Quantcast

Инстаграм / ТикТок

Grindelwald

Domaćin
Moderator
Poruka
3.189
Može da se živi i bez tih govana..
Итекако може и треба да се живи тако. Ја памтим своје детињство без било каквих стварчица и комуникација интернетом. Позовем фиксним телефоном да ли је друг кући. Ако није, идем на места где може бити и надам се да ћу га наћи. Тако се живело.

Dodola

Elita
Poruka
17.907
Ја памтим своје детињство без било каквих стварчица и комуникација интернетом.
Da, ali je to bilo jako davno. Mislim, ko nam je svima kriv što smo stari.
Meni se sve čini da ljudi koji su proveli detinjstvo bez interneta počinju da zvuče kao oni matorci iz njihovog detinjstva koji kao mali nisu imali kasetofon, video rekorder ili vokmen, nego su išli deset kilometara do škole i nazad (oba pravca uzbrdo) i spavali u snegu. Pa mislili da je to preporučljivo i za svaku sledeću generaciju.

Postojanje društvenih mreža mnogi stariji vide kao nešto isključivo negativno.
Svaka starija generacija misli da svaka sledeća skroz pogrešno živi i to je valjda usud čovečanstva i niko to ne vidi kao napredak.
Kao da sve novo donosi isključivo negativno.
Primeti li se da često kažem 'isključivo'?
E to, isključivost nikad nije valjala.

Grindelwald

Domaćin
Moderator
Poruka
3.189
Da, ali je to bilo jako davno. Mislim, ko nam je svima kriv što smo stari.
Meni se sve čini da ljudi koji su proveli detinjstvo bez interneta počinju da zvuče kao oni matorci iz njihovog detinjstva koji kao mali nisu imali kasetofon, video rekorder ili vokmen, nego su išli deset kilometara do škole i nazad (oba pravca uzbrdo) i spavali u snegu. Pa mislili da je to preporučljivo i za svaku sledeću generaciju.

Postojanje društvenih mreža mnogi stariji vide kao nešto isključivo negativno.
Svaka starija generacija misli da svaka sledeća skroz pogrešno živi i to je valjda usud čovečanstva i niko to ne vidi kao napredak.
Kao da sve novo donosi isključivo negativno.
Primeti li se da često kažem 'isključivo'?
E to, isključivost nikad nije valjala.
Које су предности ТикТок апликације?

Dodola

Elita
Poruka
17.907
Које су предности ТикТок апликације?
Ne znam, ja sam stara. Ja sam '98 bila ubeđena da nikad neću naučiti kako da pošaljem SMS ili da ću naučiti kako se koristi mobilni telefon jer sam uveliko bila punoletna.
Al to što ja ne znam, ne znači da ta pojava nema neku prednost.
Al evo recimo, neko ko je duhovit može objaviti nešto na tik toku i nasmejati nekog na drugom kraju planete, dok je u naše vreme taj duhoviti mogao isto postići samo ako dogura do holivuda.
Ne kažem ja da je baš fenomenalno što postoji i tik tok ili Instagram, samo kažem da nije sve to skroz negativno samo zato što mi to nismo imali.
Ta priča da današnji klinci rade sve samo loše jer imaju tik tok može biti paralela pojavi rok muzike za koju je prethodna generacija bila uverena da je čisto zlo koje treba zabraniti.

Recimo moj ćaća šesdesetih kao tinejdžer nije smeo u školu obući farmerice jer se to od strane profesora smatralo katastrofom

Ne znam jel pratiš šta pokušavam da ti kažem

Grindelwald

Domaćin
Moderator
Poruka
3.189
Ne znam, ja sam stara. Ja sam '98 bila ubeđena da nikad neću naučiti kako da pošaljem SMS ili da ću naučiti kako se koristi mobilni telefon jer sam uveliko bila punoletna.
Al to što ja ne znam, ne znači da ta pojava nema neku prednost.
Al evo recimo, neko ko je duhovit može objaviti nešto na tik toku i nasmejati nekog na drugom kraju planete, dok je u naše vreme taj duhoviti mogao isto postići samo ako dogura do holivuda.
Ne kažem ja da je baš fenomenalno što postoji i tik tok ili Instagram, samo kažem da nije sve to skroz negativno samo zato što mi to nismo imali.
Ta priča da današnji klinci rade sve samo loše jer imaju tik tok može biti paralela pojavi rok muzike za koju je prethodna generacija bila uverena da je čisto zlo koje treba zabraniti.

Recimo moj ćaća šesdesetih kao tinejdžer nije smeo u školu obući farmerice jer se to od strane profesora smatralo katastrofom

Ne znam jel pratiš šta pokušavam da ti kažem
Нисам приметио да сам рекао да раде све лоше. Мислим да ти мене не пратиш. Инстаграм је тај који има своје предности због пословних могућности. Мимо тога човек може да прати профиле како се спрема храна или да научи о уметности. То је корисно што се тиче инстаграма. Већином је то надувавање ега клинки.

ТикТок нема могућност зараде, ти "смешни" клипови заснивају се на копи пејст фори. Индија је чини ми се или већ бановала 50 ТикТок или планира. Знам за догађај где су Индијци лупали рејтик на гугл сторе за ТикТок на 1. На крају је рејтинг опао на 1.4

ТикТок је опасан због својих изазова где млади људи не разумеју у шта се упуштају

Dodola

Elita
Poruka
17.907
Нисам приметио да сам рекао да раде све лоше. Мислим да ти мене не пратиш. Инстаграм је тај који има своје предности због пословних могућности. Мимо тога човек може да прати профиле како се спрема храна или да научи о уметности. То је корисно што се тиче инстаграма. Већином је то надувавање ега клинки.

