Ispusteno dete - nedavno iskustvo

Hajmo da se vratimo na temu 🙂
Ima veze sa temom, ovaj zakon može da se koristi i u zaštiti dece. Prijaviš da ti je u komšiliku diskriminisana devojčica, jer ona nema sva prava kao i dečak iz iste porodice. Ona ne sme da ide na plivanje.

Ili prijaviš da je devojčica jako zabrinuta i zatvorena u sebe od kada se vratila sa letovanja iz Afrike. Pretpostavljaš da su prekršili zakon koji zabranjuje FGM.

Ako možeš da prijaviš roditelje jer dete ne zna matematiku, onda možeš i za navedene primere.
 
Novinar moze da tumaci kako hoce, ali u Nemackoj mozes da kazes sta god zelis, i tesko da ces da odgovaras zbog toga.
Mozes, recimo, da psujes pandure, da vices na njih - ne smeju ti nista. Mozes da vices, da galamis, sta god, ali zbog izrecene reci ne mozes da odgovaras, osim ako ne vrsis podstrekivanje na tesko krivicno delo.

Jel zivis u Nemackoj?
Možda je nekada moglo, a i sve zavisi ko galami na pandure. Neki mogu i sada.
 
Uvodni post me seti na priču iz Kanade - moja prijateljica je predavala fiziku, tek došla tamo, srednjoškolci... i treba da rade neki zadatak i ona dečku u prvoj klupi kaže da ga pročita, na šta ostala deca počnu da prave grimase i da joj šapuću nešto u fazonu "ne njega, on ne zna da čita".

I stvarno, klinac je došao do srednje škole potpuno funkcionalno nepismen, ali eto, bio je redovan na časovima i uvek je dobijao prelaznu ocenu.

A to da 16-to godišnjaci ne znaju tablicu množenja, to sam i sam video. Ne znaju jer od prvog razreda koriste kalkulator sasvim legitimno, i očigledno im niko zbog toga ništa ne zamera.
 
Ako možeš da prijaviš roditelje jer dete ne zna matematiku, onda možeš i za navedene primere.

Niko nije prijavio roditelje jer ne zna dete matematiku.
Hajde procitaj ponovo postove na ovoj temi, pa ces videti ko je i zbog cega prijavio.
Ako neces da procitas, onda si neozbiljan sagovornik koji ne slusa, vec vrti svoju plocu i ignorise sve druge, tako da je diskusija sa tobom besmislena.
 
Uvodni post me seti na priču iz Kanade - moja prijateljica je predavala fiziku, tek došla tamo, srednjoškolci... i treba da rade neki zadatak i ona dečku u prvoj klupi kaže da ga pročita, na šta ostala deca počnu da prave grimase i da joj šapuću nešto u fazonu "ne njega, on ne zna da čita".

I stvarno, klinac je došao do srednje škole potpuno funkcionalno nepismen, ali eto, bio je redovan na časovima i uvek je dobijao prelaznu ocenu.

A to da 16-to godišnjaci ne znaju tablicu množenja, to sam i sam video. Ne znaju jer od prvog razreda koriste kalkulator sasvim legitimno, i očigledno im niko zbog toga ništa ne zamera.

Ovde je problem dublje prirode. Psiholog je otkrio da je dete na pragu da se razboli od pasivno zavisnog poremecaja licnosti, i to najtezeg oblika tog poremecaja. Nepoznavanje najelementarnijih stvari iz matematike je samo jedna od mnogih posledica tog stanja.
Radi se o zastiti mentalnog zdravlja deteta.
 
Niko nije prijavio roditelje jer ne zna dete matematiku.
Hajde procitaj ponovo postove na ovoj temi, pa ces videti ko je i zbog cega prijavio.
Ako neces da procitas, onda si neozbiljan sagovornik koji ne slusa, vec vrti svoju plocu i ignorise sve druge, tako da je diskusija sa tobom besmislena.
Koliko sam shvatila prijavljeni su jer dete ne osposobljavaju za samostalan život, nego je žele držati u pasivnoj zavisnosti. Tu spada i matematika, baratanje novcem.To je neophodna veština za jednu samostalnu, sposobnu osobu. Dete se tome mora naučiti pre nego što odraste. Ne polazi se od toga da ona ima manje sposobnosti za matematiku od proseka, ili da je škola napravila propust, nego od toga da su joj roditelji gori od proseka.
 
