Intuicija

Osećate li je u sebi? Da li imate neki praktičan primer koji biste podelili sa nama kako vam radi ta intuicija? Ja nisam sigurna ni da znam šta je to. Pa je možete malo i definisati za nas neznalice.
do sada sam u tri slucaja kad sam se upoznao sa nekim likovima osetio da nesto nece biti kako treba i da su "cudni"..i sva tri puta je ispalo da sam bio u pravu..
 
Osećate li je u sebi? Da li imate neki praktičan primer koji biste podelili sa nama kako vam radi ta intuicija? Ja nisam sigurna ni da znam šta je to. Pa je možete malo i definisati za nas neznalice.
Jednostavno osetiš da neko ili nešto ni/je ok, a da te pitaju da objasniš zašto - nemaš pojma. Ako rešiš da ideš protiv te "predrasude" uvek se zezneš.
 
Osećate li je u sebi? Da li imate neki praktičan primer koji biste podelili sa nama kako vam radi ta intuicija? Ja nisam sigurna ni da znam šta je to. Pa je možete malo i definisati za nas neznalice.
Osećam i jako često se oslanjam na intuiciju.To je unutrašnji osećaj koji u meni izaziva neko ili nešto iz spoljašnjeg sveta.Već je neko pomenuo da je to "unutrašnji glas" koji ti govori šta da uradiš. Obično se manifestuje kad si u nekoj dilemi ili moraš odlučiti na koju stranu krenuti i šta uraditi.Napr.kada nisam sigurna šta i kako treba uraditi, poslušam intuiciju.Kasnije više i ne razmišljam o tome "šta bi bilo, kad bi bilo".Mislim da se generalno ljudi koji ne vole slušati druge ljude i tuđe savete, oslanjaju na intuiciju.To ne znači da nikad ne poslušam tuđi savet, ali više verujem "sebi".
 
Intuicija je znanje koje je ugradjeno u svaku ćeliju i za koju nam ne treba pamet (mozak). Reakcija je refleksna a mozak može nekad da se ispreči i da ne dopusti da reaguješ na primalnom nivou. I obično se posle pokaješ što nisi.
ja mislim da je i intuicija u mozgu. Samo nije vezana za racionalni logični deo mozga koji pravi apstraktne modele realnosti koristeći uzročno posledične veze. Intuicija je asocijativna neuronska mreža koja se gradi iskustvima. Asocijativna znači da povezuje po principu asocijacija. Svaki put kad se desi nešto zastrašujuće sve što se u tom trenutku opažalo postaje povezano sa strahom. Što se češće ta asocijacija ponavlja to je ta asocijativna veza jača. Ako bi bebi puštali zastrašujuću muziku i istovremeno prikazivali slike belih miševa ta beba bi naučila da su beli miševi opasnost. To bi intuitivno osećala u svakom susretu sa belim miševima a ne bi znala da objasni odakle taj osećaj dolazi. Ta asocijativna neuralna mreža je način razmišljanja koji preovladava kod životinja.
Neki ljudi imaju dobro obučenu tu asocijativnu neuralnu mrežu i osete kada ih neko laže ili kad nekog trebaju da se klone.
 
ja mislim da je i intuicija u mozgu. Samo nije vezana za racionalni logični deo mozga koji pravi apstraktne modele realnosti koristeći uzročno posledične veze. Intuicija je asocijativna neuronska mreža koja se gradi iskustvima. Asocijativna znači da povezuje po principu asocijacija. Svaki put kad se desi nešto zastrašujuće sve što se u tom trenutku opažalo postaje povezano sa strahom. Što se češće ta asocijacija ponavlja to je ta asocijativna veza jača. Ako bi bebi puštali zastrašujuću muziku i istovremeno prikazivali slike belih miševa ta beba bi naučila da su beli miševi opasnost. To bi intuitivno osećala u svakom susretu sa belim miševima a ne bi znala da objasni odakle taj osećaj dolazi.
Neki ljudi imaju dobro obučenu tu asocijativnu neuralnu mrežu i osete kada ih neko laže ili kad nekog trebaju da se klone.
ima i toga, ali to su naučena ponašanja kroz iskustvo. Intuicija je reakcija na nešto sasvim novo.
 
ako postoji duša koja nije materjalna onda ona možda može da na neki način oseti energiju drugih ljudi na načine koji nemaju veze sa mozgom i poznatim čulima.
i to je diskutabilno da li je duša nematerijalna? Kruže priče da čovek izgubi 21 gram težine u trenutku smrti pa se kalkuliše da je to duša.
No, slažem se da se oseti energija, što od ljudi, što od stvari i dogadjaja.
 
Ako bi bebi puštali zastrašujuću muziku i istovremeno prikazivali slike belih miševa ta beba bi naučila da su beli miševi opasnost.
Nije ti dobar primer. Ako recimo puštaju zastrašujuću muziku i prikazuju slike malih, slatkih maca, dete bi se možda posle plašilo maca. Međutim iz nekog razloga miševi, dalje, crvi, buba švabe, itd., u nama izazivaju gađenje. Instiktivno.
 

Back
Top