ТикТок нема могућност зараде, ти "смешни" клипови заснивају се на копи пејст фори. Индија је чини ми се или већ бановала 50 ТикТок или планира. Знам за догађај где су Индијци лупали рејтик на гугл сторе за ТикТок на 1. На крају је рејтинг опао на 1.4

ТикТок је опасан због својих изазова где млади људи не разумеју у шта се упуштају
Ok, moj osvrt je bio na ono da si ti druga zvao na fiksni i ako ga ne nađeš tako onda tražiš de bi mogao da bude. I to je bilo odlično? Jer današnja omladina ne ume tako da živi i to ne valja.
Aj sad da probamo da se razumemo.
U našem detinjstvu nije bilo opasnosti ili nečega što su naši stariji smatrali za opasno a mi nismo?
Ja sam čvrsto uverena da postoji veliki broj klinaca danas koji ima tik tok i nije toliko retardiran da se obesi jer mu je to neko na internetu rekao.
Mislim da ovde generalizijete I smatrate omladinu debilima sve skupa.
Oh, čekaj, pa bilo je matoraca koji su mislili da je naša generacija retardirana kompletno
Zar ne?

Grindelwald

Domaćin
Moderator
Poruka
3.189
Јутјуб је платформа, као што је рекао човек јако добра. Можеш пронаћи све што те занима, али не гледати садржај који је налик ТикТок-у. У томе је разлика. Не генерализујем. Ово износим на основу искуства са младима и на основу истраживања.

Dodola

Elita
Poruka
17.907
Јутјуб је платформа, као што је рекао човек јако добра. Можеш пронаћи све што те занима, али не гледати садржај који је налик ТикТок-у. У томе је разлика. Не генерализујем. Ово износим на основу искуства са младима и на основу истраживања.
Istraživanja koja su radili bumeri neki je li

Trandaiflko

Zainteresovan član
Poruka
471
Ne znam zasto omladina nosi majice sa Tik Tokom cak i po malim mestima.Kako nisu nosili sa logom Youtube-a, Myspace-a pa i TribalVoice-a?
Омладина носи и УСА заставу, па се нико не чуди... Певаљка Г Тржан је на неком жирију на Пинку била у хаљини у боји УК заставе. Нисам неки патриЈота, али ми то никада није било јасно. Не бих носио у боји заставе чак ни наше. осим у посебним приликама, а туђе нипошто, ни грчке, руске, ни западне.
Добио сам од неког српског форума у ЦГ мајицу са натписом "Чувајмо ћирилицу" а давни, пре више од 2 деценије су делили у јендој зпаданој престоници мајие са натписом Cables & Wireless. И ја сам узео и носио, ни дан-данас не знам која је то фирма финансирала. И то "каблови и бежично" ми није изгледало антипротивно ни према коме.

Grindelwald

Domaćin
Moderator
Poruka
3.189
Омладина носи и УСА заставу, па се нико не чуди... Певаљка Г Тржан је на неком жирију на Пинку била у хаљини у боји УК заставе. Нисам неки патриЈота, али ми то никада није било јасно. Не бих носио у боји заставе чак ни наше. осим у посебним приликама, а туђе нипошто, ни грчке, руске, ни западне.
Добио сам од неког српског форума у ЦГ мајицу са натписом "Чувајмо ћирилицу" а давни, пре више од 2 деценије су делили у јендој зпаданој престоници мајие са натписом Cables & Wireless. И ја сам узео и носио, ни дан-данас не знам која је то фирма финансирала. И то "каблови и бежично" ми није изгледало антипротивно ни према коме.
Омладина чини много штошта из незнања. Чује површне информације и сматрају их валидним. Све се иде ка промовисању вредности запада. Постоје предности али и мане, ако ћемо реално.

Poruka
2.033
Da li se i vama čini da nam je Instagram preuzeo život?
U poslednje vreme sam primetila da se sve vrti oko Instagrama (pošto se i bavim digitalom pa istražujem), ali to nije ono najgore. Polako počinjem da uviđam da te ljudi vrednuju na osnovu toga koliko imaš pratilaca!?! Zvuči ludo skroz, ali mislim da je tako. To je naročito prisutno kod mlađih generacija. Kao da nas je ubacio u neku mašinu gde sve mora da bude savršeno i u većini slučajeva lažno. Evo primera: nedavno sam zapratila jednu devojku bez ikakvog posebnog razloga, eto imala je lepe slike. Međutim, kako ih često izbacuje, primetim da su joj sve slike perfektne, na sličan fazon i nameštene. Uđem joj na profil i vidim da su sve slike apsolutno nameštene i isfolirane sa forsiranim osmesima i nameštenim pozadinama...momentalno sam je otpratila.

Sve više mi ova stvarnost liči na onu seriju Black Mirror, ako je neko gledao znaće na šta mislim. Takođe, vrlo često čujem rečenice: Instagram to ne voli ili Instagram ovo voli...kao da je Instagram živo biće pa zna šta voli i ne...mislim stvarno zvuči bizarno, ali društvo mu sve više robuje, zar ne?

Zanimaju me vaša mišljenja i zapažanja na ovu temu, kako se vama čini ceo taj koncept Instagram ludila i koliko će nas preuzeti u budućnosti? :aaa:
O Tik Toku neću ni da započinjem.

ima ih koliko hoces,nisu to ni manekenke ni modeli. to su ustvari sponzoruse koje tako navlace musterije preko instagrama. prodaju sebe za lovu.

Grindelwald

Domaćin
Moderator
Poruka
3.189
Није све тако црно на инстаграму. Људи доста пумпају его тамо. Ако желе више лајкова, они запрате 1000 људи, да би и они узвратили. И тако гранају свој садржај који постављају.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.