Koliko sam shvatila prijavljeni su jer dete ne osposobljavaju za samostalan život, nego je žele držati u pasivnoj zavisnosti. Tu spada i matematika, baratanje novcem.To je neophodna veština za jednu samostalnu, sposobnu osobu. Dete se tome mora naučiti pre nego što odraste.

jos uvek nije kasno ali primesa "novac je prljav" daj ... kao los vestern u kom ne glumi Klint Istvud

zamislite dete u 2023. od npr 11god da nema mobilni (pritom svi preduslovi ispunjeni u materijalnom smislu)
koje price trpi od vrsnjaka.

Sa 12. da ne znas 1/4 od evrica koliko je ... to je vec porazavajuce
 
Koliko sam shvatila prijavljeni su jer dete ne osposobljavaju za samostalan život, nego je žele držati u pasivnoj zavisnosti. Tu spada i matematika, baratanje novcem.To je neophodna veština za jednu samostalnu, sposobnu osobu. Dete se tome mora naučiti pre nego što odraste. Ne polazi se od toga da ona ima manje sposobnosti za matematiku od proseka, ili da je škola napravila propust, nego od toga da su joj roditelji gori od proseka.

Ne, nego jer joj ugrozavaju mentalno zdravlje.
 
Možda oni samo smatraju da su roditelji krivci za njeno stanje, a dobro se zna da postoji veći broj ljudi koji imaju diskalkuliju ili disleksiju, ili oba poremećaja zajedno. Da ne spominjem i ostale probleme koji postoje kod dece sa specijalnim potrebama. Prvo se mora utvrditi da se ne radi o nijednom poremećaju, pa tek onda smeju da se optuže roditelji.

Zamisli imaš problem sa detetom pa ti još natovare na vrat tužbe da si ga zanemario.
 
jos uvek nije kasno ali primesa "novac je prljav" daj ... kao los vestern u kom ne glumi Klint Istvud

zamislite dete u 2023. od npr 11god da nema mobilni (pritom svi preduslovi ispunjeni u materijalnom smislu)
koje price trpi od vrsnjaka.

Sa 12. da ne znas 1/4 od evrica koliko je ... to je vec porazavajuce

Da pitas sad mamu od devojcice sta se desilo sinoc u zadruzi, mogla bi da ti prepricava 3 sata bez prekida.
A otac potpuno nezainteresovani idiot.
 
Da pitas sad mamu od devojcice sta se desilo sinoc u zadruzi, mogla bi da ti prepricava 3 sata bez prekida.
A otac potpuno nezainteresovani idiot.
Da nema puno gledaoca tih programa oni ne bi bili ni emitovani. To je učestala pojava, nažalost. Ali to još uvek nije dovoljno da budu optuženi za stanje devojčice, jer mnogi i u takvim uslovima izrastu u samostalne, sposobne, i odgovorne ljude.
 
jos uvek nije kasno ali primesa "novac je prljav" daj ... kao los vestern u kom ne glumi Klint Istvud

zamislite dete u 2023. od npr 11god da nema mobilni (pritom svi preduslovi ispunjeni u materijalnom smislu)
koje price trpi od vrsnjaka.

Sa 12. da ne znas 1/4 od evrica koliko je ... to je vec porazavajuce
Tebi je to čudno, ali baš ljudi koji deci mogu obezbediti sve prave strogu selekciju.

 
Poslednja izmena:
Tebi je to čudno, ali baš ljudi koji decu mogu obezbediti sve prave strogu selekciju.

to sa Gejtsom , znam odavno, i on nije primer ni njeova deca za poredjenje sa redovnom decom.
Realno kada to njegovo dete ima kuvaricu i 3.4.5....privatnih profesora iz raznih predmeta
plus ljudi sa kojima "tata" pije kafu nije bas reper za "obicnu" decu zar ne?

Koliko znas dece u svom okruzenju da su 10+ da nemaju mobilni ?

Koliko dece u svom okruzenju znas da ne znaju tacno u dinar sta mogu sa jednom crvenom (1000din)
koliko je evro u odnosu na dinar?
O tome pricamo ...
A Gejts i njemu slicni su daleko od "prosecne" porodice/roditelja/deteta...minimum tri galaksije po mojoj slobodnoj proceni
 
to sa Gejtsom , znam odavno, i on nije primer ni njeova deca za poredjenje sa redovnom decom.
Realno kada to njegovo dete ima kuvaricu i 3.4.5....privatnih profesora iz raznih predmeta
plus ljudi sa kojima "tata" pije kafu nije bas reper za "obicnu" decu zar ne?

Koliko znas dece u svom okruzenju da su 10+ da nemaju mobilni ?

