Quantcast

Ispunjenost?

the.nesica

Zainteresovan član
Poruka
360
verovatno je normalno da se covek uvek uhvati u kostac sa pitanjem koje ima najvise promenljivih i uzajamno zavisnih faktora....

mislim da ima toliko faktora koji uticu na ispunjenost, da ne postoji univerzalni odgovor. iako svi tezimo da ostvarimo nesto vise, bolje, znacajnije... to koliko je nedostizno ono sto trazimo i kroz kakav proces prolazimo na putu do svojih ciljeva definise stepen ispunjenosti.

sad kao i ko zna po koji put pozelim da postoji neki "brojcano merljiv" nacin da se nesto subjektivno kao ispunjenost izracuna...

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Citat:
Original postavio Bliss
Upravo zato sto se ne takmici sa svetom - svet se takmici sa njim...

Calimero:
E, ovo je skroz lepo. I skroz tako, rekla bih.

...A ispunjenost i visoko mišljenje o sebi?
Ma ko o sebi visoko misli, još uvek se upoređuje sa drugima. A to je čisto gubljenje vremena.
Treba se baviti nečim. I onima koje voliš.
I sebe ne uzimati previše ozbiljno.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Kakve veze ima mišljenje o svojim sposobnostima sa uporedjivanjem sa drugima?
Ili se mišljenje o sebi u Srbiji gradi isključivo u odnosu na druge?

I u vezi takmičenja, od kada se to drugi takmiče ? Ljudi poništavaju, ponižavaju, da bi animalno zauzeli više mesto (verovatno onda imaju visoko mišljenje o sebi).
Kad pogledate bolje sva takmičenja , sve odnose medju ljudima , ako nadjete 1 na 100.000 da se stvarno takmiči , a da nije podsvesno ili svesno umešana težnja, čekanje da se animalno protivnik poništi (recimo odnos prema njegovoj dobroj interpretaciji ali nevidjenoj od strane žirija).
Osim ako pod terminom takmičenja shvatate animalnu , životnu utakmicu .U kojoj su malte ne sva sredstva dozvoljena , ukoliko nisu zabranjena.
----------------------------------------------------------------------------
Ali kao u svemu i ovoj temi na forumu je bitnije da se lepo varkamo i gledamo odjek svojih misli i rečenica nego da se stvarno udubimo u stvar....Zato su omiljenije pompezne rečenice kod ljudi,koje su ponekad i poštapalice, tj deluju inspirativno jer su efektno kratke , dvosmislene , i tako uvek "jasne".

Lepo je što kod ljudi uvek postoji ta "nečistoća" koja teži duhovnom ,
loše je što se duhovno kod drugih i u društvu tako slabo i retko brani.
A i kod nas samih.
Ispada da se ili stidimo te "nečistoće" ili shvatamo da je u animalnom svetu takva "nečistoća" sputavajuća, frustrirajuća i smrt za ispunjenost.

Pitanje da li je ta "nečistoća" rudiment, ostatak ili evolucioni pokušaj svesti da stigne do pogodnijeg tla za svoje razmnožavanje.

Lutjena Tinuvjela

Primećen član
Poruka
530
Tuzni_patak:
Ali kao u svemu i ovoj temi na forumu je bitnije da se lepo varkamo i gledamo odjek svojih misli i rečenica nego da se stvarno udubimo u stvar....Zato su omiljenije pompezne rečenice kod ljudi,koje su ponekad i poštapalice, tj deluju inspirativno jer su efektno kratke , dvosmislene , i tako uvek "jasne".

A i kod nas samih.
Ispada da se ili stidimo te "nečistoće" ili shvatamo da je u animalnom svetu takva "nečistoća" sputavajuća, frustrirajuća i smrt za ispunjenost.

Pitanje da li je ta "nečistoća" rudiment, ostatak ili evolucioni pokušaj svesti da stigne do pogodnijeg tla za svoje razmnožavanje.
To je sujeta koja moze samo prividno da ispunjava. Ona u vecini sluchajeva za sobom ostavlja tragove nechistoce koji izazivaju misli sa degradirajucom usmerenoshcu prema duhu. Ta teznja za originalnoshcu potom sama po sebi izgleda smeshna jer se tako neveshto odvaja od animalnog shablona.

B

Bliss

Gost
Tuzni_patak:
Citat:
Original postavio Bliss
Upravo zato sto se ne takmici sa svetom - svet se takmici sa njim...

Calimero:
E, ovo je skroz lepo. I skroz tako, rekla bih.

