Quantcast

Iskustva bliska smrti

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
60.964
Odande se još niko nije vratio, da nam ispriča šta se nakon sloma tela dešava,
ali zato ima mnogo ljudi koji su doživeli iskustva veoma bliska smrti. Njihova
svedočanstva su uglavnom interesantna.
Jednom prilikom sam razgovarala sa profesorkom mikrobiologije. Pitala sam
je da li veruje u nešto što nauka ne može da objasni. Rekla mi je da u svom
dugogodišnjem radu nije naišla na takvo nešto, ali da je doživela kliničku smrt
i od onda je sasvim sigurna da nama zapravo ništa nije jasno. Kaže da je
prilikom tog iskustva postala sasvim sigurna da ona nije ni telo, ni um ni ništa
za šta je do tada bila sigurna da je ona.

Da li ste imali takvo iskustvo?
Da li ste čuli za neko iskustvo bliske smrti koje vam je zanimljivo?

Ljuta Tica

Veoma poznat
Supermoderator
Poruka
12.992
Пре неког времена, на Националној географији приказан је документарац са искуствима неколико људи са различитих крајева света који су доживели клиничку смрт. Девојка из Немачке која је доживела тешку саобраћајну несрећу, лекар неурохирург у САД са претходним конзервативим приступом оваквим искуствима, жена у Хонг Конгу оболела од канцера чијег су супруга позвали да је види последњи пут пред смрт.

Сећам се да им је заједничко искуство било да су осетили неко олакшање и невероватан мир, али нису сви дошли до тога на идентичан начин.
Свака епизода је била посвећена различитим фазама и упоређивањем искустава. Потрудићу се да негде на ЈуТјубу пронађем епизоде иако се не сећам оригиналног наслова серијала.

Snake Lively

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.655
Imala, pisala sam o tome na Filozofiji, pa izbrisala, jer ljudi krenu da koriste to argument protiv tebe, sa namerom da te diskredituju.

Iskustvo je imalo sve zajedničko sa iskustvima te vrste drugih ljudi, samo kod mene nije imalo nikakvih kulturnih ili ideoloških filtera (nisam doživela nikakve religijske entitete, nisam videla nikakve religijske pejzaže, simbole, itd).

Сале

Legenda
Poruka
50.184
Imala, pisala sam o tome na Filozofiji, pa izbrisala, jer ljudi krenu da koriste to argument protiv tebe, sa namerom da te diskredituju.

Iskustvo je imalo sve zajedničko sa iskustvima te vrste drugih ljudi, samo kod mene nije imalo nikakvih kulturnih ili ideoloških filtera (nisam doživela nikakve religijske entitete, nisam videla nikakve religijske pejzaže, simbole, itd).
Šta si videla
(ovde si na bezbednom)

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
25.509
Naucnici du isprobali i ustanobili da se koriscenjem nekih vrsta droga dozivi isto iskustvo kao navodno izlazenje iz tela ili svetlost na kraju tunela i slicno.
Jer te droge dovode do aktiviranja nekih suspstanci u telu, koje u mozgu dovode do odredjenih halicunacija.

Zakljucak je da telo prilikom smrti aktivira iste supstance.
Zasto?
Verovatno da bi coveku olaksalo te trenutke.

svesnaglista

Legenda
Moderator
Poruka
60.964
Šta je to realnije od realnog?
Direkto iskustvo je realnije od realnosti koju inače doživljavaš,
zato što je ne doživljavaš putem posrednika /čula/ nego direktno.
Da bi drugima mogao da objasniš to što si doživeo, već moraš
da ga znatno pokvariš propuštajući ga kroz filtere definicija i uverenja
i stavljajući ga u kalupe/koncepte.

Sale reče da je ovde bezbedna da iznese svoje iskustvo, a ona još
nije ni počela i već se našao neko da se ruga.

Ariodante

ravnogorka
Poruka
16.889
Moj otac je u trenutku kad mu je dijagnostikovan dijabetes tipa 2 i kad mu je secer bio preko 40 i padao je u komu, rekao da je video kao neki potocic gde su sa druge strane stajali njegovi pok. brat i majka i hrabrili ga da preskoci taj potocic i da im se pridruzi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.