Islamofobija

"Godine 2015, ubijeno je 12 ljudi u napadu na redakciju satiričnog časopisa Šarli Ebdo u Parizu.
Ovaj časopis je bio jedan od listova koji je objavio karikature.
Vestergard je posle objavljivanja karikatura dobijao brojne pretnje smrću, a nekoliko puta je bio meta fizičkih napada.
Najpre se sakrio, ali je onda odlučio da živi u dobro obezbeđenoj kući Arhusu, drugom po veličini gradu u Danskoj.
Danska obaveštajna služba je 2008. saopštila da je troje ljudi optuženo za planiranje ubistva karikaturiste."

Posle je imo bodigard, menjo lokacije i sve bi opet ponovo. 💪
 
pa iizgleda da.imas da.trujes samu sebe nekom nepostojecom fobijom koju si sama za sebe smislila... :)


Nisu to nepostojeće fobije.
Toga ima svuda u svim vremenima i na svim mestima gde dolazi do mešanja dveju drastično različitih kultura.
Imaš kod Andrića primer gde Šemsibeg odbija da vidi novi svet u kome Austrougarska nameće nove standarde kulture.
Lik romana ne može da se pomiri sa novotarijama novog doba i ne shvata kako to žene mogu da šetaju varošicom u neprikladnoj odeći. Ima to niz drugih detalja koji vređaju njegovo poimanje sveta koje je do tada bilo bazirano na islamskoj kulturi.


Da li danas imamo isključivost ili netrpeljivost koja dolazi sa bilo koje strane utemeljene na verskoj različitosti, ja to ne znam, ali sam sigurna da ne bih mogla da se pomirim sa običajima da, recimo, idem na bazen koji u jednom periodu dana koriste samo žene, a u drugom samo muškarci. To je nešto što se kosi sa mojom kulturom i poimanjem sveta uopšte.
 
Nisu to nepostojeće fobije.
Toga ima svuda u svim vremenima i na svim mestima gde dolazi do mešanja dveju drastično različitih kultura.
Imaš kod Andrića primer gde Šemsibeg odbija da vidi novi svet u kome Austrougarska nameće nove standarde kulture.
Lik romana ne može da se pomiri sa novotarijama novog doba i ne shvata kako to žene mogu da šetaju varošicom u neprikladnoj odeći. Ima to niz drugih detalja koji vređaju njegovo poimanje sveta koje je do tada bilo bazirano na islamskoj kulturi.


Da li danas imamo isključivost ili netrpeljivost koja dolazi sa bilo koje strane utemeljene na verskoj različitosti, ja to ne znam, ali sam sigurna da ne bih mogla da se pomirim sa običajima da, recimo, idem na bazen koji u jednom periodu dana koriste samo žene, a u drugom samo muškarci. To je nešto što se kosi sa mojom kulturom i poimanjem sveta uopšte.

Lepo sroceno s tim sto se vracamo na moju konstataciju da se "bojimo" necega sto ne poznajemo ili nam se ne dopadaju njihovi obicaji.
Naravno da postoji puno dobrih stvari koje islam kao vera propagira ali svi znamo da kasni Muhamed sa osnivanjem te je vecinu prepisao iz Starog/Novog zaveta i modifikovao za podneblje na kome su muslimani vecinsko stanovnistvo.

Tata moj je bio svojevremeno u Iranu i kupao se na plazi koja je podeljena 4m visokom tkaninom koja ide oko 50-70m u dubinu da se ni u vodi ne bi slucajno bacili "pogledi" na bule.
Obzirom da je tamo bio nekih godinu i po vrlo dobro ih je upoznao tako da imam info iz prve ruke i znam sta pricam.

Pozdrav
 
Lepo sroceno s tim sto se vracamo na moju konstataciju da se "bojimo" necega sto ne poznajemo ili nam se ne dopadaju njihovi obicaji.
Naravno da postoji puno dobrih stvari koje islam kao vera propagira ali svi znamo da kasni Muhamed sa osnivanjem te je vecinu prepisao iz Starog/Novog zaveta i modifikovao za podneblje na kome su muslimani vecinsko stanovnistvo.

Tata moj je bio svojevremeno u Iranu i kupao se na plazi koja je podeljena 4m visokom tkaninom koja ide oko 50-70m u dubinu da se ni u vodi ne bi slucajno bacili "pogledi" na bule.
Obzirom da je tamo bio nekih godinu i po vrlo dobro ih je upoznao tako da imam info iz prve ruke i znam sta pricam.

