"ISAC" ФОНДАЦИЈА У БЕОГРАДУ И СТРАНИ АГЕНТИ!!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
"Исак" и страни агенти


пише:Бранко Жујовић, извор: Глас Русије18.07.2012, 14:17
1111443_85070455.jpg

© Фото: SXC.hu
И без видног натписа на сајту, да се ради о класичној страној агентури јавног типа, Исак фонд је тиха вода јавне српске политике. Довољно је прочитати њихов програм исписан ситним словима, знати да су њихови људи унутар власти и да средњошколцима у Србији издају потврде за изостанке из школе. Због посета инфраструктури НАТО пакта, не због прехладе, разуме се


Када је пре неколико дана објављено да се места министра спољних послова и енергетике нуде Милици Делевић и др Зорани Михајловић Милановић, некада у Г17 плус, данас у СНС, а да ће Милан Пајевић највероватније бити директор владине Канцеларије за европске интеграције, само једно име ми је било на памети: Исак.

О Исак фонду писао сам у тексту, који је био анализа делатности др Зоране Михајловић Милановић и њених неславних предвиђања о квалитету руских енергетских инвестиција у Србији. То је труст мозгова, дословно тако пише на њиховом сајту, у функцији ЕУ и НАТО пакта.

Зорана Михајловић Милановић има запажен опус у анализама руско-срских односа Исак фонда. Милан Пајевић, ког такође, попут Зоране Михајловић Милановић, памтимо као саветника Мирољуба Лабуса и једног од оснивача Г17 плус, данас је председавајући Саветодавног одбора Исак фонда.

Поред Пајевића, Саветодавни одбор чини више значајних појединаца, међу којима су најпознатији: Мирослав Лајчак, Алојз Петерле, Амадео Воткинс (задужен за стратешка планирања у ОЕБС-у), Ерхард Бусек, Ивај Вејвода, Патрик Рок (политички саветник у Канцеларији премијера Велике Британије), неизоставна Соња Лихт чије функције није могуће набријати у коментару, Штефан Лене (директор Сектора за спољну политику Министарства спољних послова Аустрије) и ни мање ни више него Милица Делевић.

На сајту Исак фонда дословно пише да је то Центар за међународне и безбедносне послове, независан, непрофитан и невладин труст мозгова, регистрован као фонд, са седиштем у Београду. Фонд је посвећен унапређењу интеграције Србије у ЕУ и евроатлантске интеграције, осмишљавању нове српске спољне политике, унапређивању регионалне сарадње у југоисточној Европи и проучавању широког спектра питања из области спољне и безбедносне политике.

Фонд наставља, проширује и унапређује рад Центра за проучавање одбране и безбедности, основаног у августу 2002. године у оквиру Г17 института, из којег се развио у јануару 2006.
Иако су доминантне теме Исак фонда праћење руско-српских односа, питања безбедности и у последње време политичке и војне неутралности, занимљиво је да овај фонд анимира средњошколску омладину Србије, којој нуди програме као што је „Сазнајте шта је НАТО у Прагу и Бриселу“.

То нису летњи семинари из археологије или ботанике у Истраживачкој станици „Петница“. Одабраним српским школарцима, Исак фонд организује путовања земље НАТО пакта и упознавање са НАТО инфраструктуром и функционерима овог војног савеза. До сада су реализовали више таквих, бесплатних, програма.
Ево шта о програмима Исак фонда пише на њиховом сајту: „Програми подизања нивоа јавне свести имају за циљ да помогну обичном грађанину Србије да направи избор за евроатлантску будућност Србије, заснован на познавању и информисаности.Стога је неопходно наћи различите начине којима би се дошло до скептичних, углавном неинформисаних и разочараних делова српске јавности“, каже се на сајту Исак фонда.
Даље се додаје: „Само непрекидно и јасно информисање и образовање о прогресивним концептима, глобалним и регионалним трендовима, може да помогне постепеном схватању важности и користи од процеса евроатлантских интеграција и да их учини мање обесхрабрујућим и апстрактним.

И без видног натписа на сајту, да се ради о класичној страној агентури јавног типа, Исак фонд је тиха вода јавне српске политике. Довољно је прочитати њихов програм исписан ситним словима, знати да су њихови људи унутар власти и да средњошколцима у Србији, ма колико вам невероватно звучало, издају потврде због изостанака из школе током поменутих путовања, у оквиру НАТО програма. Не због прехладе, разуме се.

