Iran je napao Izrael bespilotnim letelicama i raketama

Da li sledi dugotrajan rat Izraela uz podršku SAD protiv Irana?

• Ukupno glasova
    46
1713210074106.png

Pa to je ta brzina a Sarmat leti mnogo brže da ga čak ni rasprostiranje eksplozije ne može sustići.

Zato te pitam šta lupaš kada pišeš da možeš presresti Saramta? Sa čim kukavče?
meni je vojska bila posao, ti je nisi ni služio, sve balističke rakete se kreću ka cilju hipersonično i one iz 60setih i 70 desetih i 80desetih... i ove danas. Američki trajden2 leti la cilju brzinom od oko 29 kilometara u sekundi, a "jadni" rusi brane moskvu anti balističkim projektilima tvrdeći da mogu da presretnu trajdent 2 !!. NASA je postigla sledeće, lansirala je 2016 sondu (to ti je dijete projektil) na asteroid koji se kreće 28 kilometara u sekundi i koji je bio daleko oko 2 miliona kilometara, presreo ga, sonda ga dotakla, uzela primerak tog asteroida i donela ga na zemlju
kad to može svemirska agencija da uradi prije skoro 10 godina, moš misliti šta ima vojska...

meni je vojska bila posao, ti je nisi ni služio, sve balističke rakete se kreću ka cilju hipersonično i one iz 60setih i 70 desetih i 80desetih... i ove danas. Američki trajden2 leti la cilju brzinom od oko 29 kilometara u sekundi, a "jadni" rusi brane moskvu anti balističkim projektilima tvrdeći da mogu da presretnu trajdent 2 !!. NASA je postigla sledeće, lansirala je 2016 sondu (to ti je dijete projektil) na asteroid koji se kreće 28 kilometara u sekundi i koji je bio daleko oko 2 miliona kilometara, presreo ga, sonda ga dotakla, uzela primerak tog asteroida i donela ga na zemlju
kad to može svemirska agencija da uradi prije skoro 10 godina, moš misliti šta ima vojska...
Свемирска агенција је давно лажирала свашта,а народ гледа и верује.

Izrael je ovaj tjedan trebao poduzeti prve korake prema kopnenoj ofenzivi u Rafi, ali je odgodio te planove dok razmišlja o odgovoru na napad Irana, rekla su dva izraelska izvora za CNN.
Izraelske zračne snage planirale su danas baciti letke na dijelove grada, rekli su izvori. Jedan izraelski dužnosnik rekao je da je Izrael i dalje odlučan izvesti kopnenu ofenzivu u južnom gradu, iako vrijeme evakuacije civila i nadolazeće kopnene ofenzive u ovom trenutku ostaje nejasno. Izraelska vojska odbila je komentirati.

Meni nesto nije jasno.

Jel to Izrael ratuje protiv muslimana jer muslimani mogu da ugroze Izrael?
I za to ocekuje podrsku civilizovanog sveta?

Palestinci ih ugrozavaju (sacuvaj boze da je ugrozavanje uzajamno), Libanci, Jordanci, Iranci, Saudijci, Katarci, Emiracani ispod zita a Egipcani su vazda bili prevrtljivi.
Sirijci i Iracani su izuzeti iz opravdanih razloga buduci da su vec razbucani.

Kako Izrael meri opravdanost tolikih sukoba, kako ocekuje mir? Od kada je sve ovo krenulo to mi je misterija.

Njihovo okruzenje nije po njih perfektno. Dzaba iluzije o kibucima uz granicu i festivale mira. Te iluzije ne mogu da nose na dusi ogromne zrtve.
Problem je u iluziji, problem je u kibucima koje ne mozemo da branimo. Mi, civilizovan svet nismo u stanju da branimo kibuc uz Hamas, ali zbog toga nije normalno da ulazimo u rat. Moze kibuc i da se pomeri, da se napravi nenaseljen pojas izmedju njih.

Trebalo bi da Netanjahu zivi u skladu sa okruzenjem. Hamas nije preko noci postao samit izvidjaca. To su ludaci koje moras drzati podalje od svojih kibuca i svojih festivala.
I sada treba da zarati pola sveta jer su Hamasovci upali Izraelu u pogranicnu teritoriju.
To jednostavno nema logike.

Back