Internet preko mobilnoga telefona

Могуће је, али колико ја знам, само ако је у питању лап топ, јер само они имају wi-fi модем.
Дакле, на телефону пронађеш опцију конфигурисања hot spot-а, мобилни телефон постаје тачка која емитује wi-fi сигнал.
Лап топом онда тражиш које бежичне мреже су ти доступне, ухватиш ту мрежу коју прави твој мобилни, и то је то.
Наравно, пожељно је да заштитиш лозинком ту мрежу да се не би качио комшилук.
Лозинку наравно бираш на мобилном, и исту ту куцаш на лап топу кад се качиш.

За техничке детаље треба да видиш на свом телефону, ако ти нешто не буде јасно питај.
 
O kakvom vi hotspotu pricate. Moze. Davno kada sam kacio fon pravio sam kao dial up konekcijum, i dobio sam podatke od mobilnog operatera za username, pass i koji broj da stavim kada se poziva. Sto se tice 3g ne znam kako funkcionise, nokia suit ima opciju da se konektuje na net prego moba. Najbolje bi bilo da pozoves operatera, id a ti to objasni. A telefon treba da se konfigurise da se ponasa kao modem, to ces lako naci u podesavanjima. CUj hot spot u moje vreme toga nije bilo xD
 
O kakvom vi hotspotu pricate. Moze. Davno kada sam kacio fon pravio sam kao dial up konekcijum, i dobio sam podatke od mobilnog operatera za username, pass i koji broj da stavim kada se poziva. Sto se tice 3g ne znam kako funkcionise, nokia suit ima opciju da se konektuje na net prego moba. Najbolje bi bilo da pozoves operatera, id a ti to objasni. A telefon treba da se konfigurise da se ponasa kao modem, to ces lako naci u podesavanjima. CUj hot spot u moje vreme toga nije bilo xD
ovo mi nije problem njega, znam da koristim kao modem međutim ja pričam o internetu koji dobijam uz određen tarifni paket , i koji prirodno mogu da koristim uz telefon .
 
ovo mi nije problem njega, znam da koristim kao modem međutim ja pričam o internetu koji dobijam uz određen tarifni paket , i koji prirodno mogu da koristim uz telefon .

Pa taj net i trosis. A moras praviti neki nalog da se konektujes. Kao kad uzmes onaj usb mdoem sa karticom, i imas mobilni net, moras podici onaj program i konektovati se, a tu je vec predefinisano username i pass i broj koji se poziva, taj broj je tipa *9978#, lupam tako nesto.

A ako mislis da ce ti kada ga konfigurises kao modem, skidati kredit, varas se, ako imas besplatne megabajte.
 

Back
Top