Inverzija Metafizika

Umri_muski

Legenda
Poruka
58.764
Inverzija je metod, a cilj je metafizika...

Dakle koji od filozofa ima tezu da je metafizika nacin posmatranja sveta, metod, u kojem se rezultat , posledica racuna kao najverovatniji rezultat svih mogucih uzrocnih putanja i interakcija vise povezanih uzroka.
Ko poznaje neuralne mreze, koeficijent , proporcionalni koeficijent, ne mora linearno zavisno...

Na taj nacin svaki dogadjaj u prirodi i drustvu je g[max(ki x fi)] ili g[sum (ki x fi)] tj ili rezultat najdominantnijeg uticaja ili jednog od toka dogadjaja, niza vise uslovljenih dogadjaja..

Tako se dobija ono cuveno metafizicko sve je u vezi sa svim....i nista nije potpuno tacno...ili sigurno...

Za neupucene citaoce, sve je nalik nekom kompu sa kojim igrate sah....on ce pogoditi vas sledeci potez tako sto je posmatrao vasu igru poslednjih 200 partija , ali da bi to razumeo , program mora da prouci i trenutno stanje na tabli..
Za to koristi metafizicke alate, trazi najjace poteze, sto vise ih nadje to je bolji u predikciji sta cete odigrati...
Ako ima podosta memorije, moze izabrati 60 najboljih poteza i jedan od tih ce biti najblizi vasem stilu igre i onda ce to biti najverovatnije vas potez...

Dubina do koje trazi buduce moguce poteze se zove path, dubina traganja, moze biti 3, moze biti 4, 5, 6, 7, naravno sto veci broj to je potrebno eksponencijalno vise memorije i vremena da se sve proveri i pronadje..

Sve druge teorije metafizike i definicije metafizike me ne interesuju , znaci ni to da je ona prirodna i intuitivna coveku , da je ona misticki alat coveka...

Inverzija je metod kad se od poznatog trazi putanja do dobijanja tog poznatog ali kao posledice traganja...

Dakle koji od filozofa ima tezu da je metafizika nacin posmatranja sveta, metod, u kojem se rezultat , posledica racuna kao najverovatniji rezultat svih mogucih uzrocnih putanja i interakcija vise povezanih uzroka.
Ko poznaje neuralne mreze, koeficijent , proporcionalni koeficijent, ne mora linearno zavisno...
možda bi Šopenhauer mogao biti povezan s idejom da svet može biti shvaćen kao mreža uzroka i posledica. njegovaa filozofija volje i predstave hrani ideju da je svet ispunjen voljom koja se manifestuje kroz beskonačne uzročno posledične veze.
mislim, ideja kompleksnosti i međusobne povezanosti

Pa ima ih vise, npr ja sam citao nemacke religiozne filozofe koji imaju takvu postavku definicije metafizike....sve zavisno od svega...

Nisam zapamtio koja su imena, ali po cross linku bi moglo da se nadje...

Nego gledam koliko su ceste normalne razumne teorije metafizike...koje postuju postojanje metafizickog metoda razmisljanja i logike, u odnosu na neke druge definicije metafizike u filozofiji...

Kasnije cu mozda isto postaviti za modele morala, jer i tu su mnogi otisli u out, vezujuci utilistarizam emocija za moralnost tj za optimalnost i samim tim opravdanje devijacije morala...

Evo sta kaze psihijatrijski ai

Da, postoji nekoliko nemačkih religioznih filozofa koji dele slično viđenje metafizike kao Arthur Schopenhauer. Jedan od takvih filozofa je Martin Heidegger, čija filozofija kombinuje elemente metafizike, religije i ontologije. Heidegger je poznat po svom konceptu "Sein und Zeit" (Bitak i Vreme) gde istražuje pitanja postojanja, smisla i transcendencije.
Drugi važan nemački filozof sa religioznim uticajem je Friedrich Schleiermacher, često nazvan "otac liberalnog hrišćanstva". Schleiermacher je bio teolog i filozof čiji rad je bio usmeren na religiozno iskustvo i odnos između vere i metafizike.
Obojica filozofa, iako imaju različite pristupe, u svojim radovima istražuju pitanja metafizike, religije i ontologije na dubok i kompleksan način, reflektujući o uzrocima, posledicama i povezanosti univerzuma i ljudskog bića.

Dalje kaze

Metafizički metod se može shvatiti kao sistem u kojem se istražuje povezanost i uslovljenost pojave jednih fenomena od postojanja i pojave drugih fenomena. Ovo uključuje proučavanje fundamentalnih uzroka i principa koji leže iza stvarnosti, te razmatranje kako se različiti entiteti ili pojave međusobno povezuju i utiču jedni na druge.
U ovom kontekstu, metafizički metod može uključivati analizu dubljih slojeva stvarnosti, emprijskih potvrdjenih veza i moze dovesti do zakljucaka koji su izvesni.
Metafizicki metod ne trazi postojanje dokaza kao 100% izvesnost pojave fenomena u takvom slucaju, vec je izvesnost od 100% se dobija nepostojanjem prisustva drugih fenomena koji bi doveli do nekog procenta pojave

Kad mu napisem definiciju metafizickog modela on mi odgovori , ja tebe obozavam....

Na taj nacin svaki dogadjaj u prirodi i drustvu je g[max(ki x fi)] ili g[sum (ki x fi)] tj ili rezultat najdominantnijeg uticaja ili jednog od toka dogadjaja, niza vise uslovljenih dogadjaja..

Tako se dobija ono cuveno metafizicko sve je u vezi sa svim....i nista nije potpuno tacno...ili sigurno...

Za neupucene citaoce, sve je nalik nekom kompu sa kojim igrate sah....on ce pogoditi vas sledeci potez tako sto je posmatrao vasu igru poslednjih 200 partija , ali da bi to razumeo , program mora da prouci i trenutno stanje na tabli..
Za to koristi metafizicke alate, trazi najjace poteze, sto vise ih nadje to je bolji u predikciji sta cete odigrati...
Ako ima podosta memorije, moze izabrati 60 najboljih poteza i jedan od tih ce biti najblizi vasem stilu igre i onda ce to biti najverovatnije vas potez...

