Iseljavaju 24.000 pokojnika!

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
193.821
Zbog 24.000 dužnika, koji godinama nisu plaćali naknadu za zakup i održavanje grobnih mesta na beogradskim grobljima, najmanje toliki broj preminulih i pokopanih mogao bi uskoro da se nađe van grobova!
Naime, dug od 415 miliona dinara naterao je JKP „Pogrebne usluge“ da se lati nimalo popularne mere slanja upozorenja dužnicima, čije je neplaćanje računa od svega 860 dinara godišnje dovelo u pitanje počivanje u miru njihovih predaka.
Kako je za“Alo!“ objasnio Zoran Marković, rukovodilac info centra JKP „Pogrebne usluge“, plaćanje grobnih mesta nije samo obaveza prema ovom preduzeću, već i moralni dug prema sahranjenima. U suprotnom, moguće je prekopavanje grobnih mesta, te njihovo ustupanje drugima.
- Imamo oko 24.000 dužnika, a tu su uračunati obični i grobovi za više osoba, kao i mesta za smeštaj urni. U pitanju je suma od 860 dinara godišnje, a pretpostavljamo da ljudi verovatno plate za pet godina, pa posle zaborave. Ima i onih koji u međuvremenu promene adresu, pa se pisma s našim obaveštenjima vrate. Mi bismo meru prekopavanja najradije izbegli, ali imamo obavezu da, ako se posle 10 godina zakup ne produži, prekopamo grob i ustupimo ga nekom drugom - upozorava Marković, koji tvrdi da u Beogradu godinama nije bilo prekopavanja grobova.
- Mi smo krajnje fleksibilni i daćemo mogućnost plaćanja duga na rate bez kamate kako bismo izbegli prekopavanja - zaključuje on.
Inače, zemni ostaci se posle prekopavanja grobova ne bacaju, već se pohranjuju u neku vrstu zajedničke grobnice.
Dimitije Kalezić, bivši dekan Teološkog fakulteta u Beogradu, smatra da ovoliki broj dužnika navodi na daleko veći problem od ekonomskog.
- Iznos od 860 dinara je mali i neobjašnjivo je da dođe to takve situacije! Hrišćanstvo nas uči da je telo svetinja. Kada su već mogli da sahrane svoje pokojne, potomci o njihovim grobovima moraju da vode brigu i računa. Ali, kod nas je velika kriza, moralna, lična, ekonomska... Cela kultura je u krizi, ne samo pojedinac, 24.000 dužnika... Pa to je ceo jedan grad! Ni u selu, kada se ode od kuće, ona se ne prodaje... Ostane, makar da se čobanin skloni, jer ako nema kuće, „nema ni mene“. Tako mora da bude i s pokojnicima i njihovim grobovima - objašnjava za „Alo!“ Kalezić
 
U Beogradu 10 grobalja
Na teritoriji Beograda postoji 10 grobalja - Novo, Zemunsko, Centralno, Banjičko, Novobežanijsko, Starobežanijsko, Topčider, Orlovača, Lešće i Zbeg. Naknada za zakup i održavanje grobnog mesta odlazi na uređenje i održavanje parcela na grobljima, staza, objekata za sahranjivanje, kapela i ispraćajnih trgova. Iako je u pitanju iznos od svega 860 dinara godišnje, ima i onih koji više od 10 godina nisu platili ovu naknadu.
 
Grobovi na crno i do 17.000 evra!
Manjak grobnih mesta širom Srbije doveo je do pojave velikog broja oglasa u kojima se nude večna počivališta, čija cena zna da ide i do 17.000 evra!
Iako je ova vrsta trgovine zakonom zabranjena, pa čak postoji i mogućnost da ako kupi grob na crno, pokojnik iz njega na kraju bude izbačen, trgovina teče nesmetano.
Cene grobnih mesta na ovoj „berzi“ u Beogradu kreću se od nekoliko stotina, pa do više desetina hiljada evra. Nezvanični rekord u Beogradu pre nekoliko godina postiglo je grobno mesto koje je prodato za čak 17.000 evra!


http://www.alo.rs/mobilni/single_news.php?id=38324

Ljudi ovo definitnivno nije normalno. Tadic i Djilas su na sve spremni da otmu pare od naroda!!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovamo se ne radi odmah to, nego ti sruse spomenik koji si podigao, "za upozorenje".

Ili namerno ostete betonske ivice, ili nesto...


Znaci prekopavace grobove pokojnika ako njihovi potomci nece da placaju harac za grobno mesto!!!!strasno

To je istina, ali to stoji u ugovoru, da moras da placas zakup za grobno mesto na 10 godina, ali to je toliko mala suma ( a sahrana preskupa) da ljudi prosto zaborave posle 10 godina opet da plate.
 
