Quantcast

Isak ili Artur?

Oximoron

Gost
Poruka
11.725
Ovu temu sam video kad sam prelistavao postove nekix korisnika,ali nisam teo da je izvlachim,pa rekox da je ponowo postawim...
Imamo vetj kopiraj-nalepi teme tipa Are We alone itd...
Ali shta mislite isto to,ali na niwou galaxije?
Da li mislite da ima inteligentnih zhivih oblika u ovoj galxiji?
Razlog zashto se ova tema zove ovako je jer ova 2 pisca (Isak Asimov i Artur Klark) imaju razlichita mishljenja o tome.Po Isaku,nema ix mnogo,a po Arturu galaxija vrvi zhivotnim oblicima?Sa kim se slazhete?

Bijeli Ocnjak

Zainteresovan član
Poruka
218
I ja se slazem sa jednastvar i mislim da je svemir beskonacan,tj.da ako bi sada imali raketu sa beskonacno goriva i kada bi nas zivot bio beskonacan vjerovatno nikada nigdije ne bi smo stigli,samo bi smo se vrtijeli u krug.Takodje podrzavam i Isaka Asimova i sve njegove teorije,ukljucujuci i ovu koju je naveo Oxi.Opet sa druge strane ne mozemo sa sigurnoscu da utvrdimo koliko intelegentnih stvorenja postoji u nasoj galaksiji,mada uz neka nagadjanja i oglede koje su vrsili poznati svijetski naucnici zbir je bio manji od 1000, a veci od 500.

ruzna andjelija

Početnik
Poruka
1
Bilo bi vrlo egoisticno da pomisljamo na to kako smo jedina civilizacija u beskrajnoj galaxiji.Sa te strane podrzavam Artura,ali licno vise volim literaturu koju je pisao Asimov. Najegzoticnije teorije toga kako smo posecivani s vremena na vreme dao je Deniken u svojim knjigama. Verovati ili ne? :? Stvar je licnog izbora,ali je svakako zanimljivo procitati bar nesto od njega ,zabavno je,tera na razmisljanje..poz :-)