Quantcast

Iranski brod kidnapovan od strane izraelskih specijalnih snaga

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
Iranski brod sa zastavom Antigue, poljskom posadom napadnut je i otet pored kipra u medjunarodnim vodama. Brod je prema izraelskim medijima isao za Siriju i ono sto su otkrili na brodu su za sad masa raketa za kacuse a pominju se i protivavionskt porabl loncheri.
Netanjahu je cestitao specijalnim jedinicama koje su izvrsile ovu akciju i rekao da su rakete bile namenjene za bombardovanje Izraela.

Vesti su sveze i vrlo oprecne, jos nije jasno otkud tu poljaci kao posada, i otkud izraelu pravo da zaustavlja brodove u internacionalnim vodama i pleni, pogotovo sto je brod isao za Siriju koja nije pod medjunarodnim embargom sto se naoruzanja tice. Dakle radi se o potpuno legalnom transportu.

malo skakljiva stvar, reakcije iz irana i sirije za sad nema.

izvori haaretz i ynet (izraelski mas mediji)

http://www.haaretz.com/hasen/spages/1125807.html

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3800306,00.html

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622

Han Pritcher

Elita
Banovan
Poruka
16.622
mogu da im se , te fazlije su ionako samo jake na recima , a od Izraela su redovno dobijali po ...

iranci nikad nisu dobili po p. niotkoga.
a hezbola je, ako se secas rata iz 2006-e, proterao izraelske zavojevace.
po prvi put je izrael kukao za primirje u UN, cije mnogobrojne rezolucije krsi i ne yebe ni dva posto, primeti to ako moze.

ako ne moze, ne puni mi temu nepotrebnim balastom

al bundy

Legenda
Poruka
62.568
po prvi put je izrael kukao za primirje u UN, cije mnogobrojne rezolucije krsi i ne yebe ni dva posto, primeti to ako moze.

a neko drugi je kukao kod UN-a i na svim drugim adresama prosle godine :think:

zplja

Poznat
Poruka
7.688
Ционисти покушавају на све начине да напакују Иранцима, али узалуд.Нема од тога ништа.Јасно је свима да пропаганда ради као у случају хемијског оружја у Ираку које никада није пронађено.
Него јел било каћуша заиста.

ZRNANS83

Domaćin
Poruka
3.434
ok, sad su stvari malo jasnije.
na brodu je nadjeno 107mm vbr raketa, 60mm minobacke granate, 7.62 za kalashe, F-1 granate i 122mm grad (vbr) rakete.
nista ozbiljno niti dalekometno

http://www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1256799087344&pagename=JPost/JPArticle/ShowFull

cekamo na reakcije irana i sirije

minobacacke granate nisu nasli, ja garantujem :)
inace ove rakete 107mm, pravi jedino iran, i kina u tom kalibru,koliko ja znam... tako da su odatle jedino mogle stici.

Poslednja izmena:

ZRNANS83

Domaćin
Poruka
3.434

Nije prvi put, kukali su i 1873 za primirjem,kada ih je egipat zgazio...

gost 47473

Iskusan
Poruka
5.729

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

decko treba da se bavis komedijom.... ide ti....

ZRNANS83

Domaćin
Poruka
3.434
Naravno.... sve dok nistu postali pohlepni i krenuli da sprovode vazdusne napade bez pokrivanja od strane sopstvenog PVo -a.... onda je neko drugi krenuo u kukanje...

ima i toga, ali vise je na ishod uticalo to sto je amerika davala izraelu iz svojih sopstvenih izvora naj savremenije oruzje koje je imala u tom trenutku,to je prvi i poslednji put da su to uradili... kada im ovi sruse avion,ovi posalju dva... itd. na kraju je rezultat poznat.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.