IP adresa i nick - a sta posle toga ?

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Zanima me koja je sledeca stavka, kada ti banuju IP adresu, pa onda ti samo promenis IP adresu i udjes, onda ti banuju nick, pa ti promenis nick i IP adresu i udjes opet, pa te banuju opet :D

I onda ti banuju sta (?) da nemozes da udjes vise uopste, naravno dok ne oboris sistem :mrgreen: ?

Edit : ID kompa mozda ?
 
Zanima me koja je sledeca stavka, kada ti banuju IP adresu, pa onda ti samo promenis IP adresu i udjes, onda ti banuju nick, pa ti promenis nick i IP adresu i udjes opet, pa te banuju opet :D

I onda ti banuju sta (?) da nemozes da udjes vise uopste, naravno dok ne oboris sistem :mrgreen: ?

Edit : ID kompa mozda ?

ID kompa? sta je to? sve sto web master moze da vidi ot tebe je IP broj i ajd kao browser koji koristis.

IP i nick name mogu da banuju. ako upadnu u paranoju, mogu da banuju sve brojeve tvogh provajdera, sto bi bio malo ono overkill.
 
ID kompa? sta je to? sve sto web master moze da vidi ot tebe je IP broj i ajd kao browser koji koristis.

IP i nick name mogu da banuju. ako upadnu u paranoju, mogu da banuju sve brojeve tvogh provajdera, sto bi bio malo ono overkill.

Mislio sam na Full computer name...

Neznam sta hoces da kazes, ali da banuju sve brojeve od provajdera nemogu nikako, ima jos nesto sto gledaju sem IP adrese, ciljam na ovo gore sto sam naveo, mada znace neko da kaze ;)
 
Zanima me koja je sledeca stavka, kada ti banuju IP adresu, pa onda ti samo promenis IP adresu i udjes, onda ti banuju nick, pa ti promenis nick i IP adresu i udjes opet, pa te banuju opet :D

I onda ti banuju sta (?) da nemozes da udjes vise uopste, naravno dok ne oboris sistem :mrgreen: ?

Edit : ID kompa mozda ?

Ne ide bas tim redom.
Prvo te banuju kao clana foruma. Pa ako stalno otvaras nove naloge i krsis pravila - onda ti banuju mac adresu iliti fizicku adresu kompa i to je onda to. Dolaska na to mesto vise nema.
 
Ime računara možeš da promeniš. Jedino bi bio problem da ti banuju mac adresu. Mada nisam siguran da li je ona lako vidljiva sa druge strane. Kod provajdera jeste.

Znam da ime racunara mogu da promenim, to sam izvalio pre mozda mesec dana...

jedino resenje je da budes kulturan naravno mozes slobodno zaboraviti doticni forum jer si registrovan i promena IP nece ti puno pomoci sto je jedna od stavki

Molim te da vise ne komentarises moje teme, molim te lepo...

Ne ide bas tim redom.
Prvo te banuju kao clana foruma. Pa ako stalno otvaras nove naloge i krsis pravila - onda ti banuju mac adresu iliti fizicku adresu kompa i to je onda to. Dolaska na to mesto vise nema.

E a mogu li kako i postoji li nacin da promenim MAC adresu a da neobaram sistem ?
 
E, nasao sam kao program da promenim mac adresu, izgleda da radi...

Sada je problem to sto ja na mojoj mreznoj kartici imam mac adresu a imam i na ruteru mac adresu, koje koliko vidim su razlicite, e sada zna li ko koju mac adresu ja uopste saljem tamo ka nekome, ovu sa rutera ili ovu sa mrezne kartice ?
 
E, nasao sam kao program da promenim mac adresu, izgleda da radi...

Sada je problem to sto ja na mojoj mreznoj kartici imam mac adresu a imam i na ruteru mac adresu, koje koliko vidim su razlicite, e sada zna li ko koju mac adresu ja uopste saljem tamo ka nekome, ovu sa rutera ili ovu sa mrezne kartice ?

Pa normalno da imas 2 mac adrese, to mu dodje kao dva otiska prsta. Jedan 'otisak' je od mrezne na kompu, drugi od rutera (bese imas adsl?)
Sto se ostatka sveta tice, kad internet dodje do tvog rutera - nije vazno sta imas 'iza'. Broji se samo taj ruter, njegova strana ka ostatku sveta (tj. provajderu).

Sa ove 'unutrasnje' strane ti mozes da postavis jos rutera, da se igras sa pravima korisnika, ogranicenjima protoka... Ali niko spolja nema brige sa tim :)
 
Pa normalno da imas 2 mac adrese, to mu dodje kao dva otiska prsta. Jedan 'otisak' je od mrezne na kompu, drugi od rutera (bese imas adsl?)
Sto se ostatka sveta tice, kad internet dodje do tvog rutera - nije vazno sta imas 'iza'. Broji se samo taj ruter, njegova strana ka ostatku sveta (tj. provajderu).

