Intuicija

Paramatman

Obećava
Poruka
71
Koliko sam uspeo da saznam intuicija je šesto čulo ili povezanost više čula u isto vreme. Neki kažu da je intuicija podsvest koju još nismo istražili dovoljno. Šta kažu filozofi o tome jer nauka se ipak slabo bavim takvim fenomenima a pitanje je i zašto nauka ignoriše intuiciju.

Paramatman

Obećava
Poruka
71
Za dokazivanje valjanih formula matematicke logike potrebna je intuicija i tu je srz dokaza da je AI nemoguc.
Al gomila kapital a davno sam čitao da će moći da izvlači informacije iz budućnosti tako da sretno, možda je Ajk u pravu kad kaže posle sve borbe nešto ostaje i na pojedincu tako je bilo od uvek zaključuje Ajk.

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
31.701
Nauka se itekako bavi intuicijom, ali posto kod intuicije mozes da vidis samo posledice ne i uzroke ona se nalazi izvan domena naucnog pristupa. Narocito psihologija https://conductscience.com/maze/
Fenomenologija je deo filozofije koja se bavi intuicijom koja se posmatra kroz refleksiju kao neposredno saznanje. Filozofi to malo komplikuju objasnjavajuci procese razumevanja intuicije, ali realno intuicija je samo i jedino direktno saznavanje o pojavama. Za koje nema ni naucnih ni psiholoskih dokaza.

louiskrstic

Ističe se
Poruka
2.928
Koliko sam uspeo da saznam intuicija je šesto čulo ili povezanost više čula u isto vreme. Neki kažu da je intuicija podsvest koju još nismo istražili dovoljno. Šta kažu filozofi o tome jer nauka se ipak slabo bavim takvim fenomenima a pitanje je i zašto nauka ignoriše intuiciju.

Intuicija je iskustvo iz prethodnih života.

Nauka se itekako bavi intuicijom, ali posto kod intuicije mozes da vidis samo posledice ne i uzroke ona se nalazi izvan domena naucnog pristupa. Narocito psihologija https://conductscience.com/maze/
Fenomenologija je deo filozofije koja se bavi intuicijom koja se posmatra kroz refleksiju kao neposredno saznanje. Filozofi to malo komplikuju objasnjavajuci procese razumevanja intuicije, ali realno intuicija je samo i jedino direktno saznavanje o pojavama. Za koje nema ni naucnih ni psiholoskih dokaza.

Intuicija bi mogla da bude povremeni sapat glavnog kreatora.... :think:
Mnogi objašnjavaju šta je intuicija a da nikada nisu imali istu da funkcioniše. Mnogi je imaju i pouzdaju se u nju jer su shvatili, iskustveno, da joj trebaju verovati jer ona uvek radi za njihovo najviše dobro.
Ipak šta je Intuicija?
Ja bih krenuo sa objašnjavanjem iz pozicije onog šta je za mene jedino prihvatljivo. Kao mlađi, tek početnik na radnom mestu intuicija mi je bila od velike pomoći da dolazim do određenih rešenja ili da se nađem tamo gde je trebalo sagledati da se nešto ne radi valjano. Ipak, za samu intuiciju sam se počeo interesovati kada sam shvatio da je pojačala svoju ulogu u mom životu da više nisam mogao izbegavati a da se ne zapitam o njenoj pravoj prirodi. Put je bio i dug i težak ali došao sam do onoga za šta, bar za mene, to je jedino što sam mogao prihvatiti.
Moram navesti prvo jedno objašnjenje da bi se tu smestilo ono sagledavanje same intuicije. Mi smo pre svega duhovno Biće ili Duša i kao takve nas niko i ništa ne može detektovati iako smo spojeni sa svim svojim omotima ili telima preko takozvane svilene vrpce. Nismo kreirani posle rođenja već dolazimo u svoje telo na samom rođenju kada mala beba napusti majčinu utrobu i kod samog prvog udaha vazduha i prvog plača.
Svi svetovi iznad kao i ovaj ovde prožeti su talasima duhovne suštine koja nije energije već je kreator energije i svega što je kreirano. Tu suštinu znamo pod mnogim imenima a ovde je najpoznatija kao Duh, Sveti Duh, Reč ili Glas Boga i drugim. Ova suština, Sveti Duh, je sveprisutan, sveznajući i svemoguć. On kao takav je čak iznad oscilacija/vibracijei nas Duše i Njega ne mogu detektovati nikakve tehniče naprave ili uređaji. Pa ipak, tu suštinu, Mi, Duša, možemo kontaktirani i možemo dobiti neke informacije ili znanje koje može biti od značaja za nas, recimo po pitanju porodičnih odnosa, zdravlja, škole, ljubavi, posla ili ma čega što je od našeg interesa ili interesovanja.
Kada mi Duša, preuzmemo to znanje od Duha Svetog isto prenosimo svom niže svesnom ili budnom svesnom. Upravo to prenošenje ovog znanja ili informacije do našeg budnog ili ego svesnog mi osetimo kao znanju unutar nas samih ili kao osećaj u nekoj od čakri recimo srčanoj ili stomačnoj (zavisi od osobe do osobe). Upravo to zovemo intuicijom mada to neki zovu Glas Boga zato što dolazi od suštine koju znamo kao Reč Boga.
Iz ovoga se da videti da naš um tu nema šta da traži ili objašnjava. Zato je svaki pokušaj nauke i naučnika kao i filozofa da objasne intuiciju ostao bezuspešnim.
Istovrem,eno, ako se neko bavi naukom i pronalazaštvom može dobijati osećaj intuicije koji će ga usmeravati ka cilju.
Istina je da nas ova Reč ili Glas boga može podučavati i preko snova, jer to i čini svo vreme. Zato mnogi preko snova dobijaju informacije po svim životnim pitanjima kao što navedoh za intuiciju.
Zadivljujuće kada vidite da je neko dobio ovu pomoć i uspeo rešiti neki veliki problem.
Ako ne smeta navešću priču komšije mojih roditelja koji je kao zanatlija, prilično odavna postavasljo prva staklena vrata na jednoj od zgrada trgovačkih robnih kuća. Rekao je da je ceo dan pokušavao da sastavi taj mehanizam za njihajuća vrata ali nije uspeo. Morao je to odraditi tog dana jer je narednog dana bilo svečano otvaranje. Nije uspeo i kasno je otišao kući. Čim je zaspao usledio je san u kojem mu je pokazano šta i kako da složi u tom mehanizmu da bi vrata funkcionisala. Odmah je ustao usred noći i otišao da nastavi započeto. Sa lakoćom je odradio posao i otišao da mirno spava.
Nisam sledbenik Biblije iako sam je čitao, pa ću navesti stih iz nje u kojem je Sveti Pavle rekao, "Molite se braćo ali jedino Sveti Duh zna šta vam treba." Bez da ovo objašnjavam dalje ja bio dodao da zna ne samo šta vam treba več i kako treba i koji bi najbolji životni korak bio za svakok od nas. Zato, uvek je dobro pre spavanja zamoliti za pomoć ako se ima kakav problem i probati da se zamisli da ispred vas sedi sami Kreator, Bog, a vi sa njim razgovarajte sasvim otvoreno kao sa najvećim prijateljem. Probajte pa ako u svom srcu osetite izvesno poverenje ili ljubav ne plaši te se. Može iz toga uslediti iskustvo koje će vas preobratiti u osobu koja će početi mnogo dublje razumeti sebe i život.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.