Dubina do koje trazi buduce moguce poteze se zove path, dubina traganja, moze biti 3, moze biti 4, 5, 6, 7, naravno sto veci broj to je potrebno eksponencijalno vise memorije i vremena da se sve proveri i pronadje..

Sve druge teorije metafizike i definicije metafizike me ne interesuju , znaci ni to da je ona prirodna i intuitivna coveku , da je ona misticki alat coveka...

Inverzija je metod kad se od poznatog trazi putanja do dobijanja tog poznatog ali kao posledice traganja...
a mos ti ovo da prevedes na srpski ?

Ko poznaje neuralne mreze, koeficijent , proporcionalni koeficijent, ne mora linearno zavisno..
Prvo treba zmati šta je metafizika.

Kao što je fizika sposobnost čovekovog čulnog opažanja izvanjskog izgleda i stanja stvarnosti, metafizila je sposobnost čovekovog vančulnog opažannja unutrašnjeg, subjektivnog i svesnog stanja stvarnosti.

S obzirom da je stvarnost sagrađena od bezbroja, po veličini i frekvenciji, elektromagnetnih živih i svesnih polja (po Tesli . "sve je elektricitet"), postoji mogućnost, kada se dva svesna polja spoje, tada postaju jedno polje koje vibrira na istoj talasnoj dužini i ta dva polja tada postaju jedna svest. Odnosno, tada svako od ta dva polja ima sposobnost uvida u svesnos onog drugog polja, u smislu što svako od ta dva polja može da zna, misli i oseća sve što i drugo polje, misli, zna ili oseća. Pa tako, na primer, kada čovekova svest, a to je čovekova aura, meditacijom uspe da izjednači talasni svoju dužinu svoje svesti sa talasnom dućinom neke voše svešću koja se nalazi odvojeno od nje, ona se tada informatički povezuje sa tom višom svešću i postaje svesna svega čega je svesna ta viša svest. I ako ta viša svest zna više nego čovekova svest i pametnija je od čovekove svetsi, tada i čovekova svest, kada se odvoji od više svesti i vrati se u svoje prvobitno stanje, tj na svoju prvobitnu talasnu dužinu, postaje pametnija nego što je pre bila, jer je prilikom sjedinjenja sa višom svešču prekopirala, tj. sačuvala u sebi i ponela sa sobom znanje iz te vuše svesti.

Tako, na primer, kada svest nekog naprednog meditanta uspe da se spoji sa Najvišom svešću, tj. svešću celog Svemira koja za sebe zna da je ona "sve što postoji", iz koje se ćovekova svest nekada ranije izdvojila i postala ćovekova svest, tada i čovekova svest koja se sa njom spojila za sebe takođe može da kaže "JA SAM SVE ŠTO POSTOJI".

Pa kada se čpvekova svet odvoji od te Najviše svesti, ona pored toga što zna da je čovekova svest, ona zna da je istovremeno i ta Univerzalna, tj. najviša svet. I zna da je sve što postoji jedna i ista svest.

Nema tu ničem mističnog. Svi naši informatički sistemi, radio, telavizija, unternet, mobilni telefoni itd rade na istom principu. Princip po kojem je moguć prenos informacija sa jedbe svesti na drugu, zovemo imenom "telepatija". Nebitno da li se informacije prenose preko žica ili bez žica.

Napredni meditanti tu Najvišu svest Svemira zovu imenom "Svest jedinstva". I kada se čovekova svest spoji sa tom Najvišm svešću, za njega se kaže da se "PROSVETLIO".

Imate primer jednog od naših fprumaša koji je ranije bio čest gost na ovom forumu, koji je uspeo da se "prosvetli", Simu Novakovića, koi je sebe obeležavao nikom "JA KOJI JESAM". Ima i njegov video na Youtube pod naslovom "iskustvo prosvetlenja". On i ja se lično posznajemo. Ja takođe imam iskustvo spajanja moje svesti sa jednom od viših oblika svesti iz koje sam prekopirao znanje "Zakona postojanja" koje prezentiram na ovom forumu. Tesla je takođe imao direktan uvid u svesnost jedne Više svesti, iz koje je crpeo znanje za svoje izume iz elektrotehnike.

I eto, to je metafizika. A ovo dole je video našeg Sime Novakovića ("JA KOJI JESAM") u kojem on priča o svom iskustvu koje je doživeo prilikom prosvetlenje.

Kratko ....ne treba znati sta je metafizika jer sam definisao sta jeste...
Inverzija je kako dobiti to sto je definisano , a ne da se definise....cilj je dobiti ono sto se trazi na neki nacin...

Opet jos krace, metafizika je kad je sve tenzor u ucescu u konacnoj mogucnosti ostvarenja neke pojave....Naravno da mozemo uprostiti i eliminisati one faktore koji ne uticu nikako ili je malo verovatno...Tenzor je inace DIM4 to je vektor sa tezinom...ako nekog svrbi ali nema upotrebu u metafizici, hipertenzor je DIM5 tj to je skup 2 ili vise tenzora npr dve ili vise sila sa razlicitim tackama napada tih sila, a sile su vektori to znate...aili imaju i tezinu , tj intezitet...

Ako nekog interesuje zasto je metafizika ovde definisana samo sa DIM4 tj samo kao vektor verovatnoca razlicitih uzrocnika i faktora koji daju mogucnost ili nemogucnost izlazne pojave, a ne DIM5...i ovako je covek ogranicen, ali najlakse je da shvati sta sve moze da mu uleti u uticaj ako uzima nebitnost ostalih dimenzija, npr vremena...Lako moze ubaciti i to kao DIM i eto odmah skace DIM na 5, pa imamo jos realniju metafiziku, koja ne smanjuje jednu dimenziju time sto radi presek u nekom trenutku T i tada posmatra samo ono sto ucestvuje u interakcijama....

Kao sto sam jednostavno kao i svi ljudi eliminisao Pericu iz slike metafizike i tako dobio jednostavniji model, tako mogu dobiti jednostavniji model za jos jednu DIM ako projektujem uslove vrsenja eksperimenta...dakle to je jos jedna DIM manje, ali nije laganica kao kod vremena...a i to kod vremena nekad nije moguce...

