Internet prevare haraju

mario80

Legenda
Poruka
59.823
Meni se povraća kada naletim na ovako otvoreno varanje i trovanje naroda:

https://prirodnolijecite.com/v3/rs/...&network=76da15e9-d41b-4884-a917-fe33ea2a019f

student_RS_dia.png
 
Najmanje mi je jasno ko su ljudi koji kliknu na takve stvari.
Stari i nemoćni u malom procentu barataju internetom (valjda). Oni lako padnu na telefonske pozive.
Moju babu pre neki dan ''zajahale'' neke telefondžije iz prostog razloga što je pomislila da je nekom stvarno stalo da sluša njen istorijat bolesti, sećanja iz detinjstva, fleshbekove sa operacije glasnih žica i sl. Kreme, gelovi, vitaminske bombe, pakovanja...
Tu je počelo forsiranje od 8 pre podne do 8 popodne nekoliko dana, digla se cela familija na noge jer cela kuća deli isti broj. Ne može se od fiksnog živeti. Ne, oni hoće babu da čuju, ne odustaju.
Za neko vreme smo ih se rešili, ali...
Mogu samo misliti šta rade starcima koji žive sami.
 
Internet je pun prevara samo je pitanje na šta će se ko upecati.Ovaj tip prevare se zove reklama umotana u novinski članak.I brdo ih je,samo menjaju sliku i ime inovatora. I svako ko se ne razume ili ga neka muka(bolest) muči misliće da je to stvarno.Inače zakonom je određeno da mora da postoji oznaka oglas koji niko ne poštuje jer nema ko da ih sankcioniše. Čovek treba u startu sam sebi da kaže,svako ko mi ponudi nešto što izgleda previše dobro da bi bilo istina znači da hoće da me prevari. I ne osuđujem nikog jer je samo pitanje momenta tj nepažnje da te neko prevari.
p.s. skoro je bio neki članak da je čovek iz zatvora prevario neku ženu iz niša ( telefonska prevara)
 
Nista novo samo sada vise dostupno. Ocajnih uvek ima, na to oni idu, nazvace 1000 njih svaki dan 5% ce biti dovoljno ocajno da odmah proba, 10% ce razmisliti..
Secam se 90tih I bodyguard majci, Alana cumaka, raznih biomed-ova, Trandze Kleopatre.... Dok ima ovaca bice I sisanja. One pravi lekare ( travare) neces naci na netu, u casopisima... Vec po preporuci....
 
U Srbiji vise veruju prevarama nego istini..
Zato sto nemaju mozga, glupi su Srbi , i onda im treba nesto sto je poznato njima, a to su obicno vec pripremljene javne floskule....nesto o cemu se svakodnevno prica, svakodnevno ispiranje mozga..

Prevaranti obicno upravo to rade, znaci nude ono sto je u fokusu....

A onaj ko prica istinu , on prica tamo gde je istina, a ne ono sto vam je u fokusu...
Znaci nikad, ali nikad Srbi nece biti usmereni ka istini jer ona nije nikad u fokusu i samim tim nece razumeti...

Evo sad kad ovo procitate, opet necete verovati u istinu , nego sve samo ne istinu....tj pronacicete nesto sto je vezano za ovo sto sam pisao, samo da nije ovo , i u to cete poverovati..
 
Napisali ste u temi internet prevare, ali ja ne vidim povecanje internet prevara nego real prevara..

Npr onaj novi zakon o zastiti potrosaca doneo je da su posteni trgovci popucali jer ne znaju kako da se brane a plase se nekorektnog i probuse ih cigani...ne mislim na rome, nego na ono sto mi zovemo cesto ciganijom, a ne odnosi se na rome , nego na nacin ponasanja, npr, ja sam svedok da ista zena, tj par, tu je bio i muskarac, dolaze na svaka tri meseca i donose par totalno istrosenih sandala a bilo je i drugih cipela, i traze menjanje, jer nije izdrzala obuca 6 meseci a vidi se da su ih koristili za planinarenje i namerno ih raubovali, a kad se tako ponasas sa onim zenskim, valjda se zovu sandale, ono sto koriste za balove, vrlo lepa zenska letnja obuca, a po onome sto sam video, materijal i kroj , vrlo kvalitetna.
Pazite ja kao lovac na kvalitetnu obucu vidim da je kvalitetna, a pisem o obuci koja je vracena za manje od 6 meseci, apsurd...a nije apsurd.
I sta ce , prodavacica prati instrukcije i vraca obucu...novu...

Sa druge strane, skoro svi ostali prodavci na malo su toliko poostrili uslugu podrske, da je apsurd...bukvalno te zaebavaju u zdrav mozak ako se pogodi feler, a feler je deo afro kvaliteta kakav mi uvozimo...2% je idealno mala koncentracija felera...5% je vec gornja granica...znaci u tom opsegu je sve ok...za prodavca...cifre manje su samo znak da nije postojala motivacija ili neki drugi fiks je u pitanju , npr laptop kod kojeg ne koriste dvdrw, pa i ne shvate da je pokvaren..probali ga 5 puta i to dvdrw izdrzao..

Sto se tice drzave, svedok sam od pre 10 godina raznih prevara tipa na javnom konkursu za idejno resenje, kao ovo sto je sad bilo za soko, samo ja vise ne ucestvujem u tim konkursima, da se zaebavam sa seljacima i bolidima, a da me naguze za dz...
Zatim smo imali loto, sto ja nikako da poverujem, da moze da ide toliko duboko...
Pa smo imali dodelu 10 000e za inovativnost za uredjaj koji je pre 30 godina i vise opisan na zadnjim stranicama knjige i napravljen i fotografisan...
Pa ono sto je ovde tema, ili nije tema, takodje silni noviteti gde ljudi imaju cak i patente , a ja poznajem ono sto je patent i znam da je to odavno patentirano u usa i kanadi i svedskoj, samo kod nas mediji bruje kako je to novo...

Zaboravih kako se u filmu zove taj svet, narnija valjda, nisam gledao film...
 
U bgd je lik osmislio prevaru sa trgovinom valuta, napravio simulator online i ljudi ulagali i čekali. Poenta je u što većem ulaganju i čekanju :hahaha: bilo na vestima okrali su 250 miliona evra. Posle ih izrešetali u hodniku zgrade i nikome ništa. Vrv iza toga stoji sns bagra.
 

Back
Top