Isprani mozgovi - Ajmo narode malo hvatajte muve dok prodjemo slonovima pored

sceliano

Aktivan član
Poruka
1.157
Cesto smo besni na one koji vladaju i uvek je bilo i uvek ce biti kritika koje dolaze na njihov racun... Ne samo ovde, u Srbiji, vec svuda i uvek... To je fakat. Oni su uvek pokusavali da kontrolisu masu podanika i da jednom recji vladaju a neki tamo da dodju na njiovo mesto dok ostatak raje zivi i radi. To su cinjenice koje su u prirodi, u genetskom kodu... Ono sto nije i sto mi nikako nije jasno je dokle ce ovaj narod u Srbiji da trpi dok ga neobrazovana bljuvotina ili kako je neki zovu politicka elita ove zemlje, gazi, besramno ponizava i sistemski unistava...

Zacudjuje me taj prag tolerancije kao prvo... Ovo vise nije pitanje nepostojanja alternative... Jeste, cinjenica je, svi da se skupe, pozicija i opozicija ne bi imalo za pola ministarstva da se nakamci ljudi kojima nije zelja da ojade ovaj narod... O sposobnima i cestitima da i ne govorimo... njih na prste jedne ruke, daj boze da mozemo da izbrojimo... Ok! Shvatam to! Ali aman! To nikako ne bi trebalo da daje amnestiju da se trpi ovaj zulum.... Besramno, neskriveno nas ponizavaju, iskoriscavaju ljudi sa tri razreda osnovne... Jade nas i svi se nekako slazu u tome ali i dalje trpe... kukamo ali ledja rado postavljamo... Mozgove su s takvom lakocom isprali da vise i ne razmisljamo o tome... samo se postavimo... U glavi svima odzvanjaju reci "nema alternative"... Alo Srbijo? Cemu nema alternative? Sta je to? Sta nema alternativu? Evropa? Evropa je kontinent i skupina ljudi koji zive na istom? Imaju svoju zajednicu koja je ista ko i svaka druga... Hocemo tamo da udjemo? Dobro... i? Sta onda? Necu uopste da polemisem o razrusenoj industriji, propaloj administraciji, ponizenom obrazovnom sistemu i sl. Sta je sustinsko za nase bitisanje sto cemo dobiti time sto cemo uci u tu skupinu? Ne razmisljamo o tome kako cemo i od cega ziveti kao drzava nego gde cemo ici... Apsurd! Elem... nema veze. Alternative nema... Podmesti ledja...

Druga stvar je stepen lakoce s kojom ti ljudi s tri razreda osnovne kontrolisu ovu masu... Vise nema ni perfidnosti, ako je ikada i bilo... Bukvalno nam daju da hvatamo muve dok slonove teraju pored nas... Mene kao gradjanina ove zemlje, nekog ko placa tv pretplatu, vredja da gledam televiziju kao sredstvo javnog glasila... Prosto njihovi nastupi vredjaju me kao coveka koji zivi u ovoj zemlji... Nije ih uopste briga koliko su prozirni... Nije im ni najmanje tesko da nas svi odreda lazu bez pardona... a nama... nama nije nikakav problem da sve to trpimo... da l' je moguce?

Na posletku nije mi jasno i to kako im dodjavola sve to uspeva? Ja radim nekoliko poslova kako bi sebi priustio za zivot u ovoj osakacenoj zemlji... gotovo svi su u privatnom sektoru i s teskom mukom, s znojem i krvlju sam ih izgradio ali ne zelim da trenutno da odem na tu stranu... U jednom od poslova koje radim vezan sam na jedan izvestan nacin s kompletnim drzavnim aparatom... Upoznao sam, kako poslovno tako i kao licno sve nivoe tog drzavnog aparata... Opstine, ministarstva, agencije, vladine institucije, partije koje ih vode.... sve. Generalno gledano... prosek za mentalni sklop tih ljudi je prva godina srednje skole recimo... Uz sve ove prostakluke koje isti cine nama kao narodu uopste mi nije jasno kako je moguce da se ne pokupi 20ak pametnih i cestitih ljudi i srusi ovu balavardu... 20 pametnih, cestitih i sloznih za 5 godina celu drzavu bi u red doveli a i ove koji nam danas sudbinu kroje, posadili tamo gde im je mesto. Statisticki trebalo bi da ih ima u 8 miliona jel da? ...a dvadeset pametnih je dovoljno... verujte... onomad jos ko student negde na polovini studija sam sa jos dvojicom studenata, jednim 40ogodisnjakom i jednim 50ogodisnjakom za godinu dana srusio ceo jedan savez Srbije necu reci u kojoj delatnosti ali savez Srbije. Postavili kadre za koje smo verovali da su strucni i bogu hvala nismo pogresili... Napredak je od tada ogroman, doduse ni priblizan da zivimo u nekoj iole normalnijoj drzavi ali boze moj... Dakle njih 20 sposobnih bez problema ;) Verovatnoca je idealna...

Kako je moguce da nam je mozak toliko ispran da pored svega toga i dalje namestamo ledja i trpimo?


... :( ...​
 
Da ti objasnim. Srbija je sada jedna slatka zemlja jer izaziva veeeliku slatkocu kod gradzana gradzanski orijentisanih koji pri samo pomisli na tekovine 5 oktobra i demokracije i tolerancije ispustaju sjemenu tekucinu u postelju od sve te slatkoce koja ih obuzme pri samoj pomisli na to. Jer ti gradzani zele da Srbija kao slatka zemlja udje u jednu slatku uniju koja se zove EU, jer tamo svi imaju 3000 evra platu kad udju, i bambusaju po 3-4 ribe jer muskarci imaju problema sa potencijom zbog stresa. Jer Srbija je jedna slatka zemlja, i gradzani hoce u slatku uniju i oni su vecina.
 

Back
Top