Irska

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Jel' ko od vas bio u Irskoj?
Sta je must-see?
Kakve su cijene?

Ja bih stvarno voljela da vidim Irsku i malo sam po netu kopala..mogu da idem avionom za jeftine pare ali onda tamo nemam auto i ne mogu slobodno da se krecem...a i ne znam sama kud da idem
Mogu da idem preko tur. agencije ali mi malo skupo....
 
Htela bih da odem sa svojim mladicem sa kojim zivim ovde, za Irsku na 15-tak dana ( on je odande)

Zanima me ima li iko iskustvasa ambasadom , jer bas tamo nikada nisam bila...niti sam za taj deo trazila vizu.


Da li neko ima saveta i sta treba naglasiti?

Po zanimanju sam slikar , a to u radnoj knjizici ne pise, jer kod nas zanimanje umetnika u birou rada gde ti upisuju staz , ni ne postoji. Dakle osim CV-a , nemam nista.

Elem , do sada sam uvek isla i redovno se vracala...( Italija,Francuiska, Austrija, Svajcarska etc..) mozda to pomogne?

Hvala
 
Mi nemamo Irsku ambasadu, samo pocasni konzulat, viziranje ide preko Budimpeste i njihove ambasade tamo. Dakle, predas dokumenta ovde u konzulatu, oni zavrse sve ostalo. Sutra ti ostavljam sve podatke, gde se konzulat nalazi i telefone, znam da viza kosta 40e i da im obicno treba oko 7 dana za proceduru. Jako su bili fini kada sam ih kontaktirala prosle godine douuse sluzbeno ...
 
Ja sam dosta davno to radio, 2002. godine, preko ambasade u Becu, DHL-om se slao pasos... Najbrza viza koju sam ikada dobio :) U ponedeljak ujutru sam poslao, u utorak u podne sam imao pasos koji se vratio sa putovanja po Evropi. Bili su prilicno opusteni, cak sam pre toga komunicirao sa njima mailom, sve sam im objasnio i oni meni :) Skroz privatna varijanta, izgleda da ne ide puno ljudi tamo, pa nisu nesto odbojni, hoce da pomognu...
 
Nocnost ,molim te posalji mi...jer mi smo se isprepadali ,posto bi smo isli 16-tog Marta...a na jednom forumu,mislim b92, sam procitala da je potrebno 8 nedelja za njihovu vizu, pa sam maltene i odustala...ali ste me vi malo ohrabrili...Meelosh...zvuci basss ohrabrujuce, iako je davno bilo...

Pozzz
M.
 
Ljudi, pa koristite Google da nadjete osnovne stvari. Telefon konzulata i nije neka misterija :)

Postal Address:
Kosancicev venac 2/II
11000 Belgrade

Telephone: + 381 11 638691
Fax: + 381 11 3036096
Honorary Consul Ms. Ann Pesic
 
Pa sta reci, pretekli ste me, imam iste podatke kao sto je vec Meelosh ostavio, 011/638-691 i mobilni 063/301-553 Ann Pesic, adresa na Kosancicevom, Zadarska 2/II. Meni su na ovim telefonima veoma ljubazno objasnili sta i kako, rekose da je 7 dana dovoljno za viziranje a bilo je gotovo za 3. Ja sam sredjivala vizu direktoru u firmi, imao je pozivno pismo, nisu pravili ni najmanji problem.
 
I ja sam zainteresovan da čujem sve o Irskoj.

Želim ti da uspešno okončaš priču sa vizom pa onda srećan put i lep provod. Naravno bilo bi lepo da nas obaveštavaš kakvi su ti utisci.

Voleo bih da saznam kakva je Irska za život, rad, zabavu, ma sve što misliš da je važno.

Hvala unapred.

ako neko ima već neka iskustva neka ih podeli sa nama.
 
e,super su u uk ambasadi, ako im dopremiš sve papire! ozbiljno.
mada..sada će sajmovi, možda bi mogla da to iskoristiš?
vizu daju na 6 meseci. više ulazaka...
 