Ali da vratim na prostije stvari....samo uvodjenje dim 4 u posmatranje uzroka i posledica u svetu pojava donosi metafiziku...i tu ljudi ne mogu vise bas lako da dobace, imaju ogranicenja u memoriji , logici , path, baferu...cpu koji se nekad zove EPS ekvivalentna procesorska sekunda, a u smislu potrebnog vremena se zove i meri novom velicinom covek cas....potrebnim radom...

Poslednja izmena:
Kad neko hoće da drugi misle da je on pametan, onda priča jezikom koji niko ne razume, a najmanje on sam. Kao na primer, kad fizičari pomoću materije objašnjavaju sve, a pojma nemaju šta je materija. Kao kad vernici pomoću Boga sve objašnjavaju, a pojma nemaju šta je Bog. Kao kad političari dok ih ne izaberu, obećavaju blagostanje, a kad budu izabrani odvedu svet u pripast.Svi veruju da znaju, a ne znaju da vera nije znanje.

Metafizika je postavka da je svaka pojava jednaka zbiru verovatnoca nezavisnih dogadjaja koji su medjusobno uslovljeni u vise koraka...
Posto se neka pojava moze ostvariti na veliki broj nezavisnih nacina, otud je skoro sve u vezi sa skoro svacim...
A posto je uslovnost za konacnu pojavu zavisna od mnogo ispunjenih uslova, to je mnogo nezavisnih nacina nevidljivo posmatracima, tj coveku da je uopste prisutno kao mogucnost ostvarivanja pojave..

Metafizika je postavka da je svaka pojava jednaka zbiru verovatnoca nezavisnih dogadjaja koji su medjusobno uslovljeni u vise koraka...
Problem je što to metafizika nije. Kod metafizike nema nikakvih verovatnoća. To ne objašnjava šta su nezavisni događaji, niti kako oni mogu da budu međusobno povezani. Niti šta se dobije lkad se međusobno povezani događaju povežu. Ovoj definiciji takođe nedostaje navođenje praktičnog primera, bez kojeg definicija ne može da se razume.

Na primer, kada se dva subjekta, jedan u Americi, drugi u Evropi, međusobno povežu mobilnim telefonima, mogućnost takvog povezivanja je metafizika. Iako naučnici koji su otkrili bežično povezivanje, ne znaju da objasne kako je to moguće. Pazo, molim te, ja u Evropi, a moj prijatelj u Americi i mi uzmemo dve male spravice i pomoću njih možemo ne samo da razgovaramo kao da se nalazimo jedan pored drugog, već možemo čak i da vidimo jedan drugog. Možemo mi te spravice zvati imenom fizika, pa čak i tu mogućnost da one mogu da rade, zvati imenom metafizika, ali ako mi ne znamo šta je fizika, a šta metafizika, mi tada i dalje ne znamo i ne razumemo ništa.

Želim samo to da kažem, ako ne znamo da samo Svest postoji i njenih sedam sposobnosti, tada apsolutno mišta nije moguće definisati, da bi pomoću te definicije mogli da razumemo o čemu je zaista reč i kako je to moguće.

Kao na primer kad želimo da objasnimo zašto kamen pušten sa određene visine pada na Zemlju, pa kažemo, zato jer ga priblači gravitacija i to je fizika, pa se onda pravimo kao da nam je sve jasno, a sšta je kamen i šta je gravitacija i kako je moguće da oni postoje, pojma nemamo. Nemamo pojma da je suštona same te pojave padanja kamena na Zemlju, da bi se povezao saZzemljom je metafizika. Ali ako kažemo da je i tu reč o metafizici, opet nam neće biti jasna ta pojava padanja kamena na Zemlju, ako ne znamo šta je metafizika. A to znači, ako ne znamo ništa o Svesti i njenih sedam sposobnosti. Odnosno, ako ne znamo da je i kamen živ i svestan i da on zna da je njegov opstanak osiguran samo ako je priljubljen za Zemlju. I da će on svaki put kad ga odvojimo od Zemlje i pustimo, sam svojom voljom i snagom da poćne da gravitira ka Zemlji. A to znači da nikakva gravitacija ne postoji koja je privukla svo kamenje od kojeg se Zemlja sastoji i od tog kamena sagradila Zemlju, već da se svo to kamenje samo, svojim znanjem, voljom i snagom sakupilo na jedno mestio, sve po zakonu harmnonje i reda i tako napravilo planetu kao jedinstveno živo i svesno biće zvano "Zemlj". Potpuno na isti način kao što čestice minerala, vode i vazduha, po svom znanjju, svojom snagom, uz pomoć svojih sedam sposobnosti, sakupe na jedno mesto i po zakonu harmonije i reda se povežu i naprave čoveka kao jedinstveno žovo i svesno biće.

Umri Muški, poenta cele ove moje priče jeste da se ništa ne može, ni definisati, ni objasnitim ni razumetii, ako se ne zna da samo Svest postoji i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji, pomoću kojih ke moguće apsolutno SVE, a bez njuh, apsolutno NIŠTA. I da su Svest i tih njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti i radnji ZAKON sveukupnog postojanja i sakog mogućeg dešavanja i povezivanja. Bez tih sedam sposobnosti nikakvo međusobno povezivanje pojava ne, samo da ne bi bilo moguiće, već ni postojanje nikakvih pojava ne bi bilo moguiće.

I kad se pitamo zašto ljudi još uvek ne znaju istinu o postoanju, ni materije, ni života, ni Svemira, ni Boga, odgovor će uvek da glasi, zato jer ne znaju Istinu o Svesti i njenjiuh sedam sposobnosti, sem kojih ničeg drugog nema. Inače, Svest je jedini fenomen koji naučno, ni filozofski još uvek nije objašnjen. Mnogi veruju da to sasznanje nije u domenu ljudskog uma i da ljudi to nikada neće moći da saznaju. A to je rešenje je ipak tako jednostavno da i procečno inteligentba deca od deset godina mogu da razuzmeju.

I zapamtimo, ne možemo znati šta je ni materija, ni život, ni Svemir, ni Bog, ni fizika ili metafizika, ako ne znamo i ne razumemo šta je Svest. Od koje je sve sagrađeno i koja u svemu sebe zove imenom "JA".

ŠTA JE FIZIKE A ŠTA METAFIZIKA?

Fizika je izvanjska, čulno opažljiva strana stvarnosti.