Sa ove 'unutrasnje' strane ti mozes da postavis jos rutera, da se igras sa pravima korisnika, ogranicenjima protoka... Ali niko spolja nema brige sa tim :)

Ok, mislim da sam razumeo sta si hteo reci, no ja sam mislio da mi je glavna ona od mrezne kartice...

Malo sam cackao i dobio sledece, znaci onaj program sto sam nabavio radi i on menja ovu mac adresu na mreznoj kartici, ali meni sada koliko sam razumeo netreba to nego nesto sto ce da mi promeni mac adresu na ruteru, jel to izvodljivo kako ?
 
ali nema svrhe na ruteru menjati :think:
mislim da se ne vidi ,nisam siguran :think:
osim toga ti si već priključen preko žice i onda i ovako nema svrhe

obično se koristi za wireless to menjanje,
mada ne mogu sve kartice , nisam puno pratio.

http://compnetworking.about.com/od/networkprotocolsip/a/macaddressing_2.htm
Many broadband routers today support MAC address cloning as an advanced configuration option. The emulated MAC address appears to the service provider identical to the original hardware address. The specific procedure of cloning varies depending on the type of router

ne bi se reklo da je taj mac u tcp paketu
http://en.wikipedia.org/wiki/IPv4#Header
 

Prilozi

  • tcpipppak.png
    tcpipppak.png
    27,9 KB · Pregleda: 6
Poslednja izmena:
Ok, mislim da sam razumeo sta si hteo reci, no ja sam mislio da mi je glavna ona od mrezne kartice...

Malo sam cackao i dobio sledece, znaci onaj program sto sam nabavio radi i on menja ovu mac adresu na mreznoj kartici, ali meni sada koliko sam razumeo netreba to nego nesto sto ce da mi promeni mac adresu na ruteru, jel to izvodljivo kako ?

Ne znam kako bi na ruteru menjao - ruteri obicno imaju ceo operativni sistem... I zato je malo teze menjati (ali opet, zahvaljujuci tom sistemu koji imaju, ti samo 'ubodes' net i on odmah radi, ne treba mu vise nikakvo podesavanje)
 
ali nema svrhe na ruteru menjati :think:
mislim da se ne vidi ,nisam siguran :think:
osim toga ti si već priključen preko žice i onda i ovako nema svrhe

obično se koristi za wireless to menjanje,
mada ne mogu sve kartice , nisam puno pratio.

http://compnetworking.about.com/od/networkprotocolsip/a/macaddressing_2.htm


ne bi se reklo da je taj mac u tcp paketu
http://en.wikipedia.org/wiki/IPv4#Header

Nije sve od protokola sto na Internetu postoji - TCP (TCP/IP)...

http://sr.wikipedia.org/sr/Слој_везе
Sto znaci da je mac protokol dosta 'nisko', na fizickom nivou.

http://sr.wikipedia.org/sr/Транспортни_слој
A tcp/ip je 'vise', blize nama
 
Koji ti je router ?

TMAC Technitium MAC Address Changer je program ..jel si taj nasao ??

Tp Link TL-WR543G, mislim da sam ti vec jednom rekao al ajde :)

Ma jok, nije taj program, al sta ce mi on sada nevredi mi nista...

@Platin i Dujkenujkeme

Moja situacija je sledeca, vidim da ste se zabunili pa da pojasnim, ja primama bezicni signal od telekomovog adsl modema na moj Tp Link TL-WR543G ruter..., tom telekomovom adsl modemu i racunaru na kom on radi nemam pristup.

Meni treba sve to da promenim da neki debilni debilcici nebi mogao vise da me banuje, postavljao sam neke stvari i presao dozvoljenu granicu (nebitno) i sada kako god se okrene i ja napravim novi nick sa drugom IP adresom on me nadje, pa pretpostavljam da je preko MAC adrese kako je ranije navedeno, sve ovo radim jer mi je to jako bitno da nije nebi se akao oko ovoga !

Sada dobio sam odgovor da nista ne dobijam promenom mac adrese, da to kao nemoze niko da vidi od admina na forumima i tako...

,,MAC adresa tvog mreznog interfejsa ide samo do prvog rutera. Dalje od tog rutera je vidljiva samo njegova WAN MAC adresa sve do njemu narednog rutera i sve tako dalje od rutera do rutera. Cisto sumnjam (u stvari, znam da ne moze) da bilo koji administrator bilo kog foruma moze da ti vidi MAC adresu tvog mreznog interfejsa ili tog TL-WR543G, pa cak ni ADSL modema...''

Kako me onda stalno nadje i banuje *** ?
 
Ponekad neko moze da te banuje i bez ikakve tehnike... Desava se da ljudi imaju vise naloga na forumima - ali pisu iste stvari na istim temama. Ima tu i malo psihologije :mrgreen:
A posto je broj problematicnih korisnika u poredjenju sa brojem mirnih prilicno mali, moze da se pogodi ko je ko.
 

Back
Top