Iskustva sa ginekolozima

Snezna_kraljica:
@ _honeybunny_E, stvarno su…
To ti kazem!
Ma, u cekaonici se svega covek (t.j. zena :) ) naslusa… cula sam kako su nekoj devojci nesto operisali, a da ta operacija nije ni bila potrebna… naravno, kod privatnika…
A ovi drzavni te ne pogledaju cestito. Ja dosla kontrole radi, ona mi nije cak ni bris uzela. Sledeci put su me jajnici toliko boleli da nisam mogla da sedim, i prosto sam htela da placem koliko me boli, a ona konstatuje policisticne jajnike i kaze “Sigurno si pod stresom. Spusti loptu.” Ne znam sta treba da se desi da bi se nesto preduzelo. Jos mi kaze “Eh, da ti znas sa kakvim sve bolestima ovde dolaze devojke” (u prenesenom znacenju “sta si uopste i dolazila?”)
Mislim, bas je super…
Ma, ne bih ja imala problema da idem kod privatnog, ali se sve bojim da cu postati hipohondar… A mozda vec jesam? :)

Sto se tice predloga – muskarci-ginekolozi…. Ne, ja to ne mogu. Znam da sam k’o seljancura, ali sta ima tamo neki muskarac da gleda moje “intimne delove”... :D

Nisi hipohondar,to je bolest koja mora da se prati...a neki ginekolozi traljavo rade svoj posao...Moj savet ti je da ides kod muskog ginekologa,mene je ova zenska unistila :-x ..mada nema pravila.Nadji nekog ko je provereno dobar.Tako su mene uputili kod jednog kao najbolji je,ja danima nisam mogla da hodam kako treba,pomerio mi je jajnike :roll: ,uzas kakav grubijan,ja mu kazem da me boli a on:"da ,da to je normalno" :shock: :evil:
 
uh ne mogu da verujem, meni je mnogo lakse otkad ste pokrenule ovu temu...
mislila sam da sam blesava...

ne mogu da verujem da sve imamo ista iskustva sa zenskim ginekolozima, ne mogu da verujem da su toliko odvratne kao doktori a sto rece jedna od vas zene se smatraju neznijim i osecajnijim... ma kao da stoku pregledaju a sve su u fazonu da se dernjaju na tebe "sta si se stisla, sedi lepo, jao vidi je jos se nije obukla ma nemam ja ceo dan, bla bla bla, ma sta se prenemazes" a naravno ne stignes nista ni da je pitas koliko je besna. ja sam imala grozno iskustvo u nekoj drzavnoj poliklinici, valjda akuserskoj, na zvezdari. doduse na prvom pregledu sam bila kod jako fine doktorke koja je kao neka faca, ali vec dugi put sam morala u laboratoriju i tamo radi neka isfrustrirana debela krava, nisam uspela ni lepo da sednem, anakine, a kamoli da se opustim ona me je vec zaskocila i drala se kao nenormalna... i to je bio moj drugi odlazak kod ginekologa i mozes misliti kakvu fobiju i dan danas imam od njih... a onda je pocela da me pita gluposti od kojih sam se ja prepala i onda se ponovo izvikala... na kraju nije ispalo nista toliko strasno koliko je ona davila. zazvonio je gospodji mobilni, izasla je napolje a ja ostala da lezim :-) rec mi nije rekla, samo izasla, a onda se vratila i pocela da vice zasto se nisam obukla (a kako ja mucena da znam da je pregled gotov kad mi nije rekla nista, ni sve je u redu ni fali ti ovo ono, ma nista!) i evo ja vec godinu dana odlazem odlazak kod nje, moram ne nekakvu kontrolu. dakle, izbegavajte ovu laboratoriju ako mozete.

enivej, na preporuku sam otisla kod one ribe ginekologa koja stalno nesto pise za blic, slavica nesto nesto, ona je fenomenalna zena! ako neko zeli njen telefon neka mi se javi, totalno je opustena, sve polagano radi i stvarno te saslusa, sta god imas da joj kazes ili da je pitas... malo vise voli crni humor, totalno otkacena, mozda ce i neko krace predavanje iz ginekologije da ti odrzi, ali je stvarno odlican doktor... za studente ima popust, jako povoljno...
 
mozda su uplashene ma koliko bile doktori...tipa da ne dobije i ona to, ne kao da se zarazi nego...pa se zato deru. a je l se desilo da bude neka ozbiljna povreda kad chachkaju osim shto se deru i sto je neprijatno
u stvari valjda se uvek neki doktori deru uvek neka frka
 
Na prvoj godini fakulteta u okviru obaveznog sistematskog pregleda bio je i pregled kod ginekologa u studentskoj ambulanti. Bila je užasna gužva, nije bilo šanse da se sve završi za jedan dan, pa smo drugarica i ja ostavile ginekologa za zadnji pregled. Nažalost, izgleda da su sve devojke tako odlučile-čekaonica je bila prepuna. Uglavnom, posle jedno pola sata čekanja, devojka koja je među prvima stigla na red izlazi i kaže da im je ponestalo rukavica i da sada pregled rade kesom (?!), lepo umesto rukavica doktorica navuče kesu za zamrzivač na ruku! Pola nas iz čekaonice je odmah pobeglo napolje. Nisu normalni.
 
