INTEGRITET I SUVERENITET SRBIJE

Ilinoida

Domaćin
Poruka
4.843
Nismo mi doveli u pitanje integraciju sa EU već zemlje koje su prekršile međunarodno pravo.

Dakle, sulude su optužbe tipa "patriJote su krivi" i sl., suviše plitko i površno gledište na celokupnu našu situaciju oko ključnog pitanja za istoriju i opstanak jednog naroda.
Ne treba mi da trčimo u EU, postoje brojne zemlje koje nisu u EU, i ovde ne treba više da bude pitanje o integraciji, već o tome hoćemo li ili nećemo da očuvamo svoj integritet i suverenitet i opstanak jedne nacije.

Stalno smo držali zatvorena vrata Rusiji i ostalim zemljama, dok smo SAD-u i nekim Evropskim zemljama nudili sve počevši od svih naših fabrika i gostoprimstava, a za uzvrat nismo ništa dobili osim što smo postali njihovo "ekonomsko roblje".

Naši univerziteti su postali prepuni profesora koji ispiraju mozgove srpskim studentima kako treba da idu u Evropu i u SAD da rade ili ih obučavaju da rade za strane kompanije kod nas. Da ne govorim o medijskoj blokadi, i novinama od "samo 9 din." koje se štampaju samo da bi širile defetizam i laž o srpskom narodu.

Sada smo se napokon probudili i shvatili da nam taj isti zapad dobro ne misli, i da želi smo da realizuje na ovom području svoje ekonomske i političke ciljeve.
Verujem u ovaj narod i znam da će doneti pravu odluku šta je valjano činiti.
 
Таман добро дошло прешједнику, сад пошто му је Тања Мишчевић јавила да ОН може сам да потпише чувени ССП (Споразум о Споразуму о Перспективи). Таман да га потпише ионако нема скупштине које ће да ратификује или се успротиви. Коштуница је заједно са њим за сро и сад ће да се повуче као у опозицију. Креће предизборна кампања за ЕУ, против ЕУ, проЕУропљани против проРуса итд.

За РТБ су најавили да су послали налог за уплату - телфонирали Динкићу да га обрадују...нико није проверавао и да ли су паре легле...нема владе, ко да провери?

Пошто није било времена ни да протерамо БАР амбасадора смрдљиве Албаније, јер је то за нас сад велесила, а и није предвиђено БЕЗАкционим планом, онда ништа........

Кêрама бачена коска да се глођу до 11 маја и тако у недоглед.

А Србија све мања. Oбичан народ све сиромашнији, дугови све већи...Ужа Србија УЖАС је затвор за Србе, где имају двориште да протегну ноге, тамо где прогласе нове франкенштајн државице ту је самица или егзекуција.

За време Милошевића Србија је била претња региону, за време Тадића и Коштунице је постала спрдачина за регион, ускоро ће се организовати туре за стране туристе да се запишавају по српским гробљима и по споменицима српским великанима...да се ослободе стреса на радним местима. Добро је,.има да нам процвета приход од туризма.

Србија 2008....
 
Kako neko može da očuva ono što nema? Srbija nema integritet i suverenitet na Kosovu još od 1999. a svi koji se ne slažu sa mnom neka ne smaraju nego odu do Prištine na vikend.
A ako neko misli da će se Kosovo vratiti ako dignemo nos i igramo uvređene mlade sa EU,grdno se vara.. Samo ćemo biti još bedniji i zaostaliji,rupa na mapi koje se svako kloni.. Pa preko 90% investicija u Srbiju došlo je iz zemalja EU i njihovh bliskih saradnika i ko će drugi ovde da dođe da otvara fabrike i zapošljava? Rusija? Kuba?

A što se tiče one idiotske primedbe o "ispiranju mozgova na univerzitetu" mogu samo reći: mesto ti je u toj jaruzi.
 
Kako neko može da očuva ono što nema? Srbija nema integritet i suverenitet na Kosovu još od 1999. a svi koji se ne slažu sa mnom neka ne smaraju nego odu do Prištine na vikend.
A ako neko misli da će se Kosovo vratiti ako dignemo nos i igramo uvređene mlade sa EU,grdno se vara.. Samo ćemo biti još bedniji i zaostaliji,rupa na mapi koje se svako kloni.. Pa preko 90% investicija u Srbiju došlo je iz zemalja EU i njihovh bliskih saradnika i ko će drugi ovde da dođe da otvara fabrike i zapošljava? Rusija? Kuba?

