Исплати ли се издавати некретнине?

Исплати ли се издавати некретнине?

• да

glasova: 4 57,1%
  • не

glasova: 2 28,6%
  • како кад и како коме

glasova: 3 42,9%

• Ukupno glasova
    7

AleksaJ

Elita
Poruka
24.665
Порез на некретнине односно порез на власништво некретнине је отприлике као као месечна рента те некретнине.

Практично 'десететак'.

При само издавању некретнине држава узима додатни порез на промет ... осигурање

Потом плаћате агенцију .. немарне станарке и станаре ... комшији изнад када пукне нешто .. срећни сте када је вода а не канализација

Па ви када платите ако пукне вама .. анеко испод Вас...

Све у свему однео ћар вајду ...

Или не ?

Зар није боље летовати и зимовати .. за те паре које 'улажете у некретнине' ?

Купите кола ... одећу .. једете .. пијете ...

canavaro

Primećen član
Poruka
824
Зар није боље летовати и зимовати .. за те паре које 'улажете у некретнине' ?

Купите кола ... одећу .. једете .. пијете ...
ako neko ima viska para i hoce da investira, mislim da je svakako bolji neki etf-plan stednje nego kupovina nekretnine i izdavanje.
sa etf-om moze da se racuna na godisnji prihod od oko 3-5%, bez mnogo cimanja kao kod stana, i sa vrlo niskim rizikom.
ako neko hoce izricito u nekrtetnine da ulozi, onda mislim da je bolja investicija lokal ili nekoliko garaza.

canavaro

Primećen član
Poruka
824
to je manje od inflacije
kolika ti je zarada od iznajmljivanja stana?
u BG to sto platis 150.000€ mozes da iznajmis za max. 400 i to brutto minus svi gore navedeni troskovi.
ako racunas realno, moze nekih max. 3.000-4.000 € da ti cisto ostane. dolazis na neka 2-3% zarade, s'tim da ti "glavnica" propada, jer stan koji danas kosta 150 soma, za 20-30 god. ce imati realnu cenu definitino manju nego kad si ga kupio.

Antihejter

Domaćin
Poruka
3.236
Nista drzavi pa moze
Da, kao nekad "na crno".
"90-tih je kirija bila koliko nečija plata. Nisu plaćali porez ni ništa.
Međutim besni podstanari namerno pokvare sve po stanu, a neretko "nabiju" račun za struju (kvarcna peć) i telefon (tada je luksuz bio zvati međugradski ili ne daj bože mobilni).

Ja sam bio podstanar neko vreme.

Sad ko ima stan, neka plaća porez ionako je nepravedno da svako ljudsko biće nema osnovnu stvar- krov nad glavom. Dabogda pocrkali svi ovi sa 5 stanova. Smem li ovo da kažem?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.