...A ispunjenost i visoko mišljenje o sebi?
Ma ko o sebi visoko misli, još uvek se upoređuje sa drugima. A to je čisto gubljenje vremena.
Treba se baviti nečim. I onima koje voliš.
I sebe ne uzimati previše ozbiljno.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Kakve veze ima mišljenje o svojim sposobnostima sa uporedjivanjem sa drugima?
Ili se mišljenje o sebi u Srbiji gradi isključivo u odnosu na druge?

I u vezi takmičenja, od kada se to drugi takmiče ? Ljudi poništavaju, ponižavaju, da bi animalno zauzeli više mesto (verovatno onda imaju visoko mišljenje o sebi).
Kad pogledate bolje sva takmičenja , sve odnose medju ljudima , ako nadjete 1 na 100.000 da se stvarno takmiči , a da nije podsvesno ili svesno umešana težnja, čekanje da se animalno protivnik poništi (recimo odnos prema njegovoj dobroj interpretaciji ali nevidjenoj od strane žirija).
Osim ako pod terminom takmičenja shvatate animalnu , životnu utakmicu .U kojoj su malte ne sva sredstva dozvoljena , ukoliko nisu zabranjena.
----------------------------------------------------------------------------

A i kod nas samih.

...e ljudi ljudi...za dobrim konjem se prasina dize...samo vi komentarisite... ;)
...recenica je napisana sa najboljom namerom...i i komentar na nju je bio veoma precizan...
...zanima me iskljucivo misljenje onih koje volim i do kojih mi je stalo i oni me znaju u najboljem svetlu...(a to su oni koji nemaju veze sa ovim forumom) a za sve ostale...iskreno bas me briga...

gost 11071

Veoma poznat
Poruka
12.224
kako može da bude ispunjen ako ni mišljenje o sebi nema?
i kakve to veze sa ispunjenosti uopšte ima?
*

kao što je neko već rekao ispunjenost zavisi od mnogo stvari, nije to nešto za generalizaciju. Ono što mene ispunjava, neće ispuniti nekog drugog.

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.249
Ja bih rekao da me Bliss nije ni malo razumela, ali baš ni malo....
Jedino što je razumela je da je neko u opozitu, da je nije nahvalio.......

Pa ono opravdanje na kraju , za zatvaranje "njenog uma" prema komentarima i misaonim impulsima.
Šta bi precizno to bilo? Koje osećanje i koji oblik ponašanja?

Stvarno me terate da promenim nick zbog toliko predrasuda koje ste stvorili.....

sognoBlu

Gost
Poruka
5
covek je ispunjen...

kad je Sunca i Mjeseca
ispunjenost da, no danas svakako manje nego u maju, septembru ili juce...jer
"Ja sam kao sunčani časovnik, kad je mutno i oblačno vrijeme, ne radim ništa.
Sine sole sileo."

Minotaur

Početnik
Poruka
49
Lutjena Tinuvjela:
Prepariran u smislu stagnacije ?? to bi onda bilo paradoxalno..
Evo odgovora, s malim zakasnjenjem, istina :)...Zivot je, Lutjena, pun paradoxa, pa jedan vise (ili manje) ne znaci puno. Prepariran u bukvalnom, ne metaforickom smislu...Imas toliko (sobom)ispunjenih "velicina", koji samo sto ne prsnu od te ispunjenosti ciji je sadrzaj prosto-piljevina :)

ristob

Veoma poznat
Poruka
12.339
Bliss:
Ne pokazuje se - zato sto je luminozan
Ne izjasnjava se - zato je dalek
Ne namece se - zato uspeva u svemu
Ne razmece se svojim radom - zato istrajava dugo
Upravo zato sto se ne takmici sa svetom - svet se takmici sa njim.
Ovo su duhovne vrline kojima čovjek postiže savršen odnos prema životu, pa time postiže ispunjenost samog življenja. Svaka osoba može uzdići svoju duhovnost na nivo pomenutih vrlina.

Lindemann

Zainteresovan član
Poruka
160
covek je ispunjen... kada ima visoko misljenje o sebi, ili kada uopste nema misljenje o sebi?
Ако бих се одлучио само за једну од две могућности то би било "када нема уопште мишљење о себи" јер то значи да зна да ужива у животу, у свету оваквом какав он и јесте - реалан и прилично једноставан (тачно онолико колико треба), да не пати ни од комплекса више ни ниже вредности, да стварно зна да цени вредне ствари... то је редак случај али свакако вредан, пре свега самом себи а понекад и својој околини. :ok:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.