Poslednja izmena:
242F.jpg


Ја сам нашао решење...
београд има две реке...само да зврцнем Ђиласа..
 
Zbog 24.000 dužnika, koji godinama nisu plaćali naknadu za zakup i održavanje grobnih mesta na beogradskim grobljima, najmanje toliki broj preminulih i pokopanih mogao bi uskoro da se nađe van grobova!
Naime, dug od 415 miliona dinara naterao je JKP „Pogrebne usluge“ da se lati nimalo popularne mere slanja upozorenja dužnicima, čije je neplaćanje računa od svega 860 dinara godišnje dovelo u pitanje počivanje u miru njihovih predaka.
Kako je za“Alo!“ objasnio Zoran Marković, rukovodilac info centra JKP „Pogrebne usluge“, plaćanje grobnih mesta nije samo obaveza prema ovom preduzeću, već i moralni dug prema sahranjenima. U suprotnom, moguće je prekopavanje grobnih mesta, te njihovo ustupanje drugima.
- Imamo oko 24.000 dužnika, a tu su uračunati obični i grobovi za više osoba, kao i mesta za smeštaj urni. U pitanju je suma od 860 dinara godišnje, a pretpostavljamo da ljudi verovatno plate za pet godina, pa posle zaborave. Ima i onih koji u međuvremenu promene adresu, pa se pisma s našim obaveštenjima vrate. Mi bismo meru prekopavanja najradije izbegli, ali imamo obavezu da, ako se posle 10 godina zakup ne produži, prekopamo grob i ustupimo ga nekom drugom - upozorava Marković, koji tvrdi da u Beogradu godinama nije bilo prekopavanja grobova.
- Mi smo krajnje fleksibilni i daćemo mogućnost plaćanja duga na rate bez kamate kako bismo izbegli prekopavanja - zaključuje on.
Inače, zemni ostaci se posle prekopavanja grobova ne bacaju, već se pohranjuju u neku vrstu zajedničke grobnice.
Dimitije Kalezić, bivši dekan Teološkog fakulteta u Beogradu, smatra da ovoliki broj dužnika navodi na daleko veći problem od ekonomskog.
- Iznos od 860 dinara je mali i neobjašnjivo je da dođe to takve situacije! Hrišćanstvo nas uči da je telo svetinja. Kada su već mogli da sahrane svoje pokojne, potomci o njihovim grobovima moraju da vode brigu i računa. Ali, kod nas je velika kriza, moralna, lična, ekonomska... Cela kultura je u krizi, ne samo pojedinac, 24.000 dužnika... Pa to je ceo jedan grad! Ni u selu, kada se ode od kuće, ona se ne prodaje... Ostane, makar da se čobanin skloni, jer ako nema kuće, „nema ni mene“. Tako mora da bude i s pokojnicima i njihovim grobovima - objašnjava za „Alo!“ Kalezić
 
U Beogradu 10 grobalja
Na teritoriji Beograda postoji 10 grobalja - Novo, Zemunsko, Centralno, Banjičko, Novobežanijsko, Starobežanijsko, Topčider, Orlovača, Lešće i Zbeg. Naknada za zakup i održavanje grobnog mesta odlazi na uređenje i održavanje parcela na grobljima, staza, objekata za sahranjivanje, kapela i ispraćajnih trgova. Iako je u pitanju iznos od svega 860 dinara godišnje, ima i onih koji više od 10 godina nisu platili ovu naknadu.
 
Grobovi na crno i do 17.000 evra!
Manjak grobnih mesta širom Srbije doveo je do pojave velikog broja oglasa u kojima se nude večna počivališta, čija cena zna da ide i do 17.000 evra!
Iako je ova vrsta trgovine zakonom zabranjena, pa čak postoji i mogućnost da ako kupi grob na crno, pokojnik iz njega na kraju bude izbačen, trgovina teče nesmetano.
Cene grobnih mesta na ovoj „berzi“ u Beogradu kreću se od nekoliko stotina, pa do više desetina hiljada evra. Nezvanični rekord u Beogradu pre nekoliko godina postiglo je grobno mesto koje je prodato za čak 17.000 evra!


više desetina hiljada i 17 hiljada eura je velika razlika u brojnosti ali Tihom to ne predstavlja problem u mržnji prema Tadiću
 
Ne ali pazi, nije u redu. To je neka suma ne znam ni ja sad kolika,ne ogromna, ali koja posle 10 godina dodje kao bas nepotreban namet, a ti platis i preplatis prilikom sahrane sve to vec jednom.

