INTELIGENCIJA

looolita

Zainteresovan član
Poruka
291
Zanima me vase misljenje o tome da li je i koliko vidljiv iz natala stepen inteligencije date osobe?
Da li je presudan uticaj Merkura..koji uglavnom vlada procesom misljenja.. ili je ono sto on pokazuje samo nacin izrazavanja tzv.verbalna inteligencija,ili nesto vise?
 
Zanima me vase misljenje o tome da li je i koliko vidljiv iz natala stepen inteligencije date osobe?
Merkur uran i vladar trece su od interesa.
Merkur -bazicna inteligencija u kojoj sferi je (kom znaku), kako aspektovana -kako se ispoljava
Uran je briljantnost same ideje i brzinu misaonog procesa te kao izrazen moze dati ludog naucnika koji ako ima problem s merkurom se moze izboriti, ali obratno samo ako je polje device ukljuceno jer onda daje sistematicnost u radu i jedan divan temeljan pristup nauci kao poslu.
Dakle i jedno i drugo su inteligencija, nije samo verbalna to si negde pitala.
Me u Sco hoce da da bistar um za programiranje i veste prste da mu pomognu, u devici je lep za naucnika i ekonomistu jer je temeljan i nepogresiv, u vagici je diplomata...
Vladar trece je jako vazan -on je nas osnov, osnovno znanje pa samim tim ako njega nema, nema ni osnovnog obrazovanja, a bez njega tesko da se mozemo u bistre uvrstiti.
 
Merkur uran i vladar trece su od interesa.
Merkur -bazicna inteligencija u kojoj sferi je (kom znaku), kako aspektovana -kako se ispoljava
Uran je briljantnost same ideje i brzinu misaonog procesa te kao izrazen moze dati ludog naucnika koji ako ima problem s merkurom se moze izboriti, ali obratno samo ako je polje device ukljuceno jer onda daje sistematicnost u radu i jedan divan temeljan pristup nauci kao poslu.
Dakle i jedno i drugo su inteligencija, nije samo verbalna to si negde pitala.
Me u Sco hoce da da bistar um za programiranje i veste prste da mu pomognu, u devici je lep za naucnika i ekonomistu jer je temeljan i nepogresiv, u vagici je diplomata...
Vladar trece je jako vazan -on je nas osnov, osnovno znanje pa samim tim ako njega nema, nema ni osnovnog obrazovanja, a bez njega tesko da se mozemo u bistre uvrstiti.

Vladar trece mi je ovan. Uh shto sam sad digla nos....:lol:
Nego jel ima veze taj merkur u shkorpiji i sa inzenjerima?
 
Merkur uran i vladar trece su od interesa.
Merkur -bazicna inteligencija u kojoj sferi je (kom znaku), kako aspektovana -kako se ispoljava
Uran je briljantnost same ideje i brzinu misaonog procesa te kao izrazen moze dati ludog naucnika koji ako ima problem s merkurom se moze izboriti, ali obratno samo ako je polje device ukljuceno jer onda daje sistematicnost u radu i jedan divan temeljan pristup nauci kao poslu.
Dakle i jedno i drugo su inteligencija, nije samo verbalna to si negde pitala.
Me u Sco hoce da da bistar um za programiranje i veste prste da mu pomognu, u devici je lep za naucnika i ekonomistu jer je temeljan i nepogresiv, u vagici je diplomata...
Vladar trece je jako vazan -on je nas osnov, osnovno znanje pa samim tim ako njega nema, nema ni osnovnog obrazovanja, a bez njega tesko da se mozemo u bistre uvrstiti.

Vecinom, ako ne i sve do reci se slazem sa ovim kratkim navodima, pokazatelji 3-9 polja kao komunikativnosti, moci izrazavanja, prezentovanja svojih ideja i mentalne svesti, mentalna snalazljivost - odn kako kazem inteligencija...pa vladari polja i aspekti - koliko je to osoba spremna da ukopi i da izrazi, prezentuje ono sto ima i moze i koliko je sposobna da nadogradi jer sa cistom inteligencijom kao predispozicijom, cesto nista da uradimo ne mozemo ako ne nadjemo njenu primenu, zar ne!? Po meni ta "primenljivost stepena inteligencije" i aktivnost u njenom usmerenju igra jako bitnu ulogu jer sta ima osoba koje je na primer , da me ne shvati niko pogresno, sa stepenom inteligencije uvrscena u Mensin program , ako se u zivotu i profesionalno bavi, na primer kazem, profesionalnom voznjom..pa vozaci mogu da budu i osobe nize inteligencije, a njen talenat i njene predispozicije ostadose neiskoriscene, neusmerene, vidne su ali ni kroz materijalno nisu ispoljile neku ekstra bolju prodju...Ne samo sto je bitno da je covek ima kao osnovu i podlogu, sa tim ne moze nista, mora i da je primeni i nadje nacin ostvarenja, trudom i radom nadogradi..eto..
 
