Inflacija u Nemačkoj u martu 7, 6 odsto

цена хране

  • је начин да се обогате трговачки ланци

    glasova: 1 16,7%
  • 'државники лоби' је приватни власних продукције и дистрибуције хране

    glasova: 1 16,7%
  • за све су криви САД јер примењују принцип 'кукурузног рата' са Мексиком '70 их година прошлога века

    glasova: 0 0,0%
  • мени је све јевтино

    glasova: 4 66,7%

  • Ukupno glasova
    6

Мо'ш мислити колико су ови нпр умни

https://forum.krstarica.com/forums/politika.125/?starter_id=354480&order=title&direction=desc

jes tebi ce kazu za koliko rade
poslovna tajna sto ti rece

pa zasto onda kvantitet tema, gde je kvalitet?

Није квалитет ?!

Мол'ћемо детаљну примедбу/е на бар 14 њих
 
Poslednja izmena:
ja ne kupujem kajmak kod Vučića nego kod Stojadinke Stojkoviċ, selo Krivi Stojkovci, Veliki Ljubiš, tel. 064....

e kod nje ti je ovako:

- baba pošto kilo?
- za tebe 1200
- a ovako?
- isto
- daj 300 grama, pošto?
- 400
pa sta je problem? 100 grama? mora da bude skuplje kad kupujes na manje, placas i AMBALAZU
 
Poslednja izmena:
ja ne kupujem kajmak kod Vučića nego kod Stojadinke Stojkoviċ, selo Krivi Stojkovci, Veliki Ljubiš, tel. 064....
e kod nje ti je ovako:
- baba pošto kilo?
- za tebe 1200
- a ovako?
- isto
- daj 300 grama, pošto?
- 400 600
продалиукрали нам жито из силоса...
рат на истоку ... западу .. куј ће га знати
поставили бомбубрашно у каце са кајмак ....
 
mjok, mrzelo je da računa, pa pošto smo Srbi ajd na moju štetu...
pa sto da racuna kada ti placas? ti si trebao da sracunas, a ne da pitas ''posto'', samo je pitanje znas li bez digitrona
ameri su jos gori, zakidaju racun dat taksativno po stavkama, ili izbegavaju da plate dok god mogu, sto ce reci - prvo pare na sunce za stari, pa onda novi posao, ili neka vam radi drugi
nemoj da si autosovinista
 
Poslednja izmena:
a jel?
ovo rade Amerikanci?
a Stojko šta priča?
stojko kaze ''posto smo srbi'', a ja kazem da su svi ljudi isti, rekao bih koje je nacionalnosti/vere neplatisa, ali necu da budem hejter

ej da on oduzme od 10 stavki jednu i nece da plati?! znaci budala ko mu dao taj racun

cist bezobrazluk, a ja sam naucio da budem bezobrazan tek ovde, a ovome ce se zavrsavati posao, samo ce duze da ceka dok se ne nauci pameti, i prvi ce da dobije novi cenovnik
 
Poslednja izmena:
stojko kaze ''posto smo srbi''
šra je problem?

u Beogradu je seljačka RDJA

ranije, u socijaluzmu, nešto su se i trudili
neće da kopaju zemlju ali daj da naučimo nešto

sad?
neće da kopaju zemlju, neznanje ne rešavaju učenjem već verbalnom arogancijom... glumi nobles ali ako može do 15 minuta, prvi ozbiljniji problem histerija vulgarije... odelo se obuče jer pisalo u novine
 
šra je problem?

u Beogradu je seljačka RDJA

ranije, u socijaluzmu, nešto su se i trudili
neće da kopaju zemlju ali daj da naučimo nešto

sad?
neće da kopaju zemlju, neznanje ne rešavaju učenjem već verbalnom arogancijom... glumi nobles ali ako može do 15 minuta, prvi ozbiljniji problem histerija vulgarije... odelo se obuče jer pisalo u novine
problem je sto je svuda isto, samo sto ti ne vidis dalje od te pijace/kantara i beograda, to je tvoj FOKUS i zato ne vidis siru sliku, SVETSKU PANORAMU

IMA 1 AMER ONAJ VELIKI TRUCK, skoro kao monster, bem li ga, podignut, i ja ga pitam jel seljak jel mora preko njiva do kuce kada mu treba to cudoviste
kazem mu u oci da ga vidim kao seljaka, zna da ga podyebavam, ali ne moze da dokaze da ga vredjam... vise puta je bio arogantan pa je glumeo ljubaznost itd
 
Poslednja izmena:
problem je sto je svuda isto, samo sto ti ne vidis dalje od te pijace/kantara i beograda, to je tvoj FOKUS i zato ne vidis siru sliku, SVETSKU PANORAMU