Ma ja imam samo dobar CV...i to je sve...apropo mog posla....
Nemam radnu knjizicu...odnosno imam ali se vodim kao nezaposlena jer kod nas ne postoji zanimanje umetnika...tako da ti ja redovno, svaka tri meseca ,kuc kuc...na biro rada- da mi lupe pecat -cisto forme radi....
Pitala sam ih zasto je to tako...ali ne umeju da mi odgovore, a nisam sigurna da ce ovi za UK to razumeti, iako sam ja do sada zaista dosta putovala...ali uvek sam kod vize imala velike probleme....cak i kada sam bila pozvana od nekih "visih istanci" zarad izlaganja....I uvek bih morala da prodjem velike muke pre no mi daju vizu.
Tako da, slaba je nada...
 
Help!
Zakazala sam u Ambasadi, a sada vidim ....stigao mi email i pise da treba priloziti i stari pasos?
Ja ga nemam...mislil imala,istekao ,odsekli ga...dali mi ga doduse ali to je bilo pre hm...9 godina...ja poima nemam gde mi je sada...

Da li je to prekoo potrebno?
Do sada mi ga po Evropi ( mislim na Sengen ) nigde nisu trazili..:OI
 
Išao sam službeno u UK i meni su tražili stari pasoš ali nisam moga da ga nadjem tako da sam rekao da ga nemam i bez problema sam dobio vizu na šest meseci. Ako imaš vizu neke druge EU zemlje onda ti je to plus.
 
Ja sam se sada vratila iz BGD-a.
Vizu sam dobila, UK, bas kao sto neko rece...bez ikakvih problema...multi na 6 meseci...
Nista mi nisu trazili ( stari pasos ..etc..), bili su jako ljubazni...
Eto...
Odlazim krajem meseca..
Da li neko zna kakva je situacija na aerodromima? Sta smem da nosim sa sobom u avion? Negde sam procitala nista?
Dakle, imam laptop, njega ne bih bas medju kofere...novac, sve ostale gluposti i sitnice koje se mogu naci u torbi...da li da to pakujem zajedno sa torbom u kofer ili?
Lekovi za nedaj Boze....sta je sa njima..?

Pozdrav..
 
u avion možeš da nosiš lap top.
kozmetika, piće..
sve što nije po flašicama većim od zapremine od 10ml a sve zajedno da ne prelazi pola litre.
npr..flašu vode će ti oduzeti.
maskaru, puder i npr tečni ruž no problemo;)
lekovi takođe nisu problem, posebno se prijave, pa ih oni stave posebno i daju ti kada sedneš na sedište.
mislim...niko ne nosi tolike količine tečnosti inače..te ne vidim u čem je frka.
ok, losion za telo mora u prtljažnik. pasta za zube....
ali one neke ultra neophodne stavri-ne.
lepo sam ti rekla, nema frke sa englezima;)
ajd lepo se provedi!
 
planiram na leto put za Irsku(Dablin),interesuje me da li postoji mogucnost da se iz Srbije ide za Irsku busom,kao sto sam cuo da je moglo iz Hrvatske i to po cijeni od 60 eura,?odnosno,da li neka od t.org.organizuje put za ovu zemlju?
Da li su velike peripetije oko viza ako se ide individualno itd..?
 
Za Dublin konkretno , moras traziti Irsku vizu...To je vrlo vazno, da se ne predjes kao sto ja za malo jesam, jer sam mislila da mi za Belfast treba Irska umesto UK viza. Sa njom vec ne bi mogao u Dublin..kao ni sto sa Irskom neces moci u Belfast. Za prevoz busom , stvarno ne znam...ali cemu da se cimas kada sad ima jako povoljnih cena karata - avionom..Pozzz
 

Back
Top