Quantcast

Ispit za Ameriku

redsonia

Aktivan član
Poruka
1.128
Da li je tezak? Kako kome... ako znas - nije tesko. :)
Sigurno vec par godina TOEFL ima deo gde treba da se prica, to nije nista novo.
Ispit se sastoji se od 4 dela: citanje, slusanje (razumevanje), pricanje i pisanje.
Zvanicne informacije pogledaj na www.toefl.com.

stefke111

Početnik
Poruka
13
Ok...sigurno da ima nekih fora i trikova kako da dobijem sto vise bodova....jel postoje neke univerzalne fraze ili sl. koje oni gotive....na sta posebno da obratim paznju....gde odlazi vecina bodova-na pisanje ili pricanje...Hwala

redsonia

Aktivan član
Poruka
1.128
Znam da ti bas i ne dajem odgovore koje zelis cuti, ali...
Bodovi su jednako rasporedjeni na 4 dela (citanje, slusanje (razumevanje), pricanje i pisanje), tako da nema onoga da se vise vezba jedno zato sto donosi vise poena...
Ispit traje vise sati... da bi neko 'uhvatio' koje su univerzalne fraze, trebalo bi bar par puta da je izlazio na taj ispit...

stefke111

Početnik
Poruka
13
AJ pomozite sto pre!!! Hwala swima
ako neko tacno moze da mi prevede teme za koledz,da znam sta da pisem....

1)If you were given a grant to research a scientific or medical issue that you deem important to the world, what would it be, why did you choose it,and what kind of research do you think has the greatest chance of being productive?

2)write an essay defending the role and place of the arts, especially those forms that are not commercial in our society. In answering this question, feel free to focus on one particular art form.

Ako neko moze da mi napise nesto u vezi ovoga ili bilo kako da mi pomogne,znacilo bi mi....ako neko zna kako traze oni da se pise.....MNOGOOO HWALA SWIMA

Tempesta

Zainteresovan član
Poruka
363
Polako, opusteno. 8);) Moras da imas sertifikat da si polagao TOEFL ili sta god. Nema veza i vezica, kao sto neko rece, moras da savladas engleski onoliko koliko ti je potrebno da pratis predavanja i ucis na engleskom, to znas. Ne znam koliko znas, da ne ispadne da ti solim pamet:D jer zaista zelim da ti pomognem, ali polaganje TOEFL-a je uglavnom svake nedelje u BG i zakazuje se mesec dana unapred. Treba da krenes na pripreme, a ako si siguran da dobro znas engleski, sta da ti kazem... Ne moras da ides na casove, ali bi bilo jako dobro, jer ce te profesor spremati po programu za TOEFL. Ja sam bas danas isla na test da vidim koji nivo znanja imam i ispalo je da vec sad u startu imam znanja za polaganje, ali mi ne pada na pamet da izlazim na TOEFL ispit bez pripreme. Opet, ne znam koliko ti odgovara, ali pripreme u proseku traju 4 meseca, kostaju oko 50e mesecno, zavisi od skole do skole i polaganje TOEFL ispita kosta oko 130 $, to je valjda oko 80 eura, izracunaj. Ako mozes da podmitis komisiju da ti izda sertifikat bez polaganja:lol:, u sta cisto sumnjam, onda super, ali cini mi se da ces kao i svi mi morati da zagrejes stolicu i udri! Srecno! U can do it!!!;)

kris81

Početnik
Poruka
2
Ehej, a gde planiras da ides na pripreme za TOEFL, jel znas da je neka skola posebno OK, mada mislim da je sve to slicno... I da li imas neku litereturu i gde moze da se pronadje za TOEFL!?

hvala, hvala!

Tempesta

Zainteresovan član
Poruka
363
:)

Pa uglavnom sve skole bi trebalo da su ok, ali trebalo bi da se raspitas u svom gradu, kakva su iskustva drugih ljudi. Ja cu ici u Seal, casove drze profesori iz Amerike i Engleske i radi se po programu za TOEFL, naravno. E sad, nama su rekli da cemo raditi po nekoj knjizi koju mozemo preko njih da narucimo ili kupimo u knjizari. Tako da ce ti to skola sve reci. Ta knjiga ima i CD u kompletu sa testovima i kosta oko 2000 dinara. Ako te jos nesto zanima, pitaj, pa ako mogu pomocicu ti.:);)

despot stefan

Zainteresovan član
Poruka
342
Mozda moj slucaj nije klasican ali da kazem i ja sta imam.
Zavrsio sam vojnu akademiju u Beogradu a trenutno se nalazim u SAD na usavrsavanju. Polagao sam neki test engleskog u americkoj ambasadi koji i nije bio narocito tezak. Moj ti je savet da pratis CNN ukoliko si u mogucnosti, tu ces nauciti dosta izraza koji se koriste u Americi. Naravno, ako si dobar u nekom sportu probaj da dobijes i stipendiju, mada to vec ima veze sa ekonomskim aspektom!

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.