Ishrana za vreme posta

Ми доручковали мед, моји ниду хтели друго, допала им се моја идеја.
За ручак муж прави рибљу чорбу.
Комотно су и они могли да посте, једе им се све моје :lol:

Pa vidis mozes da se igras svecanog....ono napravis im ono filmski usa dorucak, ono nesto od testa tipa palacinke i sok od narandze, posto nije uobicajen kod nas...deo mene koji je dete bi uzivao u tim igrama...
Ali ne pali kod svega...npr sladoled, mene je proslo to da uzivam u tome, proslo me je i da uzivam preterano i u vrucoj prasetini...tako da sad sam zahtevniji , npr sladoled sa komadicima voca.....(nema veze sa postom, nego kao igrarija....)

Deca lepo reaguju na reklame...kao nekad sto su reagovala na spanac Popaj i na Eva sardinu , obicna ali je Eva....onaj morz kao zastitno lice...
Da vidis suza u Idei kad majka odbija da kupi nesto sto je obecala kad je videla sta je to ustvari.....mislila verovatno nesto kao tako kolac ili kao sendvic kolac kad ono ispalo nesto , ne znam sta je...i proradio veto , dete se ubi od plakanja, nadulo se od ocekivanja i sad cvrc....

jota-jota.jpg

u principu ja bih mogao stalno postiti, a i uvek sam govorio da volim više posnu slavu tj posnu trpezu na slavi, jer je daleko bogatija, raznovrsnija i ukusnija od mrsne koja se uglavnom svede na prase i sarmu :D

Ne, ne, veruj meni , ja sam taj kome stalno zameraju da mi litra ulja traje godinu dana.....
Ipak treba imati mesano i masnoce....mada se subjektu, npr meni to ne cini kao potrebno ....niti imas potrebu niti ti zuc podrzava naglo povecanje masnoca....
Ali recimo opusteni post, tj da ne razmisljas da je post a da imas stalno tendenciju i utisak da je post....to je ok....kompromis izmedju navike i nekog omascenja...

Боме је мучан пост после извесног времена...
Meni samo postane svejedno šta ću jesti. Deci spremam sve i ne pomislim da probam, jednostavno me ne dotiče, to je stvar u glavi. I danas sam njima spremala pizzu a meni fokaču. Čorbu od korenastog povrća sa bulgurom. Čokoladni kolač sa višnjama-posni, naravno, a to onda svi jedu.

Postim, ali samo ja u kući jer je mm operisao žuč i izgubio 15 kg pa mora da nadoknadi, sin krajnike pa se iskomplikovalo a mala je nećejed pa ni ne pokušavam.
Pa šta znam, uvek nešto smislim. Danas za doručak domaći hleb i tzv pavlaka od indijskog oraha koju sam pravila. Ručak čorba od povrća sa komadima skuše koji su ostali od juče.

Postim, ali samo ja u kući jer je mm operisao žuč i izgubio 15 kg pa mora da nadoknadi, sin krajnike pa se iskomplikovalo a mala je nećejed pa ni ne pokušavam.
Pa šta znam, uvek nešto smislim. Danas za doručak domaći hleb i tzv pavlaka od indijskog oraha koju sam pravila. Ručak čorba od povrća sa komadima skuše koji su ostali od juče.
Ако те не мрзи може ли рецепт за павлаку од индијског ораха?

Back