Istina ili izazov?

Bukvalista si.
Nisam nigde rekla da treba biti neiskren.
Karikiratr ali na to se svedu sve teme na ljisu. Nema sredine.
Sve je ili savrseno, a a ko nije savrseno onda je druga krajnost.
Kazem samo da je laz da bilo ko moze biti apsolutno iskren. Jer to nismo ni prema sebi.
Pa to i razgovaramo, koliko smo iskreni, sta je ono sto je zaista vazno i bitno za reci u uvodnom postu stoji recenica ne postoji apsolutna iskrenost, sta je ono sto bi nas cinilo zadovoljnim.
Nista na svetu nije apsolutno, ceo zivot je samo put, pitanje je samo da li idemo u pravom smeru.
 
Ne.
Nisi apsolutno razumrla sta sam htela reci.
Ovo drugo tek necu da komentarisem
Razumela sam odlično.
Ovaj drugi deo, koji ne želiš da komentarišeš, ne odnosi se na tebe već uopšteno.



Tvoj post iznad, pušten kada ovo kucam, ne razumem.
Ti pričaš sa prijateljicom iskreno a ona misli: 'kako ova Meduza lažeee'
Ili, ti pričaš neiskreno, ona opet misli: 'Meduza laže'
U čemu je problem?
Nema se poverenja u partnera, prijateljicu, sebe?

Ustvari, tema je o poverenju i kako naći unutrašnji mir.
 
Razumela sam odlično.
Ovaj drugi deo, koji ne želiš da komentarišeš, ne odnosi se na tebe već uopšteno.



Tvoj post iznad, pušten kada ovo kucam, ne razumem.
Ti pričaš sa prijateljicom iskreno a ona misli: 'kako ova Meduza lažeee'
Ili, ti pričaš neiskreno, ona opet misli: 'Meduza laže'
U čemu je problem?
Nema se poverenja u partnera, prijateljicu, sebe?

Ustvari, tema je o poverenju i kako naći unutrašnji mir.
I ovo je dobar zakljucak, unutrasnji mir.
 
Laz moze da usreci, ali u dubini duse uvek se nesto buni, kad je lazno, nego, sto kazes, zazmurimo...ili jednostavno stavimo ruzicaste naocare.
Ja sam uvek znala kad je nesto slutilo na lose, ali tolerisala sam, prastala, ignorisala jer-mladost, visok prag (s)trpljenja, kako drugi, nada umire zadnja...itd.
Svako od nas zna, to nam je urodjeno da se klonimo opasnosti, nego eto usput se pogubimo, dinamike zivota radi...
Jos od Anticke Grcke se mlatimo sa istim pitanjima..."Spoznaj samog sebe"...nista se nije promenilo. :)
Kako ide ono-Covek se uci dok je ziv, i kad sve konacno nauci-umre... neka ucenja.
Mislim da smo potpuno pogubili primarne instikte inace ne bi ni dolazili u pogubne situacije.
Meni su sada poceli pomalo da se vracaju, vezbam ih kod banalnih, svakodnevnih stvari ali opet imam problem da poslusam osecaj.
 
U kojoj meri su mz odnosi lazni?
Svakako da jesu jer potpuno ogoljavanje je izuzetno retko, od banalnih stvari tipa bicu ljubazan prema nekom jer je linija manjeg otpora do ne moze me neko voleti kakav zaista jesam.
Jeste li bili u potpuno laznim odnosima u kojima je apsolutno svaka sekunda bila izmisljena?
muskarac treba da bude izazov.oni koji nisu,njih žene zezaju,vrte oko malog prsta-papucari,ne umeju da kazu NE….
 
