Iskustva sa gubitkom prtljaga

Frederick_

Poznat
Poruka
9.187
Da li ste imali iskustvo da vam se na aerodromu izgubi prtljag?

Recimo, cekate na traci, i cekate, i cekate....i ono - nista! Svi pokupili svoje, a vaseg kofera/torbe nema.
Onda idete da prijavite gubitak prtljaga, a onda odete gde vec idete, i cekate da vam jave....
E, sad, da li su vam pronasli prtljag?
Da li se nekome desilo da se prtljag nikada ne pronadje? Sta ste radili u toj situaciji?
 
Ma podneo sam zahtev i sve sto ide uz to, procedura je u toku....nego me najvise zanima neki procenat uspesnosti resenja tog zahteva, i duzina trajanja.

A, naravno, i sta su radili ljudi kada im se desilo da im nije pronadjen prtljag :)
Zavisi od mnogo cinilaca. Gde je otisao prtljag ili je ostao na polaznom aerodromu, koji je aerodrom, koliko su organizovani, gde si naveo da ti posalju kad se nadje... Sve to odredjuje vreme cekanja. Meni licno nisu gubili, sva sreca, ali kolegama se desavalo. Nekad stigne sledecim avionom, za par sati, nekad se ceka 3-4-7 dana. Samo se jednom desilo da ga nisu ni nasli, isplatili su mu neku kompenzaciju koja je bila mizerna.
 
Nestao je na konacnom aerodromu (nije bilo presedanja, jednostavan let Bgd - Amsterdam, bez organizacije od strane iste kompanije za nekim daljim letovima).

A naveo sam da mi posalju kuci, u Nemacku (2h voznje od Amsterdama).

Desilo se u nedelju, vec je proslo 5 dana.
Ima sajt da se proveri, pise "still missing".
 
Nestao je na konacnom aerodromu (nije bilo presedanja, jednostavan let Bgd - Amsterdam, bez organizacije od strane iste kompanije za nekim daljim letovima).

Desilo se u nedelju, vec je proslo 5 dana.
Ima sajt da se proveri, pise "still missing".
Ko ga je izgubio, jesi li zvao u BG, oni ga nisu poslali ili je otisao na drugu stranu?
Obicno znaju i kazu gde je, kolegi su rekli da je umesto za BG odleteo za Katar cini mi se. Posle procedura dok ovi vrate u polazni (Moskva) pa u BG...Cekao je nedelju. Najbrze ide kad ostane na polaznoj tacki, samo ga proslede kad ima mesta u avionima.
 
Nestao je na konacnom aerodromu (nije bilo presedanja, jednostavan let Bgd - Amsterdam, bez organizacije od strane iste kompanije za nekim daljim letovima).

A naveo sam da mi posalju kuci, u Nemacku (2h voznje od Amsterdama).

Desilo se u nedelju, vec je proslo 5 dana.
Ima sajt da se proveri, pise "still missing".
Da je obrnuto Amsterdam-Bg strahovao bi da ti ne nađu "suvenire" iz Amsterdama, ovako, jes' nezgodno ali pronaći će :)
 
Ko ga je izgubio, jesi li zvao u BG, oni ga nisu poslali ili je otisao na drugu stranu?
Obicno znaju i kazu gde je, kolegi su rekli da je umesto za BG odleteo za Katar cini mi se. Posle procedura dok ovi vrate u polazni (Moskva) pa u BG...Cekao je nedelju. Najbrze ide kad ostane na polaznoj tacki, samo ga proslede kad ima mesta u avionima.
Fakat, možda je otišao za Amsterdam u Americi :D
 
Ако не пронађу пртљаг, ево шта треба урадити:
1. писати на ружичастом папиру управнику ПОште
2. напарфемисати писмо
3. ставити у коверту а онда све то запалити у банци
4. одскакутати на левој нози, држећи се десном руком за лево уво, до прве кафане
5. замолити конобара да вам пусти плин у млеко, како би се благо ошамутили
6. избројати све голубове у Ташмајданском парку
7. кајаком се спустити низ Дунав до црног мора, све је даље проста ствар

Nisam trazio savete od Milana Tarota 😁😁😁
 
Nisam trazio savete od Milana Tarota 😁😁😁
Па види, ако се изгуби и не нађе, као што си питао, шта можеш да урадиш?
Постоји тарифа по којој ћеш бити исплаћен после пуно времена и то је то. А шта си имао у коферима, никога није више брига.
Не знам да ли исплаћују по тежини или по комаду пртљага.

https://www.airserbia.com/informaci...i-sa-prtljagom/kasnjenje-ili-gubitak-prtljaga

Све објаснили људи...
 
Па види, ако се изгуби и не нађе, као што си питао, шта можеш да урадиш?
Постоји тарифа по којој ћеш бити исплаћен после пуно времена и то је то. А шта си имао у коферима, никога није више брига.
Не знам да ли исплаћују по тежини или по комаду пртљага.

https://www.airserbia.com/informaci...i-sa-prtljagom/kasnjenje-ili-gubitak-prtljaga

Све објаснили људи...
Vidi, iz iskustva sa birokratijom bilo kakve vrste, bilo gde u svetu (a pogotovo u Srbiji), na papiru (web sajtu) pise jedno, a u praksi je nesto drugo.

Naravno da su oni sve lepo objasnili. Naravno da sam procitao. Naravno da proveravam status redovno.

A pitanja koja postavljam su licna iskustva, bas da vidim kako je u praksi.

