istina ili kleveta

Christadelphian

Aktivan član
Poruka
1.554
Mupa i crkve u RS o JSvedocima?
"Demokratski" Zapad tjera nas da sve to tolerišemo, dok, s druge strane, u svojoj kući i nisu toliko liberalni. Poznato je da u visokorazvijenim državama postoje parlamentarne komisije koje prate rad vjerskih zajednica. Tako je, na primjer, u Njemačkoj zabranjen rad sajentologa, a Velika Britanija i Grčka zabranile su rad "Jehovinih svjedoka". "
 
Christadelphian:
Mupa i crkve u RS o JSvedocima?
"Demokratski" Zapad tjera nas da sve to tolerišemo, dok, s druge strane, u svojoj kući i nisu toliko liberalni. Poznato je da u visokorazvijenim državama postoje parlamentarne komisije koje prate rad vjerskih zajednica. Tako je, na primjer, u Njemačkoj zabranjen rad sajentologa, a Velika Britanija i Grčka zabranile su rad "Jehovinih svjedoka". "

Pretpostavljam da cemo i mi, kad dobijemo parlament, imati parlamentarnu komisiju za rad verskih zajednica u kojima ce sedeti eminentni strucnjaci iz ove oblasti koja ce onda zabraniti rad sajentologa, Jehovinih svedoka, i slicnih.
 
maleni:
Pretpostavljam da cemo i mi, kad dobijemo parlament, imati parlamentarnu komisiju za rad verskih zajednica u kojima ce sedeti eminentni strucnjaci iz ove oblasti koja ce onda zabraniti rad sajentologa, Jehovinih svedoka, i slicnih.
Tužno je to, koristiti vlast da se zabranjuje rad organizacijama koje imaju stavove nekompatibilne sa tom istom vlašću.

Sve me to podseća na neka davna i ružna vremena kad čovek nije imao ličnu slobodu.
 
Sizif:
maleni:
Pretpostavljam da cemo i mi, kad dobijemo parlament, imati parlamentarnu komisiju za rad verskih zajednica u kojima ce sedeti eminentni strucnjaci iz ove oblasti koja ce onda zabraniti rad sajentologa, Jehovinih svedoka, i slicnih.
Tužno je to, koristiti vlast da se zabranjuje rad organizacijama koje imaju stavove nekompatibilne sa tom istom vlašću.

Sve me to podseća na neka davna i ružna vremena kad čovek nije imao ličnu slobodu.

To jeste tuzno ali ce se to i deseti. Evo SPC vec ima svoju Komisiju pri vladi koja odlucuje o tome da li neka verska zajednico moze ili ne moze da se registruje.

Zao mi je sto nisi primetio notu cinizma u onome sta sam napisao. Licno ne podrzavam ni jedan vid represije. Svako ima pravo da izrazi svoju licnost, idju, stav, versko ili seksualno opredelenje. Bog nam je dao tu slobodu da mozemo izabrati cak i to na ne zelimo sa njim.

To naravno ne znaci da necu grcevito da se borim za ono sta licno zastupam, ali to je druga prica.
 
Christadelphian:
Mupa i crkve u RS o JSvedocima?
"Demokratski" Zapad tjera nas da sve to tolerišemo, dok, s druge strane, u svojoj kući i nisu toliko liberalni. Poznato je da u visokorazvijenim državama postoje parlamentarne komisije koje prate rad vjerskih zajednica. Tako je, na primjer, u Njemačkoj zabranjen rad sajentologa, a Velika Britanija i Grčka zabranile su rad "Jehovinih svjedoka". "

Pozdrav Jota! :D


Cenio bih kada bi naveo izvor tih informacija o Jehovinim svedocima u Britaniji i Grckoj!

Svako dobro! :D
 
quote="maleni"]
Evo SPC vec ima svoju Komisiju pri vladi koja odlucuje o tome da li neka verska zajednico moze ili ne moze da se registruje.


Maleni budi ljubazan, pokazi mi gde mogu da vidim taj podatak-zvanicno!Bio bih ti veoma zahvalan!

Pozdrav!Dragutin :D
 
STAJIC:
quote="maleni"]
Evo SPC vec ima svoju Komisiju pri vladi koja odlucuje o tome da li neka verska zajednico moze ili ne moze da se registruje.


Maleni budi ljubazan, pokazi mi gde mogu da vidim taj podatak-zvanicno!Bio bih ti veoma zahvalan!

Pozdrav!Dragutin :D

Idi u Ministarstvo vera RS i trazi dokumentaciju za registraciju verske zajednice, pa mi se javi nakon toga.
 

Back
Top