Inflacija u Nemačkoj u martu 7, 6 odsto

цена хране

  • је начин да се обогате трговачки ланци

    glasova: 1 16,7%
  • 'државники лоби' је приватни власних продукције и дистрибуције хране

    glasova: 1 16,7%
  • за све су криви САД јер примењују принцип 'кукурузног рата' са Мексиком '70 их година прошлога века

    glasova: 0 0,0%
  • мени је све јевтино

    glasova: 4 66,7%

  • Ukupno glasova
    6
od sutra jos malo pa ''malo sutra''

Скупљим задуживањем против инфлације

Хоће ли раст референтне каматне стопе поскупети задуживање у Србији


Трнутно светски тренд је да и новац, као роба ,поскупљује.... Све у свему и НОВЦА ће мање бити .. односно требаће ВИШЕ РАДА за мање новца

за који ће се добијати још мање робе ....

Стисла либерална монархо демократја
 
Трнутно светски тренд је да и новац, као роба ,поскупљује.... Све у свему и НОВЦА ће мање бити .. односно требаће ВИШЕ РАДА за мање новца
А кад порасте ЕУРИБОР

kako vas ovaj vasic, vidi link, tesi i umiruje:
Он каже да се искрено нада да неће бити наглог и скоковитог раста ЕУРИБОР-а, да ће корекција бити постепена
a sta ako ne bude, ako se to postepeno ne zaustavi do 10-15%?
ima da vas kuvaju kao zabe, postepeno, sto kaze vasic

u americi je vec opasno zaustavljena prodaja nekretnina, ko ima fiksnu kamatu, taj ne zavisi ni od koga, fiksna znaci FIKSNA bez korekcija prema euriboru, a ovi sa kliznom su vec shvatili da su ga ugasili, prosao voz sa istorijski niskim kamatama, banke ce htele ne htele morati da gule kozu ljudima

ja vam lepo kazem sta mi se desilo kod dilera, nudili mi 7,5%, mislio sam da me loze, i onda je ''iskocio'' proizvodjac sa 4,4%, kao napravio ustupak, izuzetak, kada su shvatili da se odustajem od kupovine

opet sam mislio da me loze, ali sta sam mogao, dao depozit, valjda ce da mi daju nov auto za 2 nedelje, oficijelni diler, a ne neki levi da me prevari

pre 5 godina sam uzeo auto sa 3% kamaticom, pa vi vidite koja je razlika
ista ta banka mi je sad nudila 5%, a kod dilera kazu 7,5%?! - tako da sam im delimicno poverovao, ali to je moja taktika da ustajem i idem i kada sam kucu kupovao.

kola jos i nekako, ali zamislite kuce - sledi propast, nece moci mnogi da plate.
 
Poslednja izmena:
ni para ni pameti, sve je na kredu
a ti mi pokazi ko to ima pameti
kukas bre na sve redom, i sta ce na kraju da bude?
ja se sa amerima zezam ko je sa sela, redneck, ali ovo su vec niski udarci od tebe da sam ja - ja sam iz beograda dosao u ovu vuko... sakali me bude nocu
Ja kukam?
Bož sačuvaj...

To kukaju ovi što su ispušili posle silnih "neka, neka" & "valja se, ćuti"

NAJVIŠE kukaju, po običaju, ovi śto nisu u poziciji. Sa ćoška seru deklarativno poštenje.

A ja?
Ja bih da zaobidjem milje vodonoša u bure sa vinom... znaš tu priču?
 
А кад порасте ЕУРИБОР

kako vas ovaj vasic, vidi link, tesi i umiruje:

a sta ako ne bude, ako se to postepeno ne zaustavi do 10-15%?
ima da vas kuvaju kao zabe, postepeno, sto kaze vasic

u americi je vec opasno zaustavljena prodaja nekretnina, ko ima fiksnu kamatu, taj ne zavisi ni od koga, fiksna znaci FIKSNA bez korekcija prema euriboru, a ovi sa kliznom su vec shvatili da su ga ugasili, prosao voz sa istorijski niskim kamatama, banke ce htele ne htele morati da gule kozu ljudima

ja vam lepo kazem sta mi se desilo kod dilera, nudili mi 7,5%, mislio sam da me loze, i onda je ''iskocio'' proizvodjac sa 4,4%, kao napravio ustupak, izuzetak, kada su shvatili da se odustajem od kupovine

opet sam mislio da me loze, ali sta sam mogao, dao depozit, valjda ce da mi daju nov auto za 2 nedelje, oficijelni diler, a ne neki levi da me prevari

pre 5 godina sam uzeo auto sa 3% kamaticom, pa vi vidite koja je razlika
ista ta banka mi je sad nudila 5%, a kod dilera kazu 7,5%?! - tako da sam im delimicno poverovao, ali to je moja taktika da ustajem i idem i kada sam kucu kupovao.

kola jos i nekako, ali zamislite kuce - sledi propast, nece moci mnogi da plate.
znači uzimali u Švajcarcima?
dok je bilo lepo to skakli drugima po ganglijama kako su oni to eto pametni i kako su uśtedeli i kako su odlično prošli...

