Quantcast

Ispovest vozača GSP koji je otišao u Švedsku da vozi kamion

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.390
Pa ne računaš se ti u Švajcarskoj da si podstanar ako živiš na kiriju.
I ja bih sad recimo više voleo da sam na kiriji, nego kao što sam u svom stanu.
Normalan covek ne zeli da nekome placa kiriju nego se postara da ima svoj stan, kucu.
Naravno da socijalni slucajevi imaju neke druge ideje i vizije, a i mogucnosti u civilizacijama,
ali to nikada nije bio moj izbor ili moj nacin zivota.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.390
Nije vam to baš tačno-živim preko 50 godina.Od stana i kuće nećete preživeti.Prvenstveno gledajte od čega će ta živete.
A, nisam znala da sada imas osamdeset, ali nije vazno.
Gledam ja od kako znam za sebe od cega i kako zivim, a osnovna je stvar za svakog normalnog coveka
da ima svoja cetri zida i da ne mora da razmislja o kiriji, poskupljenjima , eventualnom gubitku radnog mesta nego da
bude siguran da ga niko nece moci izbaciti iz njegove kuce, stana, a ako bas mora da ide, onda to prodaje za fine
pare i trazi neko svoje drugo mesto pd suncem, Ovako si slepac koji od rodjenja do smrti zavisi od nekoga, pa neka je taj neko
i neka socijala.

franak

Elita
Poruka
20.273
Gledam ja od kako znam za sebe od cega i kako zivim, a osnovna je stvar za svakog normalnog coveka
da ima svoja cetri zida i da ne mora da razmislja o kiriji, poskupljenjima , eventualnom gubitku radnog mesta nego da
bude siguran da ga niko nece moci izbaciti iz njegove kuce, stana, a ako bas mora da ide, onda to prodaje za fine
pare i trazi neko svoje drugo mesto pd suncem, Ovako si slepac koji od rodjenja do smrti zavisi od nekoga, pa neka je taj neko
i neka socijala.
Vidi se da vam je logika strani faktor.Da kupite stan za gotove pare ne znači da imate svoja 4 zida.Maksimalno što imate je pola zida a druga polovina
vašeg komšije.

Poruka
7.615
i neka socijala.
Ti sa Ciganima raspravljaš o privatnoj svojini... Lijepo od tebe, ali to je uzaludno, on voli više 500 CHF socijale nego 5000 CHF koje sam zaradi...

franak

Elita
Poruka
20.273
i neka socijala.
I da imam 90 još uvek sam u prednost ako vi imate 20-Ja sam moje godine potrošio za vas nisam siguran da ćete 25 izgurati.Moguće da ću slatko
da "vam kusam panaiju".

Gruban

Buduća legenda
Poruka
29.209
Ispovest vozača GSP
“Pravi decu, Švedska će ih odgojiti”
Posle godinu dana mi se pridružila devojka, pa su i troškovi bili veći. Našao sam bolje plaćen posao, pa zaradim oko 2.400 evra mesečno. Preselili smo se u veći stan, a pre tri nedelje smo dobili ćerkicu. Kad sam došao ovde, govorili su mi “pravi decu, Švedska će ih odgojiti”.
Znači,njegovo je samo da jebе.

alfalogo

Veoma poznat
Poruka
14.568
Normalan covek ne zeli da nekome placa kiriju nego se postara da ima svoj stan, kucu.
Naravno da socijalni slucajevi imaju neke druge ideje i vizije, a i mogucnosti u civilizacijama,
ali to nikada nije bio moj izbor ili moj nacin zivota.
Da, normalno je to dok ti se ne obije o glavu. Kao meni, i mnogim mojim prijateljima. Svi živimo u zgradama sa privatnim stanovima i to ti je luda kuća! Nema zgrade gde nema bar pola budala kojima niko ništa ne može. Ovo sa kućnim savetima je sprdnja, a i sa zakonom.
Onako kad si kirijaš preko fondova možeš da imaš svoj mir. Šta mi vredi moj stan kad u njemu hoću da dobijem rogove¿¡
Onako fondovi to začas prečešljaju ludake i isteraju.
A nije neki mir ni kuća. Dobra ti je godina ako ti je nisu deset puta obili. Ako pričamo o vili. Ako pričamo o vezanim kućama to ti je isto ko stanovi, samo što često budu i džukele po dvorištima iza kuće. Pa opet gangula.
Onako kirija, useliš se, iseliš se, i gospodin čovek :aha2:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.