Ne budi hejter :p
 
Vidi, iz iskustva sa birokratijom bilo kakve vrste, bilo gde u svetu (a pogotovo u Srbiji), na papiru (web sajtu) pise jedno, a u praksi je nesto drugo.

Naravno da su oni sve lepo objasnili. Naravno da sam procitao. Naravno da proveravam status redovno.

A pitanja koja postavljam su licna iskustva, bas da vidim kako je u praksi.

Ne budi hejter :p
Baš si bez veze :)
Nek su ti baš izgubili kofer!
Šta napadaš čovjeka bez razloga?
 
meni se jos srecom nije desilo ali se desilo @fortes -u pa ce on kada naidje da kaze sta i kako :)
Jeste. Beograd-Tivat pre jedno 12-13 godina mislim da je JAT još bio. Na aerodromu u Tivtu nema kofera. Prijavio, tamo mi službenica uzela podatke,otišao u HN da pokupujem osnovne stvari. Nažalost bio sam u farmerkama i košulji a kraj avgusta upeklo, one stepenice u HN mi ubile volju za životom, ali jbg.
Sutradan su ga već našli otišao mi kofer u Kopenhagen. Inače službenica u Tivtu jako ljubazna i profesionalna, prosto sam bi šokiran pošto u CG sa birokratijom sam imao uglavnom suprotna iskustva.
Pošto sam išao da platim porez i komunalije na kraju leta za naš stan tamo a ne da se odmaram ostajao sam kratko 5-6 dana pa nije bilo svrhe da mi vraćaju u Tivat nego sam tražio da mi šalju u Beograd. Došao otprilike isti dan kad i ja, dovezli mi ga kolima iz JAT-a na kućnu adresu.

Slično se desilo i sa Kube kad sam se vraćao kada je avion iz Havane kasnio zbog nekog pijanog Rusa kojeg su izbacivali , pa kad je sleteo u Pariz nije bilo vremena za transfer stvari, i nas su po pisti specijalno vozili do gejta prečicom da bi stigli. Tako da sam tada znao gde je kofer ali morao sam formalno da prijavljujem i popunjavam za izgubljen prtljag. Isti je došao sutradan i isto su mi isporučili na kućnu adresu.
 
Poslednja izmena:
Da li ste imali iskustvo da vam se na aerodromu izgubi prtljag?

Recimo, cekate na traci, i cekate, i cekate....i ono - nista! Svi pokupili svoje, a vaseg kofera/torbe nema.
Onda idete da prijavite gubitak prtljaga, a onda odete gde vec idete, i cekate da vam jave....
E, sad, da li su vam pronasli prtljag?
Da li se nekome desilo da se prtljag nikada ne pronadje? Sta ste radili u toj situaciji?
Srecom nisam do sada imala to iskustvo..ali se plasim i o tome razmisljam svaki put kada ima jedno ili vise presedanja
 
Da li ste imali iskustvo da vam se na aerodromu izgubi prtljag?

Recimo, cekate na traci, i cekate, i cekate....i ono - nista! Svi pokupili svoje, a vaseg kofera/torbe nema.
Onda idete da prijavite gubitak prtljaga, a onda odete gde vec idete, i cekate da vam jave....
E, sad, da li su vam pronasli prtljag?
Da li se nekome desilo da se prtljag nikada ne pronadje? Sta ste radili u toj situaciji?

Meni je iz Londona prtljag stigao narednim letom.
 
Baš si bez veze :)
Nek su ti baš izgubili kofer!
Šta napadaš čovjeka bez razloga?
Prvo, ne napadam ga.
On se meni obraca u fazonu "napisali ljudi, procitaj, sve lepo pise", sto je oksimoron jer naravno da sam procitao, naravno da sam sve video pre nego sam otvorio temu, i naravno da je praksa uvek drugacija od onoga napisanog, a i u samom opisu teme sam napisao "licna iskustva" a ne "sta pise na sajtu avio kompanije".

Al kontam, klanovi postoje ovde (kao i pre 5-6 godina, nista se ne menja), ljudi se tripuju da su prepametni, i tako to....

Al okej, kapiram da ne moze drugacije :)
 
Da li ste imali iskustvo da vam se na aerodromu izgubi prtljag?

Recimo, cekate na traci, i cekate, i cekate....i ono - nista! Svi pokupili svoje, a vaseg kofera/torbe nema.
Onda idete da prijavite gubitak prtljaga, a onda odete gde vec idete, i cekate da vam jave....
E, sad, da li su vam pronasli prtljag?
Da li se nekome desilo da se prtljag nikada ne pronadje? Sta ste radili u toj situaciji?
Kad sam se vracao iz Mancestera poslao sam prtljag odvojeno i to je malo putovalo pre nego je stiglo..
 
Prvo, ne napadam ga.
On se meni obraca u fazonu "napisali ljudi, procitaj, sve lepo pise", sto je oksimoron jer naravno da sam procitao, naravno da sam sve video pre nego sam otvorio temu, i naravno da je praksa uvek drugacija od onoga napisanog, a i u samom opisu teme sam napisao "licna iskustva" a ne "sta pise na sajtu avio kompanije".

Al kontam, klanovi postoje ovde (kao i pre 5-6 godina, nista se ne menja), ljudi se tripuju da su prepametni, i tako to....

Al okej, kapiram da ne moze drugacije :)
Bez obzira, nije bio bahat niti te je ismijavao, htio je pomoći. Nije to lijepo :)
 

Back
Top