Koliko dece u svom okruzenju znas da ne znaju tacno u dinar sta mogu sa jednom crvenom (1000din)
koliko je evro u odnosu na dinar?
O tome pricamo ...
A Gejts i njemu slicni su daleko od "prosecne" porodice/roditelja/deteta...minimum tri galaksije po mojoj slobodnoj proceni
Npr. alternativne Waldorf škole nisu pristalice ranog korišćenja ni mobilnog, ni gledanja TV programa. Tamo ne idu samo deca bogatih.
Ima i država koje razmatraju zabranu korišćenja mobilnih u školama, nije to baš nešto retko kao pojava. Diskutabilno je da li deca od ranog korišćenja mobilnog imaju više štete, ili koristi.

Svet je velik, ne žive svi kao mi. Pa tako ni korišćenje mobilnog nije jednoznačni pokazatelj roditeljske brige za dobrobit deteta.
 
Npr. alternativne Waldorf škole nisu pristalice ranog korišćenja ni mobilnog, ni gledanja TV programa. Tamo ne idu samo deca bogatih.
Ima i država koje razmatraju zabranu korišćenja mobilnih u školama, nije to baš nešto retko kao pojava. Diskutabilno je da li deca od ranog korišćenja mobilnog imaju više štete, ili koristi.

Svet je velik, ne žive svi kao mi. Pa tako ni korišćenje mobilnog nije jednoznačni pokazatelj roditeljske brige za dobrobit deteta.

Pogotovo u Kambodzi i u Laosu.... naravno da ne zive svi kao mi.
To bi bilo uzasno.
Ne mogu da zamislim "parove" , "farmu" , "hepi tv" na Kubi ili Novom Zelandu.


Devojcica ima 12god i svasta nesto sto je Frederik kao neko ko je u neposrednom kontaktu sa njom video da ne valja.

Sad ti meni zelis da kazes da znas bolje od Frederika sta sve zna i moze i ume njegova ucenica ? Ne?
 
Pogotovo u Kambodzi i u Laosu.... naravno da ne zive svi kao mi.
To bi bilo uzasno.
Ne mogu da zamislim "parove" , "farmu" , "hepi tv" na Kubi ili Novom Zelandu.


Devojcica ima 12god i svasta nesto sto je Frederik kao neko ko je u neposrednom kontaktu sa njom video da ne valja.

Sad ti meni zelis da kazes da znas bolje od Frederika sta sve zna i moze i ume njegova ucenica ? Ne?



Utiske koje smo čitali je stekao nakon 90 minuta komunikacije sa njom u toku koje je ona izgovorila 20 reči.
Deca umeju da bojkotuju ćutanjem, ne tvrdim da je ovde to bilo u pitanju, ali ne možemo sa sigurnošću reći ni da nije. Takvo donošenje zaključaka bi bilo neodgovorno.
 
Utiske koje smo čitali je stekao nakon 90 minuta komunikacije sa njom u toku koje je ona izgovorila 20 reči.

pa ti za 3 min napises vise reci nego ja sto izgovorim za sat vremena i sta?
pa nista...

Da li je po tebi normalno da devojcica od 12god izgovori 20ak reci za 90min?!

Nemoj da se pravis zacudjena.
Prosecna lenja baba za 90 min izgovori najmanje 2 000 000 reci a ne jedno dete sa

kako, zasto, zbog cega, gde, sta, kako, ma daaaaaaaaaj, neverujem, dosadno, necu, da, ne, smooooooooooooor,
ne razumem... evo iz rukava 14 reci za cca 20sec..
 
pa ti za 3 min napises vise reci nego ja sto izgovorim za sat vremena i sta?
pa nista...

Da li je po tebi normalno da devojcica od 12god izgovori 20ak reci za 90min?!

Nemoj da se pravis zacudjena.
Prosecna lenja baba za 90 min izgovori najmanje 2 000 000 reci a ne jedno dete sa

kako, zasto, zbog cega, gde, sta, kako, ma daaaaaaaaaj, neverujem, dosadno, necu, da, ne, smooooooooooooor,
ne razumem... evo iz rukava 14 reci za cca 20sec..
Nisu sva deca brbljiva i hiperaktivna. Postoje ćutljiva deca, introverntna. I to nema nikakve veze sa njihovim IQ. Mogu takva deca biti natprosečno inteligentna. Samo to nije očigledno za laika.
 
