Ispovest zatvorskog cimera Žarka Lauševića...

Opraštam, oprostite mu i vi. Slava ponese i drogira čoveka. Neka, Bog neka mu da smiraj duše, molim se, iskreno!
Platio je, patio je... Neke stvari nije sebi smeo da dozvoli, ali život je to.
On je svoj život odživeo, više nije među nama. Hajde, živimo i svoje živote mi, pa... da možda položimo taj test!
sto se mene tice, ja mu ne prastam...nikada se i nije pokajao...alkoholicare, narkomane i nabedjene bahate siledzije ne opravdavam...evo iz ispovesti Kaludjerovica, mozemo videti da su zarko i branimir, napravili ovu tragediju...bili bahati, provocirali, pokusali da se izivljavaju nad pokojnicinma..a znas li li zbog cega su bili takvi, zbog toga sti su bili naoruzani, da nisu imali oruzje, ne bi ni zametnuli kavgu i nicega ne bi bilo...iskljucivi krivac ove tragedije je zarko lausevic i niko drugi, posle se gomila njih ukljucila da ga spasava...znas li kada bi on dobio vizu za USA, da neko iz vrha vlasti nije to zavrsio...moj brat je bio u USA i to vise puta...kada je u to vreme dobijao vizu, pitali bi ga, da li je krivicno kaznjavan...od pocetka same tragedije, zarko lausevic samo laze i patetise...on i brat, ne secaju se nicega, dobili kolektivnu amneziju...nikakve slomljene staklene flese nije ni bilo...oruzje mu je bilo u kolima, a ne pored njega...dozivotnu robuju je trebao da dobije, a ne ovako da se provuce...zakon nije isti za sve ljude....da si Ti ili ja, ovako nesto ucinili u to vreme, dobili bi sozivotnu robiju...ne bi te Tadic pomilovao, a Ivica Dacic donosio pasos na ruke...Vuk Draskovic mu dodelio stasn u Beogradu, o narodnom trosku

E za ovo "znate li vi ko smo mi" je 100% u pravu, to se NIKAD ne govori, jer to iritira sve a ne samo Crnogorce i to nikad ali nikad ne moze da smiri situaciju ili neki konflikt vec moze da izazive samo kontra efekat i dodatno isprovocira onu drugu stranu, to je kao gasenje pozara benzinom ili dolivanje ulja na vatru.
Primera radi ja sam po prirodi onako kuler i ovako prilicno vedre i blage naravi ali to kad mi neko kaze " znas li ti ko sam ja" ili krene da se poziva na nekakav autoritet e to je jedna od bas ekstremno retkih stvari koja moze me izbaci iz takta i koja budi agresiju u meni, tu odma skacem i reagujem impulsivno (pa moze da bude ne znam ni ja ko).

svaki put se dodaje ili oduzima,menja,ispravlja kako kome odgovara.samo cinjenice. sta god da su lausevici rekli,sigurno nisu psovali majku.koliko je bilo napadaca na njih - pet,sest ili vise.pa to je linc.da izudaraju cuvenog glumca i da se to cuje posle po celu c.goru a i sire.junacki.cojstveno mozda.da je bio neki drugi ko zna sta bi sve bilo.postavite stvar jednostavno ma koliko bolna bila.jedan brat u nesvesti a drugi osamucen i otima mu se pistolj.pa sta je trebao da uradi.da zove miliciju...

sto se mene tice, ja mu ne prastam...nikada se i nije pokajao...alkoholicare, narkomane i nabedjene bahate siledzije ne opravdavam...evo iz ispovesti Kaludjerovica, mozemo videti da su zarko i branimir, napravili ovu tragediju...bili bahati, provocirali, pokusali da se izivljavaju nad pokojnicinma..a znas li li zbog cega su bili takvi, zbog toga sti su bili naoruzani, da nisu imali oruzje, ne bi ni zametnuli kavgu i nicega ne bi bilo...iskljucivi krivac ove tragedije je zarko lausevic i niko drugi, posle se gomila njih ukljucila da ga spasava...znas li kada bi on dobio vizu za USA, da neko iz vrha vlasti nije to zavrsio...moj brat je bio u USA i to vise puta...kada je u to vreme dobijao vizu, pitali bi ga, da li je krivicno kaznjavan...od pocetka same tragedije, zarko lausevic samo laze i patetise...on i brat, ne secaju se nicega, dobili kolektivnu amneziju...nikakve slomljene staklene flese nije ni bilo...oruzje mu je bilo u kolima, a ne pored njega...dozivotnu robuju je trebao da dobije, a ne ovako da se provuce...zakon nije isti za sve ljude....da si Ti ili ja, ovako nesto ucinili u to vreme, dobili bi sozivotnu robiju...ne bi te Tadic pomilovao, a Ivica Dacic donosio pasos na ruke...Vuk Draskovic mu dodelio stasn u Beogradu, o narodnom trosku
Sve ti znaš...
Gde to piše?