Али, то је већ питање за Министарство просвете, социјалне службе, МУП и цивилизацијске стандарде српског друштва. С обзиром да јавна српска политика не досеже завидне етичке висине, за претпоставити је шта тиха вода јавне стране агентуре у Србији заиста рони.
За крај, ево посластице и разлога зашто се већина Срба обрадовала одлуци руске Думе да озакони ознаке за стране агенте. Цитат је преузет са сајта Исак фонда:

„Фонд спроводи непристрасна истраживања националних и регионалних политика, анализе и дебате, са циљем да обезбеди вишим функционерима у земљи и иностранству базе података, истраживања, упоредне студије, моделе, симулације и препоруке о политикама, на њихов захтев.
Већина (Не сви, прим аут.) општих налаза истраживања доступни су појединцима, институцијама и широј јавности. ‘ISAC’ пружа савете о политикама и политичким опцијама, владама, скупштинама, приватном сектору, невладиним организацијама и међународним организацијама у области спољне политике, ЕУ интеграција и реформе сектора безбедности у Србији и ширем региону.

Јавно заговарање (лобирање), политичко саветовање (консалтинг) и паралелна дипломатија („Second Track Diplomacy“): Када државни административни апарат у транзицији није потпуно опремљен да испуњава међународне задатке и ефикасно ради у служби унапређивања циљева земље, пожељно је да такве задатке подели са организацијама и појединцима из невладиног сектора.“
Треба ли било какав закључак?


http://serbian.ruvr.ru/2012_07_18/Isac-i-strani-agenti/

http://www.isac-fund.org/

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Шта рећи а горко не заплакати...........:sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:
 
И не само он.Врло добра распоређеност кроз невладин сектор и медије,а нормално је да су средњошколци мета а то се врло снажно стимулише и кроз образовни систем и кроз медије.Зато је добра она тема о новим законским решењима у Русији,па се лепо види и ко је овде против тога.(нисам мислио само на форум,него на реакције у "јавности").
 
Платине,не сумњам ја да многи раде.мене брине овако тесна сарадња и тесан однос између невладиних и владиних сектора.

Sto znaci da Rusi treba da se manu price a da prionu na lobiranje.

Zapad radi, nista ne prepusta slucaju.


p.s. Konuzin je mozda nama zabavan, ali je pitanje koliko on postize... neki drugi ambasador, ali surovo hladnokrvno efikasan bi mogao mnogo vise... I svakako da to bude neko 20 godina mladji
 
И не само он.Врло добра распоређеност кроз невладин сектор и медије,а нормално је да су средњошколци мета а то се врло снажно стимулише и кроз образовни систем и кроз медије.Зато је добра она тема о новим законским решењима у Русији,па се лепо види и ко је овде против тога.(нисам мислио само на форум,него на реакције у "јавности").

Vezano za temo o Zaduzbini na Oplencu sam malo proguglala o Zivulovicu i nadjoh listu clanova Atlantskog saveta. Vecina njih je radila, a neki jos uvek rade u Ministarstvu odbrane, a i clanovi su Krunskog saveta, a poreklo im od komunistickih funkcionera. To je kao hobotnica.
 
Vezano za temo o Zaduzbini na Oplencu sam malo proguglala o Zivulovicu i nadjoh listu clanova Atlantskog saveta. Vecina njih je radila, a neki jos uvek rade u Ministarstvu odbrane, a i clanovi su Krunskog saveta, a poreklo im od komunistickih funkcionera. To je kao hobotnica.

Cetnici su bili izrazito proamericki orijentisani - pa mora da je i dinastija znala nesto o tome?
Uzmimo u obzir da su komunisti kod nas bili zabranjeni posle 1920. godine - i da dinastija nije htela da ih dozvoli.

Mnogo mi imamo da naucimo o lobiranju. Ovi tzv. nvo i slicne zamlate su uveliko prozapadni i ima ih ko zna koliko. Sta su Rusi cekali? Salju Konuzina sa zapaljivom govorima... i nista vise.
 