Pozdrav


Nijedna religija ne ide protiv čovečnosti.
Svaka govori o ljubavi i toleranciji.
Problem je u tumačenju svetih spisa.

Fanatizam nije dobar ni u ideologiji ni u religiji.
 
osnova svih relgija je LJUBAV ... i nista vise necu da pisem dok se postavljacica teme postovana Disco ne javi sa nekim odgovorom :D
Dok ti nekom objasniš to, stići će neki fanatik da te razapne na krst, ili da te neki fanatik kamenuje, ili da ti neki fanatik ženi skine burku, ili da ti neki fanatik na silu ženi obuče burku. Prema tome, i ja se kao i Disko bojim verskog fanatizma.
 
Antigona@ da li si bila u nekoj bas isloamskoj drzavi?
moje :heart: i ja davno. Imali mali problem zbog njenog oblacenja, mislis li da je sukob eskalirao?
NE. Lepo se izvinili , upristojili kako dolikuje njihovim obicajima i nastavili lepo da uzivamo u letovanju.

Budaletina i fanatik ne mora nuzno da se veze za religiju. Evo ti primer "bolesnih umova" medju nazovi navijacima sta su radili.
 
Antigona@ da li si bila u nekoj bas isloamskoj drzavi?
moje :heart: i ja davno. Imali mali problem zbog njenog oblacenja, mislis li da je sukob eskalirao?
NE. Lepo se izvinili , upristojili kako dolikuje njihovim obicajima i nastavili lepo da uzivamo u letovanju.

Budaletina i fanatik ne mora nuzno da se veze za religiju. Evo ti primer "bolesnih umova" medju nazovi navijacima sta su radili.


Nisam i bojim je se.
Hrišćanka u islamskoj državi mora da se "upristoji" a šta sve to može da podrazumeva i kakve sve posledice može da ima, ja ne želim da znam.
 
Lepo sroceno s tim sto se vracamo na moju konstataciju da se "bojimo" necega sto ne poznajemo ili nam se ne dopadaju njihovi obicaji.
Naravno da postoji puno dobrih stvari koje islam kao vera propagira ali svi znamo da kasni Muhamed sa osnivanjem te je vecinu prepisao iz Starog/Novog zaveta i modifikovao za podneblje na kome su muslimani vecinsko stanovnistvo.

Tata moj je bio svojevremeno u Iranu i kupao se na plazi koja je podeljena 4m visokom tkaninom koja ide oko 50-70m u dubinu da se ni u vodi ne bi slucajno bacili "pogledi" na bule.
Obzirom da je tamo bio nekih godinu i po vrlo dobro ih je upoznao tako da imam info iz prve ruke i znam sta pricam.

Pozdrav
Siiti nisu isto sto i Suniti.
Sto ne odes u SA na letovanje, ako ih poznajes i imas muda ?
 
Disko a el razlikujes vernika od fanatika?
U svim religijama postoje. Procitaj malo neke knjige za pocetak
A ti ih razlikujes vidim.

Znas li jadan koliko je ISIL regrutovao fanatika tokom svoje kampanje stvaranja islamske drzave ?
Na stotine hiljada zaludjenika spremnih da ubijaju, kolju i obezglavljuju NEVERNIKE.
Da SILUJU zene i devojcice Jazida i Hriscana do iznemoglosti i smrti .

OTKUD ODJEDNOM TOLIKI BROJ FANATIKA ?

Kad ih pre rata nije bilo ?
 
A ti ih razlikujes vidim.

Znas li jadan koliko je ISIL regrutovao fanatika tokom svoje kampanje stvaranja islamske drzave ?
Na stotine hiljada zaludjenika spremnih da ubijaju, kolju i obezglavljuju NEVERNIKE.
Da SILUJU zene i devojcice Jazida i Hriscana do iznemoglosti i smrti .

OTKUD ODJEDNOM TOLIKI BROJ FANATIKA ?

Kad ih pre rata nije bilo ?

ko kaze da ih nije bilo?
Medijski nisu bili tako popularni a balije i ustase i balisti ne spavaju od 1945. to bi trebalo da znas.
Samo nisu imali "marketing" a to je druga tema i pdf...moze ono nase pametovanje da se prebaci da nastavimo tamo.

Ovde je tema "strah" ili fobija kako ti drago
 

Back
Top