ne idem, bila sam dva put :I ili jednom.. na studentskoj..a ionako nemam sad nikakvo socijalno me ne pokriva eheh..
vadili su mi i bris
ma ni kod zubara ne idem to jeste problem. pre god dana su me gledali mozda mi je niklo neshto od tad :II
je lt i dajesh krv dobrovoljno. neve

sad se neshto kajem. mozhda bi me neki odlazak kod ginekologa oraspolozhio i pokrenuo na akciju. da, tamo je drugachija atmosfera nego na drugim odeljenjima...na drugim kao da i mozesh da zapocnes razgovor (mada ok, retko se to radi) a ovde ne. cini mi se

joj ma i ja ih se plashim !
 
ma ne plasim ih se. shta nek mi otkinu klitoris. ionako ne radi. necu vise da smaram i necu vise da jedem. inace imam gljivice i dalje i bilo bi mi zao da odu to su moji prijatelji. kao nashli su d ami nije nishta

e neve a sto pitas je l ti ides redovno kod urologa i je l bi te bilo sramota da te pregleda amfibija. da li bi stavio lazhne brkove tom prilikom :) hi hi slatka sam
 
uh...moja iskustva sa drzavnim zdravstvom u celini su jako losa.
mada, ima ovakvih i onakvih lekara i 'strucnjaka' i u drzavnom i u privatnom taboru.
imala sam nekoliko drzavnih ginekologa, sve su bile zene (koje su uzasni lekari u smislu odnosa prema pacijentu, bar su ove moje bile, a cula sam i od drugih zena da je muskarac najbolji ginekolog, jer je daleko prijatniji i strpljiviji od zene).
dakle, nakon sto sam se uverila u nestrucnost pomenutih 'ginekologa', otisla sam na preporuku jedne prijateljice u privatnu ordinaciju.
istina je da skoro svi lekari danas rade pre podne u drzavnoj, a posle podne u privatnoj praksi, i ta zena ginekolog kod koje sam po preporuci otisla, je jako poznata i cenjena u lekarskim krugovima.
ali, ono sto je bitno, je to da kada odete na pregled kod nje, susretnete se sa toplom osobom, koja vas zaista slusa, i to pazljivo, i koja ima neophodnu strucnost i zelju da vam pomogne. a to je danas zaista retko. na zdravlju ne treba stedeti. samo najbolje za sebe i svoje zdravlje. samo najbolji i najstrucniji lekari.
iznenadjuje me kada u razgovoru sa prijateljima shvatim koliko su danas ljudi neinformisani o bitnim pitanjima, a posebno onim koja se ticu zdravlja reproduktivnih organa. i to u vreme kada informacije nisu bile dostupnije.
 
JAGO...Ja sam zapatio neku upalu na demostracijama protiv onoga. Šetao sam bez untercigera, a i tad sam radio na radiju, pa je to bio teren , smena na 10 sati, razboleo sam se opasno, zavijao sam od bolova.... I nije mi bilo prijatno da idem, ja inače, mrzim da idem kod lekara, kod zubara idem redovno, imamo porodičnu kumu zubarku. Kod muškaraca je pregled kod urologa baš zajeban.. Odvratno je bilo, lekar mi je dao tablete , bio sam čak na skijanju pod terapijom, nije bilo preporučljivo da jurim cice, malio sam apstinirao i i sredilo se to za za desetak dana.
Ne moraš da se stidiš, to su sve normalne stvari.
Dao sam samo jednom krv, nisu tražili ponovo, ali dao bih bez problema, onako litar do dva..široko : ) Davao sam mokraću, ali to se ne računa..sad sam se setio.. Jedan Stama, sin sveštenika Saborne crkve, kad smo išli kao mali na sistematski pregled sa školom u Siminu, ispišao se u litarsku flašu. Mi svi u neke teglice, Stama u flašu, pa još umotao u neki papir kao da ide na svadbu, eto šta ti je popovsko dete...
Izvini zbog toga što sam ti postavio možda neprijatno pitanje. Hvala na odgovoru i doviđenja : )
 
HeBePoBaTaH_:
Kod muškaraca je pregled kod urologa baš zajeban...
Isto kao i kod nevinih devojaka - nabiju tu prst u... khm... zadnjicu :D , pa onda drugom rukom preko stomaka pipkaju jajnike, kao da pokusavaju da ukrste prstice obe ruke, a sve preko tvog stomaka, da ne kazem, grbace... Boli, da umres....

btw.... jedno vreme sam mislila da je tvoj nick mozda ipak хебепобатах (latinickna verzija napisanog), iako se ne cini tako ;)
 
mshone:
rec ginekolog potice od grcke reci `gineka`/cita se `jineka`/ sto znaci zena.A zena ne predstavlja samo vaginu.
Naravno da ne predstavlja samo vaginu pobogu i odmah da te obavestim da si upravo otkrio toplu vodu (a i ladno pivo) :wink: LM.. rech VAGINEKOLOG i rech KUROLOG potichu od cLicka, a naziv "Chika zuba" ne potiche od mene vec od majki koje su na te fore vodile decu kod zubara, jer mnogu decu pla$e ti tehnichki nazivi za matore i slichno
 
Snezna_kraljica:
btw.... jedno vreme sam mislila da je tvoj nick mozda ipak хебепобатах (latinickna verzija napisanog), iako se ne cini tako ;)

e ovde sam se nasmejala pravicemo mi religioyni lobi ovde

uzas ja cu pre da umrem nego da idem da me pipaju....kao...nemam pojma naravno da ne nego en znam

a anakin je l ti imas neka cuda kad ides na ultrazvuk. pitam onako. da iskoristim posle
 

Back
Top