Quantcast

Ishrana tokom vezbanja

boris0230

Aktivan član
Poruka
1.583
Hehe, znam.
Oznojana su mi ledja i kad legnem na strunjaci jako mi je hladno na ledja (jer i klima radi). Stoga, moram duks da nosim.
Naravno kad stojim onda mi ne treba.
Pa jedi meda, voce, mleka. Gledaj da ne izlazis posle podne od 13:00 - 15:00 na jako sunce ;)
Vise se odmaraj (mislim da spavas) itd.

pikax

Iskusan
Poruka
6.822
boris0230:
Evo jedan zanimljiv text za secer;

Many people believe that sugar is only bad for you when ingested in enormous amounts, when actually "normal" amounts are damaging to the body.

Here is a partial list of physical conditions caused or exacerbated by sugar in the diet.

-overweight
-heart disease

--raised blood triglycerides
--sticky blood platelets
duodenal ulcers
--increased stomach acidity
-hypoglycemia
-diabetes
-hyperactivity
-kidney enlargement
-liver enlargement
-increase in uric acid in blood
-cancer
-hindered breakdown of dietary protein
-cavities
--calcium leached from teeth

weakened immune system
PMS
yeast overgrowth
dependency

Refined sugar consumption is often at the root of these lesser physical symptoms:
-intense sleepiness not caused by lack of sleep
-muscle fatigue
-lethargy
-pallor
-coated tongue and persistent thirstiness
-bad breath
-heartburn/sour stomach
-excessive and/or foul-smelling intestinal gas
-flu-like symptoms
--upset stomach
--body ache
--feeling run-down

Ovo sam uzeo sa sajta;
http://www.livrite.com/sugar1.htm

Da prevedem drugu recenicu (mozda nisam bas tacno ali what the hell)

"Mnogo ljudi veruju da je secer los kada se konzumira u vecim kolicinama, kad aktuelno "normalne kolicine su stetne za telo"

Sad, pola bolesti nisam razumeo. . . kad bi neko strucniji preveo to ;)
Sve je to tacno ..... Mada, kada bi poceli da pravimo liste od svih namirnica koje konzumiramo :roll:....i mleko je stetno u velikim kolicinama...
Da li te stvarno zanima da prevedem text ? :D

Gloomichitza

Obećava
Poruka
79
Izvinjavam se ako nešto budem ponovila...Iskreno,mrzelo me je da čitam sve... :lol:
Po mom mišljenju,onaj ko se bavi fizičkim aktivnostima trebalo bi da jede:
Za doručak:voće ili musli sa jogurtom(e sad...svako voli različite vrste muslija,neka odluči koji mu najviše odgovara :wink: ).
Za ručak:kuvano povrće + živo povrće,meso(riba ili bareno meso),jaja,supa...
Za večeru:nešto lagano-jabuka,jogurt ili čaša mleka.
Naravno,ne mislim baš da sve ono treba pojesti za ručak,već treba kombinovati... :wink: Namerno nisam ubacila masti,jer pržena hrana(na ulju ili u masti-nebitno) dosta goji.Zar nije bolje pojesti pastrmku umesto šnicle?Inače,pošto je ljudima koji se bave fizičkim radom potrebno i ugljenih hidrata,mislim da je idealno jesti bonžitu,manje parče voćne torte ili neki voćni sladoled.
Mislim da je ovako najbolje da se neko hrani... :roll: Ali,dobro,svako ima različito mišljenje! :)

razmisljalica

Primećen član
Poruka
501
Universal - the Ultimate Muscle - Building Protein Formula (proteini iz jaja i mleka)

Inace, ukus mu je grozan, pa sam ga stoga batalila. Da li ima nesto drugo sto bi mogao da mi preporucis? (neki drugi proizvodjac... da moze da se popije - ovo ima ukus na totalni vestak :roll: , ako razumes sta hocu da kazem, kao da pijem mlevenu plastiku).

razmisljalica

Primećen član
Poruka
501
Jesam li te dobro razumela - svejedno je koji je proizvodjac, vazno je da je protein iz surutke? Ispravi me ako gresim.

Koje radnje su dobre u Beogradu? Ja sam ovo kupila u 29. nov, a znam da ima jedna radnja u Cumicu...

A koja je cena?

Hesse

Aktivan član
Poruka
1.821
boris0230:
Haha e sad. Koliko sam citao ljudski d.trakt nije 'dizajniran' za krompir. Za voce jeste dizajniran. U Wester Price Istrazivanju (preko 20 plemena) nije nadjeno nijedno pleme koje je prezivelo tokom 'veganske' ishrane. Znaci najaci, najzdraviji su koristili meso (ali nije rec o tome).
Po mom misljenju krompir ima koristi za nas ali vise je za zivotinje.
Barem ja tako mislim :) imam pravo da kazem svoje misljenje ;)

E goshu, citao sam takodje da se kukuruz moze jesti sirov. Sad kad bude vreme, ima da ga jedem. Jer si ga nekada jeo sirovog? Znam da si spominjao na temi ili si se zavitlavao :) ?
brate, da li ti radish neshto konkretno osim shto chitash, a vezano za sportske aktivnosti...chitash kao da ccesh da doktorirash...chovek bi pomislio da izgledash kao Schwarceneger...