A što se tiče one idiotske primedbe o "ispiranju mozgova na univerzitetu" mogu samo reći: mesto ti je u toj jaruzi.

Pošto si spomenuo 1999. godinu tj. godinu gubitka KiM, da te podsetim malo šta je još bilo 1999.
Ako se dobro sećam tada je Kina ponovo povratila vlast nad Makaom, kao što je dve godine ranije i nad Hong Kongom.
I celo to vreme dok su čekali da im se vrati njihovo (kao što sada čekaju Tajvan) niko u Kini se nije zalagao za tezu da je to teritorija koja više nije njihova...

Evo i par citata sa sledećeg linka: http://www.vreme.com/arhiva_html/468/20.html

"Odavno se negde nisu tako obradovali kineskoj vojsci kao u ponedeljak 20. decembra oko podne na Makaou, malom ostrvu preko puta Hong Konga, koje je dan ranije uz veliku pompu pripojeno matici Kini nakon gotovo 450 godina, koliko je bilo portugalska kolonija. Evropska zajednica se, makar formalno, tim činom minimalno geografski smanjila, a Kina neprimetno povećala, ali je simbolički značaj pripajanja Makaoa Kini znatno veći."

"PREDAJA PRE ROKA: Samo nekoliko dana ranije, tačnije 14. decembra, slična ali mnogo manje glamurozna ceremonija dešavala se u Panami. Nakon 95 godina uprave, SAD su predale Panamski kanal lokalnoj vladi. Zapravo jedina realna sličnost između Makaoa i Paname jeste način na koji je pitanje suvereniteta razrešeno. Zainteresovane strane, u ovom slučaju SAD i Panama, sporazumele su se još 1977. da će kanal preći u vlasništvo lokalnog stanovništva tačno 31. decembra 1999. U to vreme predsednik Amerike bio je Džimi Karter, i ovaj njegov potez izazvao je buru nezadovoljstva među konzervativcima. Bura se nije stišala do današnjeg dana, tako da je isti taj Karter, sada već u penziji, poslat da u ime Amerike izvrši što se mora."

"Za razliku od Portugalaca koji su otvoreno priznavali da je Makao njihova kolonija, Amerikanci su uvijeno (kako već umeju) pred svetom i sebi samima kao jedan od razloga za prepuštanje kanala Panami naveli da se tu radilo o nečemu što je možda moglo da se okvalifikuje kao kolonijalizam, mada taman posla i - daleko bilo. Vreme kolonijalizma (sem nekoliko minornih primera) biće tako okončano sa dvadesetim vekom."

http://serbian.cri.cn/1/2007/07/02/21@64607.htm

"Novi šef diplomatije Velike Britanije David Miliband juče je rekao, da je u proteklih deset godina od povratka u domovinu Hong Konga postigao očigledan uspeh, kao i da je uspešno sprovođena politika «jedna zemlja sa dva sistema».

Indijski list Hindu juče je saopštio da sve više hongkonških građana učestvuje u izgrađivanju politike, poštijući princip «jedna zemlja sa dva sistema». Isti list ističe da politička reforma u Hong Kongu i dalje traje a razvoj privrede je u neprestanom usponu.

Britanski Ekomonist je objavo tekst u kome se navodi, da se u proteklih deset godina Hong Kong suočavao sa azijskom bankarskom krizom, zatvaranjem mreze preduzeća, ptičijem gripom i SARS-om. Međutim Hong Kong je dobro rešio ova pitanja i održao brz razvoj privrede.

Japanski i nemački mediji kao i mediji drugih zemalja takođe su visoko ocenili postignuća Hong Konga nakon povratka u domovinu."

Tako da bih nekima savetovao da uče od drugih kako se čuva svoje...
 
Pucali smo u slepoočnicu vodeći 3 uzaludna rata koja smo izgubili. Sada je samo dilema da li moramo da izgubimo još jedan rat da potvrdimo da samo zadnji zaista izgubili. To je cela suština problema.

