• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Искључите прислушкивање телефона на андроиду

4thman

Poznat
Poruka
7.528
Нема то везе. Зашто би то радили без твоје дозволе?
Dao si im dozvolu. Kad si uzeo uređaj...

Ali šta to pa kriješ?

I izveštaji su o korišćenju telefona, a ne o sadržaju. Pogledaj šta to sve je pod "korišćenje telefona". Šta se sve prikuplja.

Sve što je na Internetu može postati javno.
Ne mora da bude hakovano ili da mejl server pukne, nego dovoljno je samo da neželjenu informaciju podeliš sa nekim kome ne odgovaraš, u tom momentu ili nekom budućem.

Neka prate koliko hoće.
Znam da sam rob sistema, svi smo(bili kralj ili ribar). Tehnologija je donela promene...
Diskutabilno je da li dobre ili loše. Subjektivna su nam mišljenja.

zx16

Elita
Poruka
15.683
Dao si im dozvolu. Kad si uzeo uređaj...

Ali šta to pa kriješ?

I izveštaji su o korišćenju telefona, a ne o sadržaju. Pogledaj šta to sve je pod "korišćenje telefona". Šta se sve prikuplja.

Sve što je na Internetu može postati javno.
Ne mora da bude hakovano ili da mejl server pukne, nego dovoljno je samo da neželjenu informaciju podeliš sa nekim kome ne odgovaraš, u tom momentu ili nekom budućem.

Neka prate koliko hoće.
Znam da sam rob sistema, svi smo(bili kralj ili ribar). Tehnologija je donela promene...
Diskutabilno je da li dobre ili loše. Subjektivna su nam mišljenja.
Тема је информационе природе. Не видим смисао било какве дискусије. Коме је од користи, искористиће је. Коме није, ок, ствар избора.

4thman

Poznat
Poruka
7.528
Taman sam hteo da vam pojasnim ali admin Tab je pojasnio i više nego dovoljno! Nemaju zašto nas male ljude prisluškivati. Da ste neki političar, poznata zvezda itd pa i da shvatim određenu dozu straha, ali ovako ako ste samo prosečan čovek, apsolutno treba da budete opušteni!
Ma ni njih
O njima sve znaju i bez gledanja u inbox.

Naravno ako su interesantni...

Poruka
3.106
dovoljno je da postave tornjeve (i za mobilne telefone) i preko toga mogu da čitaju sa vaših očnih i ušnih živaca!
tj mogu da vide i čuju šta vi vidite i čujete.
ti tornjevi su bitni da budu na 500tinak metara. (zato šatro 5g, pa mora antene ispred svake zgrade...)

zato služe i virusi i kvazi ratovi da raja ne bi skapirala da im postavljaju i čemu služe predajnici blizu njihovih kuća!
odoh da iskijam preinstalirani primopredajnik, menjao sam frekvenciju za pola stepena i nosim kesu sa vodom na glavi naime cuo sam da pod vodom nema signala! probao sam da uronim mobilni u vodu i stvarno, signal se odmah izgubio, ni ekran nista ne pokazuje.

blue2x

Domaćin
Poruka
3.165
Taman sam hteo da vam pojasnim ali admin Tab je pojasnio i više nego dovoljno! Nemaju zašto nas male ljude prisluškivati. Da ste neki političar, poznata zvezda itd pa i da shvatim određenu dozu straha, ali ovako ako ste samo prosečan čovek, apsolutno treba da budete opušteni!
Imaju, plasiranje proizvoda...
Obrati paznju na oglase koji ti iskacu nakon razgovora uzivo sa nekim iz okoline i videces da se reklamira nesto sto itekako ima veze sa temom/ama.

Путин012

Aktivan član
Poruka
1.491
Imaju, plasiranje proizvoda...
Obrati paznju na oglase koji ti iskacu nakon razgovora uzivo sa nekim iz okoline i videces da se reklamira nesto sto itekako ima veze sa temom/ama.
Meni se to ne dešava, a čak i da se dešava pa šta? Čak i da te kojim slučajem ako si u tolikoj panici slušaju, to je marketinški trik. Mada ja ne verujem ni u to, prvenstveno što ne mogu znati sve jezike 😎

blue2x

Domaćin
Poruka
3.165
Meni se to ne dešava, a čak i da se dešava pa šta? Čak i da te kojim slučajem ako si u tolikoj panici slušaju, to je marketinški trik. Mada ja ne verujem ni u to, prvenstveno što ne mogu znati sve jezike 😎
Pa nista, samo kazem da nije bez cilja...
Meni se desava pa mi se cini da znaju bar srpski, a verovatno i sve ostale koje google translate podrzava.

Путин012

Aktivan član
Poruka
1.491
Pa nista, samo kazem da nije bez cilja...
Meni se desava pa mi se cini da znaju bar srpski, a verovatno i sve ostale koje google translate podrzava.
Ne znam, u najgorem slučaju čak i da to bude istina(mada nije istina) to je samo ekonomski interes.
Dešava se ako pretražiš na netu ili na fonu negde nešto, da to instagram proguta i krene da ti šalje takve reklame, ali ovako samo zato što si pričao, teško.

blue2x

Domaćin
Poruka
3.165
Ne znam, u najgorem slučaju čak i da to bude istina(mada nije istina) to je samo ekonomski interes.
Dešava se ako pretražiš na netu ili na fonu negde nešto, da to instagram proguta i krene da ti šalje takve reklame, ali ovako samo zato što si pričao, teško.
Da, ekonomski interes, a ne neko prisluskivanje u bezbednosnom smislu, jer kako je neko napisao, kao obicni ljudi nismo interesantni, samo mislim da se zbog tog ekonomskog interesa ipak snima ono sto pricamo.
Obratio sam paznju, nisam nigde ukucavao pojmove za koje su mi izlazile reklame, a jesam razgovarao o njima.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.