Meni se trece polje proteze Strelac-manje Jarac,Jupiter u jarcu lose aspektovan(iako je vladar 3. polja,neznam koliko ga to vadi),a 9. kuca mi je prazna,gospodar Merkur otisao u 7. u Ovna i uz to je retrogradan takodje lose aspektovan(ni Jupiter ni Merkur mi nemaju ni jedan dobar aspekt)i ja stvarno pocinjem najiskrenije da verujem da sam priglupa i da me vadi samo to sto se mnogo trudim.
Upomoc spasite mi ili pokopajte samopouzdanje!Ah,da a Mars(dispozitor Merkura) vladar 7. u 8. u konj. sa Saturnom u 8.i uz to cini mi se da je Mars na Algolu!
VIPIII,KRINKAAA,ELLL-JESAM LI JA GLUPA?
Recite mi istinu necu da se ljutim,please.
 
Meni se trece polje proteze Strelac-manje Jarac,Jupiter u jarcu lose aspektovan(iako je vladar 3. polja,neznam koliko ga to vadi),a 9. kuca mi je prazna,gospodar Merkur otisao u 7. u Ovna i uz to je retrogradan takodje lose aspektovan(ni Jupiter ni Merkur mi nemaju ni jedan dobar aspekt)i ja stvarno pocinjem najiskrenije da verujem da sam priglupa i da me vadi samo to sto se mnogo trudim.
Upomoc spasite mi ili pokopajte samopouzdanje!
Vipiii!

zasto? o cemu to pitas..zasto mislis da si manje inteligentna i jesi li procitala sta sam napisala iznad tebe? Bas ispoljavas svog Merkura u Ovnu, prvo se impulsivno zakacis, izrazis, onda retrogradno vratis, promislis i shvatis da ne treba da se zaleces svaki put cim nesto vidis..Na koju foru vezujes samopouzdanje za sve to?
 
zasto? o cemu to pitas..zasto mislis da si manje inteligentna i jesi li procitala sta sam napisala iznad tebe? Bas ispoljavas svog Merkura u Ovnu, prvo se impulsivno zakacis, izrazis, onda retrogradno vratis, promislis i shvatis da ne treba da se zaleces svaki put cim nesto vidis..Na koju foru vezujes samopouzdanje za sve to?

Pa kako da budem samopouzdana ako sam glupa(kva,kva,nemoj nikome da kazes).Izgleda da Pedja negativno utice na mene,sada sam pod utiskom njegove knjige i evo sta on kaze o retrogradnom Merkuru;
'' .....ovo je osoba koja ima losu koncentraciju,,tesko uci,tesko pamti,ima problema da se necega seti.Moze biti zaboravna ,konfuzna i usporena.Onjoj se govori iza ledja...gubi stvari,sitnice i slicno....daje probleme sa obrazovanjem,a u losim aspektima,kuci i znaku moze dati mentalnu retardiranost.Problemi u saobracaju i voznji(a meni astrolozi rekli da cu biti dobar vozac-pa kome da verujem).Deca mogu biti neposlusna ili bolesna(pupupu),".......
Da ne pisem dalje,da se najezis.
Ovo za decu sam dodala nevezano za temu posto me je i to moguce "ispastanje mozda preko dece "(opet pupupupu) uznemirilo vezano za tog retrogradnog Merkura,lose aspektovanog kao i lose aspektovanog Jupitera u 3.kuci.
Eto,zato sam ja (kao tip Device) odmah digla frku.Mnogo me je ubedacio.
I kako onda da podignem poljuljano samopouzdanje,kazi ti meni Vipi.
KVA,KVACMRC,SMRS,KVAAAAAA.:oops::oops::oops:
 
Pa kako da budem samopouzdana ako sam glupa(kva,kva,nemoj nikome da kazes).Izgleda da Pedja negativno utice na mene,sada sam pod utiskom njegove knjige i evo sta on kaze o retrogradnom Merkuru;
'' .....ovo je osoba koja ima losu koncentraciju,,tesko uci,tesko pamti,ima problema da se necega seti.Moze biti zaboravna ,konfuzna i usporena.Onjoj se govori iza ledja...gubi stvari,sitnice i slicno....daje probleme s obrazovanjem,a u losim aspektima,kuci i znaku,MOZE DATI MENTALNU RETARDIRANOST.Problemi u saobracaju i voznji(a meni davno jedana strolog rekao da cu biti dobar vozac).
Posto Merkur predstavlja i decu,osoba sa njima moze imati problema.Ona mogu niti neposlusna ili bolesna(pupupu),".......
Da ne pisem dalje,da se najezis.
Ovo za decu sam dodala nevezano za temu posto me je i to moguce "ispastanje mozda preko dece "(opet pupupupu) uznemirilo vezano za tog retrogradnog Merkura,lose aspektovanog kao i lose aspektovanog Jupitera u 3.kuci.
Eto,zato sam ja (kao tip Device) odmah digla frku.Mnogo me je ubedacio.
I kako onda da podignem poljuljano samopouzdanje,kazi ti meni Vipi.
KVA,KVACMRC,SMRS,KVAAAAAA.:oops::oops::oops:

pa ko ti rekao da citas tako izolovano, ja samo znam da si do sada naucila da se gleda polje i vladari za decu, za tebe je Merkur retrogradan U OVNU mozda i nagrada jer ko zna sta bi sve rekla da on prirodno nema zadrsku i kretanje unazad..ono Pupupupu zamisli kako bi se tek onda izletela..ko ti je rekao da knjigu citas izolovano i sve trazis u njoj uopsteno da primenis na sebe...
 