Jeli leba ti, kako možete da budete nacionaliste a da ne podržavate Nedića i Ljotića, pa zar im niste spomenike dizali pošto smo razjurili SPS 2000.? Za koga ste onda, za Staljina i svetsku revoluciju? Ni to niste? Samo ste protiv Evrope, po svaku cenu, i uz bilo koga kome je to politika?
 
Pucali smo u slepoočnicu vodeći 3 uzaludna rata koja smo izgubili. Sada je samo dilema da li moramo da izgubimo još jedan rat da potvrdimo da samo zadnji zaista izgubili. To je cela suština problema.

Jeli leba ti, kako možete da budete nacionaliste a da ne podržavate Nedića i Ljotića, pa zar im niste spomenike dizali pošto smo razjurili SPS 2000.? Za koga ste onda, za Staljina i svetsku revoluciju? Ni to niste? Samo ste protiv Evrope, po svaku cenu, i uz bilo koga kome je to politika?


nisi ti pucao ni u sta . jer nemas muda ni obarac da povuces.

ti pucas u buducnost srbije i zalazes se da budemo unisteni.

nismo mi protiv evropske unije vec je ona protiv nas.

ti si sluga kakvog svaki gazda moze samo da pozeli. samo znam da srbin nisi niti ikada mozes biti.
 
Cela ova priča me podseća na 1903.godinu, kada su svrgnuti Obrenovići, i kada je tadašnja Srbija okrenula leđa Austrougarskoj, sa kojom je do tada imala gotovo svu spoljnotrgovinsku saradnju, i za koju se činilo da nema alternativu. Do tada je, kao što je i sada slučaj, Austrougarska, kao i današnja Evropa smatrala da je za stabilnost Balkana (čitaj njihove interese) dobra mala i slaba Srbija, okretanje leđa takvom "prijatelju" je Srbiji donela koristi, ne vidim razloga zašto nebi i sad, jer će nas njihove ucene i šargarepa za kojom ćemo juriti kao magarci uvlačiti iz jedne teške situacije u drugu, njihovim ucenama nikada neće biti kraja, a i sa njima ćemo ulazak u EU dočekati kao beogradski pašaluk.
 
Ovim ces sigurno dovesti Predsednika u bedak,pa ce se duboko zabrinuti pre potpisivanje SSP.:lol:

Pa neka potpiše i da Srbija ne postoji. Može da uradi sve sad kad je vlast u njegovim rukama.

Jedan mudar starac iz Srbije je jednom rekao: "Sinko, čuvaj se pošljednje", a kada su ga pitali šta mu taj savet znači, rekao je:

"ZLATNIM PIŠEŠ, A GOVNOM PEČATIŠ". (To važi i za našeg dragog predsednika koji je obmanuo Srpski narod)
 
Kako neko može da očuva ono što nema? Srbija nema integritet i suverenitet na Kosovu još od 1999. a svi koji se ne slažu sa mnom neka ne smaraju nego odu do Prištine na vikend.
A ako neko misli da će se Kosovo vratiti ako dignemo nos i igramo uvređene mlade sa EU,grdno se vara.. Samo ćemo biti još bedniji i zaostaliji,rupa na mapi koje se svako kloni.. Pa preko 90% investicija u Srbiju došlo je iz zemalja EU i njihovh bliskih saradnika i ko će drugi ovde da dođe da otvara fabrike i zapošljava? Rusija? Kuba?

A što se tiče one idiotske primedbe o "ispiranju mozgova na univerzitetu" mogu samo reći: mesto ti je u toj jaruzi.

Kako te nije sramota da ovo pišeš ? Koje si ti nacionalnosti ?
Ne mogu da verujem da neko može pisati ovakve gadosti o svom narodu i zemlji (osim ako nije albanac), "mi bedni, mi zaostali, mi rupa na mapi od koje se svako kloni" ? Znaš li ti uopšte ko je bio Srpski narod i šta je dao za tu istu Evropu i Ameriku o kojoj drobiš ovde ?
 
Kako te nije sramota da ovo pišeš ? Koje si ti nacionalnosti ?
Ne mogu da verujem da neko može pisati ovakve gadosti o svom narodu i zemlji (osim ako nije albanac), "mi bedni, mi zaostali, mi rupa na mapi od koje se svako kloni" ? Znaš li ti uopšte ko je bio Srpski narod i šta je dao za tu istu Evropu i Ameriku o kojoj drobiš ovde ?

