Quantcast

Istekla mi vozačka dozvola

M4j4

Domaćin
Poruka
4.418
...pre nekoliko dana.
Auto nemam, niti uopšte vozim tako da sam slučajno primetila da je prošlo 10 godina.
Nego- ako NE vozim, postoji li neko vremensko ograničenje kada moram da obnovim dozvolu?
Pitam zato jer sam čula svakakve gluposti, tipa "onda ćeš morati ponovo da polažeš".
To nije logično...

M4j4

Domaćin
Poruka
4.418
Hvala, hajde proveri mi to ako možeš
:)
U suštini auto verovatno nikad više neću imati, prošlih 10 godina nisam uspela da ga kupim, a sve je gore...Ja ni pre 10 godina nisam uopšte htela da produžim dozvolu, ali majka me pritisla jer je u fazonu da "pasoš i vozačku uvek treba imati", za svaki slučaj.

Da, imam ograničenja "Uz nošenje naočara ili kontaktnih sočiva" ali nisam uopšte prošli put "išla po doktorima", samo sam im donela 2 fotografije, sad je sve drugačije, valjda, sad te oni tamo slikaju, a "ide se po doktorima"?

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
11.984
Hvala, hajde proveri mi to ako možeš
:)
U suštini auto verovatno nikad više neću imati, prošlih 10 godina nisam uspela da ga kupim, a sve je gore...Ja ni pre 10 godina nisam uopšte htela da produžim dozvolu, ali majka me pritisla jer je u fazonu da "pasoš i vozačku uvek treba imati", za svaki slučaj.

Da, imam ograničenja "Uz nošenje naočara ili kontaktnih sočiva" ali nisam uopšte prošli put "išla po doktorima", samo sam im donela 2 fotografije, sad je sve drugačije, valjda, sad te oni tamo slikaju, a "ide se po doktorima"?
Produzi vozacku,bolje to nego kad zatreba,onda moras polagati ponovo.Misli da neces imati nikakve sankcije.Za saobracajnu prave problem,jer ona mora da se obnovi pre isteka,a za vozacku,ne bi trebalo da imas nikakvih problema.

Manastirka

Poznat
Poruka
9.610
...pre nekoliko dana.
Auto nemam, niti uopšte vozim tako da sam slučajno primetila da je prošlo 10 godina.
Nego- ako NE vozim, postoji li neko vremensko ograničenje kada moram da obnovim dozvolu?
Pitam zato jer sam čula svakakve gluposti, tipa "onda ćeš morati ponovo da polažeš".
To nije logično...
Mogu i ja da ti proverim i javim. Ali svakako da bi trebala produžiti.Zašto ne bi?Nikad se u životu ne zna.

M4j4

Domaćin
Poruka
4.418
Dragi ljudi, produžiću, ok, kad mi bukvalno svi kažu.
Samo me zanimalo dokle mogu da "prolongiram", nesto mi se ne "cima".
Krivo mi je sto u poslednjih 10 godina nisam seka za volan bukvalno mozda 5, 10 puta, secam se kako se vozi ali mogla bih sama na putu, nema teorije da bih uspela da se uključim u saobraćaj :(
Sve što sam u životu naučila ničemu mi nije koristilo...vozačku mogu da bacim, diplomu takođe, a vala i pasoš :lol:
Ali ok, 'ajde...možda je nekome suđeno da pogine kad ja budem vozila bože me prosti 🤣🤣🤣🤣

Manastirka

Poznat
Poruka
9.610
...pre nekoliko dana.
To nije logično...
Maja, ne moraš opet da polažeš vozački, ali kako se stalno menjaju propisi u Srbiji, bolje ti je da je produžiš.Raspitala sam se kod kolege koji to radi.Za sada je tako, ali nikad se ne zna, šta sve mogu izmisliti. Pozz!

gost 427187

Aktivan član
Poruka
1.548

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.