svaki put se dodaje ili oduzima,menja,ispravlja kako kome odgovara.samo cinjenice. sta god da su lausevici rekli,sigurno nisu psovali majku.koliko je bilo napadaca na njih - pet,sest ili vise.pa to je linc.da izudaraju cuvenog glumca i da se to cuje posle po celu c.goru a i sire.junacki.cojstveno mozda.da je bio neki drugi ko zna sta bi sve bilo.postavite stvar jednostavno ma koliko bolna bila.jedan brat u nesvesti a drugi osamucen i otima mu se pistolj.pa sta je trebao da uradi.da zove miliciju...
kojih to 5 ili 6..Kazic nije ucestvovao u sukobu..a ovaj onesvesceni brat, ispalio je jedan metak...ukucavaj malo u gugl i videces izjavu doktora Lompara, da nije bilo nikakvog klanja flasom...videces i izvestaj policije, da Lausevic, Pejovic i Vucinic, bili u alkoholisanom stanju...branimir, nije bio pijan...

Opraštam, oprostite mu i vi. Slava ponese i drogira čoveka. Neka, Bog neka mu da smiraj duše, molim se, iskreno!
Platio je, patio je... Neke stvari nije sebi smeo da dozvoli, ali život je to.
On je svoj život odživeo, više nije među nama. Hajde, živimo i svoje živote mi, pa... da možda položimo taj test!
Nemamo mi ništa da oprostimo. Nismo nikog izgubili.
Očito da su mu oprostili, nije bilo krvne osvete iako ga je čuvao onaj koji je sproveo jednu. Ironično za Crnogorce, zar ne?

Nijedno ubistvo čoveka nema opravdanje iako mnoga imaju izgovore. Od rata do smrtne kazne...

Politiziranje i popularnost su posebne teme, zbog toga Zakon i Pravosudni sistem je van toga, bar bi trebalo...

I da, vatreno je kao i hladno dizajnirano da ubije. Oružje je oružje. Šake su slabije, iako da su tebe a i mene takvi dohvatili puni sebe, verovatno bi završila u ER... Ne mislim na ove ili one, ali, i to je dovoljno da ubije, čak i iz nehata, iako su takva ubistva sa svirepim predumišljajima...

Poslednja izmena:
"На суду и у оптужници се тврдило да тројица младића у ресторану и четворица која су се придружила „нијесу имали ни пенкало“, а напад је кренуо тако што су Жарковог брата нокаутирали, лежао је на поду крвав и без свести, онда су га тако онесвешћеног бесомучно шутирали по глави и целом телу, а неколико њих је кренуло да пребија Жарка." evo link izvornog teksta:
opis

Nemam nikakvu empatiju prema protraćenom životu Ž. L.
Ostaće upamćen kao ubica.
Ovo je tek izjava....Laušević će biti zapamćen i mnogo godina posle smrti, a čak ni ubistva nisu protraćeno vreme, jer će mnogi huligani razmisliti pre nego napadnu u čoporu.
Još u to vreme mnogi bi ga oslobodili, ali je u zatvoru bio sigurniji i nije traćio vreme.

zapalo mi za oko da nijedan od nabrojanih (Tadic, Dacic, Draskovic.....) nisu srbi vec crnogorci. Cudi me da Lausevic nije dobio i milionsko obestecenje radi pretrpljenog straha dok je ubijao ovu dvojicu.
Koji je to monstrum narod.........sacuvaj me boze.

Back