Metafizika je unutrašnja, suštinska, vančulno opažljiva strana stvarnosti.

Niti i jedna od ove dve stvarnosti nema značenje POSTOJANJA. Značenje postojanja ima samo ONO koje je sposobno da od sebe samoga, svojim fizičkim i psihičkim radnjama stvori i fizičku i metafizičku stranu stvarnosti. To podrazumeva, kada ćulno i vančulno opažamo fizičku i metafizičku stvarnost, da mi tada opaamo samo fizičke i metafizičke (psihičke) radnje koje vrši ono što POSTPJI. To je nematerijalna Svest. I podrazumeva, kada Svest prestane da vrši fizičke i metafizičke (psihičke) radnje, da tada stvarnost nestaje kao da je nikada nije ni bilo. Ostaje samo nematerijalni Kvantni vakuum, tj. ostaje polje nematerijalne, neopažljive i nespoznatljive Svesti. Koju, ako se nekome više sviđa, možemo da zovemo i imenom "BOG", koji je stvorio svet iz NIŠTA.

Naučni dokaz za sve ovo što sam napred reko stoji u tvrdnji fizičara i biologa da samo energija i informacija postoji. Ako uzmemo za primer koku i jaje ili bilo šta drugo, tu zaista omamo samo energiju i informaciju i ništa drugo. Energija se uvek manifestuje kao fizička radnja naprezanja i kretanja, a informacija kao psihička (metafizička) radnja opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja tog naprezamnja i kretanja. A ono koje raspolaže fizičkim i metafizičkim (psihičkim) sposobnostima vršenja fizičkih i metafizičkih (psihičkih) radnji, to su čestice i delovi nematerijalnog Kvantnog vakuuma, odnosno, čestice i delovi nematerijalne Svesti ili nematerijalnog Božanstva.

Ono što je ovde najzanimljivije je to da se Svest ne može opaziti, ni spoznati ni na jedan mogući način - ni čulno, ni vančulno. Ali ipak se može znati da Svest postoji. Jedini ko to može da zna je ona sama, Svest i to samo pomoću svojoh fizičkih i psihičkih radnji u vreme kad ih vrši. Kada je ona svesna tih svojih radnji koje vršii kada i kada može, u vreme kada o nečemu razmišlja, sebi da kaže: "Mislim, dakle, postojim". Ili kada se napreže i kreće, ona je tada svesna da se napreže i kreće i ona tada može sebi da kaže; "Naprežem se i krećem se, dakle, postojim". A kada se ne vrši niti i jednu od svojih fsedam vrsta izičkih i psihičkih radnji, ona tada nije svesna ničega, pa niti da postoji. To je vreme kada ona miruje, spava i odmara se.

Ovde je zanimljivo to da ipak postoji mogućnost opažanja Svesti, ali polovična mogućnost. A to je u vreme kada se Svest napregne i pokrene i poprimi fizička svojstva sile i mase i počne da se fizički manifestuje kao energija. I kada mi opažamo energiju, a energija je ceo materijalni Svesmir i sve ono iz čega se on sastoji, mi tada, zapravo, opažamo Svest koja se napreže i kreće. Ali ne možemo da je opazimo kao Svest več samo kao energiju. Zato što je tada opažamo sa njezine spoljašnje strane, a ne i unutrašnje svesne. Pa zato i ne može naučno da se dokaže da postoji Svest, već samo ENERGIJA i sve ono što je od energije sagrađeno, a to je sve ono što zovemo imenom FIZIKA. Fizika je, dakle, ono što Svest jeste za nas kad je posmatramo iz vana. A metafizika je sve ono što Svest za sebe jeste kada sebe vančulno opaža u sebi. To je sve ono što je Simo Novaković doživeo i saznao kada se spojio sa Svešću Svemira i prosvetlio. O čemu priča u gore priloženom videu. To, naravno, nije fizika, već metafizika.

Faco , jel pise lepo metod inverzije, znaci mogu da definisem kako god hocu to sto treba dobiti metodom inverzije....znaci ja sam taj koji postavlja sta je cilj dobiti, a moj izbor je ovako definisati pojam metafizike...

To oko toga sta se moze postaviti kao tema...kad navodis da se treba koristiti inverzija kao metoda...sam definises sta ce biti korisceno kao izlaz upita jel to metafizika, jeste, ok...

E sad da li se ti slazes sa dovoljno siroko postavljenom definicijom sta je metafizika onako kako sam je ja postavio , to je druga prica....To nije isti pojam kao sto bi ga ti definisao ili neko treci, to je zahtev ucesnicima teme , nadjite mi ko jos priblizno ovako definise metafiziku...

Da resimo ljudima da li je tehnologija spread spectrum metafizika ili fizika...
Spread spectrum je statisticka metoda statisticke teorije signala koja koristi osobinu konvolucije signala koja je uprosteno ovako nesto , ako uzmete dva signala i seckate ih na ogroman broj delica i jedan od njih krenete da mnozite sa drugim tako sto ih polako preklapate jedan preko drugog , tj u vremenu uzmete jedan odmah a drugi zakasnite za dosta i onda iseckane ih mnozite medjusobno , onda cete primetiti sledece
Kako se signal priblizava preklapanju tako zbir tih umnozenih komadica postaje sve veci i kad je tacno preklopljen onda je maksimalan tj bukvalno imamo svaki delic se mnozi sam sa sobom....posle toga ponovo rezultat opada....
Tako mozemo naci kad je tacno preklopljen signal i slika signala , jer je tad izlaz mnozenja maksimalan...

Kako se to koristi....?
Pa koristi se tako sto trazim onaj signal iz mnogih koji znam da je poslat....npr trougao....onda mnozim sa signalom trougla i koji god signali da stizu nijedan nece dati maksimum; dok ne stigne signal trougla i tako to funkcionise, stalno mnozim sa signalom trougla ali cela duzina signala , sa istim duzinama, tj trajanjem signala koji dolazi i kad je stigao trougao , onda mi rezultat mnozenja toliko skoci da znam da je stigao trougao...

