interesovanja..

Tesko je i kad je dosadno ali je jos teze kad se vratim kuci i nemam snage ni da progovorim ali stvarno, bez preterivanja. :(

Ne valja ni jedno ni drugo. Ako ti je dosadno, izgubis radne navike, postoji opasnost da skroz "okilavis", moze doci i do takozvanog "bore out"-a. Ako si preopterecen, non-stop u frci, pod stresom, ako ti posao uzima citavu energiju...to moze da ugrozi porodicu, postoji opasnost da izgoris ("burn out").
Neka zlatna sredina je o.k. Nadam se da cu uspeti da se iz dosade pomerim malo bar prema sredini.
 
Zene koja su vam interesovanja u zivotu? Imate li hobi? Vremena za sebe?
Kako znate da radite ono sto zelite - a ne ono sto vam je servirano da zelite?

Daklem... Vremena ima i uvijek se može naći, ali... mnogo, mnogo mrzim kad se ulijenim duhom,
i kad se svi moji planovi za početak bavljenja nekim lijepim i prijatnim aktivnostima svedu samo na planove. :(
A moglo bi se reći da sam sad u tako nekoj šmrlj fazi.

Volim da provodim vrijeme u prirodi.
I najobičnija šetnja + moja luda glava prepuna nekih misli i maštarija su sasvim dovoljni za ovo.
Jedva čekam da stigne proljeće, jer mnogo volim da se bavim uređenjem dvorišta, voćem, baštom i cvijećem. :D
Imam već neke lijepe ideje za ovu godinu, samo još da prođe ovih par mjeseci zime i bacam se na to. :)
Volim kad mi naleti period za čitanje, i još više volim kad pročitam nešto tako dobro da mi se danima, sedmicama ili čak mjesecima ta priča vrti po glavi. :heart:
Volim muziku... veče u tišini i polumraku uz muziku koja mi prija je savršen recept za opuštanje.
Uz to fantastično ide i još jedan od mojih hobija - sanjarenje... muzika, ja (Amelija) i moj mali svijet. :) Savršena kombinacija... doduše, nekad me tako provedeni sati razbiju na komade, ali mi isto tako i pomognu da se sastavim...
Volim i kad sam u stanju da redovno vedžbam, 2-3 dana u sedmici po 30-ak minuta, i to je sasvim dovoljno da se osjećam lepršavo i zdravo.
Jao, klizanje... :( Prošle zime sam prvi put stala na klizaljke, mućo mi se dopalo, i super sam se snašla, zadivila samu sebe... :D ... a ove zime sam tako lijena da još ni jedan jedini put nisam otišla do Z. Buuu! :(
Šta još, šta još... ples volim, ali sam od njega davno odustala, osim onako "za po kući". :)
Da bar ima neki salsa klub ili tako nešto u ovom mom divnom gradu... :/
Naravno, ima još nekih stvarčica koje su ostale na "to bih baš voljela da probam" ili "time ću se opet nekad baviti"...
nadam se da ću uskoro početi to da mijenjam.
I ono što me časkom učini srećnom i kad sam najšmrlj i najmrgud i najumornija na svijetu... djeca. :heart:
Mnogo volim provoditi vrijeme s njima, svaki sat igre i priče mi je dragocjen. :)

Pa, i nisam baš naročito aktivna osoba, ali sve navedeno radim isključivo jer to meni prija, liječi me i hrani...
a osim što ponekad samu sebe moram natjerati da se pokrenem i vratim nečemu što volim, niko mi nikad nije mogao servirati čime da se bavim.
 
Poslednja izmena:
Ples :heart:

Ritmicka gimnastika, jazz balet, show dance, hip-hop, latino u paru i formacije...

Pisanje kratkih prica i pesama, nekada hor...

Odlicna sam u sminkanju drugarica, feniranju istih i sjajno radim manikir (samouka) :manikir:

Obozavam da plivam i ronim, pomalo se bavim i fotografijom, a isla sam u ateljee na profi crtanje i slikanje...
 
