Quantcast

Instalacija novog sistema

ДраганЖ

Aktivan član
Poruka
1.311
1. josh jednom nemam nameru da se ppravdam tebi ili bilo kome i ispovedam stvarno...I nemoj dame optuzujes za takve stvari...NE SMES a i nije OK...
2Sve ja znam da postoje Linux distribucije koje se placaju ali takodje malo njih sluzi za web diozajn, obradu fotografije itd.-vecinom su za servere, vece sisteme itd.
3. Do pre koju godinu je Linux bio pod moranje da moram da kucam komandu da bi instalirao program...Sto je meni dodatno otezavalo i komplikovalo takao u sustini banalan proces...
Kod mnogih distribbucija je bilo npr X za zatvaranje programa je bio na kontra strani, klik na DELETE brise TRAJNO< nema kante za smece..Sve su tpo stvari na koje se treba NAVICI! I zamisli sad dodje covek prvi put u kontakt sa Linuxom, nov komp i onda napravi sebi zesce sranje..?? Ako nema nekog ko zna oko Linuxa nahebo je...
4, NE SMESH tio mene daoptuyujes da je moje razmishljanje banalno i ne znam kakvo...Niti bilo chije...
5. Covek je izneo problem ja i jos neki smo izneli solucije....Bez ikakvog uplitanja u politiziranje i disuktovanje "zasto OVO a en ONO" koje ste vi pokrenuli...Ti i mister Zodiac najpametiniji na ovom svetu...
Хајде овако, разумем да си пробао једну дистрибуцију (а по твојим искуствима у питању је био Убунту са Јунит радним окружењем) која ти се није свидела јер ето није све као у виндовсу!?
Наравно да се код нове "играчке" мора прочитати упутство за употребу ако не желиш д је поквариш или пак доживиш неко лоше искуство - тј осим ако не волиш д учиш на својим искуствима -али за тако нешто већ мора да се има стрпљење и жеља да се нешто ново научи па макар и на тежи начин... Али тако је са свиме у животу а не само са оперативним системима.

Е сад друга је ствар због чега си запео за то правдање, нико ти то није тражио већ су постављена питања требала да те упуте на одређена размишљања која би била покренута твојим објективним одговорима.. Дакле то да ли неко нелегално користии одређене професионалне алате само зато што је то на виндовсу могуће није показатељ да је тај оперативни систем бољи већ да неко покушава да на кварно привуче кориснике...

Дакле ако теби није познато да постоје професионални алати који се тичу обраде фотографија, видео материјала, пројектовања и сл. онда по теби то и не постоји? Видиш и пре десетак година су постојали такви програми а постоје и данас - нису позанти просечним корисницима линукса из простог разлога што су то високо професионални алати које набављају фирме за високе износе (који су у рангу адобеових)....

Ако си изнео баналан закључак који је заснован само на субјективаном искуству (дакле као закључак досесен на основу ограниченог знања, робовању личним навикама, без покушаја да се претходно упознаш са материјом...) онда то јесте баналан закључак. Да си се пре испробавања Линукса упознао са његовим функционисањем, разликама измеђуонога што знаш и новог система, да си испробао више различитих радних окружења (може и на истом већ инстлираном систему да се има више радних окружења), да си у крајњем случају испробао више различитих дистрибуција (није линукс само Убунту и његови деривати)... Па да и причамо о објективнсти...

Што се тиче покренуте дискусије... Ова дискусија се покренула када си почео да износиш тврдње о другом оперативном систему које могу да одврате потенцијалног корисника (свако ко чита дискусије на форуму) услед твојих субјективних искустава које су пре одраз непознавања него стварне неупотребљивости ГНУ/Линукс оперативних система...

Што се мене тиче Линукс сам поменуо само као још једну могућност услед недоречености постављача теме...
:pivce:

The Zodiac

Aktivan član
Poruka
1.130
1. josh jednom nemam nameru da se ppravdam tebi ili bilo kome i ispovedam stvarno...I nemoj dame optuzujes za takve stvari...NE SMES a i nije OK...
2Sve ja znam da postoje Linux distribucije koje se placaju ali takodje malo njih sluzi za web diozajn, obradu fotografije itd.-vecinom su za servere, vece sisteme itd.
3. Do pre koju godinu je Linux bio pod moranje da moram da kucam komandu da bi instalirao program...Sto je meni dodatno otezavalo i komplikovalo takao u sustini banalan proces...
Kod mnogih distribbucija je bilo npr X za zatvaranje programa je bio na kontra strani, klik na DELETE brise TRAJNO< nema kante za smece..Sve su tpo stvari na koje se treba NAVICI! I zamisli sad dodje covek prvi put u kontakt sa Linuxom, nov komp i onda napravi sebi zesce sranje..?? Ako nema nekog ko zna oko Linuxa nahebo je...
4, NE SMESH tio mene daoptuyujes da je moje razmishljanje banalno i ne znam kakvo...Niti bilo chije...
5. Covek je izneo problem ja i jos neki smo izneli solucije....Bez ikakvog uplitanja u politiziranje i disuktovanje "zasto OVO a en ONO" koje ste vi pokrenuli...Ti i mister Zodiac najpametiniji na ovom svetu...
Uuu ala smo osetljivi :)