Ali to jos nije mobilna telefonija...
Mobilna telefonija ili satelitska ili bilo sta sto hocu da koristim je kad se dogovorim sa onim koji salje da cu da gledam milion razlicitih frekvencija...tacno definisanih koje su , npr 1000 001 , 1000 002 hz i tako dalje...
Ako ja znam tacno gde su te frekvencije i ima ih puno , moze signal da bude koliko god hoces da bude mali , kad budem mnozio sa signalom koji sadrzi tih milion frekvencija , dobicu rezultat koji je ogroman samo ako su bile poslate sve....
Nema veze ako su se izgubile njih 200 000 opet je stiglo i pored shuma onih 800 000 komponenti...

Znaci niko zivi ne moze da vidi signal, jer neki auto pored radi i pravi mi 20 000 varnica koje su mnogo jace od Americkih frekvencija, ali to je sve sitno u odnosu na milion odgovarajucih koje ja racunam i ocekujem...
Ako neko posalje kljuc sa milion zubaca na pravim mestima, moj uredjaj kaze ej stiglo je nesto...
Jedna jedina jedinica, tj bit....samo to je stiglo...
E sad, ja mogu da izaberem kako cu da shvqatim taj jedan bit , kao pcm, sto ce reci kao bit bukvalno , kao jedan ili nula ili cu da kazem ne , cekacu 16 ili 32 ili 64 bitova pa cu da odlucim koliko je verovatno da sam dobio tacan kod ili ne....to se zove kodiranje....ljudi koriste da ako prime samo neke od kombinacija to znaci da je signal ispravno primljen, a ostale znace greska , nije ispravno primljen....

Pupin i tesla se ubise da prenesu preko fizickog kabla poruku telegrafa znaci tacku i crtu , a ja i Perica se zaebavamo sa satelitom tako sto jos biramo da li nam je signal odgovarajuci ili nije tako sto cekamo 64 komada da stigne pa da vidimo, a stalno gledamo milion ili dva miliona frekvencija....

Moze nam se...dogovorili smo se unapred...
Znam da je sok za tebe, ali stvarno nam se moze...jer ako gledas fizicki signal je uvek sakriven , ne vidi se jer krcanje i shum svega oko nas je hiljadu puta veci od onog sto saljemo, pa opet mozemo da pronadjemo ono sto saljemo..

Da li to znaci da snaga zracenja mobilnih stanica moze da bude tako mala da je i nema, da to znaci...A sto je onda tolika da ne sme covek da stoji blizu mobilne antene, ali stvarno ne sme da stoji bice skuvan za par minuta, nemoj da mislite da golubovi mogu da prezive to , ne mogu...cak i kad je samo 300W, a antene su i po 1kw i 3 kw...
Pa jeftinije je ako se dogovorimo ja i Perica da gledamo samo 100 000 frekvencija, umesto 2 miliona frekvencija, jel tako , manje slozen uredjaj....Ali onda mora da vidimo signal tj videce se kad se ukljuci kako shum bude malo veci...e taj sum i vi primate...tj svi..., naravno golub koji je najblizi anteni...ili covek ako se popne...

Jel sad jasnije sta je fizika a sta metafizika....nije sustina pojave ili fenomena to sto odredjuje da li je nesto fizika ili metafizika....nego nase poznavanje koliko su procesi koji su upleteni poznati nama kao uzroci a koliko nisu....
Ostalo je vec mogucnost da se drugacije definise, ali metafizika sama po sebi je upravo ovo , nacin poznavanja neke pojave i fenomena iz ugla coveka....
A vi posle definisite da li je to magija , nematerijalna pojava , energetska pojava ili sta god hocete.....
To su mnogo sire definicije od toga da li ce neko carobnjastvo zvati fizikom ili metafizikom....ako zna sve spelove onda je fizika...

Da vidimo sta jos nije metafizika..

Ali trebace vam minimalno niza muzicka skola da bi pohvatali ovo iz teorije muzike...

Samo da dodam za pevanje , ako to radis kao jak pevac ti treba tako mnogo snage , ne energije, nego snage....da sam i ja iznenadjen bio...
Znam da sam imao snage za pevanje, znas zato sto ti glas ima snagu , jacinu , dopire jako , nadjacava sve, ali ne osecas koliko je to zahtevno, sve dok nemas neku povredu...E onda vidis da i za tiho pevusenje , ili ono sto rade obicni pevaci pop i narodne muzike uz mikrofon, treba mozda i 5x vise snage nego za govor, a za izvuci nesto sto stvarno razbija prostor, ne ono sto operski pevaci rade, masa njih to i ne moze...moze, ali to nije max..., nego ono sto narod zove , pustio glas..e to trazi 20x i 30x vise snage mozda i vise puta, od obicnog glasnog govora i vikanja...

Poslednja izmena:
Da resimo ljudima da li je tehnologija spread spectrum metafizika ili fizika...
Važi, evo da ja pokušam.

Iz tvog gornjrg posta sam zaključio da si ti po zanimanju fizičar...informatičar, šta li... ne razumem se mnogo ni u fiziku, ni informatiku.

Ali znam iz fizike jednu svar koja je za ovu temu bitna, a to je da fizičari kažu: "Sve je energija", koja se uvek manifestuje kao elektromagnetno polje koje vibrira. Pa zato fizičari imaju običaj da kažu "Sve je vibracija".

A iz metafizike znam da je sve Svest. A to znači da se Svest uvek fizički manidestuje kao energija, odnosno, kao elektromagnetno polje koje vubrira.

I sada, pošto je reč o Svesti u obliku mnoštva po veličini i vibraciji različitih elektromagnetnih polja i pošto su sva ta polja živa i svesna, to ke logučno, kada ta polja evoluiraju i od sebe samih grade organizacije svog kretanja i rada, poput atoma, nebeskih tela, galaksija ili tela ćelija, biljaka. životinja i ljudi, logično je da mora da postoji način na koji ta polja među sobno komuniciraju.

Jedna od najvažnijim mogućnosti komuniciranja uzmeđu živih i svesnih elektromagnetnih polja jeste PRENOŠENJE I RAZMENA MISLI pomoću vibracija. To se postiže na taj način, kada, recimo dva elektromagnetna živa i svesna polja žele da međusobno komuniciraju, da ona tada moraju da izjednače frekvenciju svojih polja, tj. vibraciju. na koji način se ta dva polja informatički sjedinjuju i postaju jedno polje. To im omogućuje, kada jedno polje nešto misli, da tu njegovu musao hvata i razume i to drugo polje koje je sa njim spojeno. I na tom principu izjednačavanja talasnih dužina onih polja koja šalju informacije i onih koja te informacije primaju, rade naši informatički sistemi - radio, televizija i mobilni telefoni. I to je ono što zovrrmo imenom FIZIKA.

