Quantcast

Islam u budućnosti,,,,reforma ili ne?

Ostavih_cigare

Zainteresovan član
Poruka
304
Po meni islam kao ovakav kakav je nema svetlu budućnost,,,to može da se vidi po primeru napuštača istoga na Zapadu,,,što je rekao jedan imam iz Kanade,,,"cunami nam preti,lavina",,jer na Zapadu važe druga pravila u odnosu na Bliski istok i ostale zemlje islamskog sveta,,gde se ljudsko pravo pojedinca ne uzima kao nešto sveto,,nego je to sveto islam,,i gde postoje rigidna pravila u vezi napuštanja islama koja se kažnjavaju i smrću,,

jedan od najbitnijih razloga što islam neće uspeti je internet,,,99% muslimana nikada nije pročitalo Kuran i da ne zna šta u njemu piše sem šta im kažu roditelji i verske vođe,,po meni islam je ideologija , a ne religija,,,i to nazadna ideologija zarobljena mentalno u 7 veku,,i koja nema mesta , ali i snage za renesansu misli,,jer sam Kuran to ne dozvoljava,,

jednom rečju,,savremeni čovek i Kuran su u sukobu,,jer Kuran ne ceni individualnu slobodu pojedinca kao što rekoh i to će "koštati" islam da ne uspe u budućnosti,,osim naravno ako ne dođe do neke reforme , ali čisto sumljam da za tako nešto ima snage,ali i volje,,,

Šta ti misliš?

Poruka
4.048
Hmm,,pa znam dovoljno šta piše i o meni neverniku i šta bi vernik isčama trebao da mi uradi i o ženskom rodu i o Muhamedovim delima i o ravnoj zemlji,,,i o Suncu koje odlazi na počinak u ključavu vodu,,i o Mesecu , ali najviše znam o Ajši,,,ako te baš interesuje
Bitno je da to znas ali da ne znas osnovnu gramatiku-da se posle kraja recenice stavlja tacka a ne dva zareza. :) Kakva ravna zemlja... Da se to pominje u Islamu-kako to da to niko dosad nije pominjao.?

Ostavih_cigare

Zainteresovan član
Poruka
304
Bitno je da to znas ali da ne znas osnovnu gramatiku-da se posle kraja recenice stavlja tacka a ne dva zareza. :) Kakva ravna zemlja... Da se to pominje u Islamu-kako to da to niko dosad nije pominjao.?
eto to je baš moja minus,,,što ovako pišem na net-u!! hahahahaha!!

kakva je to logika,,,užas!! Znači ti osporavaš moje tvrdnje time što mi kažeš da sam nepismen,,iako ja ne pišem na papiru nego na internetu,,i misliš da time nemam znanje u islamu i Kuranu? hahaha

druže,,,,na nekoliko mesta je Muhamed rekao da je zemlja ravna kao tepih,,,i u Kuranu i u Bukariju,,koji je po vašim učenjima najautentičniji zar ne? a ovo za Sunce i ključavu vodu? jer i to ne piše nigde?

Brale nije to tema,,,tema je budućnost islama,,mada mogu ja i to sadržaju Kurana i životu Muhameda,,,

Poruka
4.048
eto to je baš moja minus,,,što ovako pišem na net-u!! hahahahaha!!

kakva je to logika,,,užas!! Znači ti osporavaš moje tvrdnje time što mi kažeš da sam nepismen,,iako ja ne pišem na papiru nego na internetu,,i misliš da time nemam znanje u islamu i Kuranu? hahaha

druže,,,,na nekoliko mesta je Muhamed rekao da je zemlja ravna kao tepih,,,i u Kuranu i u Bukariju,,koji je po vašim učenjima najautentičniji zar ne? a ovo za Sunce i ključavu vodu? jer i to ne piše nigde?

Brale nije to tema,,,tema je budućnost islama,,mada mogu ja i to sadržaju Kurana i životu Muhameda,,,
http://www.kuranskifenomeni.com/2011/03/zaobljenost-zemlje/

Losferan

Zainteresovan član
Poruka
201
nego kaži ti meni,,,,ti ovakav islam kakav je danas vidiš kao religiju koja ima budućnost? Znaš koliko je na Zapadu muslimana koji su odbacili islam? preko 40%,,tačnije u USA i Kanadi,,baš se pitam,,zašto je to tako,,,
Па и Срби су већином православци а да већина није прочитала Стари или Нови Завет, Куле Стражара, Нострадамуса итд. Али се ипак изјашњавамо као православци иако немамо појма шта то значи. Тако је и у Исламу, већина ће рећи да си муслимани иако немају везе с Кураном, поготову Бошљаци.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.