Mislim da smo potpuno pogubili primarne instikte inace ne bi ni dolazili u pogubne situacije.
Meni su sada poceli pomalo da se vracaju, vezbam ih kod banalnih, svakodnevnih stvari ali opet imam problem da poslusam osecaj.
Da, bas to.
Isto mi je rekla drugarica (psiholog), i oko gubljenja i vracanja bazicnih instikta...tad kad mi se desilo, nisam znala sta me snaslo, i s njom korak po korak...kaze, budi spremna, to je proces, 5-7 godina, rekoh-nemam ja toliko vremena...ispade da ipak imam.
Lep je osecaj osvestiti, kad/sta je zakazalo, resis se tereta...samo, zna se desiti druga krajnost-previse opreza. Valjda to vreme izbalansira.
 
Biti iskren i pošten je jedno, a drugo koliko treba govoriti

Dragoj i bliskoj osobi sve što ću reći biće otvoreno, iskreno, iz mene. Ali dosta stvari ne mislim da pričam dok me ne pita. A neke ni kada me pita. Ne mislim da sve ima smisla pričati.

Pitao me neko meni važan, kako mi je bilo sa drugima pošto smo prekinuli. Ne želim ništa o tome da ti pričam, osim da mi sve vreme nedostaješ. Ali je i on mudar i samo me zagrlio.

Valjda sa godinama ide I neko iskustvo. No ne lažem kada već nešto kažem, tako da se mogu pouzdati u mene. Bez toga nema bliskosti.
 
U kojoj meri su mz odnosi lazni?
Svakako da jesu jer potpuno ogoljavanje je izuzetno retko, od banalnih stvari tipa bicu ljubazan prema nekom jer je linija manjeg otpora do ne moze me neko voleti kakav zaista jesam.
Jeste li bili u potpuno laznim odnosima u kojima je apsolutno svaka sekunda bila izmisljena?
Ogoljivanje pred nekim je vrlo rizicna stvar...Ti das nekoj osobi da vidi stvari koje te bole,koje su skrivene ispod povrsine i nemas garanciju da ta osoba ume to tvoje poverenje da ceni...da li ce to zloupotrebiti...
 
Ogoljivanje pred nekim je vrlo rizicna stvar...Ti das nekoj osobi da vidi stvari koje te bole,koje su skrivene ispod povrsine i nemas garanciju da ta osoba ume to tvoje poverenje da ceni...da li ce to zloupotrebiti...
Naravno, ali hebes zivot ako to nikad ne mozes.
U sustini, negde je vazno da smo mi sposobni na tako nesto a ne sta ce druga strana, svakom svoje.
 
U kojoj meri su mz odnosi lazni?
Svakako da jesu jer potpuno ogoljavanje je izuzetno retko, od banalnih stvari tipa bicu ljubazan prema nekom jer je linija manjeg otpora do ne moze me neko voleti kakav zaista jesam.
Jeste li bili u potpuno laznim odnosima u kojima je apsolutno svaka sekunda bila izmisljena?
U priličnoj meri su "lažni",...za moj pojam m/ž odnosa. Ali su ipak odnosi i za nekog drugog su pravi.
Odavno sam prevazišla taj osećaj, da me neko mora voleti takvu kakva jesam. Možda i ne treba, tako je možda lakše i najbolje.
Jer,...boli me više briga za to!
Bila sam u svakakvim odnosima,...dok mi je tako odgovaralo.
 
Apsolutna iskrenost ne postoji ali treba znati razlučiti koje su to stvari u kojima treba biti iskren. Ako je neko nezadovoljan, nezadovoljen, privučen nečim drugim, želi nešto novo, neku promjenu...to svakako treba dati do znanja partneru jer mogu pokušati unijeti promjene. Više puta sam čula objašnjenje udaljili smo se, nema nekih krucijalnih problema nego ljudi počnu voditi odvojene živote i odnosi zahladne.
 
Apsolutna iskrenost ne postoji ali treba znati razlučiti koje su to stvari u kojima treba biti iskren. Ako je neko nezadovoljan, nezadovoljen, privučen nečim drugim, želi nešto novo, neku promjenu...to svakako treba dati do znanja partneru jer mogu pokušati unijeti promjene. Više puta sam čula objašnjenje udaljili smo se, nema nekih krucijalnih problema nego ljudi počnu voditi odvojene živote i odnosi zahladne.
Bas to
 

Back
Top