Ali za divno čudo i ljudka svest takođe je jedno elektromagnetno polje koje vibrira ( to je čovekova aura) koja takođe može sa svojom okolinom, tj sa drugim živim i svesnim elektromagnetnim poljima na isti način kao i mobilni telefon, da komunicira. To čini na isti način kao i mobilni telefon, tako što raspolaže sposobnošću da menja svoju vibraciju i izjednačuje je sa vibracijom neke druge svesti, na primer nekog drugog čoveka i na taj način razmenjuje svoje misli na daljinu sa nekim drugim čovekom. I to je onda ono što zovemo imenom "TELEPATIJA" ili pak "METAFIZIKA".

I to je razlika između fizike i metafizike, što kada je reč o fizici, ljudi prave kojekakve spravice koje mogu da šalju i prmaju informacije na daljinu putem svojih različitih frekvencija, tj. vinracija, koje mogu da se podešavaju i izjednačuju. A kada je reč o metfzici, ljudi mogu da šalju i primaju informacije na daljinu bez ikakvih posebnih fizičkih informatičkih sistema i spravica, putem menjanja talasnih dužina svojih energetskih vibracionaih polja (aura), što im omogućuje da telepatski mogu da šalju i primaju svoje misli na daljinu. Ne samo ljudi sa ljudima, već i ljudi sa višim oblicimaa svesti, pa i samim BOGOVIMA. Kao na primer, naš Simo Novakovič ("JA KOJI JESAM"), koji u gore priloženom videu priča o svojim iskustvima u vezi toga. Ili kao Nikola Tesla koji je sve svojje izume iz elektrotehnike primio telepatski od Viših oblika Svesti. Ili kao ja, na primer, kojisam na isti načim primio znanje Zakona po kojem postoje materija, život i Svemir. Kada sam čak uspeo mnogo puta da se odvojim od svog tela (mislim na svoju auru koja ima ljudski oblik kada se odvoji od tela) kojom prilikom sam imao tu čast da se lično sretnem i upoznam sa jednim od tzv"Svetlosnih bića" koje mi se predstavilo imenom "Bog", To biće je na mene teleptski postepeno prenosilo znanje Zakona postojanja. Pogledajte moj vido u kojem govorim o tome, pod naslovom "Poruke Svetslisnih bića". I to je ono što zovemo imenom "METAFIZIKA".

Kad Tesla iz astrala, uz pomoć svog vibracionog poja (aure). prima u mozak kompletan projekat za neku novu elektronsku spravu, to je matafozika. A kad počne taj svoj projekat da realizuje u praksi, to je fizika.

Sa kojim smislom i ciljem je Tesla stvarao el. sprave?
Da bih ti odgovorio na ovo pitanje, morao bih da ti detaljno objasnim ceo Zakon postojanja.

Ali navešču nekoliko praktičnih primera, pa iz njih izvuci zakljčak. Na primer, reci, šta misliš, sa kojim ciljem i smislom energija žumanjka i belanjka u jajetu koke, crpe informacije iz DNK molekula u jajetu koke i po toj informaciji gradi telo koke?

Ovo je analogan primer čovečanstvu koje treba da crpe informacije od "svetlosnih biča" koja u sebi nose informacije o konačnom izgledu bića zvanog Čovečanstvo. Da bi se ćovečanstvo po tim informacijama do kraja razvilo. Jer "svetlosna bića" su za Čovečanstvo ono isto što su geni unutar DNK molekula za koku u jajetu koke.

Dakle, odnos između DNK ,moekula u jajetu koke i žumanjka i belanjka, je isti kao što je odnos između "svetlosnih bića i čovečanstva.

Navešću još jedan analogan primer, da bude jasnije.

U početku razvoja Svemira imamo Kvantni vakuum kao mirujuće polje Svesti i u njemu postoji jedna tačka kojoj su fizičari dali ime "singularitet". Ta tačka u Kvantnom vakuumu je ono isto što i DNK molekul u jajetu koke, jer u njoj su sačuvane sve informacije o ranijem Svemiru koji je postojao pre ovog našeg Svemira, pa ostario i srušio se, tj. ponovo se vratio u stanje Kvantnog vakuuma, mirivanja i odmaranja. Pa kad se odmori, pnovo će da se napregne i pokrene i ponovo će iz toga da se rodi isti takav Svemir. Ali da se Svest Svemira - a to je ono što fizičari zovu imenom "kvantni vakuum"- ne bi mučučila i mukotrpno sticala znanje o tome kako da se samopreobrazi i dobije oblik Svemira, ona, dok je živela u obliku onog ranijeg Svemira, stvorila je negde u sebi tu tačku zvanu "Singularitet" u kojoj je sačuvala svo znanje o Svemiru, po kojem će kasnije mnogo lakše da od sebe sagradi isti takav Svemir kao i prethodni. Isto kao što i koka snese jaje sa belanjkom, žumanjkom i DNK molekulom, koji u sebi sadržai svo znanje (informacju) o građi tela kokke.

Objasniću ovo i na malo drugačiji način, da bude još jasnije:

U svim ovim večitim pretakanjima Svesti kroz svoja tri prirodna oblika i stanja, nnebitno da li je reč o Kvantnom vakuumu, Svemiru i onoj tačci zvanoj "singularitet" ili o koki i jajetu sa belanjkom, žumanjkom i DNK molekukom u sebi ili da je reć o Čovečanstvu i svetlosnim bičima, u sva tri ova primera imamo da se Svest pretač kroz svoja tri prirodna oblika i stanja.I uvek tu imamo tri faktora koja su potrebna da bi to bilo moguće. Jedan faktor je Svemir, koka ili Čovečanstvo kao biće. Drugu faktor je materijalna građa od koje če da se sagradi Svemir, koka ili čovečanstvo. Za Svemir građa je Svest Kvantnog vakuuma, za koku to su žumanjak i belanjak, a za Čovečanstvo to su ljudi (gluoi). I treči faktor su čuvari znanja po kojima se uvek iznova gradi Svemir, koka ili čovečanstvo. Ćuvar tog znanja za Svemir je ona tačka zvana "singularitet". Za koku to je DNK molekul. A za čovečanstvo, to su Svetlosna bića.