Kva,kva uciteljuice,nisam citala izolovano ali kada sam dotle(izmedju ostalih strahota dosla),ja se naravno prepala.A ovo za Merkura mozda si u pravu,ionako mi je jezik brzi od "pameti".....ko zna kakav bih do sada medjunarodni incident napravila.(posebno sto je u opoziciji sa retro Uranom u 1.)
 
Mislim da tvoj Merkur vise ukazuje na (ne)mogucnost izrazavanja na verbalnu inteligenciju,ali to nikako ne znaci da si glupa.
Vip je bas lepo u ovom postu sve objasnila...
Evo primer iz mog iskustva ja znam osobu sa uzasno ostecenim aspektovanim Merkurom,a covek je pritom neverovatno inteligentan samo mu je nivo tolerancije i razumevanja za druge ljude uzasno mali.Tako da je stalno u konfliktu,psuje...Merkur ima milion mogucnosti da se ispolji.
 
Mislim da tvoj Merkur vise ukazuje na (ne)mogucnost izrazavanja na verbalnu inteligenciju,ali to nikako ne znaci da si glupa.
Vip je bas lepo u ovom postu sve objasnila...
Evo primer iz mog iskustva ja znam osobu sa uzasno ostecenim aspektovanim Merkurom,a covek je pritom neverovatno inteligentan samo mu je nivo tolerancije i razumevanja za druge ljude uzasno mali.Tako da je stalno u konfliktu,psuje...Merkur ima milion mogucnosti da se ispolji.

Hvala ti na podrsci i lepim recima loolita(nadam se da sam pravilno shvatila).Znas,videces sto si duze na forumu koliko je meni lako da se zabrinem(makar i neopravdano)....ma ja stalno nesto brinem,jedna dobra zurka bila bi mi sasvim ok za opustanje...a i fitilj mi je veoma kratak tako da ako od nekog ocekujes da upadne bez razmisljanja u konflikt,opet ja:oops::oops::oops:...a posle mi zao..stacu,takva sam.Volim za sebe da mislim da makar nisam zla,vreme ce da pokaze.:oops:
Pozz za tebe!
 
Kada vidis da ljudi imaju Merkur u Devici odmah znas da su izuzetno inteligentni ali nekada su vrlo ne obrazovani sto se zvanicnog obrazovanje tice, zatim Jupiteru III - polju imaju stvarno vrlo inteligentni ljudi. Mislim ovo su mahom aspektu za nadprosecnu inteligenciju , na gledajuci obrazovanje. Tu je i Merkur u aspektu sa Jupiterom kao i dobar aspekt izmedju Merkura i Urana.
 
jedno pitanje..Strelac umetnut u 3 polje, a merkur u Blizancima umetnutim u 9 polju - pa grdan iskvadratiran sa Uranom u 12 u Devici ali u konjukciji asc..nije lepo, zar ne ili ...misljenja sam da je to bas izazov Urana, ono ceprkanje, piljkanje ali ne Devicansko nego radoznalo kad, gde , kako...sta mislis
 
Kada vidis da ljudi imaju Merkur u Devici odmah znas da su izuzetno inteligentni ali nekada su vrlo ne obrazovani sto se zvanicnog obrazovanje tice, zatim Jupiteru III - polju imaju stvarno vrlo inteligentni ljudi. Mislim ovo su mahom aspektu za nadprosecnu inteligenciju , na gledajuci obrazovanje. Tu je i Merkur u aspektu sa Jupiterom kao i dobar aspekt izmedju Merkura i Urana.
A kad je u Vodoliji? Merkur, mislim. A Jupiter odmah u komsiluku, Ribe. Ne grade aspekt, nikakav...
 
Mislim, moram da dodam, ja ne sumnjam u sebe i svoju sposobnost, ako je koeficijent merilo(ali i on se dobija tako da se rade testovi, pa zavisi u kom stanju ste bili kad ste radili i tako jos po nesto, ali da uzmemo da je merodavan), gde god da mi je, a nije lose uopste, merili mi, zar nije bolje da osoba ima izazov, kvadrat, da je nesto "natera" da misli odnosno da trazi resenja za sve..pa nece ona sama tek tako da bude iskoriscena zato sto ima pozitivan aspekt i sto nesto ukazuje na nju...Nesto treba da je non stop tera da bude aktivna, jel da!?
 
U Nemačkoj 2001. godine sam aplikovala na Med. fakultetu, tražili su test inteligencije, ispadoh nadprosečna, ali iskreno mislim da su ti testovi GLUPOST nevidjena. Baš zato što sam rad testa ne uključuje samo preslikanu inteligenciju, nego kako reče neko ( mislim vip), zavisi i od trenutnog stanja osobe- treme, zdravlja, tipa ličnoszi ( kad mu se aktivira bolja percepcija, a kad postaje zbrkana)....
 

Back
Top