To što čovek kaže je 100% istina.


A o tome što je "Srpski narod dao". Svet nikako i dalje da nam oprosti što smo u Balkanskim ratovima srušili Osmansko carstvo, i što smo izazvali prvi svetski rat. Po zapadnoj istoriji blakansko ratište je bilo potpuno nebitno za tok prvog svetskog rata, koji je dobijen samo zahvaljujući ulasku USA u rat. U drugom svetskom ratu su ovde bili partizani, dakle komunisti, dakle neprijatelji. Po trenutnom stavu zapadnih političara i istoričara zla i zverstva komunizma su neuporedivo gora od Hitlera i u drugom svetskom ratu su i nacisti i komunisti bili negativci, samo što su komunisti bili veće negativci.

Samo da dodam. Po zapadnoj aritmetici je vrlo jasno zašto je SSSR bio veće zlo. Samo oko drugog svetskog rata je Staljin ubio 20 miliona civila dok je Hitler odgovoran za smrt 6 miliona Jevreja (ostalih 6 miliona žrtava holokausta se retko kad broje, za ime Boga uglavnom su to slovenske zveri i varvari, ko njih računa u ljude i civilne gubitke). Ukupno će redovno iznosti 300 miliona žrtava komunizma u odnosu na 15-20 miliona žrtava WWII i izvoditi svoje zaključke.

Takve stvari kao što su istorijske činjenice i "šta je Srpski narod dao za Evropu i Ameriku" služe samo SRS na domaćoj sceni. U svetu ih ili zabole za nas ili veruju u kretenske floskule skuvane tokom hladnog rata koje sam gore naveo.
 
Jeli leba ti, kako možete da budete nacionaliste a da ne podržavate Nedića i Ljotića, pa zar im niste spomenike dizali pošto smo razjurili SPS 2000.?
Ako je ovo meni upuceno, iako sam dao svoj skromni doprinos razjurivanju SPS-a, nikakve spomenike Nedicu dizao nisam (keve mi Nevenke), a koliko znam, nije niko po Srbiji.

I da, saradnja, simpatije, cak i identifikacija sa okupatorom, to su radili nedicevci.
 
Ako je ovo meni upuceno, iako sam dao svoj skromni doprinos razjurivanju SPS-a, nikakve spomenike Nedicu dizao nisam (keve mi Nevenke), a koliko znam, nije niko po Srbiji.

I da, saradnja, simpatije, cak i identifikacija sa okupatorom, to su radili nedicevci.

Што се Недића тиче, веруј ми да грешиш. Кад се једном отвори тема на Историји, радо ћу ти објаснити улогу Недића, која је другачија од улоге Љотића.
 
Што се Недића тиче, веруј ми да грешиш. Кад се једном отвори тема на Историји, радо ћу ти објаснити улогу Недића, која је другачија од улоге Љотића.
Ma, hebes Nedica, poenta je jasna. EU je, makar precutno, podrzala komadanje moje, tvoje, undentified-ove, drugim recima nase zemlje i okupaciju jednog njenog dela. Tezenje toj EU, a kamoli NATO-u ja ne mogu da shvatim nikako drugacije nego kao saradnju sa okupatorom. Da ga 'bem, moguce da je u meni problem, mozda sam politicki nepismen, ali ja to tako kapiram.
 
EU je, makar precutno, podrzala komadanje moje, tvoje, undentified-ove, drugim recima nase zemlje i okupaciju jednog njenog dela. Tezenje toj EU, a kamoli NATO-u ja ne mogu da shvatim nikako drugacije nego kao saradnju sa okupatorom. Da ga 'bem, moguce da je u meni problem, mozda sam politicki nepismen, ali ja to tako kapiram.

Naravno da je EU u tome saučestvovala, nisi "politički nepismen", stvar je jasna i to ne misliš samo ti već mnogi danas u Srbiji i svetu. Ne radi se o tome što je Kosovo dobilo nezavisnost od tih zemalja, već o tome što je dozvoljeno formiranje NATO države na Kosovu. Dakle, nije to samo sada Kosovo, već NATO DRŽAVA u sred Evrope!
I to je sada ključni problem.
 

Back
Top