Ishrana 40+

Naravno.
Dan ne zapocinjem bez dorucka.
Sto obilnije to bolje.

istockphoto-185406298-612x612.jpg
 
Tema za 40+ :)))))


Da li doruckujete ? I šta tako sebi pripremite za doručak, ručak i večeru ?
Jeste promenili način ishrane ili konstantno kao i uvjek držite se istog rezima ?

Da li razmišljate o promeni ishrane ?

🤷‍♀
Obzirom da se metabolizam usporava sa godina, primetno nakon 40+, o ovome bi mnogi trebali da razmisle i povedu računa. Prvenstveno iz zdravstvenih razloga!
Doručkujem uvek,...kaloričan i obiman doručak, ručam jelo i večeram neki sir, pastu ili neku laganiju hranu. Bitno mi je da večera ne bude posle 19h. U principu, jedem sve kao i do sada, redukovano izbacivanjem brze hrane i preterano nezdrave.
Msm, da nije dovoljno samo promeniti režim ishrane, potrebno je organizam dodatno držati "budnim".U prevodu... reći zbogom provodu po kafanama ili ih svesti na najmanju moguću meru, vežbati, sport ili bar bržo hodanje od minimum 1 sata dnevno.
Za žene u predklimaksu se preporučuju treninzi snage, ali uz prethodnu konsultaciju i odobrenje instruktora ili lekara.
 
ajde sada ja malo ozbiljnije , prvo kafa, sam samcat na terasi rano ujutro odmaram misli , dolazak na posao čaša vode , pa sledi Nes 3 u jedan, 9:30 banana plus tableta magnezijum/B6 , oko 11:00 do 11:30 dolazi doza ovesne pahuljice , sa čija semenke , crno seme , semke od bundeve i kafena kašika kakao , ovo je za negde do pola tri , e sad ima i druge stvarčice , kome rođendan , kome novorođenče , pa rođendan novorođenčetu, i tako , za ostalo malo kasnije
 
Poslednja izmena:
ajde sada ja malo ozbiljnije , prvo kafa, sam samcat na terasi rano ujutro odmaram misli , dolazak na posao čaša vode , pa sledi Nes 3 u jedan, 9:30 banana plus tableta magnezijum/B6 , oko 11:00 do 11:30 dolazi doza ovesne pahuljice , sa čija semenke , crno seme , semke od bundeve i kafena kašika kakao , ovo je za negde do pola tri , e sad ima i druge stvarčice , kome rođendan , kome novorođenče , pa rođendan novorođenčetu, i tako , za ostalo malo kasnije
кад ти једеш :eek: ово зобање се не рачуна,а не капира ни чему ће ти та чудеса :aha:
 
Tema za 40+ :)))))


Da li doruckujete ? I šta tako sebi pripremite za doručak, ručak i večeru ?
Jeste promenili način ishrane ili konstantno kao i uvjek držite se istog rezima ?

Da li razmišljate o promeni ishrane ?

🤷‍♀
Ne doručkujem, samo popijem kafu.
Način ishrane mi je sličan godinama, tu i tamo uvedem neku novu namirnicu. Zadnjih pola godina pijem neke dodatke prehrani. Po preporuci ljekara.
 
ne prezirem, znam da im je teško u svojoj koži,a treba im samo malčice volje,
i neko da ih podrži, da istraju.
jedem kolko moram da preživim, i to je to.
jedino, to što jedem mora da bude ugodno i oku i stomaku :lol:
 
ne prezirem, znam da im je teško u svojoj koži,a treba im samo malčice volje,
i neko da ih podrži, da istraju.
jedem kolko moram da preživim, i to je to.
jedino, to što jedem mora da bude ugodno i oku i stomaku :lol:
Treba im Mmnoogo volje.Bitno je početi.Posle tome nema kraja.Stvari se same nameću.
Pre svega problem im je u fokusu.A oni su fokusirani na hranu. :D
 
Pogledajte prilog 1171639



Doruckujem većinom pahuljice nekad ukus banane ali bez šećera ili dodatak bilo kakvog zaslađivača , natopim ih vodom i ostavim da na dodju zatim stavim kap mleka ili bademovo mleko , voća šta je priruci

:)
imas i onaj mix sa nekoliko vrsta, ovsene suncokretove i ne znam koje sve jos, ja to lapam...al kazu da ako je voda topla ili vruca ubijas im efekat...ko zna...ja sa ladnim mlekcetom ko ameri
 

Back
Top