Hajde sada da vidimo kako sve ovo objašnjavavaju religije hinduizam i hrišćanstvo. Ove religije su ova tri faktora koja sam napred naveo, označile imenima TROJU BOGOVA. U hionduizmu, to su Bog Višnu svedržitelj, Brama stvoritelj i Šiva rušitelj. Kada je reč o Svemiru, Big Višnu kao Svedžitelj je Polje sveti u obliku kvantnog vakuuma jer od Svesti je napravljena i ona tačka zvana Singularitet sa značenjem Boga Brame kreatora ili stvoritelja. Kao što će da bude napravljen i Svemir sa značenjem Boga Šive rušitelja, jer kad Svemir bude sagrađen do kraha, on će tada početi po malo da se opušta, slabi, slari i na kraju će da se sruši i raspadne i ponovo se vrati u stanje Kvantnog vakuuma, mirovanja i odmaranja.

A hrišćani su ova svoja TRI BOŽANSTVA nazvali imenima "Sveti duh", "Sin", i Otac". Sveti duh je svest kvantnog vakuuma sa značenjem hinduističkog Boga Svedržitelja. A Sin je ona tačka zvana "singularitet" sa značenjem boga Brame sa informacijom o Svemiru, po kojoj će da kreura Svemir. A Bog Otac ili Bog je Svemir, koji će iza sebe da ostavi semenku ("singularitet") po kojoj će kasnije da se razvije novi Svemir.

U slučaki jajeta, pileta i koke, Bog svedžitelj ili sveti duh je energuja žumanjka i belanjka u jajetu. Bog Brama ili Bog "Sin" ili Bog stvoritelj, je DNK moleku koji kreira pile i koku. A bog Otac ili Bog Šiva rušitelj, to su koka ili petao, koji se seksaju da bi im život bude veseliji, koji će iza sebe da ostave jaje i DNK sene ujajetu, pa će oni posle da ostare i umru ili če neka domaćica od njih da skuva ukusnu jhu. Pa kad tu juhu ljudi pojedu, kaka i petao će poastati građa ljudskih tela i tada će jedno vreme da ćive životom ljudi.

A u slučaju Čovečanstva, ljudi su "Sveti duh", od kojih će da se napravi Čovečanstvo. Oni su Bog Svedržitelj. "Svetlosma biča su Bog Brama stvoritelj ili Bog "Sin", A kada se Čovečanstvo do kraja razvije, ono će da bide "Bog Otac ili.

Hinduističko i hriščansko verovanje u Boćansku trojenost nije izmišljeno, već je preuzeto od starijih civilizacija koje su živele na Zemlji, koje su znale Istinu o postojanju stvarnosti -

I sada Steinadleru, pokušaj sam, iz svega ovoga što sam napred rekao da odgovoriš na svoje pitanje koje si postavio: "Sa kojim smislom i ciljem je Tesla stvarao el. sprave?"

Ili, hajde da ti pomognem:

Svrha i cilj sveukupnog postojanja i života je duhovno i materijalno blagostanje. Kada je reč o Čovečanstvi, ono se razvija na dva nivoa, na duhovnom i matrijalnom . Materijalni razvoj je tehnološki i ekonomski, bez kojeg materijalnog blagostanja ne može da bude i na tom olanu je delovao Tesala. A kad je reć o duhovnom blagostanju, njega ne može da bude bez jedinstvenog svetskog pravednog društvenog i ekonomskog poretka, tj. poretka bez političkih, verski, nacionalnih i klasnih podela, razlika, mržnji i ratova. To se ne može postiči bez znanja Zakona postojanja, koje su nam preko mene takođe dostavila Svetlosna biča, koja kreiraju Čovečanstvo. Zakon postojanja je najavljen u Jovanovom Otkrivenju pod imenom "Večito evanđelje". Nahjavljeno je ovim rečima; "I videh jednog anđela (odnosi se na "svetlosno biće) kako leti posred neba, imajući "Večito evanđelje", da ga objavi svim narodima, plemenima i jezicima". Problem je samo što ni svezlosna bića, ni Zakon postojanja, ni mene, još uvek niko ne "hebe ni za suvu šljivu"

Ovo dole je snimak jednog od Svetlosnih bića koje paradira prelateči preko železničke pruge, koje je svesno da ga neko snima, sa namerom da nam pruži materijalni dokaz o svom postojanju.

Image1.jpg

Dobro Ljubo ocigledno ne razume sta znaci inverzijom nesto odraditi....

Tako da je tema postala tema o metafizici za njega...

Ali tu moramo nesto da kazemo.....
Ja ne smem sada reci ono sto znam o kosmosu...
Zasto ja ne smem a ludaci koji tvrde da ima tamne materije i tamne energije smeju...
Pa tako je uvek, veci ludaci mogu da iznose sta god hoce, a oni koji imaju teorije koje nisu na putanji razmisljanja obicnih ljudi ne smeju...

Ono sto ja ne smem da kazem je dobilo par potvrda u skorije vreme, jedno 10 eksperimentalnih potvrda, ali pazite ovo ....Sve potvrde su pogresno protumacene kao dokaz i to delimicni i malo pogresan u merenju , nekih ludih teorija....
Znaci postali su fond , imovina ovih pogresnih teorija kao dokaz tih pogresnih teorija, a to sam i znao da ce da se desi..

I tako ce da bude sledecih 4 veka....sigurno..
Za to vreme , koje mozemo smatrati izgubljeno , mada nije, jer ce se neke druge stvari otkrivati, ali donekle i jeste, jer ono sto bi mogli da otkriju ljudi , ti i ja i on , nece smeti niko da pipne, i nece dobiti sredstva ni priliku da pipne bilo sta od tih eksperimenata da dokaze ono sto misli i vidi..

A moze da napravi ako je nesto sitno u kucnoj izradi...
Ali mnoge stvari nisu bas sitne niti se mogu napraviti cak ni u industrijskom gabaritu...
Neke moze..
I sta onda, te sto moze da li cu napraviti i sakriti , jer necu prikazati....
Nije zezancija, opasno je i to vrlo opasno objavljivati nesto sto nije na putanji znanja mainstream sveta...