Volim da citam;kad se dokopam dobrog romana sve zapostavim i zavrsim ga za jedan dan ,mada mi se to sve redje dogadja jer mi se cini da ni romani nisu ono sto su nekad bili (ili sam ja tokom godina postala probirljivija)

Volim da kuvam,ne bas svaki dan ali volim....a i znam :zper:

Volim biljke,u vrtu sam od proleca do jeseni

Volim da setam,sada po snegu pogotovo z:gs:
 
Zene koja su vam interesovanja u zivotu? Imate li hobi? Vremena za sebe?
Kako znate da radite ono sto zelite - a ne ono sto vam je servirano da zelite?

Moje najvece interesovanje je ujedino i moj hobi :heart: Mogla bih da radim i 24 sata dnevno, da imam muza i sestoro dece, ali za njega bih uvek nasla vremena. Izmucena i izmrcvarena posle radnog vremena, nikada mi nije tesko... Jos taj nezan i barsunast dodir na mom obrazu uvek mi izmami osmeh na lice...
 
Zene koja su vam interesovanja u zivotu? Imate li hobi? Vremena za sebe?
Kako znate da radite ono sto zelite - a ne ono sto vam je servirano da zelite?

Nemam puno vremena. Prepodne radim, popodne sam sa decom, tek uvece kad se oni uspavaju nadjem vremena za sebe. Zato i koristim posao da malo odem na net, procitam vesti i vidim sta ima i koga ima.

Kad su moji hobiji u pitanju najvise volim da citam i nocu cesto kasno ostanem uz dobru knjigu. Kad je lepo vreme volim i da vozim rolere, trudim se da svako vece prosetam, volim da idem u pozoriste kad imam vremena. Sve po malo.
 
Poslom kojim se bavim me jednim delom ispunjava , to je kada su putovanja , a onaj drugi deo posla je već kad kako, sve zavisi.
Inače hobi imam , vremena hm , pa trudim se da ga imam dovoljno, ono ako je provdeno i pola sata kvalitetnog vremena meni je ok.
Opet pored troje dečice ipak uspem da izvučem svoje vreme , kad kad biva pomereno, ali ga ipak bude,
Inače volim da pletem pa eto zimi to radim, da čitam i ako nekad me uhvati neka mrza što se toga tiče, volim da crtam, slikam fotoaparatom pa me već u gradu navikli kad nosim onoliko djule oko vrata, muž mi kupio da me iznenadi i stvarno me njime iznenadio :lol:,i volim da piskaram , što bi neko rekao volim pomisao na to što ne znači da imam i talenat, ali malo li je :mrgreen:
 
meni je zao sto ne radim ono za sta sam imala interesa i jedva sam se pomirila sa tim...Onda sam sebe utesila rekavsi da cu svaki slobodan trenutak koristiti da radim ono sto volim...i nekako sam nasla ravnotezu...Radim jer moram da zaradjujem za zivot i ovde gde sam nisam ni slutila u kojoj cu se seve bransi obresti da bi opstala...na zalost nista od tog nudjenog me nije zainteresovalo da u tome pravim neku karijeru ili sto kazu spojim hobi i posao zajedno i kako vreme odmice vidim da mi je i kasno...samo eto tesim se pomislju da cu sigurno napisati knjigu jer volim da pisem...i baviti se kreativnim radom kad god imam nalet inspiracije...tema hvala Bogu imam napretek pa bi mlo bila jedna knjiga a isto tako ideja za nesto lepo napraviti ima puno...pa idemo nekako...vazno je biti optimista...
 
Stosta me interesuje (hebe me MC u blizancima samo tako :lol:), pa mi je to ponekad bio problem iz razloga sto tezim ka tome da budem najbolja u onome sto radim...a nemoguce je u svemu biti najbolji..cesto sam odredjene aktivnosti zapocinjala, shvatila da to ne zelim da radim i napustila...brzo se zasitim...sa godinama naucih da lakse uvidim sta je to sto me bas ispunjava....