A zaravo to narod pržili panduri i ono smeće iz Hercegovine, mufljuz jazavac... ma... demokrata...

Čak je i onaj kukavni Dinkić kao guverner savetovao da se ne rizikuje sa Švajcarcem

ALI ZINULO DUPE SELJAČKO
VIDI CIFRU OD PANDURSKOG SAVETA

I onda bude što biti mora...
I onda ovi "pametni" što su "jeftino prošli" hoće svoju bajku nazad ne osvrćući se ni sekund na ove ostale śto grcaju svoje...
 
А кад порасте ЕУРИБОР

kako vas ovaj vasic, vidi link, tesi i umiruje:

a sta ako ne bude, ako se to postepeno ne zaustavi do 10-15%?
ima da vas kuvaju kao zabe, postepeno, sto kaze vasic

u americi je vec opasno zaustavljena prodaja nekretnina, ko ima fiksnu kamatu, taj ne zavisi ni od koga, fiksna znaci FIKSNA bez korekcija prema euriboru, a ovi sa kliznom su vec shvatili da su ga ugasili, prosao voz sa istorijski niskim kamatama, banke ce htele ne htele morati da gule kozu ljudima

ja vam lepo kazem sta mi se desilo kod dilera, nudili mi 7,5%, mislio sam da me loze, i onda je ''iskocio'' proizvodjac sa 4,4%, kao napravio ustupak, izuzetak, kada su shvatili da se odustajem od kupovine

opet sam mislio da me loze, ali sta sam mogao, dao depozit, valjda ce da mi daju nov auto za 2 nedelje, oficijelni diler, a ne neki levi da me prevari

pre 5 godina sam uzeo auto sa 3% kamaticom, pa vi vidite koja je razlika
ista ta banka mi je sad nudila 5%, a kod dilera kazu 7,5%?! - tako da sam im delimicno poverovao, ali to je moja taktika da ustajem i idem i kada sam kucu kupovao.

kola jos i nekako, ali zamislite kuce - sledi propast, nece moci mnogi da plate.

Пропаст?

Па сва имовина прелази опет у државне руке .. пре је било Социјалистишке

а сада у СоцијаЛНЕ државе

Све и Сви добију УБИ ( оснони универзални прихоод )

40 квадрата плус 15 квм .. постаје стандард ... стамбени простор постаје мандатору

Сваки вишак станбенога простора бива опорезован тепко

Ако у Јапану може ... у свет ће се прилагодити
 
Пропаст?

Па сва имовина прелази опет у државне руке .. пре је било Социјалистишке

а сада у СоцијаЛНЕ државе

Све и Сви добију УБИ ( оснони универзални прихоод )

40 квадрата плус 15 квм .. постаје стандард ... стамбени простор постаје мандатору

Сваки вишак станбенога простора бива опорезован тепко

Ако у Јапану може ... у свет ће се прилагодити
jos samo da imenujes tu drzavu koja ce da vas iz-DRZAVA
sa UBI mozemo mi da eksperimentisemo, ionako bacamo pare na sve i svja, ali ko bi tebi dao UBI, zasto bi ti dao, i odakle mu da ti da?
jel ti shvatas da je proslo vreme ne samo jeftinih nego prolazi i vreme skupih kredita? jel shvatas kada se kaze da nema?
to sto se nas fed i ecb razbacivase parama za vreme korone, to su radili da naprave stetu, i i dalje samo prave stetu, a steta su oni koji bi badava leba da jedu - sledi depopulacija
 
ne, ali slutim
cudi me da za ovih mesec i po nisi vec popio to bure
kaže priča ovako...

bilo slavlje u nekom selu i domaćin imao veliko bure vina i poručio je gostima:
"ljudi ima, a da bi nam duže trajala zabava ipak ponesite makar jednu svoju flašu pa da dolijemo"

Gostima se dopalo što će da loču tudje a da sami ne budu na šteti, ne bi oni uložili šta treba... Svi su došli na istu ideju: "doneću ja litar vode na trista litara niko to ne bi osetio ni trezan a kamoli pijan"

i svi se oni kezućali i tapšali i dolivali vodu...

i u pola noći prvi počnu da osećaju vodu...
"da ipak nisam malo previše vode stavio" pomisli svaki od njih ali su nastavljali da se krevelje kako su pijani i od vode da niko ne primeti, jel...

i onda, neka džumara seoska, kao ovo ja, htede još malo vina ali ispi vodu i pljune pred svima:

"koja budala je sipala vodu"


e i sad ti pitaj tog džumaru što "stalno kuka" kao što si pitao mene?

svi ga zasrali a tapšu se kako je super ekstra, uspešna firma na mimimalcu, represivnoj ekonomskoj meri kompanije posle koje se ili gasi ili daje normalnu platu posle isteka 6 meseci... ovde posluju tako 22 godine... HIK...
 
i nisu jedini, i ti nista tu ne mozes
svakom zinulo al ne bi da ulaže svoje nego preko tudje grbine...