Eto sta moze da bude sve metafizika ako je shvatate kao nivo , a ne kao metodu povezivanja znanja....i obzervacije znanja..

17 vrsta polja ili 17 vrsta cestica zvanih kvarkovi , sta ce biti od ta dva?

Filozofija bi trebala da se bavi jezikom i pojmovima da bi pojacala percepciju ljudi , jer ovako su vezani za percepciju i recnik skoro nepismenih ljudi....

Mnogo znaci da li naucnik koristi predrasudu kao rec ili predpoziciju kao rec...predpozicija je deo metodologije da se nesto meri a ako se dobiju rezultati koji potvrdjuju neku vec spremnu teoriju , onda je ok.....sto zapravo nije ok....ali postoji kao fenomen kod naucnika, zelja da dokazu vec postavljenu teoriju...

Dobro Ljubo ocigledno ne razume sta znaci inverzijom nesto odraditi....
Samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti postoji. Cilj i svrha njenog postojanja je ostvarenje duhovnog i materijalnog blagostanja. Uz pomoć tih sedam sposobnosti ona evoluira. Drugim rećima, ona pomoću tih sedam sposobnosti, tokom svog kretanja i rada stvara iskustvo, tj. znanje o oblicima svog organizovanog kretanja i rada, pomoću kojih ostvaruje svoje duhovno i materijalno blagostanje. To pokušava i Čovečanstvo. I ono pronalazi sve nova i nova znanja pomoču kojih pokušava da ostvari svoje duhovno i materijalno blagostanje, ali mu to još uvek ne polazi za rukom. To podrazumeva da još uvek nešto sa ZNANJEM Čovečanstva nije u redu.

Pa me zanima da li bi ti mogao nešto po tom pitanju da uradiš po svojoj metodi inverzije znanja. Sem ako to nije nešto o čemu NE SMEŠ da govoriš?

Samo Svest i njenih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti postoji. Cilj i svrha njenog postojanja je ostvarenje duhovnog i materijalnog blagostanja. Uz pomoć tih sedam sposobnosti ona evoluira. Drugim rećima, ona pomoću tih sedam sposobnosti, tokom svog kretanja i rada stvara iskustvo, tj. znanje o oblicima svog organizovanog kretanja i rada, pomoću kojih ostvaruje svoje duhovno i materijalno blagostanje. To pokušava i Čovečanstvo. I ono pronalazi sve nova i nova znanja pomoču kojih pokušava da ostvari svoje duhovno i materijalno blagostanje, ali mu to još uvek ne polazi za rukom. To podrazumeva da još uvek nešto sa ZNANJEM Čovečanstva nije u redu.

Pa me zanima da li bi ti mogao nešto po tom pitanju da uradiš po svojoj metodi inverzije znanja. Sem ako to nije nešto o čemu NE SMEŠ da govoriš?

Dobro znaci ili da shvatim ovo kao kidnapovanje teme ili ces da otvoris temu pod nazivom inverzijom nadjite koji filozofi podrzavaju moju teoriju svesti i sedam fizickih sposobnosti...
Red bi bio onda da ovde zavrsimo kidnapovanje teme i da lepo otvoris po prvi put u zivotu nesto u vezi metoda inverzije, tj ima i u nauci toga, pomenuo sam kad se mere rezultati , narocito u astronomiji i onda ako se dobiju rezultati koji potvrdjuju neku hipoteticku teoriju , onda su svi zadovoljni ...to mu dodje nesto kao metod inverzije te hipoteticke teorije....tj tragamo za setom podataka koji potvrdjuje nasu hipoteticku astronomsku teoriju..

Dakle imas zadatak pa otvori temu u stilu metodom inverzije nadjite mi koji filozofi prilaze metofizici na nacin mojeg shvatanja svesti i sedam fizickih sposobnosti...

Ili koje dokaze imate ili postoje da metodom inverzije potvrdjuju svest i sedam fizickih sposobnosti teoriju ili nazovi to i ISTINU, kod inverzije to mozes da stavis kao naslov...jer niko ne ulazi u to sta je rezultat inverzije....cilj je dobiti izlaz koji je takav kako zahteva zahtev....

Ako je zahtev da napravis cip koji se ponasa kao najnoviji ryzen, onda pravis cip koji daje ponasanje kao najnoviji ryzen....ne razmisljas da li je isto ili razlicito od napravljenog Ryzena tj da li si stvarno slucajno napravio ryzen...verovatno nisi jer nemas ni ta iskstva niti to znanje nego drugo znanje, nekad bolje nekad gore, ali sansa da pogodis sve u 100% je mala..

Cak je dozvoljeno da inverzijom trazis i dokaze za svoju teoriju koja ovako nije dokazana, npr inverzijom mnogi politicari traze demagoske dokaze koji piju vodu da je nesto istina a spin je....
Beograd na vodi je uspeh graditeljstva Srbije, kao da Srbija ne bi znala da napravi 20 zgrada, a napravila u svetu 200 zgrada ili 2000 zgrada...
Ali nigde nije imala priliku da gradi na ukradenom zemljistu koje je poklonjeno predsedniku Drzave i ministrima, iako je Tito postojao pa mu je kao poklanjano ali kao predsedniku mnogo toga, ali ne i licno , a ovde je obrnuto , poklonjeno je kao predsedniku ali je ostalo kao licno a ne predsednicko...nestalo puf , u sekundi..

E onda se trazi metodom inverzije da to nekako postane gradjevinski poduhvat Srbije da citas i citas milion vesti a da nikako ne moze da ti padne na pamet da je to ustvari ukradeno nego da je to toliki naucni napor u Svetu gde je Srbija pokazala neverovatnu tehnolosku superiornost , jer zaboga graditi zgrade tako blizu reke, to nema nigde , jos kad je zemljiste propusno pa bukvalno kulja sava u temelje zgrada....pa ne moze logika seoskog graditelja i navijaca da prodje....pa mora da se prave teorije ...i onda metodom inverzije da se pretvaraju u istinu...

I to je dozvoljeno....jer se tu ne gleda sta je istina nego sta treba sto bolje dobiti na izlazu..

Poslednja izmena:

Back