Kao dete i tinejdzer sam bila poprilicno aktivna i radoznala...mada i sada sam ali su me neke situacije, problemi sprecili u obavljanju raznih aktivnosti..
Volela sam izvanastavne aktivnosti iz geografije (dobijes pitanja, kopmas, mapu i pici u prirodu), istorije i ucestvovala u takmicenjima, aktivno sam pevala u horu 8 godina (bili medju najboljima), trenirala sam odbojku, gimnastiku kratko vreme, obozavala hokej na parketu, bacanje kugle, kosarku, volela sam dramski (melem za moju dushu, gde sam mogla da se uzivim u razne uloge, najradije sam bila vestica, glumila neko ludilo i sl.)..nedostaje mi obradjivanje drveta (volim miris drveta tokom obrade)..imala sam dosta drugih aktivnosti jos...stosta sam stela ali nije moglo...

Gajim veliko interesovanje za tehniku (kompjutere, telefone i ostala cuda), pa me je lako zateci kako cackam po njima...
Zanimam se za oklutno (ne u smislu "radnje"), psihologiju, astrologiju...
Volim da idem na izlete, da se popnem na brdo, biciklom, bez ili kombinacija...takodje putovanja, strane jezike... citanje (imam sve bedzeve iz osnovne za procitane knjige i za obavljene sportske aktivnosti)..
Volim muziku kao i svi..slusam stosta (jazz, pop, soul, tehno, funk...itd. pa cak i jodlovanje uz harmonik)...filmove takodje (nzn vise sta sve sam odgledala, pre sam znala naslove, glumce na pamet, sad ne pamtim to, nepotrebne informacije), razne dokumentarne emisije, gledanje gimnastike, skijanje, razne sportove, uz formulu jedan se uspavavam - 2-3 krug i nema me ..:rumenka:
Volim kompijuterske igre (najvise hidden objects -maher sam u vremenu i pronalazenju objekata), pucacine ala stari dobri Wolfenstein...
Kuglanje moze da bude opustajuce, ping pong (uz dobru muziku posebno), pikado..itd..odbojka mi ne nedostaje nikako..stalno smo je drndali pa je imam preko glave....

Obozavam slatko pa volim kolace da pravim, u osnovnoj sam cak strikala i kvackala..:roll: da ne spominjem ostale pomalo smesne aktivnosti...

Tesko sam se odlucila za srednju skolu a kamoli za dalje..videla sam sebe u raznim profesijama...sve mi je bilo zanimljivo (sem matematike - vazda sam imala bzvz profesore, nesposobne da motivisu sebe a kamoli mene i razred)..od malena zelja mi je bila da budem profesor, nebitno kog predmeta..i dugi niz godina mislila sam da sam pogresila pri odabiru..nakon predavanja osnova iz informatike i MS Offica nezaposlenima, shvatila sam da je moj odabir ipak pravi..

Inace vec 2 godine nisam posebno fizicki aktivna...najvise sto sam mogla da radim bilo je sporo hodanje...novi hobi mi je banjanje..:roll:...i jedva cekam da se popnem na neki vrh i zajasem bicikl (moram pre kupiti novi..:aha:)...zelja mi da skocim s padobranom iz aviona...sve hocu i nikako...
Trenutno mi prija samo muzika povremeno, smrtna tisina i opusteno druzenje...toliko sam umorna da bih najradije negde zapicila i da me nema mesec dana...
Mah, nek je zdravlja..vremena se nadje...
 
Zene koja su vam interesovanja u zivotu? Imate li hobi? Vremena za sebe?
Kako znate da radite ono sto zelite - a ne ono sto vam je servirano da zelite?


Vremena za sebe treba imati, raditi što želim, ne uvijek, ali udovoljavti sebi svakako. Voljeti se i ugađati sebi, ne znači da onaj kojeg volim je zapostavljen ili nedovoljno pažen. Čitam, pišem, kuham, putujem, družim se s prijateljima...
 

Back
Top