Ispred ruske ambasade samo Audi i VW

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
174.831
Terenac, SUV i crossover nisu iste kategorije:
- terenac je vozilo sa punim terenskim sposobnostima, to znaći, da je izgrađen na šasiji, standardnih osovina sa blokadom diferenciala, snemljivog krova, preklopnog vetrobranskog stakla i obično bez vrata
- SUV je monovolumen ili karavan postavljen na šasiju terenca ili pick up trucka
- crossover, nabuždeni i podignuti obični avtomobil, kojem je često dodan limitirani pogon na sva četiri točka

Dakle, pravih terenaca skoro pa više nema u prodaji, SUVovi su retki kao gljive po zimi a ono što danas prodavaju kao "đipčine i SUVove" su obični crossoveri. bytheway, LADA NIVA je jedan između prvih crossovera na tržištu.
Ma znam ja to, ali ih narod sve u paketu naziva džipovima.
A prvi pravi crossover napravljen je mnogo pre Nive, takođe u SSSR:

Da se podsetimo:

1652798955464.png

linch

Ističe se
Poruka
2.478
Ma znam ja to, ali ih narod sve u paketu naziva džipovima.
A prvi pravi crossover napravljen je mnogo pre Nive, takođe u SSSR:

Da se podsetimo:

Pogledajte prilog 1155153
Lepa GAZ M72 Pobeda, ali pre nje bila GAZ 61 iz 1938, kopija Opel Gelandesportwagen iz 1934, koji je prvi svoje vrste (na žalost, nema ohranjenog primjerka):

1652808484232.png

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.