Iranske vlasti uhapsile 35 rokera pod optužbom da su satanisti

Није и никако не може бити исто.
"Јерес представља прикривено одбацивање Хришћанства. Када су људи почели да одбацују идолоклонство због његове очигледне апсурдности и да долазе ка познању и исповедању Искупитеља, када су сва настојања ђавола да одржи међу људима идолопоклонство остала без резултата, тада непријатељ рода људскога проналази јерес, да би путем ње, чувајући у онима који је исповедају и име и донекле спољашњост хришћанску, не само одузео од њих учење Христово него га и заменио богохулством." (Слово о јереси св. Игњатија Брјанчанинова).

Баш толико верујеш западној пропаганди?
То није западна пропаганда.

Слово о јереси св. Игњатија Брјанчанинова).
Овде не пише да су неко ко је заблудео (пао у прелест и јерес) и неко ко велича иблиса (сотону, шејтана) исто.
Дакле, адвентиста и сатаниста нису и никада неће бити исто.

То није западна пропаганда.
Јесте. А ти, наивно или не, наседаш на то.

Овде не пише да су неко ко је заблудео (пао у прелест и јерес) и неко ко велича иблиса (сотону, шејтана) исто.
Дакле, адвентиста и сатаниста нису и никада неће бити исто.
Фино пише да су јереси производ ђавола. Сад да ли неко отворено слави ђавола или незнајући ради за њега своди се на мање-више исто.

A jel zabranjena pedofilija možda?
Ne znam možda kod njih pedofilija čini izuzetak delanja palacivog , taj čin nije proknjižen u njihove zakone ponašanja. To bi morali da poprave.
U svakom slučaju ne mogu ja sa stanovišta gge vlada zmijarnik palacivog da previše zameram nekome ko je bar nešto učinio da se ta pošast utuli.

Ne znam možda kod njih pedofilija čini izuzetak delanja palacivog , taj čin nije proknjižen u njihove zakone ponašanja. To bi morali da poprave.
U svakom slučaju ne mogu ja sa stanovišta ge vlada zmijarnik palacivog da previše zameram nekome ko je bar nešto učinio da se ta pošast utuli.
Ухватио се Маки педофилије, а не види да у друштвима Запада она цвета.
Али не, њему нд одговара Иран и даље.

Podržavam valjanu odluku slobodatrske Iranske vlade u suzbijanju pošasti satanizma koja je zadesila ovaj svet.
Jer to krene kao dečje zevzečenje a završava se sa krvavim pirevima i žrtvovanju nedužnih kao u Ukrajini.
Такође. Православна Самодржавна Монархија и Иранска Теократска Република имају права да сузбијају сатанизам/шејтанизам у својим државама.

Запад ту нема шта да се меша.

Ја ћу осудити и педофилију на западу.
Да, благо, скоро никако, а управо Запад пропада у декаденцији, док Иран чува морал и породичнд вредности свог Народа.

Значи, није Иран у проблему, него Запад.

Да, благо, скоро никако, а управо Запад пропада у декаденцији, док Иран чува морал и породичнд вредности свог Народа.

Значи, није Иран у проблему, него Запад.
Не постоје моралне и породичне вриједности ако су дозвољене ствари попут полигамије и педофилије. Кад схватиш да је ислам подједнако неморалан као и запад и теби ће то бити јасно као дан.

Не постоје моралне и породичне вриједности ако су дозвољене ствари попут полигамије и педофилије.
Полигамија није негација породичних и моралних вредности. Да јесте, Бог не би дозволио Својим Угодницима, Авраму и Мојсију, да је практикујеш.

Кад схватиш да је ислам подједнако неморалан као и запад и теби ће то бити јасно као дан.
Неупоредиво. Док исламске државе забрањују неморал, спречавају блуд, имају јаке и вишедетне породице, имају јака друштва и заједнице, забрањују сатанистичке књиге, музију и филмове (Пакистан је, рецимо, забранио емитовање богохулног филма ,,Последње Христово искушење", јер шири богохулне идеје), дотле запад ради све супротно.

Ни приближни нису Ислам и Запад. Ево шта каже православни монах, отац Арсеније о тој теми:

Полигамија није негација породичних и моралних вредности. Да јесте, Бог не би дозволио Својим Угодницима, Авраму и Мојсију, да је практикујеш.
Ми нисмо више у Старом Завјету. Христос је јасно рекао који је брак једини прихватљив за хришћане. 1 мушкарац и 1 жена.

Док исламске државе забрањују неморал,
Ух јаког ли ми морала гдје смију женити дјевојчице за старкеље.

музију и филмове (Пакистан је, рецимо, забранио емитовање богохулног филма ,,Последње Христово искушење", јер шири богохулне идеје),
Исламу је богохулно само хришћанство.

дотле запад ради све супротно.

Ни приближни нису Ислам и Запад. Ево шта каже православни монах, отац Арсеније о тој теми:

Монах Арсеније није у праву јер није довољно упознат.

Ми нисмо више у Старом Завјету. Христос је јасно рекао који је брак једини прихватљив за хришћане. 1 мушкарац и 1 жена.
Наравно, наравно. Само ти кажем да полигамија и морал нису у сукобу. Можеш бити моралан и породичан човек и пралтиковати полигамију, то је поента.