Utiske koje smo čitali je stekao nakon 90 minuta komunikacije sa njom u toku koje je ona izgovorila 20 reči.
Deca umeju da bojkotuju ćutanjem, ne tvrdim da je ovde to bilo u pitanju, ali ne možemo sa sigurnošću reći ni da nije. Takvo donošenje zaključaka bi bilo neodgovorno.

90 minuta rada sa nekim 1 na 1 mi je dovoljno da procenim jako mnogo o tom nekome, pogotovo ako je dete u pitanju koje nema vestinu manipulacije jednog odraslog mangupa.
Radim sa decom i omladinom u nastavi vise godina nego sto mnogi forumasi imaju, tako da imam 'nekog' iskustva.
A drugih 90 minuta su potvrdili sve sto sam zakljucio za ovih prvih 90 minuta.
 
Da pitas sad mamu od devojcice sta se desilo sinoc u zadruzi, mogla bi da ti prepricava 3 sata bez prekida.
A otac potpuno nezainteresovani idiot.
Kako znaš šta njena mama gleda i da joj je tata nezainteresovani idiot ako su ti samo poznanici? Zašto se družiš sa takvim osobama ako su ti ipak bliskiji od samo poznanika? I treće, zašto ih ne prijaviš za zanemarivanje djeteta ako smatraš da je zanemareno ili pogrešno odgajano? Zašto "ogovaraš" dijete na forumu?
 
Kako znaš šta njena mama gleda i da joj je tata nezainteresovani idiot ako su ti samo poznanici? Zašto se družiš sa takvim osobama ako su ti ipak bliskiji od samo poznanika? I treće, zašto ih ne prijaviš za zanemarivanje djeteta ako smatraš da je zanemareno ili pogrešno odgajano? Zašto "ogovaraš" dijete na forumu?

Poznanici su svi koje poznajem, bezz obzira koliko znam o njima.
O njima znam onoliko koliko sami kazu dok cekaju da se zavrsi proba deci, a kazu vise nego dovoljno.

Ne druzim se. U upravnom odboru sam KUD-a, tu sam dugo godina i poznajem sve roditelje.

Da si procitala prethodne postove, videla bi da je skolski psiholog vec prijavio zanemarivanje deteta, tako da nema potrebe da ja to prijavljujem.

I poslednje - ovo nije ogovaranje vec diskusija o tome na koji nacin sve dete moze biti zanemareno.
Da bi bilo ogovaranje, morali bi i ostali ucesnici diskusije da poznaju osobu o kojoj pricamo.
 
daleko je devojcica od 12 god od dece na koju ti mislis ... nemoj da se pravis da ne znam o cemu pisem
Devojčice sada oko 12 godine dobijaju prvu menstruaciju, dosta turbulentan period, za jedan jedini dan tolika promena, odjednom više nije dete. Nije to lako, psihički razvoj kasni za fizičkim. Treba vremena da se sve uskladi. U tom periodu su uobičajene drastične promene u ponašanju. Neke se ućute i povuku u sebe, pogrbljene hodaju, kao da bi da nestanu. Neke postanu glasne, nametljive, imaju želju da ih svi primete. Uživaju u novoj fazi života, žure da odrastu.

Ti zamišljaš ove druge, a ja te prve. Odatle potiče nerazumevanje sa tvoje strane za ono što ja pišem.
 
to sa Gejtsom , znam odavno, i on nije primer ni njeova deca za poredjenje sa redovnom decom.
Realno kada to njegovo dete ima kuvaricu i 3.4.5....privatnih profesora iz raznih predmeta
plus ljudi sa kojima "tata" pije kafu nije bas reper za "obicnu" decu zar ne?

Koliko znas dece u svom okruzenju da su 10+ da nemaju mobilni ?

Koliko dece u svom okruzenju znas da ne znaju tacno u dinar sta mogu sa jednom crvenom (1000din)
koliko je evro u odnosu na dinar?
O tome pricamo ...
A Gejts i njemu slicni su daleko od "prosecne" porodice/roditelja/deteta...minimum tri galaksije po mojoj slobodnoj proceni
Ako budem imala djecu, posve sigurno je da neće imati mobitel prije 15. godine života, gledati crtiće prije 3. godine života, igrice na mobu ili compu prije 7. godine i to na kapaljku max. 60 min dnevno. Pa nek bude jedino u svom društvu sa "čudakinjom" majkom. Ja želim biti majka zdravog i srećnog djeteta. Roditelji danas sami stvaraju autistčnu djecu, stave ih sa 6 mjeseci život ispred tv-a, upale im baby tv-apsolutno bolestan kanal za "bebe" i obezbijede sebi vrijeme za "odmor".
 

Back
Top