Islamski koncept Pakla (Dzehennem), slikovito opisano

Cackalica21

Domaćin
Poruka
4.083
Slike koje vidite su radjene na osnovu Kurana i Hadisa od poslanika MUhammeda kad je u pitanju islamski opisi Pakla, informacije iz Kurana i hadisa ubaceno u umjetnu inteligenciju i ona izradila slike

344423548_237189172326872_4087202085412249163_n.jpg


343771544_3654548458101355_4929391272133014550_n.jpg


343723228_949557826394374_6482772317996424711_n.jpg
 
Kada ovo gledam asocira me na vladara tame djavola a ne na nekog Boga.

evo te Bog nesto pita iz Kurana:


Bog kaze:
25:11-16
Oni, čak, i Čas oživljenja poriču, a Mi smo za one koji Čas oživljenja poriču pripremili vatru razbuktalu -

kad od njih bude udaljena toliko da je mognu vidjeti, čuće kako gnjevna ključa i od bijesa huči,

a kad budu bačeni u nju, u tjesnac, vezanih ruku, propast će tamo prizivati.

"Ne prizivajte danas jednu propast, nego prizivajte mnoge propasti!"

Reci(im): "Da li je bolje to ili vječni Džennet(Raj) koji je obećan onima koji se budu Allaha bojali. On će im nagrada i prebivalište biti,

u njemu će dovijeka sve što zažele imati; to je obećanje Gospodara tvoga; oni će imati pravo to iskati od Njega.
 
Slike koje vidite su radjene na osnovu Kurana i Hadisa od poslanika MUhammeda kad je u pitanju islamski opisi Pakla, informacije iz Kurana i hadisa ubaceno u umjetnu inteligenciju i ona izradila slike
Mene ne čudi što veštačka inteligencija tako funkcioniše. Čudi me što ljudska
inteligencija čitajući svete knjige predočava sebi takve slike. Po čemu se onda
takav čovek od veštačke inteligencije razlikuje?

Veštačka i nteligencija je uskraćena za iskustvo. Ona ima samo informacije
o tuđim iskustvima. Može li čovek kroz svoje lično iskustvo shvatiti o čemu se
zapravo u svetim knjigama govori?
 
Mene ne čudi što veštačka inteligencija tako funkcioniše. Čudi me što ljudska
inteligencija čitajući svete knjige predočava sebi takve slike. Po čemu se onda
takav čovek od veštačke inteligencije razlikuje?

Veštačka i nteligencija je uskraćena za iskustvo. Ona ima samo informacije
o tuđim iskustvima. Može li čovek kroz svoje lično iskustvo shvatiti o čemu se
zapravo u svetim knjigama govori?

vjestacka inteligencija crta na osnovu onoga sto je Bog nas informisao u Kuranu i poslanika u hadisu


Poenta Pakla jke da bude Bozija kazna onima koji to zasluze, pa nije ga stvorio da bude piknik mjesto za izlet da se rositilja pecenje :)

ima puno zla na ovom svijetu koje treba da zavrsi tamo u tom mjestu, eto zasto ima Pakao....zar ti mislis da ce Bog tek tako pusitit zlo da se razvija i desava a da nece za to biti posljedice na kraju...varas se.
 
Mene ne čudi što veštačka inteligencija tako funkcioniše. Čudi me što ljudska
inteligencija čitajući svete knjige predočava sebi takve slike. Po čemu se onda
takav čovek od veštačke inteligencije razlikuje?

Veštačka i nteligencija je uskraćena za iskustvo. Ona ima samo informacije
o tuđim iskustvima. Može li čovek kroz svoje lično iskustvo shvatiti o čemu se
zapravo u svetim knjigama govori?
Nema veštačka inteligencija mogućnost shvatanja, to što kažu da AI generiše zapravo generišu ljudi, po specifikacijama ČP
Prost algoritam, koji na osnovu ključnih reči generiše sliku, bez ikakvog razumevanja tih ključnih reči ČP
 
Nema veštačka inteligencija mogućnost shvatanja, to što kažu da AI generiše zapravo generišu ljudi, po specifikacijama ČP
Prost algoritam, koji na osnovu ključnih reči generiše sliku, bez ikakvog razumevanja tih ključnih reči ČP


to što kažu da AI generiše zapravo generišu ljudi, po specifikacijama

ali poenta je u specifikacijama, a specifikacija dolazi iz Bozijeg govora Kurana i poslanikova govora Hadisa...nije to da sama AI izmislja stvari o raju i paklu, nego se ubace info iz Kurana i Hadisa i onda AI odradjuje posao.
 
ali poenta je u specifikacijama, a specifikacija dolazi iz Bozijeg govora Kurana i poslanikova govora Hadisa...nije to da sama AI izmislja stvari o raju i paklu, nego se ubace info iz Kurana i Hadisa i onda AI odradjuje posao.
A šta misliš odakle te slike? Sve je to pregenerisano od strane ljudi i povezano ključnim rečima?
Ili misliš da AI postoji kao jedinka?
 
Svako treba da veruje u šta želi, jer kako veruješ. tako će ti biti!

Postojanje Pakla i Raja je nuzna stvar ako i Bog postoji, jer bez te dvije stvari BOzija pravednost nebi dosla do izrazaja, jer bi kraj zrtve i zlocinca onda bez njih bio isti, a to nebi bilo pravedno


Bog kaze:
Misle li oni koji čine zla djela da ćemo s njima postupiti jednako kao sa onima koji vjeruju i dobra djela čine, da će im život i smrt biti isti? Kako loše rasuđuju!
 
Bog kaze o Paklu u Kuranu:

39:71 Oni koji nisu vjerovali u gomilama će u Pakao/Džehennem biti natjerani, i kad do njega dođu, kapije njegove će se pootvarati i čuvari njegovi će ih upitati: "Zar vam nisu dolazili vaši poslanici, koji su vam ajete Gospodara vašeg kazivali i opominjali vas da ćete ovaj vaš Dan doživjeti?" – "Jesu" – reći će oni – "ali još je davno određeno da će nevjernici kažnjeni biti."

67:6. A za one koji ne vjeruju u Gospodara svoga kazna je džehennem, užasno je ono boravište! 7. Kad budu u nj. bačeni, pucketanje njegovo će čuti, i on će ključati 8. gotovo da se od bijesa raspadne. Kad god se koja gomila u nj baci, stračari u njemu će je upitati: "Zar nije niko dolazio da vas opominje?" 9. "Jest, dolazio nam je onaj koji nas je opominjao"- odgovoriće - ,"a mi smo poricali i govorili: Allah nije objavio ništa, vi ste u velikoj zabludi!" 10. I reći će: "Da smo slušali ili razmišljali, ne bismo među stanovnicima džehennema bili!"
43. Za sve njih mjesto sastanka Džehennem će biti
44. on će sedam kapija imati i kroz svaku će određen broj njih proći.
50:30 Na dan kada upitamo Džehennem: "Jesi li se napunio?" – on će odgovoriti: "Ima li još?"
349132112_1318956939025999_3188826982002925737_n.jpg

350120400_576601744602500_3054553137120768737_n.jpg

350537715_1445511072852631_7201432357712075274_n.jpg
 

Back
Top