... a vidimo šta se desilo kada svakom zine

možeš da menjaš Vučića koliko hoćeš
Deda Mraza da dovedeš - ĉak će i ona nepismena baba na pijaci da zavrne na kantaru...

da mi ugasimo svetlo...
sve pošten do poštenog...


pa meni isključili nik "Badža Pośtenjačina" posle nepunih 7 dana sa obrazloženjem da je "uvredljiv prema korisnicima Krstarice"

Ej... jači korisnici i brižna uprava...
"jesam lopov ali nije lepo to da pričaš, vtedja me"
 
jos samo da imenujes tu drzavu koja ce da vas iz-DRZAVA
sa UBI mozemo mi da eksperimentisemo, ionako bacamo pare na sve i svja, ali ko bi tebi dao UBI, zasto bi ti dao, i odakle mu da ti da?
jel ti shvatas da je proslo vreme ne samo jeftinih nego prolazi i vreme skupih kredita? jel shvatas kada se kaze da nema?
to sto se nas fed i ecb razbacivase parama za vreme korone, to su radili da naprave stetu, i i dalje samo prave stetu, a steta su oni koji bi badava leba da jedu - sledi depopulacija

Држава која исдРЖАВА ?!

УБИ ће бити условљен обавезним радом... Процене шта твој рад доноси као профит .... и радиш да покријеш

бејзик трошак ....
 
Имамо Ми .. имаћете ви .. ће га имате сви
bice da i ti verujes u deda mraza, jer uvek je bilo: nekom rat, nekom brat

jel i tebe zakidaju na kantaru?
jel i ti ne znas sta znaci da riba smrdi od glave?


stojku ne smeta ljigavi vucic koji brani kriminalce, a smeta mu baba sa pijace - to je poslednji stadijum ispranog mozga, pa neka sam ja glup i nemam pameti, ali vama non-stop neko ispira mozgove, stojkova sam samo uzeo za primer da napravim poantu, kako ti kazes
možeš da menjaš Vučića koliko hoćeš
zasto ja da ga menjam, ne kroji on meni sudbinu, mene ne moze da slaze ili prevari da se zalim na babe s pijace

ide glad, nece vise biti baba
 
Poslednja izmena:
bice da i ti verujes u deda mraza, jer uvek je bilo: nekom rat, nekom brat

jel i tebe zakidaju na kantaru?
jel i ti ne znas sta znaci da riba smrdi od glave?


stojku ne smeta ljigavi vucic koji brani kriminalce, a smeta mu baba sa pijace - to je poslednji stadijum ispranog mozga, pa neka sam ja glup i nemam pameti, ali vama non-stop neko ispira mozgove, stojkova sam samo uzeo za primer da napravim poantu, kako ti kazes

zasto ja da ga menjam, ne kroji on meni sudbinu, mene ne moze da slaze ili prevari da se zalim na babe s pijace

ide glad, nece vise biti baba

Смрди риба од главе
и тамо где си
но сте тај смрад
конзервирали
у тегле ставили

па га овде ша(И)љете
да снрди и ваш
поред 'нашега ' смрада ...

Међутим

Планета је 'провалила' ваш 'мали' 'трик' ..
и смрад одсвукуд
је дигао температуру
па се свуда топи лед

Расте ниво мора
па ће те обале 'базсмрадне'
све више да 'једу паре'
или како каже Трамошеску 'порашће вредност парцела даље од обале' ..
БИЗМИС АЗ ЈУЖУАЛ

'наш' Деда Мраз је уствари ВАШ дедо мраз

Продао је НАШЕ жито из силоса
ВАШИМА и сада виче
'вук ' 'вук'

Абориџанима и Индијанцима је било и фино и лепо ..
док нису дошли Бели ..
исти они

код којих си
ти сада
као Абориџан и Индијанац
дошао
па сада нама овде
продајеш како си 'уман'
 
Poslednja izmena:
код којих си ти сада као Абориџан и Индијанац дошао па сада нама овде продајеш како си 'уман'
ja sam rekao da cu da davim dok me ne prodje korona; ja bre ne znam ni temu da postavim kao vi uvazeni bot profesionalci

sracunali mi, do petka

p.s. ne mos ti mene vise od zene sad da pljucnes koja tvrdi da je od mene i ona dobila koronu
 

Back
Top