наравно,Ненси да је као хоботница,сети се да како су се јатили око покојног Принца Томислава,још пре него првог доласка Престолонаследника.Погледај колико њихових људи из њихове партије(и то високо рангирангираних),али и њихове војске данас ради за ЕУ&НАТО&САД као ехперти и интеграионисти,па ниси ваљда очекивала да ће Крунски савет да заобиђу.
Vezano za temo o Zaduzbini na Oplencu sam malo proguglala o Zivulovicu i nadjoh listu clanova Atlantskog saveta. Vecina njih je radila, a neki jos uvek rade u Ministarstvu odbrane, a i clanovi su Krunskog saveta, a poreklo im od komunistickih funkcionera. To je kao hobotnica.
 
наравно,Ненси да је као хоботница,сети се да како су се јатили око покојног Принца Томислава,још пре него првог доласка Престолонаследника.Погледај колико њихових људи из њихове партије(и то високо рангирангираних),али и њихове војске данас ради за ЕУ&НАТО&САД као ехперти и интеграионисти,па ниси ваљда очекивала да ће Крунски савет да заобиђу.
Vezano za temo o Zaduzbini na Oplencu sam malo proguglala o Zivulovicu i nadjoh listu clanova Atlantskog saveta. Vecina njih je radila, a neki jos uvek rade u Ministarstvu odbrane, a i clanovi su Krunskog saveta, a poreklo im od komunistickih funkcionera. To je kao hobotnica.
 
Ненси,још пре доласка,да ли се сећаш како је била емисија о њему у енглеској на ТВ и ко је био новинар који је правио.Отишло ми је ,из два пута више од половине поста у коме сам скренуо пажњу на то колико колико су некадашњи високи кадрови партије,а и некадашњи високи официри данас у Европским и НАТО организацијама као велики европејци и интеграционисти.Па ниси ваљда мислила да ће Крунски савет да заобиђу.
 
Ne mogu da se setim te emisije. Ali, setila sam se pisma Patrijarha Pavla, njegov odgovor na izrazenu zelju Princa Tomislava da dodje u Srbiju. Nasla sam na mrezi

"Vaše visočanstvo, primio sam Vaše pismo sa obaveštenjem da nameravate po povratku iz Australije da me posetite. Ukućani u ovaj dom dolaze bez molbe, pa tako može postupiti i Vaše visočanstvo. No, ako čeljad u kući znaju da je oko kuće dobro naoružani neprijatelj, a u kući lakomisleni prijatelj, treba rezmisliti kad i na koji način doći da bi se pomoglo i ukućanima i prijateljima. Moje je mišljenje da sad, u ovakvim prilikama, o tome treba dobro prosuditi".
 
Ovaj Ivan Vejvoda je u svim strukturama vezanim za NATO, a sa druge strane za nase institucije.

У реду, Вејвода је и главом и брадом у тим структурама, али ВУЧИЋ, тренутни лидер највеће политичке странке у Србији, предлаже Делевићку за МИНИСТРА ИНОСТРАНИХ ПОСЛОВА. Можда није знао за овај фонд!? Тај предлог више говори о њему него о њој. Изгледа да су и њему платили екскурзију пре који дан.
 
Nego šta kažeš na ovo da nova vlada obiluje CIA stipendistima ? Kako ćemo se sada obračunati sa 5. kolonom ? :sad2:

Koja peta kolona? Uzimajuci sta stranke govore i kako su grupisane, peta kolona je DSS - nemocan da udje na vlast, ali gundja i podbunjuje.

SNS je dobio izbore sa programom DS... valjda smo to primetili? Pa probaj da se setis sta bese program DS.
 
Koja peta kolona? Uzimajuci sta stranke govore i kako su grupisane, peta kolona je DSS - nemocan da udje na vlast, ali gundja i podbunjuje.

SNS je dobio izbore sa programom DS... valjda smo to primetili? Pa probaj da se setis sta bese program DS.

Аууууууу........ брееееееее....... па ти појма немаш........:dash::dash::dash:
 
Koja peta kolona? Uzimajuci sta stranke govore i kako su grupisane, peta kolona je DSS - nemocan da udje na vlast, ali gundja i podbunjuje.

SNS je dobio izbore sa programom DS... valjda smo to primetili? Pa probaj da se setis sta bese program DS.

Управо тако. ДСС (и руска им браћа) очигледно имају за циљ да дижу панику око тобожње владавине шпијуна и агенција по Србији. Да би доказали како је приклањање Западу нешто катастрофално. Притом ни ДСС, а ни те руско-српске агентуре (такође шпијунске) нису, а ни немају намеру да ишта добро ураде за Србију.
 

Back
Top