Iskrenost po svaku cenu ili ne?

Poruka
15.196
Odete na kafu sa drugaricom i njenim novim momkom , a on idiot tezak, sve zajedljivi komentaru, uzasno nekulturan, non stop gleda okolo druge ljude tj doslovce bleji u njih, devojku pored sebe ne primecuje.. :confused: Uglavom negativan utisak. Reci to kao svoje misljenje kada vas ona zaljubljeno priupita "Kakav je?" :aha: ili precutati?
Govorite li uvek svoje misljenje ? Pitali vas za isto ili ne? :roll:
 
Uvik kazem sto mislim, tako ocekujem i od drugih osobito od dobre frendice!
Ne volim ono "cipele su ti mrak" a u sebi mislim di su joj oci bile dok ih je kupovala...
ako mi je frendica, ako joj je stalo do mog misljenja nece se naljutiti ako ne mislimo isto ili ako kazem ono sto bas i ne ide u njenu korist...nismo svi isti...ne gledamo svjet istim ocima

Mozda taj tip njoj takav odgovara.....
 
sve zavisi od okolnosti

opet Marina.c:mrgreen: ima dobar potpis
samo žene i lekari znaju koliko je laž potrebna i korisna

dal reći ili ne ovako nešto što si opisala?
jednostavno moraš to sama da osetiš (mislim uopšteno, ne samo ti)
zavisi ako će ona da se najluti na mene a da ostane sa njim...onda koja je svrha što ću joj sasuti istinu u facu
a ako će da sasluša, razmisli i kaže ...ma jok, ili ma neka ili u pravu si...onda da, reći joj
 
Odete na kafu sa drugaricom i njenim novim momkom , a on idiot tezak, sve zajedljivi komentaru, uzasno nekulturan, non stop gleda okolo druge ljude tj doslovce bleji u njih, devojku pored sebe ne primecuje.. :confused: Uglavom negativan utisak. Reci to kao svoje misljenje kada vas ona zaljubljeno priupita "Kakav je?" :aha: ili precutati?
Govorite li uvek svoje misljenje ? Pitali vas za isto ili ne? :roll:

Ja bih rekla:"Ok" i okrenula temu...
 
pa ne, jos me drugarica nije pitala " sta mislis o mom decku",al stvarno, nekako nemam ja sta njoj da pricam kako je on nekulturan i kako gleda druge ljude, to su sve stvari koje ce ona,ako treba,jednog dana primetiti
e sad da se radi o nekim bas krupnim stvarima sve bi bilo drugacije
 
Odete na kafu sa drugaricom i njenim novim momkom , a on idiot tezak, sve zajedljivi komentaru, uzasno nekulturan, non stop gleda okolo druge ljude tj doslovce bleji u njih, devojku pored sebe ne primecuje.. :confused: Uglavom negativan utisak. Reci to kao svoje misljenje kada vas ona zaljubljeno priupita "Kakav je?" :aha: ili precutati?
Govorite li uvek svoje misljenje ? Pitali vas za isto ili ne? :roll:

ja sam grozna- izbegavala sam komentar dok su se zabavljali, ali sam kolutala ocima( meni se sve vidi na licu:roll:... ma, mora da sam nesto i rekla)
kada mi je saopstila da se udaje: rekla sam da nikada necu otici kod njih kuci, da cemo se druziti po kaficima( kafici su njen predlog).... sada idem i kod njih, imaju dete i druzimo se ali je sve islo veoma postepeno... moje misljenje se malo promenilo zato sto je on dobar njoj:)
 
Odete na kafu sa drugaricom i njenim novim momkom , a on idiot tezak, sve zajedljivi komentaru, uzasno nekulturan, non stop gleda okolo druge ljude tj doslovce bleji u njih, devojku pored sebe ne primecuje.. :confused: Uglavom negativan utisak. Reci to kao svoje misljenje kada vas ona zaljubljeno priupita "Kakav je?" :aha: ili precutati?
Govorite li uvek svoje misljenje ? Pitali vas za isto ili ne? :roll:

Tako ja jednom rekla pa ispala ljubomorna veštica :dash: Eno je sad sa vanbračnim detetom a on otperjao glavom bez obzira kad je saznao da je trudna... a čovek u životu nije hteo da ga izvadi na vreme... :eek: :eek: :eek: koliko zaljubljena žena može da bude idiot to ne može niko...
Zato cipelićka ćuti da joj prođe prvi talas zaljubljenosti pa ako ti je baš stalo probaj da skreneš pažnju... ako ne :roll:
 
Tako ja jednom rekla pa ispala ljubomorna veštica :dash: Eno je sad sa vanbračnim detetom a on otperjao glavom bez obzira kad je saznao da je trudna... a čovek u životu nije hteo da ga izvadi na vreme... :eek: :eek: :eek: koliko zaljubljena žena može da bude idiot to ne može niko...
Zato cipelićka ćuti da joj prođe prvi talas zaljubljenosti pa ako ti je baš stalo probaj da skreneš pažnju... ako ne :roll:


ovo je tipičan i vrlo čest slučaj.....
 