За хришћане, питање моногамије није толико морално питање, то је Идеал, ка коме Хришћанство тежи.
Ух јаког ли ми морала гдје смију женити дјевојчице за старкеље.
Да, Иранци се масовно жене девојчицама.
Дај бре Маки, уозбиљи се мало. :)
Исламу је богохулно само хришћанство.
Да, зато забрањују богохулне филмове о Христу.

Хришћани су Народ Књиге, људи који су у заблуди, али има и истине код њих.
И ми тако гледамо на муслимане. Опет отац Арсеније:

Монах Арсеније није у праву јер није довољно упознат.
Нажалост, ниси ни свестан колико је отац Арсеније у праву.

Па шта се у том клипу противи ономе што ја причам? Треба се молити да Бог отвори очи муслиманима и да се изваде из заблуде у којој живе и одбаце лажног пророка Мухамеда а прихвате Господа Исуса Христа као Бога и Спаситеља.

Па шта се у том клипу противи ономе што ја причам? Треба се молити да Бог отвори очи муслиманима и да се изваде из заблуде у којој живе и одбаце лажног пророка Мухамеда а прихвате Господа Исуса Христа као Бога и Спаситеља.
Али каже, ако баш не може да буде добар православац, нек буде добар муслиман, што значи да отац Арсеније признаје моралне и исправне стране Ислама.
Нешто што ти задрто одбацујеш.

То је поента, нико не каже да је Ислам истинит, али сулудо је негирати духовне и моралне вредности Ислама и поистовећивати их са сатанистима.

Ту је твоја грешка, али ок, могу да разумем, нов си у Вери, па правиш неке грешке. :)

Али каже, ако баш не може да буде добар православац, нек буде добар муслиман, што значи да отац Арсеније признаје моралне и исправне стране Ислама.
Нешто што ти задрто одбацујеш.
Нажалост отац Арсеније није свјестан шта то имплицира.

То је поента, нико не каже да је Ислам истинит, али сулудо је негирати духовне и моралне вредности Ислама и поистовећивати их са сатанистима.
А да ми ипак консултујемо далеко већи духовни ауторитет за Србе од оца Арсенија?

Оца нашег равноапостолног Саву:
"21. И до сада постоји служба измаилћанска која држи и вара људе, то јест вера срацинска која је претеча Антихриста. А потиче од Измаила, рођеног Авраму од Агаре, због чега се називају Агарани и Измаилћани. Себе називају Сарацинима, јер су од Саре сујетни, будући да рече Агара анђелу: 'Сара мене сујетну отпусти' (1. Мојс. 16). Они, дакле, идолима служаху и клањаху се звезди Даници и Афродити коју су својим језиком и Хавар назвали, што значи велика.

До времена цара Ираклија, пак, отворено идолима служаху. А од тог времена па до сада код њих узрасте лажни пророк по имену Моамед који је, разговарајући са Јеврејима и са хришћанима, тојест са аријанима и несторијанима, одасвуд црпео зло: од Јевреја пак једноначелство, а од аријана Реч и Дух - оба створена; од несторијана човеколатрију. А поштује Стари и Нови завет. Тако, разговарајући и са неким аријанином монахом, створи своју јерес. И под изговором да се држи боговерја, присвојивши срацински народ, проповедаше да је Писмо с неба од Бога снесено на њега. А списи какве је у његовим књигама исписао достојни су смеха.
"

Нажалост отац Арсеније није свјестан шта то имплицира.
Наравно да он зна шта прича.

А да ми ипак консултујемо далеко већи духовни ауторитет за Србе од оца Арсенија
Треба бити много духовно зрелији да бо се разумели цитати Светитеља, није довољно само се бавити цитатологијом, што је протестантски метод. Лепо ти је једном Зилот слренуо пажњу на то. Нико не тврди да Ислам није заблуда, тако да су ти ови цитати непотребни.

Исти тај Свети Сава поштовао је друге вере, људе и народе, и они њега, био радо приман код њих, итд.
https://stanjestvari.com/2024/05/10/selimovic-sv-sava-srbi-muslimani/amp/

Треба бити много духовно зрелији да бо се разумели цитати Светитеља, није довољно само се бавити цитатологијом, што је протестантски метод.
Протестантски метод је цитирати светитеље Цркве?

Лепо ти је једном Зилот слренуо пажњу на то. Нико не тврди да Ислам није заблуда, тако да су ти ови цитати непотребни.
Ти их хвалиш у свему само на крају додаш "па ето нису догматски исправни".

Исти тај Свети Сава поштовао је друге вере, људе и народе, и они њега, био радо приман код њих, итд.
https://stanjestvari.com/2024/05/10/selimovic-sv-sava-srbi-muslimani/amp/
Могу се и ја дружити са муслиманима без хвалисања њихове религије.

...

Ima toga i kod nas...celi tzv Crni talas...trebalo je to jos tada egzorcirati...:pop:
Nije "crni talas" nego "novi talas"
I bili su vrlo kreativni pa i kvalitetni.
Mi smo jedina ex-komunistička zemlja koja je imala odličnu rock scenu.
E sad, dal su mislili da je heroin neka zapadna vrednost ili im poturili vampiri komunizma možemo da nagadjamo... :kafa:

Back