Ispoljavanje depresije

Redmond

Veoma poznat
Poruka
14.717
Na koje sve načine se kod vas manifestuje depresija? Imate li neke specifične aktivnosti kojima se prepuštate kad vam život postane previše mračan i nepodnošljiv? Koliko to dugo traje i kako se nosite s tim? Ja npr kad me uhvati depresija jedva mogu da zinem, u stanju sam danima svega par zalogaja u usta da stavim, sve preko toga me navodi na povraćanje, isto mi se ne ustaje iz kreveta, kad bih mogao prespavao bih većinu dana... Vi?
 
A kako znas da je to bas depresija? Da li ti je neko procenio? Ja nisam siguran, ne padam u bedak tek onako, mozda imam anksioznost kako ce poslovni problem koji me ceka za recimo nedelju, dve, pet da se zavrsi, pogotovo kada ne zavisi od mene vec je cista kocka, pa dal ce tog dana pasti glava ili pismo.E tad dok se to ne zavrsi, nalecu mi misli sta je mozda trebalo uraditi, sta je mozda pogresno uradjeno, u kom pravcu ce otici odluka kojom se situacija resava, koje su moguce konsekvence i to je ono sto recimo mi ne da mira u trenucima u toku dana, ili pre da zaspim...
 
A kako znas da je to bas depresija? Da li ti je neko procenio? Ja nisam siguran, ne padam u bedak tek onako, mozda imam anksioznost kako ce poslovni problem koji me ceka za recimo nedelju, dve, pet da se zavrsi, pogotovo kada ne zavisi od mene vec je cista kocka, pa dal ce tog dana pasti glava ili pismo.E tad dok se to ne zavrsi, nalecu mi misli sta je mozda trebalo uraditi, sta je mozda pogresno uradjeno, u kom pravcu ce otici odluka kojom se situacija resava, koje su moguce konsekvence i to je ono sto recimo mi ne da mira u trenucima u toku dana, ili pre da zaspim...
Konstantan osećaj anksioznosti, tuge, očaja, straha... ne znam možda sam i ne sasvim tačno uporebio stručan termin ali nadam se da manje više svi znate na šta mislim...
 
Na koje sve načine se kod vas manifestuje depresija? Imate li neke specifične aktivnosti kojima se prepuštate kad vam život postane previše mračan i nepodnošljiv? Koliko to dugo traje i kako se nosite s tim? Ja npr kad me uhvati depresija jedva mogu da zinem, u stanju sam danima svega par zalogaja u usta da stavim, sve preko toga me navodi na povraćanje, isto mi se ne ustaje iz kreveta, kad bih mogao prespavao bih većinu dana... Vi?
Ja nemam tu privilegije da "padam u depru"!
Od ranog jutra "spidara". Inače sam podložna takvim raspoloženjima.Izgleda da me dobrim delom brdo obaveza od toga "spašava"...kad me baš uhvate crne misli, setim se i gorih dana.Nije baš neki "recept", ali meni pomaže. 😬
Nemam volje i energije.Kao "istrošena baterija"... tako se osećam u tim trenucima.Srećom,brzo prođe. Ne traje dugo, ali deluje intenzivno.
 
Poslednja izmena:
voleo bih da znam, reci ako hoces na mom profilu ili na pp
O samoubistvu se radi. Zapravo samo o opciji.
Nemoj samo da se šokiraš kao ovi što su me napadali što to pišem po psihologiji.
Radi se samo o opciji, plan B je to.
Uvek možeš da se ubiješ i sve će biti gotovo. Na neki morbidan način je takav plan B za mene preuzimanje kontrole nad situacijom. Bar nešto mogu JA da odlučim i kontrolišem.
Neću to uraditi, al imam mogućnost.
I onda o svemu smirenije i jasnije razmišljam i lakše rešim problem.
Eto.
 
Preko 20 godina se borim za majku koja je u teskoj,hronicnoj depresiji...Strasno je to sto su je bukvalno svi odbacili,ja sam u inostranstvu i placam zenu,da pazi na nju i lekove.Ne pamtim kad sam joj video zadnji put osmeh na licu,sto je najgore svi su zaboravili kakva je bila pre,i pamte je po ovome sada,a ne znaju sta je depresija.Cesto mi se sve toliko skupi,da pomislim da cu i ja puci,i zavrsiti isto tako...Probam da zaspem,probudim se srecno i minut posle se setim zbog cega sam nesrecan i tolika tuga ...
 
Ja imam anksioznu depresiju,u principu stalno sam malo napet,sitnice koje obično ljudi ne bi shvatali ozbiljno ja doživljavam kao da su strašne a one ozbiljne stvari me uzpanice toliko da ponekad mogu da dobijem i napad panike.Obično imam nesanicu jer tako kad legnem mene stiglu misli o nekim sitnim promašajima od pre ko zna koliko godina,ili neki scenario iz tog dana gde mi se čini da sam nešto uradeo pogrešno i onda tako razmišljam kako je to moglo da bude mnogo drugačije...I tako...Mozak mi se nikad ne gasi.
Inače to me jako iscrpljuje i fizički i psihički i onda se stalno osećam umorno i bezvoljno.Ponekad mi moj pesimizam ubije motivaciju za nešto...Ponekad se toliko okupiram mislima o svemu i svačemu da izgubim apetit.

U principu gledam da svesno sebi skrećem pažnju na pozitivne stvari što više mogu da se ne bih okupirao onim negativnim i da ne bih pokrenuo lavinu misli i analiziranja i preanaliziranja nekih sitnica... Ponekad kad sam napetiji nego inače pomaže i da radim nešto na šta moram da se koncentrišem,bilo šta,samo da mi zaokupira pažnju.

Inače moj savet je da se ide kod lekara ako neko oseća znake depresije kao što su umor,nedostatak motivacije i za neke osnovne sitnice,osećaj nezadnovoljstva čak i kad se radi nešto što bi trebalo da ga pričinjava...
Ne samo zato što nelečena depresija može vremenom da postane nepodnošljiva nego i zato što neki mnogo teži psihički poremećaji se u početku javljaju sa istim simptomima kao depresija.
 
Preko 20 godina se borim za majku koja je u teskoj,hronicnoj depresiji...Strasno je to sto su je bukvalno svi odbacili,ja sam u inostranstvu i placam zenu,da pazi na nju i lekove.Ne pamtim kad sam joj video zadnji put osmeh na licu,sto je najgore svi su zaboravili kakva je bila pre,i pamte je po ovome sada,a ne znaju sta je depresija.Cesto mi se sve toliko skupi,da pomislim da cu i ja puci,i zavrsiti isto tako...Probam da zaspem,probudim se srecno i minut posle se setim zbog cega sam nesrecan i tolika tuga ...
ako je ona u depresiji i ako su je svi odbacili i jedino si joj ti ostao zar ne bi bilo bolje da si s njom a ne u inostranstvu
 
Na koje sve načine se kod vas manifestuje depresija? Imate li neke specifične aktivnosti kojima se prepuštate kad vam život postane previše mračan i nepodnošljiv? Koliko to dugo traje i kako se nosite s tim? Ja npr kad me uhvati depresija jedva mogu da zinem, u stanju sam danima svega par zalogaja u usta da stavim, sve preko toga me navodi na povraćanje, isto mi se ne ustaje iz kreveta, kad bih mogao prespavao bih većinu dana... Vi?
Isto tako je i meni bilo.
 

Back
Top