Intel potvrdio 11-tu generaciju “Rocket Lake” desktop procesora za 2021. godinu

miodragstankovich

Aktivan član
Poruka
1.178
Intel potvrdio 11-tu generaciju “Rocket Lake” desktop procesora za 2021. godinu

Ukoliko tražite da unapredite svoju konfiguraciju ili kupite novi desktop, možda bi bilo dobro da sačekate sledeću godinu. U postu na Medium-u, Intel je potvrdio da će 11. generacija “Rocket Lake” procesora stići na tržište u prvoj 2021. godine.

Brzine do 5 GHz
Prema informacijama sa sajta Videocardz, novi procesori će izaći u martu sa “Cypress Cove” arhitekturom, a imaće brzine do 5GHz i konačno će prestati da pravi procesore u sada već zastareloj 14nm arhitekturi. Time će Intel konačno na tržište izbaciti konkurenta AMD Ryzen čipovima treće generacije sa PCIe 4.0 podrškom.
Izgleda da se Intel trudi da zaseni, koliko je to moguće, Ryzen procesore serije 5000 kompanije AMD, koji se izbacuju na tržište kao glavni konkurenti Rocket Lake generacije Intel-a.
Izvor: PC Press
Originalni izvor: Engadget
 
Intel potvrdio 11-tu generaciju “Rocket Lake” desktop procesora za 2021. godinu

Ukoliko tražite da unapredite svoju konfiguraciju ili kupite novi desktop, možda bi bilo dobro da sačekate sledeću godinu. U postu na Medium-u, Intel je potvrdio da će 11. generacija “Rocket Lake” procesora stići na tržište u prvoj 2021. godine.

Brzine do 5 GHz
Prema informacijama sa sajta Videocardz, novi procesori će izaći u martu sa “Cypress Cove” arhitekturom, a imaće brzine do 5GHz i konačno će prestati da pravi procesore u sada već zastareloj 14nm arhitekturi. Time će Intel konačno na tržište izbaciti konkurenta AMD Ryzen čipovima treće generacije sa PCIe 4.0 podrškom.
Izgleda da se Intel trudi da zaseni, koliko je to moguće, Ryzen procesore serije 5000 kompanije AMD, koji se izbacuju na tržište kao glavni konkurenti Rocket Lake generacije Intel-a.
Izvor: PC Press
Originalni izvor: Engadget
lakrdija! Kao da Toyota objavi da će prestati da proizvodi 'zastarele' male i spore modele Aygo sa samo TRI cilindra!? NABIJEM ih sve! Pa kaže: Šta će mi mrcina od 500 KONJA kada se po gradu u gužvi autom vučem sporije od pešaka!? :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
ma korisnici su DEBILČINE koje dozvoljavaju da ih proizvođači NATEŽU kao male majmune! Šta će mi HepaCore makina za neki glupi terminal ili registar kasu! A i za to moraš da kupiš skupe modele! :zcepanje: :zcepanje:
Da znaš da se donekle slažem sa tim.
Ovo je sve sada nekako na isti kalup,mislim dobro je što ide,ali majko mila,ko to da kupuje...
Treba da se sete Core 2 Duo i sve će im ići kao 'ladna voda ako žele da nadmaše AMD. Ovakvo jurcanje po pitanju performanisi/radne frekvencije,ne,ne valja to. Ne zna se ko tu koga juri da stigne i ko kome vuče nos..
 
Da znaš da se donekle slažem sa tim.
Ovo je sve sada nekako na isti kalup,mislim dobro je što ide,ali majko mila,ko to da kupuje...
Treba da se sete Core 2 Duo i sve će im ići kao 'ladna voda ako žele da nadmaše AMD. Ovakvo jurcanje po pitanju performanisi/radne frekvencije,ne,ne valja to. Ne zna se ko tu koga juri da stigne i ko kome vuče nos..
Ne preteruj! U redu je da se razvijaju sve brži i jači modeli za neka područja kao serveri, gejming i razne profi-primene. Ali to ne treba za barem 500 miliona 'glupih' primena računara......
 
Ne preteruj! U redu je da se razvijaju sve brži i jači modeli za neka područja kao serveri, gejming i razne profi-primene. Ali to ne treba za barem 500 miliona 'glupih' primena računara......
Hej! Ne preterujem! :D
Šalim se malo,jeste u redu,ali kažem,zar nije lakše da urade isto kao i sa Core 2 Duo,nego ovako da se jurcaju?
 
Hej! Ne preterujem! :D
Šalim se malo,jeste u redu,ali kažem,zar nije lakše da urade isto kao i sa Core 2 Duo,nego ovako da se jurcaju?
Zdrava konkurencija često dobro dođe! Da je nije bilo, npr. ameri ni do danas ne bi bili na Mesecu! Istina, neki kažu da nikada nisu ni bili!? :zcepanje: :zcepanje:
 
lakrdija! Kao da Toyota objavi da će prestati da proizvodi 'zastarele' male i spore modele Aygo sa samo TRI cilindra!? NABIJEM ih sve! Pa kaže: Šta će mi mrcina od 500 KONJA kada se po gradu u gužvi autom vučem sporije od pešaka!? :zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
Tako je.Meni A8 stuče pola garsonjere u Borči dok prođem kroz špic.Oznojim se od stresa.Žena me mrzi.
 
Moraju da jure AMD sa brojem jezgara , iako 90% trzista ne moze da uposli vise od 4 Cores 8 Threads. A AMd izbacuje sa 24 + jezgara za kucnu upotrebu.
Ali eto hajp....

Taman za godinu dve da ugradim sa 8 jezgara.
Dobro al za igrice super tipa battlefield gde jede jezgra.Mada vise bi voleo da im fokus bude klok speed i ipc umesto 24 jezgara.
 
Dobro al za igrice super tipa battlefield gde jede jezgra.Mada vise bi voleo da im fokus bude klok speed i ipc umesto 24 jezgara.
Nisam igrao Battlefield ali
Gledao sam testove na netu za moj proc i7 7700k 4/8 i amd 3900x 12/24, i iako ga 3900x dere u sintetickim testovima u igrama
1440p i nema toliko velike razlike, sa istim gpu.
ako 7700k ima 135fpsa 3900x ima 145fpsa. i gde I7 ima 105fpsa ovaj ima 111fps.

Moguce za nove igre koje ce izlaziti za next gen konzole bude vece razlike , ali to ce se osetiti tek za 2-3 god, a ko zna sta ce tada biti aktuelno.
Taman 5900x za dve god kada mu padne cena 50% :)
 
Gde ćeš veći klok speed? Pa mikrotalasne rade na nižim frekvencijama!? :zcepanje:
Stari engini csgo,arma 3, i ostale popularne igrice rade na starijim enginima gde klok speed je mnogo bitniji od jezagara.Bio bih miran na 6ghz xD.Uglavnom lose optimizovane ili stariji engini (tipa source koji vrti par popularnih igrica csgo,gmod,l4d2 i jos toga je napravljen da radi na max 2 jezgra) i onda ti klok speed jako bitan. (Pogledaj i7 9700k vs ryzen 7 3gen na csgo) Navijam za crveni tim al ovo kazem samo radi poredjenja.
 

Back
Top