• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Искључите прислушкивање телефона на андроиду

zx16

Elita
Poruka
15.683
Чули сте за опцију прислушкивања разговора? Да, она постоји и по дифолту је укључена као опција за побољшање.....?!
Не знамо чему све то може послужити али може се искључити.
Потребно је ићи у подешавање телефона и у траку за претраживање укуцати "синтеза говора":
a0.jpg

У њу укуцајте синтеза говора и отвориће вам се опција Брзина говора на коју тапните:
a1.jpg

Сада тапните на подешавања:
a2.jpg

Па на Анонимни....
a3.jpg

И на крају искључите опцију која је по дифолту укључена!
a4.jpg

Као што можете прочитати, сада не могу анонимно прикупљати извештаје о коришћењу!

openbox

Iskusan
Poruka
6.494
prisluškivanje i praćenje se ne mogu isključiti - mislim, osnovna svrha telefona je prisluškivanje (kamera i zvuk), praćenje i emitovanje specifičnih radio talasa koji dovode do razboljevanja korisnika.

ako je već neko napravio mali crni trapez da vam to sve loše radi - što bi vam dao mogućnost da se to onemogući?

+ telefoni su distribuirani bez obzira na naciju, religiju ili državu...!?

pikax

Elita
Moderator
Poruka
15.711
Чули сте за опцију прислушкивања разговора? Да, она постоји и по дифолту је укључена као опција за побољшање.....?!
Не знамо чему све то може послужити али може се искључити.
Потребно је ићи у подешавање телефона и у траку за претраживање укуцати "синтеза говора":
Pogledajte prilog 1223770

У њу укуцајте синтеза говора и отвориће вам се опција Брзина говора на коју тапните:
Pogledajte prilog 1223771

Сада тапните на подешавања:
Pogledajte prilog 1223772

Па на Анонимни....
Pogledajte prilog 1223773

И на крају искључите опцију која је по дифолту укључена!
Pogledajte prilog 1223774

Као што можете прочитати, сада не могу анонимно прикупљати извештаје о коришћењу!
Nismo mi zanimljivi za takve stvari
Barem ja nisam :D

zx16

Elita
Poruka
15.683
i ne rade.. zaista mislis da neko tebe prisluskuje? :D

potrebno je da imaju zaposlenijh koliko i ljudi koji rade 24/7
budi realan malo.
Па јел ти мислиш да тамо седе људи и оно, слушају разговор.
То се ради на сасвим другачији начин и то није предмет ове теме.
Ово је информација за све оне који ово не знају и једноставно би желели да то искључе. У опше није битно да ли им прислушкивање нешто значи или не. Поента је што су то укључили а да већина то не зна?

zx16

Elita
Poruka
15.683
ali eto lepe i korisne teme za paranoicne :D
У опште није реч о параноји него о информацији да се може искључити. Параноју ти убацујеш беу икаквог смисла.
Раније са окачио тему о исључивању разних реклама. Да ли је онда и то параноја?

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
93.394
У опште није реч о параноји него о информацији да се може искључити. Параноју ти убацујеш беу икаквог смисла.
Раније са окачио тему о исључивању разних реклама. Да ли је онда и то параноја?
paranoja je da mislis da te neko namenski prisluskuje.

zx16

Elita
Poruka
15.683
paranoja je da mislis da te neko namenski prisluskuje.
Не разумеш систем прислушкивања. Нико те не прислушкује 24 часа јер је то немогуће. Постоје системи за филтрацију рачи а одрђене речи активирају "снимање". То нису аналогне комуникације као некада. Дигиталне је лако пратити ако нису криптовани.
И понављам. У опште није важно да ли ће нека моја реч покренуту пажњу или не. Поента је што то раде а ја ето то не желим да ми буде укључено.
Нема параноје, теорија или не знам чега. Једноставно мој избор као што је избор да ли ће ми бити укључена геопозиција.
Зашто ти правиш од тога параноју и теорије.
Ово је обична информација па коме је је интересантна може да је примени, коме није, никоме ништа.

pikax

Elita
Moderator
Poruka
15.711
Нема то везе. Зашто би то радили без твоје дозволе?
Kod mene je sve čekirano na NE, takva mi priroda :lol:
" Da li dozvoljavate da Vaš uređaj ..." - NE
S obzirom da sam to uradila kad sam kupila telefon tako i ostalo.
Ne mogu ni video zapis da snimim :lol:
Elem , opcija postoji da se isključi sve , to stoji.
Da li ima neke svrhe , da li je uopšte manipulacija moguća - ne ulazim. One tamo ne zanimamo mi kao mi nego kako da nam lakše uzmu kintu , prate se naša interesovanja , potrošačke navike pre svega .

openbox

Iskusan
Poruka
6.494
uopste nije neophodno da posedujete telefon da biste bili praceni ili/i prisluskivani.
dovoljno je da postave tornjeve (i za mobilne telefone) i preko toga mogu da čitaju sa vaših očnih i ušnih živaca!
tj mogu da vide i čuju šta vi vidite i čujete.
ti tornjevi su bitni da budu na 500tinak metara. (zato šatro 5g, pa mora antene ispred svake zgrade...)

zato služe i virusi i kvazi ratovi da raja ne bi skapirala da im postavljaju i čemu služe predajnici blizu njihovih kuća!

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
37.280
dovoljno je da postave tornjeve (i za mobilne telefone) i preko toga mogu da čitaju sa vaših očnih i ušnih živaca!
tj mogu da vide i čuju šta vi vidite i čujete.
ti tornjevi su bitni da budu na 500tinak metara. (zato šatro 5g, pa mora antene ispred svake zgrade...)

zato služe i virusi i kvazi ratovi da raja ne bi skapirala da im postavljaju i čemu služe predajnici blizu njihovih kuća!
Odluci se dal su predajnici ili prijemnici :P

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.