Quantcast

Instalacija xp sa USB....nece

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Libero037

Početnik
Poruka
33
Imam Acer Aspire one...pokusao sam da reinstaliram xp.tj.da preformatiram disk i ubacim kopiju na engleskom...bio na Sweden...sve sam lepo odradio...multiboot 10, total commander....prvi korak odradjen ali kad je trebalo korak 2 i 3 prijavio je gresku...
System32\hal.dll missing...znam sta je hal ali na instalacionom disku xp profesional.legalan .imam certifikat nema tog hall.dll fajla..sta da radim? Kako sad da preformatiram Acerov disk?

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
Ало... Libero Markoni :), разумемо да имаш проблем, али немаш разлога да га износиш у неколико тема, довољна је ова.

Елем, то твоје "чудо" нема никакву оптику, па си ишао на инсталацију преко USB-a?
Mожда је проблем у самом инсталационом диску, да је оштећен из неког разлога, без обзира што је то оригинал, па зато се нису сви фајлови лепо интегрисали на USB. Пробај све то опет да одрадиш, али са другом инсталацијом XP-a, па види хоће ли да прође до краја.

Мада, та грешка може да укаже и на евентуални проблем са хардом.

Libero037

Početnik
Poruka
33
Ma,zaboravio sam da sam bio clan Krstarice,otvorio novi nalog i moras da postavis bar tri pitanja pre nego te admin pusti u program :))
Nema optiku,probao sam sa piratskog diska ali se sad javio problem sto nece da krene sa instalacijom od pocetka.Kad startujem Acer on trazi nastavak instalacije...jel ima neka caka da nekako formatiram disk?

Libero037

Početnik
Poruka
33
Pa jel ti palo na pamet da ne moz se win copira..ono kao valjda su pametni da ga za toliko zastite
Vrlo moguce...evo vec treci disk i treci put isto..ta prekid veze hal.dll se javlja na istom mestu,kad treba da startuje instaliranje Xp.
Pre nego sam formatirao C disk(150gb) ima i jedna particija od 5Gb...nesto na svedskom...mozda sam i nju trebalo da formatiram...a jel postoji ikakav nacin da se zastita(ukoliko je ima) skine?

DeMikelis

Ističe se
Poruka
2.158
@Libero037...

Да би форматирао диск преко USB-a као једине опције код тебе, скини Active@ KillDisk који ће ти трајно побрисати све са хард диска. Тачније скини Active@ Boot Disk Creator за USB који ћеш наћи на Download страници, а такође и упутство како то одрадити.

_____
'ебеш компјутер који нема оптику!

Angel4U

Buduća legenda
Banovan
Poruka
36.701
Imam Acer Aspire one...pokusao sam da reinstaliram xp.tj.da preformatiram disk i ubacim kopiju na engleskom...bio na Sweden...sve sam lepo odradio...multiboot 10, total commander....prvi korak odradjen ali kad je trebalo korak 2 i 3 prijavio je gresku...
System32\hal.dll missing...znam sta je hal ali na instalacionom disku xp profesional.legalan .imam certifikat nema tog hall.dll fajla..sta da radim? Kako sad da preformatiram Acerov disk?
Idi na ovaj sajt: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?hal

I skini taj < hal.dll > ...i kopiraj ga u Windows/System32 folder

Treba da radi :)

Libero037

Početnik
Poruka
33
Evo i tvoj savet sam poslusao...skinuo hal.dll i ubacio u system32...preskocio je ono mesto gde je trazio "missing hal.dll pocne sa instalig windows i..ooops,saplete se...ovo pored nocne postade i dnevna mora...Izbacio prozorce pod imenom Files Needed...doslovce pise: The file "asms" on Windows xp Profesional SP 2 CD is needed...
a dole u izborniku kaze copy files from:
Globalroot\device\harddisc1\parttion1\$WIN_NT$~LS\I386.....proverio sam na boot usb ima folder asms i folder $Win_NT$~LS....ipak ce ovo u servis,vidim ja...

dujkenujkeme

Ističe se
Poruka
2.358
ja sam butovao ubuntu :think: ali stvarno :manikir:
i još 2-3 --- 10tak drugih :rotf:

Problem nastaje u biosima jer na pločama proizvedenim do 2007
nije uvek bio podržan boot sa usb uređaja,a i kad jeste
ispostavi se da ne ide sa novog 8Giga sticka :think:

Takođe je spor i na novim pločama transfer podataka u tom boot periodu
pa je na nivou usb 1.1 što ne odgovara usb-windowsu za učitavanje PE okoline ( 30-tak MB )
(ali nije problem za linuxe jer je bila manja količina transfera , ispod 10MB
koliko su zauzimali initrd.gz i vmlinuz .
Nove distribucije su blago iznad 10MB za ta dva fajla)

za windows xp mu treba usb driver od 2003 servera
jer taj od xp-a nešto u toku instalacije reinicijalizuje i zagubi se
ta particija sa koje se instalira- to jest usb fleška se ne vidi više :gace:
(tako bar kažu)

Libero037

Početnik
Poruka
33
Hvala u svakom slucaju,bar na pokusaju...lepo sam se dva dana naigrao...kao Roma protiv Sahtjora...i servis.Moj drug Zoki mi to uradio za vrlo kratko vreme...
jedino kad dize sistem pojavi izbor dva operativna win XP...mora da je ostalo nesto do moje muke...sad ako necu da cekam da sam odbroji one sekunde....inace kje OK.

Qurajber

Veoma poznat
Banovan
Poruka
11.259
Hvala u svakom slucaju,bar na pokusaju...lepo sam se dva dana naigrao...kao Roma protiv Sahtjora...i servis.Moj drug Zoki mi to uradio za vrlo kratko vreme...
jedino kad dize sistem pojavi izbor dva operativna win XP...mora da je ostalo nesto do moje muke...sad ako necu da cekam da sam odbroji one sekunde....inace kje OK.
Start > Run > msconfig

Na BOOT.INI tabu klikni Check All Boot Paths.

Pojavice se upit za uklanjanje reference ka Windowsu kojeg ustvari nemaš - klikni Yes.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.