi su dati tako da ne mozes da se zahebes nikako. koliko god da sebi sugerisem ovo i ono, ja ne mogu tek tako da naletim na golfera koji se bavi umetnoscu ili nekretninama ovde gde sam... al' ok, postujem ja tvoje ubedjenje da tu ja mogu da napravim neko sranje koje se inace ne bi desilo :)
 
:lol:
e a freja, to ti ima veze sa neptunom nesto, rekose mi sinoc :mrgreen:... to sam jos zapamtila iz onog narodnog velikog kalendara... "da se cuva vode" :deda: a ja bas vodu obozavam... neptun, pluton i jos neka su spore planete, i njihovi efekti se odnose na duze vremenske periode, decenije i to, na vece prostore i veliki broj ljudi... znam da je meni kad su mi tumacili videli neku prirodnu katastrofu... i stvarno bi onaj zemljotres pre par godina... sto znaci da se to nekako i isto ponavlja mnogim ljudima u natalu

Ima, Neptun mi pravi kvadrate sa jakom konjukcijom u osmoj kuci, kuca skorpije i kuca smrti, vodena dakle. Neptun je vladar i Marsa i Venere a sa njima je u svadji i u vodi. Zato Freya mrzi vodu vise nego bilo sta drugo, tus je moj jedini drugar:)
 
E da, jedna žena mi je izrađivala natalnu kartu tj. tumačila mi te kuće direktno sa kompa. Ali to nije u stilu upoznaćeš takvog i takvog muškarca već je više u fazonu ti opiše kakve su zvezde bile na tvom rođenju tj.kakve su ti zvezde mogućnosti otvorile...i to što je rekla uklopilo se velikim delom u moj život...sad šta ga znam...
:think:
 
ne, ovo moje nisu natalne karte nego bas intuitivni ljudi koji hvataju energije oko sebe
ne moze tako astrolog, tako samo direktno moze neko da te oseti i to ako te dobro uhvati, imate slicne energije pa da ti da bas okvire - izgled, koji moze da ide do jako detaljnog: boja kose, ociju, tena, visina, mesto na kojem se srecete ako se ne poznajete, kako je obucen/a recimo, sta nosi a sta ne, posao, hobi, da ne pricamo o vremenskim okvirima koji su do sada bili da ne kazem u dan ali u nedelju dana tacni, i sto je meni licno mnogo bitnije da mi kazu da se cuvam na ovaj ili onaj nacin. sad, ja stvarno ne zloupotrebljavam, retko kad trazim pomoc te vrste, a i da budem iskrena, nisu mi bas drugari fini, nahebu mi se svega po spisku sto ih cimam zbog gluposti :mrgreen: pa smem da pitam jednom u sest meseci / godinu dana, inace me istresu zivu i odhebu.
i to pocnem da kukam s vrata kako meni nije dobro, a dok sam se sirila i pravila mighty mojra iskasapili bi me u dva minuta verbalno i poslali napolje, da ostavim mesta za nekog kome stvarno treba pomoc.
 
Gledanje u solju, taroti, natalne karte, gledanje u dlan, bob, butku, amajlije, bajalice... verujete ili ne verujete?! Meni prorekli nesto mnogo lose ... pa cisto da znam da li da se brinem ili jok... :lol:
Da li vam je iko ikada proricao sudbinu? Jel vam se desilo da se nesto od recenog nekad obistinilo? I kako to objasnjavate?

Prvo...sad mi se gleda Dosije X. :lol:
Kako sam volela tu seriju...
Tema: Jesam svasta "caprkala", ali ne verujem u to...i karte i gledanje u talog kafe, natalnu, ...
Mada se dosta toga podudarilo, ali opet ne verujem.
Previse je tu slobodne volje i autosugestije.
Verujem samo da se svako od nas rodi sa nekim krstom koji nosi i tezina tog krsta je direktno proporcionalna nasim mislima...
Ok, mozda ne mogu pobeci od toga sto ce me snaci, ali def. mogu da biram u velikoj meri kako cu se nositi sa tim...
 
Gledanje u solju, taroti, natalne karte, gledanje u dlan, bob, butku, amajlije, bajalice... verujete ili ne verujete?! Meni prorekli nesto mnogo lose ... pa cisto da znam da li da se brinem ili jok... :lol:
Da li vam je iko ikada proricao sudbinu? Jel vam se desilo da se nesto od recenog nekad obistinilo? I kako to objasnjavate?

verujem u urokljivo oko :deda:

verujem da se isto moze iskopati tako da...:lol:
 
ne ide to tako, nego ti kazu:
smedja osoba, visa od tebe, kreativna i bavi se umetnoscu, kratke kose i ne bas mrsava koja ima veze sa nekretninama ili gradjevinom (vidim oko ne neko kamenje, sto oznacava strukture... mozda arhitekta ili pr neke firme) koja igra golf, a koju ces upoznati krajem avgusta / septembra, na nekom javnom mestu, trgu ili necemu slicnom, ce u decembru da uradi to i to
tu ne zavisi nista od tebe a rokovi su dati tako da ne mozes da se zahebes nikako. koliko god da sebi sugerisem ovo i ono, ja ne mogu tek tako da naletim na golfera koji se bavi umetnoscu ili nekretninama ovde gde sam... al' ok, postujem ja tvoje ubedjenje da tu ja mogu da napravim neko sranje koje se inace ne bi desilo :)
Ama govorio sam o sklonosti sugestiji.
Dakle ja ne verujem u te stvari, gatare, bajalice, predskazanja, astrolozi i sl. na mene nemaju nikakav uticaj.
 
znam o cemu pricas, ali kao i dobar deo ljudi pogresno shvatas sistem funkcionisanja bas zato sto imas predrasudu i blokadu.
zamislio si nacin na koji bi to moglo da funkcionise da bi racionalizovao nesto, a u stvarnosti to uopste ne odgovara tvom modelu, zato sam i dodala taj deo.
ne da zelim tebe da ubedjujem, nebitno mi je, nadovezala sam se samo zbog onih koji nisu zatvoreni za ideju da postoji mogucnost da neki ljudi jesu osetljiviji i recimo, talentovaniji od drugih.
 

Back
Top