Ios vs android

Android jer ako stavis custom ROM Ios nemoze ni da mi dupe polize.

Pre S8+ sam imao S7 edge i sa custom ROm baterija mi je trajala 2+ dana i od toga 8 i vise sati ekrana, uz surfovanje i igranje glupih igara....

A zasto, zato sto Ios kaska za Android telefonima ( i visoj klasi ) 4-5 godina, a samo budali mogu da prodaju novinu kao wireless charging iz psoeban punjac i to naplate dok je LG G3 to imao pre 4 i vise godina ako izmes takvu masku i to za 3x manje para....
 
Poslednja izmena:
Mada vidis meni je fazon kod ios to sto zadrzava dugo vrednosnu cenu i dosta optimizovan sa obzirom da apple proizvodi svoj procesor i tu jos par nekih esecialnih stvari,plus sto je dobra stvar kad uzmes drugi ulogujes se na svoj id i odma sve imas u novom ko u starom (sifre,slike,kontakte).Ali cena i zatvorenost sistema je nekima prepreka dok ja volim jednostavnost,opet android da custom rom,odma duza baterija i sve ali sa obzirom da postoji gomilu androida tesko je optimizovati sve,mada po mom misljenju da je android ko iphone pa da ih ono ima 5,6 zajebali bi oni ios samo tako a opet glupo bi bilo jel nebi bilo puno razlicitih dizajnova kao kod iphone nprm jedina po meni novina kod dizajna je X a ovo sve jedno te isto ti uzmes 6 on kaze opa jel to 7,8?
 
Ios je kiselo groždje za Balkance naviknute na reprogramiranje džabe & u full-u
Android je Linux za sirotinju i ništa mu ne fali
Windows ko oće...

Lično - samo netbook za te svinjarije a mobilni telefon samo oldtimer motorole za poziv i poruke
 
Poslednja izmena:
Pa jbg sad, svaki ima svoje prednosti i mane (da, najkliše odgovor ikada)

i-os uređaji su kompaktniji, iphone x je valjda najveći među njima, a njegove dimenzije su 143.6mm x 70.9mm, uz 5.8" displej, što je po meni neka gornja granica veličine telefona koju bih koristio, dok brdo androida ide iznad tih dimenzija i nezgrapni su za držanje. Primera radi, xiaomi mi a1, koji sam imao u planu da kupim, međutim dimenzije od 155.4mm x 75.8mm su me totalno odbile od njega.

S druge strane, androidi su pristupačniji, daju bolji odnos cena/kvalitet, u odnosu na apple-ove uređaje, ali su i potrošniji, slabo koji izvuče preko 3 godine, dok, čini mi se, iphone je nekako hardverski izdržljiviji.

A naravno, ko voli da se zeza sa programiranjima i tim stvarima, tu je android za 3 koplja iznad i-os, zbog custom romova, mogućnosti totalne personalizacije uređaja i tako tog

Tako da, totalno mi je debilna priča android fanboy vs. apple fanboy, kao i što je debilna rasprava intel fanboy vs. amd fanboy; gleda se samo isplativost, marke i imena trebaju da budu poslednji pri odabiru i telefona i komponenti i svega
 
Mada vidis meni je fazon kod ios to sto zadrzava dugo vrednosnu cenu i dosta optimizovan sa obzirom da apple proizvodi svoj procesor i tu jos par nekih esecialnih stvari,plus sto je dobra stvar kad uzmes drugi ulogujes se na svoj id i odma sve imas u novom ko u starom (sifre,slike,kontakte).Ali cena i zatvorenost sistema je nekima prepreka dok ja volim jednostavnost,opet android da custom rom,odma duza baterija i sve ali sa obzirom da postoji gomilu androida tesko je optimizovati sve,mada po mom misljenju da je android ko iphone pa da ih ono ima 5,6 zajebali bi oni ios samo tako a opet glupo bi bilo jel nebi bilo puno razlicitih dizajnova kao kod iphone nprm jedina po meni novina kod dizajna je X a ovo sve jedno te isto ti uzmes 6 on kaze opa jel to 7,8?

Zadrzava cenu jer uvek ima neki snob koji ce ga kupiti jer zeli da mu se vidi jabuka. Zato sto imas hipstere i snobove koje mislie da su u fazonu ako kupe macbook za 3k evra koji nude manje nego obican laptop za 1000e. Apple kupuje ekrane od Samsunga :) najveceg konkurenta. To nije dobra stavr jer ako je tako mozes lako da "klonoiras" tudj telefon. A to imas i sa google play ja kada sam menao telefon samo ih prioslonio i kipirao na novi sve za 10min.
Android je isti za sve telefone, nemam pojma o cemu pricas :) Samo sto neki stariji modeli telefona ne mogu da rade sa novim usled hardware-skih nedostataka.
 
Apple sa svojim proizvodima i iOS-om su za korak ispred androida i kojekakvih Huawei telefona.
Medjutim stoji da je Apple precenjen i ljudi nalaze ono sto Apple nudi za duplo manje para ali nikad u kompletu.

Na balkanu gde se kupuje pivo u plasticnoj flasi od 2l. svaki dinar je vazan.Iz tog razloga ljudi izbegavaju Apple jer imaju nesto slicno kod Kineskih brendova.
Oni koji i imaju Apple proizvod su uglavnom burzuji koji kupuju isti zbog brenda iako ne znaju osnove stvari da rade na istom.

Medjutim uprkos tome stoji da Apple nudi komplet proizvode,onakve kakvi bi trebali da budu od svih proizvodjaca.
Cena je druga prica i cena menja odluku o kupovini.Medjutim oni kojima cena ne predstavlja problem ce uvek biti zadovoljniji Apple-ovim produktom a ovi drugi ce kupiti Huawei i sprdati ove prve kako su glupi sto su dali 1000$ za nesto slicno.
 
Apple sa svojim proizvodima i iOS-om su za korak ispred androida i kojekakvih Huawei telefona.
Medjutim stoji da je Apple precenjen i ljudi nalaze ono sto Apple nudi za duplo manje para ali nikad u kompletu.

Na balkanu gde se kupuje pivo u plasticnoj flasi od 2l. svaki dinar je vazan.Iz tog razloga ljudi izbegavaju Apple jer imaju nesto slicno kod Kineskih brendova.
Oni koji i imaju Apple proizvod su uglavnom burzuji koji kupuju isti zbog brenda iako ne znaju osnove stvari da rade na istom.

Medjutim uprkos tome stoji da Apple nudi komplet proizvode,onakve kakvi bi trebali da budu od svih proizvodjaca.
Cena je druga prica i cena menja odluku o kupovini.Medjutim oni kojima cena ne predstavlja problem ce uvek biti zadovoljniji Apple-ovim produktom a ovi drugi ce kupiti Huawei i sprdati ove prve kako su glupi sto su dali 1000$ za nesto slicno.

Ha ha ha ha ha ha ha ha

Nemas pojma

S8+ je za 2 klase ispred iPhone X, po svemu.

Komplet proizvode, jer se ti drogiras? Moras da kupis slusalice, posban punjac i ostale gluposti za novi model!
Imao sam 3gs i dao bratu, imao 5 imao 6 i NIKAD VISE tog precenjenog djubreta.
 

Back
Top