Odete na kafu sa drugaricom i njenim novim momkom , a on idiot tezak, sve zajedljivi komentaru, uzasno nekulturan, non stop gleda okolo druge ljude tj doslovce bleji u njih, devojku pored sebe ne primecuje.. :confused: Uglavom negativan utisak. Reci to kao svoje misljenje kada vas ona zaljubljeno priupita "Kakav je?" :aha: ili precutati?
Govorite li uvek svoje misljenje ? Pitali vas za isto ili ne? :roll:

Kada te to pita zaljubljena osoba, to je onda retorsko pitanje... Medjutim, uvek kazem ono sto mislim... Samo je pitanje u kom obliku cu to reci... U takvoj situaciji nije lepo povrediti dragu osobu i reci joj da joj je partner kreten... Onda se sve to lepo kaze, samo malo uvijeno, pa neka cita izmedju redova... Naravno, mala je verovatnoca da ce te cuti, ali sta ti tu drugo mozes... Kazes svoje misljenje i to je krajnja granica do koje smes da se mesas...
 
ma i ja...i vidim cure su za onu sigurniju opciju, slazem se sa tim ako je netko u pitanju sa kim i niste u blizim odnosima, ali ako mi je iskrena frendica....nema tu celofana, umotavanja ...recem kako jeste i sto mislim, pa kud puklo da puklo.
Uostalom ako ce se ljutiti sto me opce pita za misljenje?

ponekad ljudi pitaju jer žele čuti svoje mišljenje ;)
zato mene niko više ne pita....šta misliš?
zna da će dobit okrutnu moju istinu u lice, a ne svoju :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
...Mislim da se cesto, posebno na nasem podneblju, ne pravi razlika izmedju, prema mom licnom uverenju, precenjene iskrenosti i nedostatka vaspitanja, kulture, stila, takta u ophodjenju, pa cak i otvorenog bezobrazluka, drskosti i pasivne agresivnosti...

...Obicno se podrazumeva obaveza da se misli ono sto se kaze, ali ne i obaveza ili pravo da se kaze sve sto se misli...Posebno ukoliko misljenje nije trazeno, ili postoji verovatnoca da bi se direktnim iznosenjem licnog i uvek subjektivnog stava nastetilo drugome...Cak i kada je misljenje trazeno, a odnos sa osobom takav da dopusta otvoreno iznosenje licnog stava, treba voditi racuna o sagovorniku i nacinu na koji se to cini...
 
...Mislim da se cesto, posebno na nasem podneblju, ne pravi razlika izmedju, prema mom licnom uverenju, precenjene iskrenosti i nedostatka vaspitanja, kulture, stila, takta u ophodjenju, pa cak i otvorenog bezobrazluka, drskosti i pasivne agresivnosti...

...Obicno se podrazumeva obaveza da se misli ono sto se kaze, ali ne i obaveza ili pravo da se kaze sve sto se misli...Posebno ukoliko misljenje nije trazeno, ili postoji verovatnoca da bi se direktnim iznosenjem licnog i uvek subjektivnog stava nastetilo drugome...Cak i kada je misljenje trazeno, a odnos sa osobom takav da dopusta otvoreno iznosenje licnog stava, treba voditi racuna o sagovorniku i nacinu na koji se to cini...

jes jes ovo sam isto ja jedared napisala
ok, ne isto ali slično
=)
 
Rekla bih da ne mogu da se izjasnjavam posle samo jednog susreta. Ne znamo mi sta je kome potrebno i da li je ono sto je idiot za mene idiot i za nekog drugog. Ne verujem u "otvaranje ociju" drugima, a mislim i da nemamo na to pravo.
Ima isti taj 'problem'. Cvrsto verujem, da NIKO apsolutno niko nema pravo da nekom sudi, vise sam dosadna sa tim. Retko zato kritikujem i na forumu, kamoli u rl . Ovo mi je bliska drugarica. Glupo mi je da je slazem, ali hej, ko sa JA da joj solim pamet. Ako je njoj dobar, meni je jos bolji ;)
Ok je iskazati svoje misljenje, ali ne po svaku cenu. :)
 
...Mislim da se cesto, posebno na nasem podneblju, ne pravi razlika izmedju, prema mom licnom uverenju, precenjene iskrenosti i nedostatka vaspitanja, kulture, stila, takta u ophodjenju, pa cak i otvorenog bezobrazluka, drskosti i pasivne agresivnosti...

...Obicno se podrazumeva obaveza da se misli ono sto se kaze, ali ne i obaveza ili pravo da se kaze sve sto se misli...Posebno ukoliko misljenje nije trazeno, ili postoji verovatnoca da bi se direktnim iznosenjem licnog i uvek subjektivnog stava nastetilo drugome...Cak i kada je misljenje trazeno, a odnos sa osobom takav da dopusta otvoreno iznosenje licnog stava, treba voditi racuna o sagovorniku i nacinu na koji se to cini...

ako traži iskreno, prijateljsko mišljenje....dobit će ga ...na iskren, prijateljski način....ali moje mišljenje. Cilj toga nije da povrijedim sugovornika, nego da mu kažem iskreno šta mislim... s vremenom naučim šta ko želi od mene...svoje ili moje mišljenje....ako želi potvrdu svog (po meni lošeg stava) tada prešutim odgovor i uz smješak postavim protupitanje : "stvarno tražiš moje mišljenje?" ;)
 
ako traži iskreno, priajteljsko mišljenje....dobit će ga ...na iskren, prijateljski način....ali moje mišljenje. Cilj toga nije da povrijedim sugovornika, nego da mu kažem iskreno šta mislim... s vremenom naučim šta ko želi od mene...svoje ili moje mišljenje....tada prešutim uz smješak postavim protupitanje : "stvarno tražiš moje mišljenje?" ;)
:worth::worth::worth:
Potpis!
To je to!
 

Back
Top