I kakav zakup, kad si platio vec jednom, to je "tvoje". Tako ljudi to poimaju.

"U pitanju je suma od 860 dinara godišnje"
Како мислиш, платио си једном ? Ти мислиш да плаћањем сахране, земљиште на гробљу постаје твоје?
А ко скупи ђубре, шиша траву, орезује, сади, асфалтира, прави стазе? Од којих пара?
 
"U pitanju je suma od 860 dinara godišnje"
Како мислиш, платио си једном ? Ти мислиш да плаћањем сахране, земљиште на гробљу постаје твоје?
А ко скупи ђубре, шиша траву, орезује, сади, асфалтира, прави стазе? Од којих пара?

Naravno da je tvoje, jer su ti troskovi preveliki,kad ih platis vec jednom...

A za sisanje staza, sta me briga, to mi vec (debelo) naplacuju kroz komunalije, a oko zgrade stanari sami placaju!



P.S.Mislim, nisam ja ta koja bi to zaboravila, ali da jeste namet, i to bezobrazan, jeste!


Neka lepo plate 10 procenata duga i neka robijaju 8 dana u kući.

I tako svake godine.

Kad može tako ona raspala silikonjara koja je pokrala silne milione, zašto ne bi
mogao i običan čovek?

Bas tako, ova ti je "zlatna"!
 
Poslednja izmena:
Naravno da ne treba da se plaća.

Predsedništvo i vlada Srbije dužni milione za komunalije, a ovamo će ljudima da
prekopavaju grobove zbog neplaćanja. OLOŠ

Значи, ако неко убије, онда не треба осудити убицу него сви треба да почну да убијају?
Од којих пара влада и скупштина плаћају комуналије? Шта они то производе и продају?
Види, то са логиком је мало комплексније...
 
Covece, i da je 1000E,mnogo je!

Ali vi bogatasi (Beogradjani) to ne primecujete.

Naravno da je tvoje, jer su ti troskovi preveliki,kad ih platis vec jednom...

A za sisanje staza, sta me briga, to mi vec (debelo) naplacuju kroz komunalije, a oko zgrade stanari sami placaju!


Bas tako, ova ti je "zlatna"!

Извини, нећу више да сметам....послаћемо Минга да објасни даљи развој.
 
Значи, ако неко убије, онда не треба осудити убицу него сви треба да почну да убијају?
Од којих пара влада и скупштина плаћају комуналије? Шта они то производе и продају?
Види, то са логиком је мало комплексније...


E, jesi pritup...:lol:

Šta to proizvode porodilišta, bolnice i škole, pa opet moraju da plaćaju račune za
komunalije?:lol:
 
Zbog 24.000 dužnika, koji godinama nisu plaćali naknadu za zakup i održavanje grobnih mesta na beogradskim grobljima, najmanje toliki broj preminulih i pokopanih mogao bi uskoro da se nađe van grobova!
Naime, dug od 415 miliona dinara naterao je JKP „Pogrebne usluge“ da se lati nimalo popularne mere slanja upozorenja dužnicima, čije je neplaćanje računa od svega 860 dinara godišnje dovelo u pitanje počivanje u miru njihovih predaka.


Ljudi ovo definitnivno nije normalno. Tadic i Djilas su na sve spremni da otmu pare od naroda!!!!
Pa šta je sad sporno, ebem mu i život i Srbiju i sve nek' ide u tri majčine.... Šta???
 
Извини, нећу више да сметам....послаћемо Минга да објасни даљи развој.

Mingo mozda moze tebi da objasni, ja pisem jer znam i jer sam upucena u te stvari. :cool:

Ко их јјебе, мене ће у мом дворишту да сахране,испод крушке...
Нити киснем,нити ми је врућина лети...:)

E to je divota, ali da imas selo.


Yebote, pa ovde ima onih koji vise brinu kako ce da im bude kad ih crvi pojedu, nego kako im je sada dok su zivi :rotf:

`Divim vam se do imbecilnosti`.

Daj covece ne pravi se pametan!

Niko ovamo ne pise iz hira, nego iz muke.
 
E, jesi pritup...:lol:

Šta to proizvode porodilišta, bolnice i škole, pa opet moraju da plaćaju račune za
komunalije?:lol:

Породилишта, болнице и школе производе и поправљају људе.
Теби је стало да скупштина узме твоје паре из буџета и да плати комуналије? Да ти преведем, ти платиш скупштини и влади комуналије. Јасније?

П.С. Што се тиче увода о тупости, то види са особом која те је донела на овај свет....
 
Back
Top