IMA 1 AMER ONAJ VELIKI TRUCK, skoro kao monster, bem li ga, podignut, i ja ga pitam jel seljak jel mora preko njiva do kuce kada mu treba to cudoviste
kazem mu u oci da ga vidim kao seljaka, zna da ga podyebavam, ali ne moze da dokaze da ga vredjam
a jel danas imaš slobodan dan?
nisi bio na poslu
 
a jel danas imaš slobodan dan?
nisi bio na poslu
sracunali do petka da mi vazi korona izolacija, pa potom 4 dana jos moram masku da nosim

niko mi nikakav dokaz nije trazzio niti ce, sve na rec, samo nema para ovde prvu nedelju bolovanja, mislim da tek od druge krecu pare, a koliko zavisi od osiguranja, ako vise placas mozda ide do 80-100%, a ako ne onda mozda 60%, nisam siguran

moras bas da imas jak posao da bi imao ''bolesne dane'', nemaju to svi, ili periodicna bolovanja za neku hronicnu bolest, ali mislim da tada nisi placen ako ostanes kuci taj dan, jel' treba cela nedelja, tako da se ljudima ni ne isplati da boluju

kada dolazimo tu sve je to neplaceno odsustvo
 
Poslednja izmena:
To ce tek rezultovati kolapsom tj dovesti do stagflacije.
ne, mi vec zivimo u stagflaciji, ako mi godisnje dizu platu 3 ili 5% a cene idu 10%, a do kolapsa ima jos samo se krive korona, kurta murta, npr:
Srećom, mi smo jako daleko od toga, i mi i svet, tvrdi profesor Živanović.
https://www.rts.rs/page/stories/sr/...acija-ekonomija-inflacija-hiperinflacija.html
"Kod nas je na sceni inflacija troškova i to uvezena spolja. Prevashodno rastom cena energenata, sirovina, repromaterijala, kašnjenjima u isporuci, ponekad i svesnim zaustavljanjem - i kartelima proizvođača sirovina, nekada odgovara da zarade na razlici u cenama. Za inflaciju sada, kod nas, mi apsolutno ne snosimo nikakvu krivicu.
isto i bajden kaze, da je putin kriv... gledam da nije bajat tekst... nije 22. APR 2022, 05:45 - znaci, laze vas ovaj profesor i jos vas ''tesi''
Stagflacija je stanje države ili područja monetarne unije u kojem se gospodarstvo istodobno u stanju stagnacije i inflacije.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Stagflacija
Pojam dolazi iz podrucja makroekonomije koji opisuje razdoblje visoke inflacije, dok nacionalni proizvod pada ili se barem ne povećava. Gospodarstvo tada ne raste ili pada, stopa nezaposlenosti se zadržava na istoj razini, ali ipak se povećava razina cijena.
cene rastu, inflacija, a plate ih ne prate, stagniraju - to je stagflacija
na kraju drzava zamrzava cene leba i mleka, da ne pomru jadni ljudi, dok jedu svoje meso, gladuju - e to kaze vucic da sledi cetvrtini sveta

„Неће имати хлеба 25 одсто светског тржишта“​

 
Poslednja izmena:
To ce tek rezultovati kolapsom tj dovesti do stagflacije.
stagflacija je citav jedan period vremena, bilo ih je vise, a ne neko doticanje dna i kolaps , samo sto nikad nije bilo toliko upumpanih para, i jos uvek ne znamo koliko puta ce gas poskupeti.
recession-inflation
https://en.wikipedia.org/wiki/Stagflation

razlika je samo u redosledu uzroka kada ovu danas uporedimo sa onom 1970, i sto je gas denominovan u rubljama, eh kad bi mogli njih da nastampamo za zlog putina koji je kriv za sve i za glad koja ide

Causes[edit]​

Economists offer two principal explanations for why stagflation occurs. First, stagflation can result when the economy faces a supply shock, such as a rapid increase in the price of oil. An unfavourable situation like that tends to raise prices at the same time as it slows economic growth by making production more costly and less profitable.[7][8][9][10]

Second, the government can cause stagflation if it creates policies that harm industry while growing the money supply too quickly. These two things would probably have to occur simultaneously because policies that slow economic growth do not usually cause inflation, and policies that cause inflation do not usually slow economic growth.[citation needed]

Both explanations are offered in analyses of the 1970s stagflation in the West. It began with a large rise in oil prices, but then continued as central banks used excessively stimulative monetary policy to counteract the resulting recession, thereby causing a price/wage spiral.[11]
 
Poslednja izmena:
stagflacija je citav jedan period vremena, bilo ih je vise, a ne neko doticanje dna i kolaps , samo sto nikad nije bilo toliko upumpanih para, i jos uvek ne znamo koliko puta ce gas poskupeti.
recession-inflation
https://en.wikipedia.org/wiki/Stagflation

razlika je samo u redosledu uzroka kada ovu danas uporedimo sa onom 1970, i sto je gas denominovan u rubljama, eh kad bi mogli njih da nastampamo za zlog putina koji je kriv za sve i za glad koja ide

Causes[edit]​

Economists offer two principal explanations for why stagflation occurs. First, stagflation can result when the economy faces a supply shock, such as a rapid increase in the price of oil. An unfavourable situation like that tends to raise prices at the same time as it slows economic growth by making production more costly and less profitable.[7][8][9][10]

Second, the government can cause stagflation if it creates policies that harm industry while growing the money supply too quickly. These two things would probably have to occur simultaneously because policies that slow economic growth do not usually cause inflation, and policies that cause inflation do not usually slow economic growth.[citation needed]

Both explanations are offered in analyses of the 1970s stagflation in the West. It began with a large rise in oil prices, but then continued as central banks used excessively stimulative monetary policy to counteract the resulting recession, thereby causing a price/wage spiral.[11]

Узрок је 'САМО ЈЕДАН'

Део популације вуче 'за нос' остали део поулације ...

Рецимо

У сваком сукову један део убеде да је за Динамо ... а други за Хајдук .. али су СВИ .. и Динамовци и Хајдукаси

против

звезде и партизана

И шта мислиш КО или бо боље КОЈЕ подгревају сукоб

Па ЖЕНЕ

Да би виделе који је најспособнији мушкарац
 

Back
Top